The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by zaabar69, 2021-01-19 09:22:03

PANDUAN GURU ABM

PDPC & PDPR RPH

Set induksi: Bahan maujud
i. Murid ditunjukkan biji benih yang baik dan biji benih
yang rosak.
ii. Minta murid:
 Sebutkan 5 perkara yang dilihat.
 Bersoal jawab untuk mengaitkan dengan tajuk.

Langkah 1: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 1
i. Murid membina peta i-Think peta buih berganda.
ii. Murid berbincang tentang perbandingan biji benih
yang baik dan biji benih yang rosak.
iii. Murid melengkapkan peta buih berganda tentang
ciri-ciri biji benih yang baik dan biji benih yang
rosak.

Langkah 2: Aktiviti kumpulan Barang maujud – biji benih
i. Murid diberikan 2 jenis biji benih. Rujuk LAMPIRAN 2
ii. Murid menganalisis perbezaan biji benih.
iii. Murid mencatat ciri-ciri biji benih yang diterima

dalam bentuk jadual.

Penutupan:
Murid membanding beza ciri-ciri biji benih yang baik dan
biji benih yang rosak.

686

LAMPIRAN 1

PETA BUIH BERGANDA

687

LAMPIRAN 2

Jadual Pemerhatian

Biji benih 1 Biji benih 2

(Lekatkan biji benih di sini) (Lekatkan biji benih di sini)

688

Tema: D - Hidup Sejahtera
Subtema: D3- Taman Kesayanganku
Tajuk: D3.3- Menerangkan Fungsi Alatan Seperti Sudip

Tangan, Serampang Tangan Dan Penyiram.

Kemahiran: Menulis

MINGGU: _____________ Tema: D. Hidup Sejahtera

Subtema: D3 Taman Kesayanganku

Tajuk: D3.3 Menerangkan fungsi alatan seperti sudip tangan, serampang tangan dan
penyiram.

Fokus: Menyampaikan maklumat berkenaan alatan tangan menggunakan ayat yang
lengkap.

Kosa kata umum: alatan. pertanian
Kosa kata istilah:sudip tangan, serampang tangan, penyiram.

Standard Standard Objektif BBB Elemen-elemen yang
Kandungan Pembelajaran ditekankan

4.3 Mengenal pasti 4.3.1 Mengenal Menyenaraikan Sudip tangan, Ilmu:
maklumat tentang pasti dan alatan pertanian dan serampang tangan, Keusahawanan, Kelestarian
sesuatu perkara menjelaskan menulis fungsi penyiram, Alam Sekitar
daripada pelbagai maklumat daripada alatan pertanian
sumber. pelbagai sumber dengan ayat yang Nilai: Bertanggungjawab,
mengenai sesuatu lengkap. berdisiplin
perancangan dan
prosedur sesuatu KBAT: Mengaplikasi
perkara dengan
betul dan jelas.

689

D3 Taman Kesayanganku

D3.3 Menerangkan fungsi alatan seperti sudip tangan, serampang tangan dan
penyiram.
Standard
Kandungan 4.3 Mengenal pasti maklumat tentang sesuatu perkara daripada
4.3.1 pelbagai sumber.
Standard
Pembelajaran Mengenal pasti dan menjelaskan maklumat daripada pelbagai
sumber mengenai sesuatu perancangan dan prosedur sesuatu
Kemahiran perkara dengan betul dan jelas.
bahasa yang
menjadi fokus Menulis.

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. menyenaraikan alatan pertanian.
Elemen-elemen ii. menulis fungsi alatan pertanian dengan ayat yang lengkap.
yang
ditekankan Ilmu: Keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar

Nilai: bertanggungjawab, berdisiplin

KBAT: mengaplikasi

Sistem Kosa kata umum: alatan , pertanian
Bahasa Kosa kata istilah : sudip tangan, serampang tangan, penyiram

Sintaksis

BBB Sudip tangan, serampang tangan, penyiram

Penilaian Pemerhatian dan tulisan

690

Set induksi: Rujuk LAMPIRAN 1
i. Murid ditunjukkan gambar aktiviti pertanian.
ii. Minta murid: Gambar aktiviti pertanian dengan
a. Sebutkan aktiviti dan alatan yang peralatan pertanian.
dilihat.
b. Bersoal jawab untuk mengaitkan
dengan tajuk.

