ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
Sesi Pengajaran (Ranc
NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO TEL :
SUBJEK GARDE MANGER MULAI : 21 MAC 2022
:
BIL TAJUK KANDUNGAN
1 CURED AND 5.1 Apply knowledge in cured and
SMOKED FOOD smoked food making.
5.2 Demonstrate competency of cured
and smoked foods.
5.3 Display creative cured and smoked
food presentation
cangan Mengajar Harian)
01161565720 0194472064
HINGGA : 8 JULAI 2022
HURAIAN
5.1 Apply knowledge in cured and smoked food making.
5.2 Demonstrate competency of cured and smoked foods.
d 5.2.1 Explain the concept of curing and smoked foods.
5.2.2 Identify the ingredients for cured and smoked food.
5.2.3 Identify the equipment required in producing cured
d and smoked foods.
5.2.4. Complete cured foods:
a. Corned beef
b. Anchovy
c. Pickled cucumbers
d. Chaud-froid
e. Aspic
5.2.5 Perform dishes from cured food based.
5.2.6 Produce smoked foods
a. Smoked salmon
b. Sausages
c. Jalapenos
d. Peppers
e. Vegetables
Sesi Pengajaran (Ranc
NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO TEL :
SUBJEK GARDE MANGER MULAI : 21 MAC 2022
:
BIL TAJUK KANDUNGAN
MINGGU KELAS/TINGKATAN MULAI HINGGA
KE
3 DCC 3A 04-04- 08-04- 5.1 App
2022 2022 food m
5.2 Dem
smoked
5.3 Dis
present
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN (BIL 1) Tambah Terperinci Kemask
Tarikh Key In 06-04-2022 Tarikh Kemaskini 00-00-0000
TARIKH 07-04-2022
cangan Mengajar Harian)
01161565720 0194472064
HINGGA : 8 JULAI 2022
HURAIAN
5.2.7 Perform dishes from smoked food based
5.3 Display creative cured and smoked food presentation
RANCANGAN MINGGUAN ABBM/CATATAN
ply knowledge in cured and smoked 1. Nota handout
making. 2. Salinan resipi
3. Peralatan
monstrate competency of cured and memasak
d foods.
splay creative cured and smoked food
tation
kini Refleksi
Tarikh Kemaskini Refleksi 07-04-2022
TINGKATAN/KELAS DCC 3A
TEMPAT ONLINE/LAB 4
MASA
OBJEKTIF 8.00 AM - 3.00 PM
1. Mengaplikasikan pengeta
2. Menunjukkan kecekapan
3. Menghasilkan persembah
PENGETAHUAN SEDIA ADA 1. Pelajar mempunyai peng
ALAT/BAHAN BANTU MENGAJAR 2. Pelajar pernah makan ma
(ABBM)
PENGURUSAN KELAS/LANGKAH 1. Nota handout 'cured and
KESELAMATAN 2. Salinan resepi
PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI 1. Memastikan pelajar mem
kelas praktikal.
TUGASAN/KERJA RUMAH 2. Memastikan makmal kuli
3. Memastikan pelajar mem
REFLEKSI SESI PENGAJARAN praktikal.
PELATIH
1. Menerapkan nilai bekerja
2. Menerapkan nilai kebersi
3. Berdisiplin dalam menerim
1. Pensyarah meminta pelaj
kelas parktikal pada hari ter
2. Pensyarah meminta pelaj
1. Minggu kedua kelas ama
para pelajar.
2. Para pelajar berasa teruj
BIL PELAJAR 21
ahuan dalam pembuatan makanan diawet dan disalai.
dalam pembuatan makanan diawet dan disalai.
han pinggan bagi makanan diawet dan disalai.
getahuan tentang makanan awet dan salai.
akanan yang diawet dan disalai.
smoked food'
makai pakaian yang menepati prosedur operasi standard bagi
inari berada dalam keadaan yang selamat dan bersih
mentingkan keberihan diri sebelum, semasa dan selepas kelas
asama antara pelajar.
ihan dalam kalangan pelajar.
ma arahan daripada pensyarah.
jar untuk membuat video ringkas tentang hasil produk bagi
rsebut.
jar untuk memuatnaik video ke dalam Google Drive.
