The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by Nik Nabil Nik Kun, 2022-07-20 01:59:24

SYATIRAH SHAARI E-PORTFOLIO LM

SYATIRAH SHAARI E-PORTFOLIO LM

cangan Mengajar Harian)

TEL : 01161565720 0194472064
22
HINGGA : 8 JULAI 2022
od taste.
HURAIAN

3.2 Describe the knowledge of food taste.
3.2.1 Describe taste of food.
a. Bitter
b. Sweet
c. Sour
d. Salty
e. Umami

RANCANGAN MINGGUAN ABBM/CATATAN

Describe the knowledge of food taste 1. Komputer riba
scribe the taste of food 2. Silibus
bitter 3. Webcam
sweet 4. Slide pembentangan
sour
salty
umami

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN (BIL 1) Tambah Terperinci Kemask

Tarikh Key In 23-03-2022 Tarikh Kemaskini 25-03-2022

TARIKH 23-03-2022

TEMPAT ONLINE/LAB 3

MASA 3.00 PM - 5.00 PM

OBJEKTIF 1. Menghuraikan pengetahuan te
pensyarah melalui pembentanga
a) Pahit
b) Manis
c) Masam
d) Masin
e) Umami

PENGETAHUAN SEDIA ADA Pelajar mempunyai pengetahuan

ALAT/BAHAN BANTU MENGAJAR 1. Komputer riba
(ABBM) 2. Silibus
3. Aplikasi Google Jamboard

PENGURUSAN KELAS/LANGKAH 1. Pensyarah memastikan pelaja
KESELAMATAN 2. Pensyarah memastikan pelaja
pengajaran dan pembelajaran se

PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI 1. Mengeratkan hubungan silatur
2. Menerapkan amalan bekerjasa

TUGASAN/KERJA RUMAH 1. Pensyarah meminta pelajar un
dibincangkan.

REFLEKSI SESI PENGAJARAN 1. Sesi PDP tidak dapat dilaksana
PELATIH

kini Refleksi DCC 1
40
Tarikh Kemaskini Refleksi 27-03-2022
TINGKATAN/KELAS
BIL PELAJAR

entang rasa makanan berdasarkan penerangan daripada
an secara lisan. Antara jenis-jenis rasa ialah:

n sedia ada tentang jenis-jenis rasa.

ar berada dalam keadaan yang selesa.
ar mempunyai jaringan internet yang memuaskan bagi sesi
ecara atas talian.
rrahim antara pensyarah dan pelajar
ama dalam kalangan pelajar.
ntuk membuat pembacaan lanjut berkaitan tajuk yang telah

ankan kerana pensyarah terlibar dengan kursus.

KOMEN PENYELIA telah disemak
KOMEN PEMBIMBING

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PENGAJARAN
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN

3.00 1. Pra- 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PM - pengajaran mengetahui menerima masuk
3.15 - Ucapan kepentingan pelajar melalui
PM salam memulakan sesi platform Google
- Bacaan doa pengajaran dan Meet.
- Pengambilan pembelajaran 2. Pensyarah
kehadiran yang mengambil memulakan sesi
pelajar kira ucapan salam PDP dengan
- Keselesaan dan bacaan doa. memberikan salam
pelajar 2. Pelajar dapat dan bertanya
menyesuaikan diri khabar kepada
dengan keadaan semua pelajar.
dan persekitaran 3. Pensyarah
pembelajaran bertanya kepada
yang selesa pelajar berkaitan
seperti jaringan status jaringan
internet yang internet di
memuaskan. kawasan masing-
3. Pelajar dapat masing dan
mengetahui meminta pelajar
bahawa pensyarah untuk cuba

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer riba Kemaskini
2. Google Form
3. Google Meet
4. Senarai nama
pelajar

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PENGAJARAN
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN

mementingkan mendapatkan
disiplin pelajar. jaringan internet
yang memuaskan.
4. Pensyarah
meminta wakil
kelas untuk
membacakan doa
sebelum sesi PDP
berlangsung.
5. Seterusnya
pensyarah
meminta pelajar
untuk mengisi
kehadiran mereka
melalui platform
Google Form. Masa
yang diberikan
adalah 10 minit
dengan mengambil
kira jaringan
internet para
pelajar.