Langkah 1: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 2
i. Murid diberi alatan pertanian yang berbeza
mengikut kumpulan. Gambar peralatan pertanian / Barang
ii. Murid menyatakan nama alatan pertanian maujud
yang diberikan.
iii. Murid mencatat dan menyenaraikan alatan
pertanian yang diberikan.

Langkah 2: Aktiviti individu Rujuk LAMPIRAN 2 dan LAMPIRAN 3
i. Murid diminta memilih sehelai kertas
berkenaan fungsi alatan dari dalam kotak.
ii. Murid memadankan fungsi alatan dengan
gambar alatan pertanian yang ditampal di
sekeliling kelas.
iii. Murid menampalkan kertas mereka di atas
gambar dengan menggunakan pita selefon.
iv. Guru melakukan pemerhatian dan
membetulkan jawapan yang salah.

Langkah 3: Aktiviti individu Rujuk LAMPIRAN 4
i. Murid menyatakan fungsi bagi setiap alatan
pertanian.
ii. Murid menulis fungsi alatan pertanian
dengan menggunakan ayat yang lengkap
pada lembaran kerja.

Penutupan:
i. Murid menyatakan jenis alatan pertanian.
ii. Murid menyatakan fungsi alatan pertanian.

691

LAMPIRAN 1
692

LAMPIRAN 2
693

LAMPIRAN 3

Cangkul digunakan untuk menggali, membersihkan tanah dari rumput ataupun
untuk meratakan tanah.

Serampang tiga mata digunakan untuk menggemburkan tanah.
Bekas siraman air digunakan untuk menyiram air pada tanaman.
Sudip tangan digunakan untuk mengalihkan anak pokok, melonggarkan tanah

dan menggali lubang.

694

LAMPIRAN 4
Arahan: Tulis fungsi alatan pertanian dengan menggunakan ayat yang lengkap.

Bil. Alatan pertanian Fungsi

1

2

3

4

695

Tema: D - Hidup Sejahtera
Subtema: D3- Taman Kesayanganku
Tajuk: D3.4- Sumbang Saran Tentang Peranan Reka Bentuk

Bekas Semaian.

MINGGU: _____________ Kemahiran: Mendengar dan bertutur
Tema: D. Hidup Sejahtera

Subtema: D3. Taman Kesayanganku

Tajuk: D3.4 Sumbang saran tentang peranan reka bentuk bekas semaian.

Fokus: Menerangkan peranan reka bentuk bekas semaian dengan ayat yang
gramatis.

Kosa kata umum: melakar
Kosa kata istilah: bekas semaian polibeg, dulang semaian, bekas semaian

Standard Standard Objektif BBB Elemen-elemen yang
Kandungan Pembelajaran ditekankan

4.4 Berinteraksi 4.4.2 Berbincang Menerangkan peranan Polibeg, kotak Ilmu:
tentang sesuatu dan reka bentuk bekas semaian, pasu, Kreativiti dan Inovasi
perkara dalam menyelesaikan semaian dengan lembaran lakaran reka
pelbagai situasi. masalah menggunakan ayat bentuk, borang Nilai: Bekerjasama, berjimat
berkaitan reka yang gramatis penilaian markah cermat
bentuk dan
teknologi secara KBAT: Mengaplikasi ,
rasional, dengan menganalisis
betul, jelas dan
bertatasusila.

696

D3 Taman Kesayanganku

D3.4 Sumbang saran tentang peranan reka bentuk bekas semaian

Standard 4.4 Berinteraksi tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi.
Kandungan

Standard 4.4.2 Berbincang dan menyelesaikan masalah berkaitan reka bentuk dan
Pembelajaran teknologi secara rasional, dengan betul, jelas dan bertatasusila.

Kemahiran Mendengar dan Bertutur
bahasa yang
menjadi fokus

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
menerangkan peranan reka bentuk bekas semaian dengan menggunakan
ayat yang gramatis.