ali berjalan dengan lancar dengan kehadiran penuh daripada
ja walaupun kelihatan mereka agak kepenatan kerana
KOMEN PENYELIA menjalankan kelas amali pa
KOMEN PEMBIMBING 3. Kesemua pelajar berjaya
telah disemak
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
8.00 PRA 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
AM - PENGAJARAN menyatakan masuk ke dalam
8.10 1. Ucapan kepentingan makmal kulinari
AM salam memberi salam dengan
2. Aktiviti sebelum memberikan
kebersihan memulakan sesi salam dan
3. Bcacaan doa PDP mengucapkan
4. Pengambilan selamat pagi
kehadiran 2. Pelajar dapat kepada semua
pelajar mengetahui pelajar.
kepentingan
menjaga 2. Pensyarah
kebersihan dalam memastikan
kehidupan makmal kulinari
seharian. berada dalam
keadaan yang
3. Pelajar dapat bersih, kemas dan
menyatakan selamat
kebaikan digunakan
ada bulan Ramadan.
a memahami cara menyediakan cured and smoked food.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
1. Papan putih telah disemak Kemaskini
2. Pen marker
3. Peralatan
memasak
4. Senarai
kehadiran
NILAI MURNI
1. Hormat-
menghormati
2. Kerjasama
3. Kebersihan
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
memulakan sesi sepanjang kelas
PDP dengan praktikal.
bacaan doa.
3. Pensyarah
4. Pelajar dapat meminta seorang
mengetahui wakil kelas untuk
bahawa membaca doa
pensyarah sebelum
mementingkan memulakan kelas
disiplin kehadiran praktikal.
pelajar.
4. Pensyarah
mengambil
kehadiran semua
pelajar dengan
menanda nama
mereka di kertas
kehadiran.
8.10 SET INDUKSI 1. Pelajar dapat 1. Pelajar
AM - 1. Pertanyaan mengetahui asal menyusun bahan-
8.20 soalan tentang usul makanan bahan masakan
AM sejauhmanakah cured and yang akan
pengetahuan smoked. digunakan di meja
pelajar terhdap masing-masing
tajuk dan menu 2. Pelajar dapat sebelum
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
1. Peralatan Kemaskini
dapur
NILAI MURNI
1. Sifat
bekerjasama
2. Sifat tolong-
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
yang bakal mengetahui memulakan kelas
dipelajari. bahan-bahan praktikal.
yang akan
2. Pensyarah digunakan untuk 2. Pelajar
menceritakan memasak cured membuat
asal usul and smoked food. pembacaan
makanan Cured ringkas tentang
and smoked 3. Pelajar dapat cured and smoked
food. memahami food sebelum
dengan lebih jelas kelas praktikal
3. Pensyarah konsep cured and dimulakan.
mengagihkan smoked food
nota handout melalui nota
tentang cured handout yang
and smoked diberikan.
food kepada
pelajar
4. Pelajar
mengambil
bahan-bahan
dan peralatan
yang akan
digunakan
untuk
memasak.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
menolong
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
8.20 PERSIAPAN 1. Pelajar dapat 1. Setiap
AM - BAHAN menyediakan kumpulan
9.20 MASAKAN bahan masakan diberikan menu
AM (MISE EN pada waktu yang dan salinan resipi
PLACE) tepat sebelum yang tersendiri.
9.20 memulakan kelas
AM - praktikal 2. Kesemua
1.00 pelajar diberikan
PM masa selama satu
jam untuk
membuat mise en
palce.
ISI 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PEMBELAJARAN menyediakan membantu pelajar
1 makanan sepanjang
1. Memulakan bertemakan penyediaan
kelas praktikal cured and masakan.
dengan smoked food
memasak menu dengan enak dan 2. Semua pelajar
yang disediakan menepati cita bekerjasam dalam
mengikut rasa. kumpulan
kumpulan. masing-masing
2. Pelajar dapat dalam
menunjukkan menyediakan
hasil menu masakan.
persembahan
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
1. Salinan resipi Kemaskini
2. Peralatan
memasak
3. Peralatan
dapur
1. Salinan resipi Kemaskini
2. Peralatan
memasak
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
pinggan dengan 3. Pelajar
menarik. meminta
pendapat
pensyarah
sepanjang
penyediaan menu
masakan
bertemakan cured
and smoked food.