3.15 Set induksi 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PM - menerima memulakan sesi
3.25 gambaran tentang pdp dengan

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer riba Kemaskini
2. Webcam

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PENGAJARAN
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN

PM topik yang akan memperkenalkan
3.30 ISI dibincangkan. diri.
2. Pelajar lebih 2. Pensyarah
bersedia untuk meminta setiap
memulakan topik pelajar untuk
baru. memperkenalkan
diri masing-masing
1. Pelajar dapat dengan serangkup
pantun yang
menggambarkan
latar belakang diri
mereka.
3. Pensyarah
bertanya kepada
pelajar jenis rasa
bagi beberapa
jenis makanan
yang dibsebut
secara rawak
kepada pelajar.
4. Pelajar
menjawab dengan
tepat jenis rasa
bagi makanan-
makanan tersebut.

1. Pensyarah

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer riba Kemaskini

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PENGAJARAN
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN

PM - PELAJARAN 1 menjelaskan menerangkan
4.30 jenis-jenis rasa kepada pelajar
PM berdasarkan secara lisan lima
penerangan jenis rasa
daripada mengikut topik
pensyarah: yang terdapat
a) pahit dalam silibus
b) manis subjek iaitu rasa
c) masam pahit, manis,
d) masin masam, masin dan
e) umami umami.
2. Pensyarah
meminta beberapa
orang pelajar
memberikan jenis
rasa mengikut
gambar makanan
yang ditunjukkan
di paparan dalam
aplikasi Google
Meet dan
menjawab
menggunakan
Google Jamboard.
3. Pelajar berjaya
menjawab dengan
tepat bagi

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

2. Google Meet
3. Google
Jamboard

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PENGAJARAN
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN

kesemua gambar
makanan yang
ditunjukkan
menggunakan
Google Jamboard.

4.30 PENUTUP 1. Mengukuhkan 1. Penutup Kognitif
PM - konsep atau - Pensyarah
5.00 kemahiran yang memilih seorang
PM baru dipelajari pelajar secara
dengan membuat rawak
rumusan kepada untuk membuat
pelajar. rumusan tentang
2. Menilai perkara yang
pencapaian telah dipelajari.
objektif PDP yang
dijalankan. 2. Pensyarah
memberikan pujian
kepada semua
pelajar
yang dapat
memberikan
komitmen dan
perhatian
penuh pada sesi
pengajaran dan
pembelajaran

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

Kemaskini

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
PENGAJARAN
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
DAN
PEMBELAJARAN

kali ini

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

Sesi Pengajaran (Ranc

NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI NO

SUBJEK : THEORY OF FOOD MULAI : 21 MAC 202

BIL TAJUK KANDUNGAN

1 FOOD TASTE COOKING PRINCIPLES
1. Describe the knowledge of foo

MINGGU KE KELAS/TINGKATAN MULAI HINGGA

2 DCC 1 28-03-2022 01-04-2022 1. D
Des
a)
b)
c) s
d)
e)

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN (BIL 1) Tambah Terperinci Kemask

cangan Mengajar Harian)

TEL : 01161565720 0194472064
22
HINGGA : 8 JULAI 2022
od taste.
HURAIAN

3.2 Describe the knowledge of food taste.
3.2.1 Describe taste of food.
a. Bitter
b. Sweet
c. Sour
d. Salty
e. Umami

RANCANGAN MINGGUAN ABBM/CATATAN

Describe the knowledge of food taste 1. Komputer Riba
scribe the taste of food 2. Webcam
bitter 3. Slide pembentangan
sweet
sour
salty
umami

kini Refleksi

Tarikh Key In 27-03-2022 Tarikh Kemaskini 00-00-0000
TARIKH
TEMPAT 28-03-2022
MASA
OBJEKTIF ONLINE/LAB 3

3.00 PM - 5.00 PM

1. Menghuraikan pengetahuan te
pensyarah melalui pembentanga
a) Pahit
b) Manis
c) Masam
d) Masin
e) Umami

PENGETAHUAN SEDIA ADA Pelajar mempunyai pengetahuan

ALAT/BAHAN BANTU MENGAJAR 1. Komputer riba
(ABBM) 2. Silibus
3. Aplikasi Google Jamboard