Elemen-elemen Ilmu: Kreativiti dan Inovasi
yang ditekankan Nilai: Bekerjasama, berjimat cermat
KBAT: Mengaplikasi, menganalisis

Sistem Kosa kata umum: Melakar
Bahasa Kosa kata istilah: Bekas semaian polibeg, dulang semaian, bekas semaian

BBB Sebutan dan intonasi

Polibeg, kotak semaian, pasu, lembaran lakaran reka bentuk, borang
penilaian markah

Penilaian Pemerhatian dan lisan

697

Set induksi: Melawat tanaman pokok di sekitar
i. Murid melawat kawasan taman sekolah.
herba/sains/pertanian di sekitar kawasan sekolah.
ii. Sumbang saran tentang pelbagai jenis dan saiz
tumbuhan.
iii. Guru mengaitkan hasil lawatan dengan pelajaran.

Langkah 1: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 1
i. Murid diberi polibeg dan dulang semaian dalam Lembaran Kerja 1
kumpulan.
ii. Murid membuat pemerhatian dan menyenaraikan

ciri-ciri pemilihan bekas semaian dalam Peta Buih.

iii. Hasil murid ditampal pada dinding kelas dan dinilai

melalui aktiviti Jelajah Galeri.

Langkah 2: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 2
i. Murid melihat beberapa contoh gambar bekas
semaian. Lembaran Kerja 2
ii. Murid membincang dan mencipta reka bentuk (Lakaran reka bentuk bekas
bekas semaian. semaian, label dll)
iii. Murid melakar reka bentuk bekas semaian dan
melabel dalam kertas sebak. Rujuk LAMPIRAN 3
iv. Murid membentangkan hasil reka bentuk bekas
semaian di hadapan kelas.
v. Kumpulan lain menilai pembentangan hasil kerja
rakan mereka.

Penutupan:
Murid menyatakan peranan reka bentuk bekas semaian.

698

LAMPIRAN 1
Lembaran Kerja 1

Peta Buih

Ciri-ciri
Pemilihan

Bekas
Semaian

699

Jawapan Guru Mudah Murah
dibersihkan Ringan
Mudah
diperolehi Ciri-ciri
Pemilihan
Mempunyai
lubang Bekas
saliran Semaian

Kemas dan Tidak
menarik mudah
pecah

700

LAMPIRAN 2
Contoh Bekas Semaian yang Berada di Pasaran atau Bahan Kitar Semula
Sumber Google : Bekas Semaian

https://www.google.com/search?q=BEKAS+SEMAIAN&rlz=1C1CHBD_enMY778MY778&tbm=isch
&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjUjKuS4rHaAhVJOY8KHTK3DP0QsAQIJw&biw=1366&b

ih=613

701

702

Lembaran Kerja 2

Lakaran Reka Bentuk Bekas Semaian

703

LAMPIRAN 3

BORANG PENILAIAN KUMPULAN
KUMPULAN :________________________

BIL KRITERIA MARKAH MARKAH
PENUH /50
1
Sebutan baku 10

2 10
Tatabahasa
10
3
Susunan langkah tunjuk cara 10

4 5
Kelancaran
5
5
Adab

6
Persembahan Menarik

Jumlah

704

Tema: D - Hidup Sejahtera
Subtema: D3- Taman Kesayanganku
Tajuk: D3.5- Mengisi Medium Ke dalam Bekas Semaian

Mengikut Prosedur

Kemahiran: Menulis

MINGGU: _____________ Tema: D. Hidup Sejahtera

Subtema: D3. Taman Kesayanganku

Tajuk: D3.5 Mengisi medium ke dalam bekas semaian mengikut prosedur.

Fokus: Menjelaskan arahan mengisi medium ke dalam bekas semaian secara
teratur dan gramatis.

Kosa kata umum: tanah
Kosa kata istilah:coco peat, peat moss

Standard Standard Objektif BBB Elemen-elemen yang
Kandungan Pembelajaran ditekankan

4.2 Membina dan 4.2.1 Membina Mengisi medium Tanah, peat moss, Ilmu:
menggunakan ayat ayat untuk kedalam bekas coco peat, gambar, Keusahawanan, Kelestarian
mengikut konteks menjelaskan semaian dengan betul. alatan tangan, Alam Sekitar
secara gramatis. sesuatu lembaran kerja
perancangan dan Nilai: Bekerjasama, berdisiplin
prosedur sesuatu
perkara dengan KBAT: Mengaplikasi
betul secara
gramatis
mengikut
konteks.

705

D3 Taman Kesayanganku

D3.5 Mengisi medium ke dalam bekas semaian mengikut prosedur.