4. Pelajar
membentangkan
hasil
persembahan
makanan yang
telah berjaya
disediakan dalam
tempoh masa
yang ditetapkan.
1.00 PENUTUP Pelajar dapat 1. Pelajar
PM - 1. mengetahui membersihkan
3.00 Membersihkan kekurangan yang ruang dapur dan
PM makmal kulinari perli dibaiki pada seluruh makmal
dan ruangan kelas praktikal kulinari yang
yang akan datang. digunakan.
digunakan.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
Nilai murni: Kemaskini
1. Mengamalkan
sikap disiplin
terhadap
pensyarah.
2. Bekerjasama
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
2. Post mortem 2. Pensyarah
tentang kelas memberikan
praktikal yang komen dan
telah pendapat
dijalankan. berkaitan jelas
praktikal yang
telah
berlangsung.
PENUTUP
KOGNITIF
1. Pensyarah
memberikan
tugasan kepada
pelajar untuk
membuat bacaan
bagi tajuk dan
menu yang akan
dimasak pada
kelas praktikal
akan datang.
PENUTUP SOSIAL
1. Pensyarah
mengucapkan
terima kasih dan
tahniah kepada
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
pelajar kerana
berjaya
menghasilkan
menu mengikut
perancangan dan
memberikan
kerjasama yang
baik sepanjang
kelas praktikal
berlangsung.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
Sesi Pengajaran (Ranc
NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO TEL :
SUBJEK GARDE MANGER MULAI : 21 MAC 2022
:
BIL TAJUK KANDUNGAN
1 CURED AND 5.1 Apply knowledge in cured and
SMOKED FOOD smoked food making.
5.2 Demonstrate competency of cured
and smoked foods.
5.3 Display creative cured and smoked
food presentation
cangan Mengajar Harian)
01161565720 0194472064
HINGGA : 8 JULAI 2022
HURAIAN
5.1 Apply knowledge in cured and smoked food making.
5.2 Demonstrate competency of cured and smoked foods.
d 5.2.1 Explain the concept of curing and smoked foods.
5.2.2 Identify the ingredients for cured and smoked food.
5.2.3 Identify the equipment required in producing cured
d and smoked foods.
5.2.4. Complete cured foods:
a. Corned beef
b. Anchovy
c. Pickled cucumbers
d. Chaud-froid
e. Aspic
5.2.5 Perform dishes from cured food based.
5.2.6 Produce smoked foods
a. Smoked salmon
b. Sausages
c. Jalapenos
d. Peppers
e. Vegetables
Sesi Pengajaran (Ranc
NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO TEL :
SUBJEK GARDE MANGER MULAI : 21 MAC 2022
:
BIL TAJUK KANDUNGAN
MINGGU KELAS/TINGKATAN MULAI HINGGA
KE
4 DCC 3A 11-04- 15-04- 5.1 App
2022 2022 food m
5.2 Dem
smoked
5.3 Dis
present
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN (BIL 1) Tambah Terperinci Kemask
Tarikh Key In 12-04-2022 Tarikh Kemaskini 00-00-0000
TARIKH 14-04-2022
cangan Mengajar Harian)
01161565720 0194472064
HINGGA : 8 JULAI 2022
HURAIAN
5.2.7 Perform dishes from smoked food based
5.3 Display creative cured and smoked food presentation
RANCANGAN MINGGUAN ABBM/CATATAN
ply knowledge in cured and smoked 1. Nota handout
making. 2. Salinan resipi
3. Peralatan
monstrate competency of cured and memasak
d foods.
splay creative cured and smoked food
tation
kini Refleksi
Tarikh Kemaskini Refleksi 20-04-2022
TINGKATAN/KELAS DCC 3A
TEMPAT ONLINE/LAB 4
MASA 8.00 AM - 3.00 PM
OBJEKTIF 1. Mengaplikasikan penget
2. Menunjukkan kecekapa
PENGETAHUAN SEDIA ADA 3. Menghasilkan persemba
ALAT/BAHAN BANTU MENGAJAR
(ABBM) 1. Pelajar mempunyai pen
PENGURUSAN KELAS/LANGKAH 2. Pelajar pernah makan m
KESELAMATAN
1. Nota handout 'cured an
PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI 2. Salinan resepi
TUGASAN/KERJA RUMAH 1. Memastikan pelajar mem
kelas praktikal.