PENGURUSAN KELAS/LANGKAH 1. Pensyarah memastikan pelaja
KESELAMATAN 2. Pensyarah memastikan pelaja
pengajaran dan pembelajaran

PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI 1. Mengeratkan hubungan silatur
2. Menerapkan amalan bekerjasa
3. Menerapkan amalan hormat-m

TUGASAN/KERJA RUMAH 1. Pensyarah meminta pelajar un

Tarikh Kemaskini Refleksi 28-03-2022 DCC 1
TINGKATAN/KELAS 40
BIL PELAJAR

entang rasa makanan berdasarkan penerangan daripada
an secara lisan. Antara jenis-jenis rasa ialah:

n sedia ada tentang jenis-jenis rasa.

ar berada dalam keadaan yang selesa.
ar mempunyai jaringan internet yang memuaskan bagi sesi

rrahim antara pensyarah dan pelajar
ama dalam kalangan pelajar.
menghormati pelajar tehadap pensyarah.
ntuk membuat pembacaan lanjut berkaitan tajuk yang telah

REFLEKSI SESI PENGAJARAN dibincangkan.
PELATIH 1. Kelas berjalan dengan lancar s
memberikan sepenuh perhatian.
KOMEN PENYELIA 2. Pensyarah berpuas hati denga
KOMEN PEMBIMBING secara atas talian.

telah disemak

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

3.00 1. Pra- 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PM - pengajaran mengetahui menerima masuk
3.15 - Ucapan salam kepentingan pelajar melalui
PM - Bacaan doa memulakan sesi platform Google
- Pengambilan pengajaran dan Meet.
kehadiran pembelajaran 2. Pensyarah
pelajar yang mengambil memulakan sesi
- Keselesaan kira ucapan salam PDP dengan
pelajar dan bacaan doa. memberikan
2. Pelajar dapat salam dan
menyesuaikan diri bertanya khabar
dengan keadaan kepada semua
dan persekitaran pelajar.
pembelajaran 3. Pensyarah
yang selesa bertanya kepada

serta pelajar juga memberikan kerjasama yang baik dengan
.
an sei pengajaran dan pembelajaran walaupun berlangsung

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer riba Kemaskini
2. Google Form
3. Google Meet
4. Senarai nama
pelajar

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

seperti jaringan pelajar berkaitan
internet yang status jaringan
memuaskan. internet di
3. Pelajar dapat kawasan masing-
mengetahui masing dan
bahawa meminta pelajar
pensyarah untuk cuba
mementingkan mendapatkan
disiplin pelajar. jaringan internet
yang memuaskan.
4. Pensyarah
meminta wakil
kelas untuk
membacakan doa
sebelum sesi PDP
berlangsung.
5. Seterusnya
pensyarah
meminta pelajar
untuk mengisi
kehadiran mereka
melalui platform
Google Form.
Masa yang
diberikan adalah
10 minit dengan
mengambil kira

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

jaringan internet
para pelajar.

3.15 SET INDUKSI 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PM - menerima memulakan sesi
3.25 gambaran pdp dengan
PM tentang topik memperkenalkan
yang akan diri.
dibincangkan. 2. Pensyarah
2. Pelajar lebih meminta setiap
bersedia untuk pelajar untuk
memulakan topik memperkenalkan
baru. diri masing-
masing dengan
serangkup pantun
yang
menggambarkan
latar belakang diri
mereka.
3. Pensyarah
bertanya kepada
pelajar jenis rasa
bagi beberapa
jenis makanan
yang dibsebut
secara rawak

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer riba Kemaskini
2. Webcam

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

3.30 ISI 1. Pelajar dapat kepada pelajar.
PM - PEMBELAJARAN menjelaskan 4. Pelajar
4.30 1 jenis-jenis rasa menjawab dengan
PM berdasarkan tepat jenis rasa
penerangan bagi makanan-
daripada makanan
pensyarah: tersebut.
a) pahit
b) manis 1. Pensyarah
c) masam menerangkan
d) masin kepada pelajar
e) umami secara lisan lima
jenis rasa
mengikut topik
yang terdapat
dalam silibus
subjek iaitu rasa
pahit, manis,
masam, masin
dan umami.
2. Pensyarah
meminta
beberapa orang
pelajar
memberikan jenis
rasa mengikut
gambar makanan