Standard 4.2 Membina dan menggunakan ayat mengikut konteks secara
Kandungan 4.2.1 gramatis.

Standard Membina ayat untuk menjelaskan sesuatu perancangan dan
Pembelajaran prosedur sesuatu perkara dengan betul secara gramatis mengikut
konteks.
Kemahiran
bahasa yang Menulis
menjadi fokus
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Objektif mengisi medium ke dalam bekas semaian dengan betul.

Elemen-elemen Ilmu: Keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar
yang ditekankan Nilai: bekerjasama, berdisiplin
KBAT: mengaplikasi

Sistem Kosa kata umum: Tanah
Bahasa Kosa kata istilah : Coco peat, peat moss

BBB Struktur ayat, gramatis

Tanah, peat moss, coco peat, gambar, alatan tangan, lembaran kerja

Penilaian Pemerhatian dan tulisan

706

Set induksi: Rujuk LAMPIRAN 1
i. Murid ditunjukkan gambar 3 jenis medium yang Cetak gambar dan lekatkan pada
akan digunakan. mounting board.
ii. Minta murid:
 Sebutkan 3 jenis medium yang dilihat.
 Bersoal jawab untuk mengaitkan dengan
tajuk.

Langkah 1: Aktiviti individu Rujuk LAMPIRAN 2
i. Murid memilih kertas fan pick berkenaan
keadaan medium. Aktiviti dijalankan di luar bilik darjah.
ii. Medium disediakan di hadapan murid.
iii. Murid diminta memilih medium yang tepat Dicadangkan kawasan yang luas:
dengan kenyataan yang dinyatakan dalam padang, foyer atau gelanggang.
kertas.
iv. Murid berdiri di belakang medium yang telah Sumber bahan boleh didapati
dipilih. melalui: pembelian, Panitia RBT,
v. Murid membaca secara mekanis kenyataan pada tukang kebun sekolah.
kertas fan and pick.
vi. Murid yang salah diminta berada dalam
kumpulan yang betul.

vii. Murid diminta mencatat maksud perkataan yang
telah dimerahkan daripada kamus.

Langkah 2: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 3
i. Murid masih dalam kumpulan dari aktiviti 1.
ii. Setiap murid dibekalkan dengan botol minuman Aktiviti memerlukan semua murid
plastik. membaca. Bahan bacaan perlu
iii. Murid memilih ketua kumpulan. diberikan kepada setiap murid.
iv. Ketua kumpulan mengambil kertas arahan.
v. Ketua kumpulan membaca secara mekanis dan
diulang oleh ahli kumpulan dalam masa 2 minit.
vi. Setelah 2 minit berlalu, kertas arahan diambil
semula oleh guru.

vii. Murid melakukan aktiviti yang telah dinyatakan
dalam arahan.

viii. Murid menulis semula aktiviti yang telah
dijalankan.

ix. Murid membandingkan jawapan dengan arahan
yang telah diedarkan oleh guru.

Penutupan:
Murid menyatakan jenis-jenis medium semaian.

707

LAMPIRAN 1

COCO PEAT / SABUT KELAPA

PEAT MOSS/ LUMUT KERING

TANAH

708

LAMPIRAN 2

Coco peat

Coco peat dihasilkan melalui proses pereputan sabut kelapa.
Rasa kasar dan berserat apabila disentuh.

Peat moss

Peat moss ialah bahan reput atau bahan mati daripada bahan seperti
lumut. Rasa basah dan lembap apabila disentuh.

Tanah

Tanah adalah bahan yang biasa digunakan dalam semaian.
Rasa kasar dan berdebu apabila disentuh.

709

LAMPIRAN 3

Arahan penyediaan tempat semaian.

1. Sediakan bahan dan alatan yang diperlukan iaitu botol
plastik, medium tanaman, biji benih, gunting dan sudip
tangan.

2. Gunting atau potong botol plastik kepada bekas yang
menyerupai mangkuk atau gelas.

3. Tebuk 5 lubang kecil di bawah botol.
4. Ambil medium tanaman dengan menggunakan sudip

tangan dan masukkan ke dalam botol yang telah
dipotong.
5. Padatkan medium menggunakan tangan sehingga
medium tidak terkeluar daripada botol plastik.
6. Semai biji benih dengan memasukkan biji benih ke
dalam tanah. Jangan masukkan biji benih terlalu dalam.
7. Siram benih yang telah disemai. Jangan gunakan
terlalu banyak air.