2. Memastikan makmal ku
3. Memastikan pelajar mem
praktikal.
1. Menerapkan nilai bekerj
2. Menerapkan nilai kebers
3. Berdisiplin dalam mene
1. Pensyarah meminta pel
kelas parktikal pada hari t
2. Pensyarah meminta pel
BIL PELAJAR 21
tahuan dalam pembuatan makanan diawet dan disalai.
an dalam pembuatan makanan diawet dan disalai.
ahan pinggan bagi makanan diawet dan disalai.
ngetahuan tentang makanan awet dan salai.
makanan yang diawet dan disalai.
nd smoked food'
makai pakaian yang menepati prosedur operasi standard bagi
ulinari berada dalam keadaan yang selamat dan bersih
mentingkan keberihan diri sebelum, semasa dan selepas kelas
jasama antara pelajar.
sihan dalam kalangan pelajar.
erima arahan daripada pensyarah.
lajar untuk membuat video ringkas tentang hasil produk bagi
tersebut.
lajar untuk memuatnaik video ke dalam Google Drive.
REFLEKSI SESI PENGAJARAN PELATIH 1. Kelas tidak dapat dijala
KOMEN PENYELIA
KOMEN PEMBIMBING telah disemak
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
8.00 PRA 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
AM - PENGAJARAN menyatakan masuk ke dalam
8.10 1. Ucapan kepentingan makmal kulinari
AM salam memberi salam dengan
2. Aktiviti sebelum memberikan
kebersihan memulakan sesi salam dan
3. Bcacaan doa PDP mengucapkan
4. Pengambilan selamat pagi
kehadiran 2. Pelajar dapat kepada semua
pelajar mengetahui pelajar.
kepentingan
menjaga 2. Pensyarah
kebersihan dalam memastikan
kehidupan makmal kulinari
seharian. berada dalam
keadaan yang
3. Pelajar dapat bersih, kemas dan
menyatakan selamat
ankan kerana pensyarah terlibat dengan urusan lain.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
1. Papan putih telah disemak Kemaskini
2. Pen marker
3. Peralatan
memasak
4. Senarai
kehadiran
NILAI MURNI
1. Hormat-
menghormati
2. Kerjasama
3. Kebersihan
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
kebaikan digunakan
memulakan sesi sepanjang kelas
PDP dengan praktikal.
bacaan doa.
3. Pensyarah
4. Pelajar dapat meminta seorang
mengetahui wakil kelas untuk
bahawa membaca doa
pensyarah sebelum
mementingkan memulakan kelas
disiplin kehadiran praktikal.
pelajar.
4. Pensyarah
mengambil
kehadiran semua
pelajar dengan
menanda nama
mereka di kertas
kehadiran.
8.10 SET INDUKSI 1. Pelajar dapat 1. Pelajar
AM - 1. Pertanyaan mengetahui asal menyusun bahan-
8.20 soalan tentang usul makanan bahan masakan
AM sejauhmanakah cured and yang akan
pengetahuan smoked. digunakan di meja
pelajar terhdap masing-masing
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
1. Peralatan Kemaskini
dapur
NILAI MURNI
1. Sifat
bekerjasama
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
tajuk dan menu 2. Pelajar dapat sebelum
yang bakal mengetahui memulakan kelas
dipelajari. bahan-bahan praktikal.
yang akan
2. Pensyarah digunakan untuk 2. Pelajar
menceritakan memasak cured membuat
asal usul and smoked food. pembacaan
makanan Cured ringkas tentang
and smoked 3. Pelajar dapat cured and smoked
food. memahami food sebelum
dengan lebih jelas kelas praktikal
3. Pensyarah konsep cured and dimulakan.
mengagihkan smoked food
nota handout melalui nota
tentang cured handout yang
and smoked diberikan.
food kepada
pelajar
4. Pelajar
mengambil
bahan-bahan
dan peralatan
yang akan
digunakan
untuk
memasak.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
2. Sifat tolong-
menolong
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
8.20 PERSIAPAN 1. Pelajar dapat 1. Setiap
AM - BAHAN menyediakan kumpulan
9.20 MASAKAN bahan masakan diberikan menu
AM (MISE EN pada waktu yang dan salinan resipi
PLACE) tepat sebelum yang tersendiri.