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer riba Kemaskini
2. Google Meet
3. Google
Jamboard

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

yang ditunjukkan
di paparan dalam
aplikasi Google
Meet dan
menjawab
menggunakan
Google Jamboard.
3. Pelajar berjaya
menjawab dengan
tepat bagi
kesemua gambar
makanan yang
ditunjukkan
menggunakan
Google Jamboard.

4.30 PENUTUP 1. Mengukuhkan 1. Penutup
PM - konsep atau Kognitif
5.00 kemahiran yang - Pensyarah
PM baru dipelajari memilih seorang
dengan membuat pelajar secara
rumusan kepada rawak
pelajar. untuk membuat
2. Menilai rumusan tentang
pencapaian perkara yang
objektif PDP yang telah dipelajari.
dijalankan.

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

telah disemak Kemaskini

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

2. Pensyarah
memberikan
pujian kepada
semua pelajar
yang dapat
memberikan
komitmen dan
perhatian
penuh pada sesi
pengajaran dan
pembelajaran
kali ini

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

Sesi Pengajaran (Ranc

NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI MULAI : NO
21 MAC 2
SUBJEK THEORY OF FOOD
: KANDUNGAN
4.1 Describe the role of flou
BIL TAJUK 4.2 Describe the role of fat

1 INGREDIENTS AND FOOD
COMODITY

4.3 Describe the role of sug
cookery.

4.4 Explain the role of leave
in cookery.

4.5 Describe food commodi
4.5.2 Explain meat.
4.5.3 Describe fish and she
4.5.4 Explain the classificat
vegetables.
4.5.5 Explain the various ty
starch.
4.5.6 Explain eggs.
4.5.7 Explain dairy products

cangan Mengajar Harian)

O TEL : 01161565720 0194472064
2022
HINGGA : 8 JULAI 2022

N HURAIAN

ur in cookery. 4.1 Describe the role of flour in cookery.
in cookery. 4.1.1 Identify types of flour.
gar in 4.1.2 Explain composition of flour.
4.1.3 Discuss the functions of flour.
ening agent
4.2 Describe the role of fat in cookery.
4.2.1 Identify types of fat.
4.2.2 Explain the composition of fat.
4.2.3 Discuss the functions of fat.

ities. 4.3 Describe the role of sugar in cookery.
ellfish. 4.3.1 Explain types of sugar.
tion of 4.3.2 Discuss functions of sugar.
ypes of
4.4 Explain the role of leavening agent in
s. cookery.
4.4.1 Explain types of leavening agent.
4.4.2 Discuss functions of leavening agent.

4.5 Describe food commodities.
4.5.1 Explain poultry and game bird.
a. Types of poultry and game bird.
b. Basic cut of poultry and game bird.
c. Cooking and handling poultry and game bird.

Sesi Pengajaran (Ranc

NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI MULAI : NO
21 MAC 2
SUBJEK THEORY OF FOOD
: KANDUNGAN

BIL TAJUK

cangan Mengajar Harian)

O TEL : 01161565720 0194472064
2022
HINGGA : 8 JULAI 2022

N HURAIAN

4.5.2 Explain meat.
a. Composition, structure and basic quality
factor.
b. Basic meat cut.
c. Cooking and handling meat.

4.5.3 Describe fish and shellfish.
a. Types and characteristics of fish.
b. Composition and structure of fish.
c. Market form of fish.
d. Storage and handling fish.

4.5.4 Explain the classification of vegetables.
a. Types and characteristics of vegetables.
b. Composition and structure of vegetables.
c. Cooking and handling of vegetable.
d. Types of vegetables cuttings.