710

Senaraikan langkah-langkah penyediaan semaian yang telah anda lakukan.
Bil. Langkah-langkah
1
2
3
4
5

6
7

711

Tema: D - Hidup Sejahtera
Subtema: D3- Taman Kesayanganku
Tajuk: D3.6- Melakukan Penjagaan Semaian Iaitu Menyiram,

Merumput Dan Mengawal Perosak Dalam
Kumpulan.

Kemahiran: Mendengar dan bertutur

MINGGU: _____________ Tema: D. Hidup Sejahtera

Subtema: D3. Taman Kesayanganku

Tajuk: D3.6 Melakukan penjagaan semaian iaitu menyiram, merumput dan mengawal
perosak dalam kumpulan

Fokus: Menjelaskan kaedah penjagaan anak pokok atau tanaman secara gramatis.

Kosa kata umum: penjagaan, menyiram
Kosa kata istilah : merumput, menggembur tanah, membaja

Standard Standard Objektif BBB Elemen-elemen yang
Kandungan Pembelajaran ditekankan

4.4 Berinteraksi 4.4.1 Bersoal Menghuraikan cara Lembaran Kerja – Ilmu:
tentang sesuatu jawab tentang penjagaan anak pokok perkataan Keusahawanan, Kelestarian
perkara dalam sesuatu perkara atau tanaman tersembunyi, Alam Sekitar
pelbagai situasi berkaitan reka menggunakan bahasa mencantum gambar,
bentuk dan yang betul dan video Nilai: Bekerjasama, Berdisiplin
teknologi bertatasusila
menggunakan KBAT: Mengaplikasi,
bahasa yang menganalisis
betul secara
bertatasusila.

712

D3 Taman Kesayanganku

D3.6 Melakukan penjagaan semaian iaitu menyiram, merumput dan mengawal
Standard perosak dalam kumpulan.
Kandungan 4.4 Berinteraksi tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi
Standard
Pembelajaran 4.4.1 Bersoal jawab tentang sesuatu perkara berkaitan reka bentuk dan
Kemahiran teknologi menggunakan bahasa yang betul secara bertatasusila.
bahasa yang
menjadi fokus Menulis

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
menghuraikan cara penjagaan anak pokok atau tanaman menggunakan bahasa
Pengisian yang betul dan bertatasusila.
Kurikulum/
EMK Ilmu: Keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar
Nilai: Bekerjasama, berdisiplin
Sistem KBAT: Mengaplikasi, menganalisis
Bahasa Kosa kata umum: menyiram, penjagaan
Kosa kata istilah : merumput, menggembur tanah, membaja
BBB
Sintaksis

Lembaran kerja – perkataan tersembunyi, mencantum gambar, video

Penilaian Pemerhatian dan tulisan

713

Set induksi: Video :
i. Murid menonton video penjagaan anak pokok Bab 6 Penjagaan Anak Pokok
atau tanaman. https://www.youtube.com/watch?v=
ii. Murid memberikan sumbang saran berkenaan P-VvHSvCI3w
cara-cara penjagaan anak pokok atau tanaman.
iii. Guru mengaitkan video penjagaan anak pokok Penjagaan Tanaman
dengan pelajaran. https://www.youtube.com/watch?v=
A3E6OqPdyk8

Langkah 1: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 1

i. Murid mengesan perkataan tersembunyi Lembaran Kerja- Perkataan
berkaitan penjagaan anak pokok / tanaman. Tersembunyi.

ii. Murid menyatakan perkataan tersembunyi yang (Cadangan aplikasi
telah ditemukan. http://puzzlemaker.discoveryeducati
on.com/WordSearchSetupForm.asp
membuat perkataan tersembunyi)

Langkah 2: Aktiviti kumpulan Rujuk LAMPIRAN 2

i. Murid mencantumkan gambar dan menjelaskan  Lembaran Kerja – Mencantum
jenis penjagaan anak pokok/tanaman tersebut. Gambar

ii. Murid membina ayat bagi penjagaan anak pokok/ (Cadangan aplikasi
tanaman tersebut. https://www.jigsawplanet.com
membuat cantuman gambar)
iii. Murid membacakan ayat yang dibina di hadapan
kelas.  Kertas A4 dan pen marker

 Guru membimbing murid – murid
untuk melakukan aktiviti ini.