9.20 memulakan kelas
AM - praktikal 2. Kesemua
1.00 pelajar diberikan
PM masa selama satu
jam untuk
membuat mise en
palce.
ISI 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PEMBELAJARAN menyediakan membantu pelajar
1 makanan sepanjang
1. Memulakan bertemakan penyediaan
kelas praktikal cured and masakan.
dengan smoked food
memasak menu dengan enak dan 2. Semua pelajar
yang disediakan menepati cita bekerjasam dalam
mengikut rasa. kumpulan
kumpulan. masing-masing
2. Pelajar dapat dalam
menunjukkan menyediakan
hasil menu masakan.
persembahan
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
1. Salinan resipi Kemaskini
2. Peralatan
memasak
3. Peralatan
dapur
1. Salinan resipi Kemaskini
2. Peralatan
memasak
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
pinggan dengan 3. Pelajar
menarik. meminta
pendapat
pensyarah
sepanjang
penyediaan menu
masakan
bertemakan cured
and smoked food.
4. Pelajar
membentangkan
hasil
persembahan
makanan yang
telah berjaya
disediakan dalam
tempoh masa
yang ditetapkan.
1.00 PENUTUP Pelajar dapat 1. Pelajar
PM - 1. mengetahui membersihkan
3.00 Membersihkan kekurangan yang ruang dapur dan
PM makmal kulinari perli dibaiki pada seluruh makmal
dan ruangan kelas praktikal kulinari yang
yang akan datang. digunakan.
digunakan.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
Nilai murni: Kemaskini
1. Mengamalkan
sikap disiplin
terhadap
pensyarah.
2. Bekerjasama
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
2. Post mortem 2. Pensyarah
tentang kelas memberikan
praktikal yang komen dan
telah pendapat
dijalankan. berkaitan jelas
praktikal yang
telah
berlangsung.
PENUTUP
KOGNITIF
1. Pensyarah
memberikan
tugasan kepada
pelajar untuk
membuat bacaan
bagi tajuk dan
menu yang akan
dimasak pada
kelas praktikal
akan datang.
PENUTUP SOSIAL
1. Pensyarah
mengucapkan
terima kasih dan
tahniah kepada
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
pelajar kerana
berjaya
menghasilkan
menu mengikut
perancangan dan
memberikan
kerjasama yang
baik sepanjang
kelas praktikal
berlangsung.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
Sesi Pengajaran (Ranc
NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO TEL :
SUBJEK GARDE MANGER MULAI : 21 MAC 2022
:
BIL TAJUK KANDUNGAN
1 CURED AND 5.1 Apply knowledge in cured and
SMOKED FOOD smoked food making.
5.2 Demonstrate competency of cured
and smoked foods.
5.3 Display creative cured and smoked
food presentation
cangan Mengajar Harian)
01161565720 0194472064
HINGGA : 8 JULAI 2022
HURAIAN
5.1 Apply knowledge in cured and smoked food making.
5.2 Demonstrate competency of cured and smoked foods.
d 5.2.1 Explain the concept of curing and smoked foods.
5.2.2 Identify the ingredients for cured and smoked food.
5.2.3 Identify the equipment required in producing cured
d and smoked foods.
5.2.4. Complete cured foods:
a. Corned beef
b. Anchovy
c. Pickled cucumbers
d. Chaud-froid
e. Aspic
5.2.5 Perform dishes from cured food based.
5.2.6 Produce smoked foods
a. Smoked salmon
b. Sausages
c. Jalapenos
d. Peppers
e. Vegetables
Sesi Pengajaran (Ranc
NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO TEL :
SUBJEK GARDE MANGER MULAI : 21 MAC 2022
:
BIL TAJUK KANDUNGAN
MINGGU KELAS/TINGKATAN MULAI HINGGA
KE
5 DCC 3A 18-04- 22-04- 1. Mem
2022 2022 bubur l
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN (BIL 1) Tambah Terperinci Kemask
Tarikh Key In 20-04-2022 Tarikh Kemaskini 00-00-0000
TARIKH 21-04-2022
TEMPAT ONLINE/LAB 4
MASA 8.00 AM - 3.00 PM
cangan Mengajar Harian)
01161565720 0194472064
HINGGA : 8 JULAI 2022
HURAIAN
5.2.7 Perform dishes from smoked food based
5.3 Display creative cured and smoked food presentation
RANCANGAN MINGGUAN ABBM/CATATAN
mbuat mise en place untuk program agihan
lambuk.