4.5.5 Explain the various types of starch.
a. Rice.
b. Grain.
c. Pasta and noodle.
d. Potato.

Sesi Pengajaran (Ranc

NAMA : SYATIRAH BINTI SHAARI MULAI : NO
21 MAC 2
SUBJEK THEORY OF FOOD
: KANDUNGAN

BIL TAJUK

MINGGU KE KELAS/TINGKATAN MULAI HINGGA

3 DCC 1 04-04-2022 08-04-2022 4.
4.
4.

cangan Mengajar Harian)

O TEL : 01161565720 0194472064
2022
HINGGA : 8 JULAI 2022

N HURAIAN

e. Legumes.
f. Dumplings.
g. Nuts.

4.5.6 Explain eggs.
a. Composition.
b. Grades and quality.
c. Market forms.
d. Size.

4.5.7 Explain dairy products.
a. Categories of dairy product.
b. Related problems occurred in cooking dairy
products.

RANCANGAN MINGGUAN ABBM/CATATAN

.1 Describe the role of flour in cookery 1. Nota slaid ppt.
.2 Describe the role of fat in cookery. 2. Google Jamboard
.3 Describe the role of sugar in cookery. 3. Silibus

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN (BIL 1) Tambah Terperinci Kemask

Tarikh Key In 05-04-2022 Tarikh Kemaskini 08-04-2022

TARIKH 04-04-2022
TEMPAT
MASA ONLINE/CRS LAB
OBJEKTIF
3.00 PM - 5.00 PM

1. Pelajar dapat mengenalpas
slaid secara lisan daripada pe

2. Pelajar dapat menghuraika
slaid daripada pensyarah.

3. Pelajar dapat saling berbinc
perbincangan di dalam kelas.

4.Pelajar dapat mengenalpast
slaid secara lisan daripada pe

5. Pelajar dapat menghuraika
slaid daripada pensyarah.

6. Pelajar dapat saling berbinc
perbincangan di dalam kelas.

PENGETAHUAN SEDIA ADA 1. Pelajar mempunyai penget
pasaran.

kini Refleksi DCC 1
40
Tarikh Kemaskini Refleksi 05-04-2022
TINGKATAN/KELAS
BIL PELAJAR

sti jenis-jenis tepung dengan betul berdasarkan pembentangan
ensyarah.
an komposisi tepung dengan tepat berdasarkan pembentangan

cang tentang fungsi tepung berdasarkan pembentangan dan

ti jenis-jenis lemak dengan betul berdasarkan pembentangan
ensyarah.
an komposisi lemak dengan tepat berdasarkan pembentangan

cang tentang fungsi lemak berdasarkan pembentangan dan

tahuan sedia ada tentang beberapa jenis tepung yang dijual di

2. Pelajar mempunyai penget

ALAT/BAHAN BANTU MENGAJAR 1. Nota slaid
(ABBM) 2. Gambar-gambar jenis tepu
3. Komputer
PENGURUSAN KELAS/LANGKAH 4. Webcam
KESELAMATAN
1.Pensyarah memastikan pela
2. Pensyarah memastikan pel
pengajaran dan pebelajaran s

PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI 1. Fokus terhadap arahan yan
2. Memastikan keadaan pemb
TUGASAN/KERJA RUMAH
1. Pensyarah meminta pelajar
REFLEKSI SESI PENGAJARAN dibincangkan bersama.
PELATIH
KOMEN PENYELIA 1. Sesi PDP tidak dapat dilaks
KOMEN PEMBIMBING

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

3.00 PRA 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah

tahuan sedia ada tentang beberapa jenis lemak.

ung dan lemak

ajar berada dalam keadaan selesa.
lajar mempunyai jaringan internet yang memuaskan bagi sesi
secara atas talian.