Langkah 3: Aktiviti kumpulan

i. Murid bergerak ke kumpulan lain untuk membina
ayat berdasarkan gambar penjagaan anak
pokok/tanaman yang telah dicantumkan oleh
kumpulan sebelumnya.

ii. Murid bergerak ke kumpulan lain bagi
membetulkan struktur ayat yang dibina oleh
kumpulan terdahulu (berdasarkan aktiviti di atas.)

iii. Murid membacakan ayat yang telah dibetulkan
dan menjelaskan kesilapan pada ayat yang
dibina.

iv. Ahli-ahli kumpulan lain memberi respons jika
tidak setuju dengan pembetulan tersebut.

Penutupan

Murid menyatakan cara-cara penjagaan anak pokok
atau tanaman.

714

LAMPIRAN 1

Cari perkataan tersembunyi.
Penjagaan Tanaman

MENGGEMBUR TANAH MEMBAJA
MENYIRAM MERUMPUT

715

LAMPIRAN 2
716

717

Jawapan
718

719

PENGHARGAAN

Dr. Mazlan bin Ismail Bahagian Pembangunan Kurikulum
Isnazhana binti Ismail Bahagian Pembangunan Kurikulum
Zainon binti Abdul Majid Bahagian Pembangunan Kurikulum
Mazlan bin Awi Bahagian Pembangunan Kurikulum
Halim bin Jajuli Bahagian Pembangunan Kurikulum
Umi Salmah binti A. Manaf Bahagian Pembangunan Kurikulum
Yatimah binti Muji Bahagian Pembangunan Kurikulum
Prof. Madya Dr. Zulkifli bin Osman
Rofiah binti Abdul Talib Universiti Pendidikan Sultan Idris
Massita binti Ramlan
Zuraimah binti Mohamad Bahagian Pembangunan Kurikulum
Roslizah Binti Basar
Norziah binti Amin Bahagian Pembangunan Kurikulum
Normah binti A. Aziz
Pejabat Pendidikan Daerah Rembau
Suzalin binti Zaini Sooria
Khannita binti Zakariah Pejabat Pendidikan Daerah Melaka Tengah
Norazlena binti Lazim
Siti Zaleha binti Mohd Zin Pejabat Pendidikan Daerah Hulu Langat

Nimi Nadia binti Mohamad@Johary Pejabat Pendidikan Wilayah Bangsar dan
Kalai Salvi a/p Manickam Pudu
Edzna Suri binti Ismail@ Abdul Raof Pejabat Pendidikan Daerah Port Dickson
Salina binti Ramli
Pejabat Pendidikan Daerah Seremban
Wong Yoke Ling
Sazlin binti Selim SMK Taman Seri Muda Shah Alam
Aze Fauziah binti Suib
SMK Pusat Bandar Puchong (1), Puchong,
Thiyagarajan a/l Packirisamy Selangor
Suhailah binti Jumaat SMK Seksyen 5, Bandar Rinching, Selangor

Anidatul Azwa Binti Da'an SMK Jalan Reko, Kajang, Selangor
Mohd Khairulanwar bin Abdul Khalil
Mohd Hamdan bin Ab Hamid SMK Kelana Jaya , Petaling Jaya, Selangor

SMK Taman Seri Muda, Shah Alam,
Selangor
SMK Seri Indah, Seri Kembangan, Selangor

SK Leftenan Adnan, Kajang, Selangor

SK Bandar Teknologi Kajang, Kajang,
Selangor
SK Kota Kemuning, Shah Alam, Selangor

SK Taman Kepong, Kepong Baru, Kuala
Lumpur
SMK Raja Jumaat, Lukut, Negeri Sembilan

SMK Bandar Rinching, Semenyih, Selangor

SMK Raja Abdullah, Jalan Kepong, Kuala
Lumpur

720

Koo Tsui Min SMK Mantin, Jalan Besar Mantin, Negeri
Sembilan
Nor Adila binti Mohd Nor
Leo Li Ly SMK Engku Husain, Semenyih, Selangor
SMK Serdang, Serdang, Selangor

721

722


Click to View FlipBook Version