kini Refleksi
Tarikh Kemaskini Refleksi 25-04-2022 DCC 3A
TINGKATAN/KELAS 21
BIL PELAJAR
OBJEKTIF 1. Membuat persiapan u
Merlimau.
2. Menyediakan bahan-b
program dijalankan.
PENGETAHUAN SEDIA ADA 1. Pelajar sedia maklum
lambuk.
ALAT/BAHAN BANTU MENGAJAR (ABBM) 1. Peralatan memasak y
2. Bahan-bahan masaka
PENGURUSAN KELAS/LANGKAH 1. Memastikan pelajar m
KESELAMATAN dijalankan.
PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI 1. Bekerjasama
2. Tolong -menolong
TUGASAN/KERJA RUMAH 1. Tiada tugasan diberik
REFLEKSI SESI PENGAJARAN PELATIH 1. Program berjalan sep
daripada kalangan pelaj
KOMEN PENYELIA
KOMEN PEMBIMBING telah disemak
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN
8.00 PRA 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
AM - PENGAJARAN menyatakan masuk ke dalam
untuk program memasak bubur lambuk di peringkat Politeknik
bahan masakan yang lengkap untuk digunakan pada hari
m bahawa mereka terlibat dengan program agihan bubur
yang terdapat dalam makmal katering.
an yang diperlukan.
memakai pakaian yang bersesuain dengan aktiviti yang akan
kan kepada pelajar.
perti yang dirancangkan dan mendapat kerjasama yang baik
ar.
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
NILAI MURNI Kemaskini
1. Hormat-
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PEMBELAJARAN PENGAJARAN
KANDUNGAN
DAN
PEMBELAJARAN
8.10 1. Ucapan kepentingan makmal kulinari
AM salam memberi salam dengan
2. Aktiviti sebelum memberikan salam
kebersihan memulakan sesi dan mengucapkan
3. Bcacaan PDP selamat pagi
doa kepada semua
4. 2. Pelajar dapat pelajar.
Pengambilan mengetahui
kehadiran kepentingan 2. Pensyarah
pelajar menjaga memastikan
kebersihan dalam makmal kulinari
kehidupan berada dalam
seharian. keadaan yang
bersih, kemas dan
3. Pelajar dapat selamat digunakan
menyatakan sepanjang kelas
kebaikan praktikal.
memulakan sesi
PDP dengan 3. Pensyarah
bacaan doa. meminta seorang
wakil kelas untuk
4. Pelajar dapat membaca doa
mengetahui sebelum
bahawa memulakan kelas
pensyarah praktikal.
mementingkan
disiplin kehadiran 4. Pensyarah
ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING
menghormati
2. Kerjasama
3. Kebersihan
BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PEMBELAJARAN PENGAJARAN
KANDUNGAN
DAN
PEMBELAJARAN
pelajar. mengambil
kehadiran semua
pelajar dengan
menanda nama
mereka di kertas
kehadiran.
8.10 SET INDUKSI 1. Pelajar dapat 1.Pensyarah
AM - 1. Agihan mengetahui meminta pelajar
8.20 kumpulan perjalanan untuk mengambil
AM mengikut program dan bahan-bahan yang
tugas dan perkara-perkara akan digunakan
aktiviti yang yang akan dari makmal
perlu dilakukan semasa komersial.
dilakukan. mise en place.
2. Pelajar
2. Pelajar dapat meletakkan
mengetahui tugas bahan-bahan di
dan gerak kerja makmal kulinari 4
yang betul. sebelum diberikan
taklimat penuh
berkaitan gerak
kerja yang akan
dilakukan.