ng diberikan oleh pensyarah.
belajaran yang selesa.
r untuk mengulangkaji topik pembelajaran yang telah

sanakan kerana cuti umum sempena awal Ramadan

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI
PENYELIA PEMBIMBING

1. Komputer Kemaskini

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

PM - PENGAJARAN mengetahui menerima masuk
3.05 1. Pra- kepentingan pelajar melalui
PM pengajaran memulakan sesi platform Google
- Ucapan salam pengajaran dan Meet.
- Bacaan doa pembelajaran
- Pengambilan yang mengambil 2. Pensyarah
kehadiran kira ucapan salam memulakan sesi
pelajar dan bacaan doa. PDP dengan
- Keselesaan memberikan
pelajar 2. Pelajar dapat salam dan
menyesuaikan diri bertanya khabar
dengan keadaan kepada semua
dan persekitaran pelajar.
pembelajaran
yang selesa 3. Pensyarah
seperti jaringan bertanya kepada
internet yang pelajar berkaitan
memuaskan. status jaringan
internet di
3. Pelajar dapat kawasan masing-
mengetahui masing dan
bahawa meminta pelajar
pensyarah untuk cuba
mementingkan mendapatkan
disiplin pelajar. jaringan internet
yang memuaskan.

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

2. Webcam
3. Senarai nama

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

4. Pensyarah
meminta wakil
kelas untuk
membacakan doa
sebelum sesi PDP
berlangsung.

5. Seterusnya
pensyarah
mengambil
kedatangan
pelajar dengan
menyebut nama
pelajar satu
persatu.

3.05 SET INDUKSI 1. Pelajar dapat 1. Pensyarah
PM - 1. Pensyarah menerima bertanya khabar
3.10 berkongsi gambaran pelajar dan
PM pengalaman tentang topik menunjukkan
kepada pelajar. yang akan beberapa gambar
dibincangkan. bungkusan
2. Pelajar lebih tepung dan lemak
bersedia untuk yang dijual di
memulakan topik pasaran.
baru.

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

Strategi: Kemaskini
1. Berpusatkan
pensyarah
2. Berpusatkan
pelajar

ABBM:
1. Google meet
2. Youtube
3. Google

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

3. Pelajar dapat 2. Pensyarah
berinteraksi meminta pelajar
dengan untuk
pensyarah memberitahu apa
dengan lebih yang terdapat di
baik. dalam gambar
yang
3.10 1. 1. Pelajar dapat ditayangkan.
PM - Mengenalpasti mengenal pasti
3. Pelajar dapat
menerangkan
dengan jelas
gambar yang
dikongsi oleh
pensyarah.

4. Pensyarah
memberikan
penerangan
tentang topik
pembelajaran hari
ini iaitu komoditi
makanan seperti
tepung dan lemak

1. Pensyarah
menerangkan

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

Jamboard

Kemahiran
berfikir:
Menganalisis

Nilai murni:
Berdisiplin

Strategi: Kemaskini
1. Berpusatkan

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

4.00 jenis-jenis jenis-jenis tepung jenis-jenis tepung
PM tepung melalui dengan
2. pembentangan menggunakan
Menghuraikan slaid daripada kaedah
komposisi pensyarah. pembentangan
tepung slaid.
3. 2. Pelajar dapat
Membincangkan menghuraikan 2. Pensyarah
fungsi-fungsi komposisi tepung meminta pelajar
tepung melalui untuk
pembentangan menerangkan
slaid daripada semula
pensyarah. kefahaman
mereka berkaitan
3. Pelajar dapat jenis-jenis tepung
berbincang yang telah
tentang fungsi- diterangkan
fungsi tepung. melalui
pembentangan
slaid.

3. Pensyarah
menerangkan
tentang komposisi
bahan yang
terdapat di dalam
setiap jenis

ABBM/CATATAN KOMEN KOMEN OPERASI

PENYELIA PEMBIMBING

pensyarah
2. Berpusatkan
pelajar

Kaedah:
Syarahan

ABBM:
1. Slaid
powerpoint
2. Google Meet
3. Google
Jamboard

Nilai murni:
1. Memberikan
kerjasama
2. Bertolenransi

BIL MASA ISI HASIL AKTIVITI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN PENGAJARAN

DAN
PEMBELAJARAN

tepung melalui
pembentangan
slaid.

4. Pensyarah
seterusnya
meminta pelajar
untuk
menghuraikan
semula
komposisi-
komposisi yang
terdapat di dalam
tepung dengan
menggunakan
aplikasi Google
Jamboard.

5. Pensyarah
menjelaskan
beberapa fungsi
tepung dan
seterusnya
meminta pelajar
untuk berbincang
di dalam
kumpulan secara


Click to View FlipBook Version