The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by Гульсара Исмагулова, 2023-05-12 03:51:04

ЛС жаңасы

ЛС жаңасы

Бөлім: 8.4А Көбею Педагогтің аты-жөні: Елеубаева Салтанат Нагимоавна Күні: 05.04.2021ж Сыныбы:8 А Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы: Мүктер мен қырықжапырақтардың тіршілік циклі. Гаметофит. Спорофит. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 8.2.1.2 мүктер мен қырықжапырақтардың мысалдарында жынысты және жыныссыз ұрпақтарының ерекшеліктерін түсіндіру Сабақтың мақсаты: Білім алушылар гаметофит және спорофиттерді ажыратып сипаттай алады. Сабақтың барысы: Сабақ кезеңі/Уақыты Педагогтің ісәрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурста р Сабақтың басы Қызығушылықт ы ояту 7 мин. Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Жаңа сабаққа кіріспе Үй тапсырмасын тексеру, жаңа сабақтың мақсатын ашу «Жедел сұрақ» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бірбіріне сұрақтар қояды. Сыныптастырын ың пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін 1.Интербелсенді тақтадағы сұрақтарға жауап береді. 1.Көбеюдің қандай түрлері бар? 2.Митоз бен мейоз, гаплоидты және диплоидты ұғымын қалай түсінесіз? 3.Бүршәіктену және бөлшектену дегеніміз не? 4.Партеногенез, ұрықтануға анықтама беріңіз? 5.Спора гамете дегеніміз не? Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады Мақсаты: Жылдам әрі функционалд ы түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау Қалыптас тырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауғ а белсенділ ікпен қатысқан оқушыға «Жарайс ың!» деген мадақтау сөзімен ынталанд ыру.


мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. №1-тапсырма Топтық жұмыс Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. 1топ. «Спорофит» және «гаметофит» «архегоний» «антеридий»түсініктеріне анықтама береді. Дескриптор:Терминдерің анықтамасын береді З балл 2топ. Мүктер мен қырықжапырақтарды зерттеп,постер қорғайды. Дескриптор: Мүктер мен қырықжапырақтарды сипаттайды 3 балл 3. Мынадай терминдерге анықтама береді: «спора», «гамета», «спорофит», «гаметофит». 4. Мүктерде қашан, қалай және қайда (қандай құрылымда) гаметалар мен споралар түзілетінін түсіндіреді. 6. Қырықжапырақтарда қашан, қалай және қайда (қандай құрылымда) гаметалар мен споралар түзілетінін түсіндіреді. 8-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлер і


Видео көрсетілім Қырықжапырақ пен мүктердің даму циклі Дескриптор: Жалпы - 3 балл. - анықтама береді; -тапсырманы түсіндіреді №2-тапсырма Жұптық жұмыс. Оқулықта берілген қолдану айдарындағы тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 1. Неліктен жоғары сатыдағы өсімдіктердің басым көпшілігінің тіршілік циклінде диплоидты саты болатынын түсіндіреді. 2. Қырықжапырақтәрізділерді ң өскіншесінің атқаратын қыз метін сипаттайды. 3. Жасушалар хромосомасының және оны түзушілер арасында қандай байланыс бар екенін анықтайды. Мысалдар келтіре отырып дәлелдейді. 4. Қырықжапырақтәрізділер мен мүктерде споралар қайда түзілетінін салыстырады. 5. Мүктердің көбеюі қалай жүзеге асатынын сипаттайды. Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Тапсырманы түсіндіреді. 8-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлер і 3-тапсырма. «Жеке жұмыс» Оқулықта берілген талдау айдарындағы тапсырмаларды 1. Жасушаларындағы хромосома жиынтығын, митоз, мейоз, спорангийлер, споралар, гаметалар, зигота, ұрықтану, өсінді, өскіншені көрсете Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Тапсырмалар


Plicrers cfrd Әдісі арқылы сабақты бекіту ы бекіту орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. отырып, «мүктердің тіршілік циклінің» сызбасын сызады. 2. Жасушаларындағы хромосома жиынтығын, митоз, мейоз, спорангийлер, споралар, гаметалар, зигота, ұрықтану, өсінді, өскіншені көрсете отырып «қырықжапырақтәрізділерді ң тіршілік циклінің» сызбанұсқасын сызады. 3. Мүктер мен қырықжапырақтәрізділердің көбеюіндегі айырмашылықтарын көрсетеді. 4. Мүктер мен қырықжапырақ тәрізділердің тіршілік циклі мен эволюциялық дамуының арасындағы байланысты анықтап, талдау жасайды. ды орындайды. -сызба сызады Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.


құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау «Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. «Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.


Раздел: Сила искусства наименование организации образования Гимназия №42 «Ақ ниет» ФИО педагога Жаксликова Фарида Сансызбаевна. Дата: 07.03.2023г Класс: 5 Количество присутствующих: Количество отсутствующих: Тема урока Чудесная сила искусства. К.Паустовский «Старый повар». Цели обучения в соответствии с учебной программой 8.1.5.1. Прогнозировать по отрывку прослушанного текста; 8.2.1.1. Владеть словарным запасом, достаточным для замены слов общеязыковыми эквивалентами или описательными оборотами (перифразами); Цели урока прогнозирует содержание по началу текста; владеет словарным запасом, достаточным для замены слов общеязыковыми эквивалентами или описательными оборотами (перифразами); Ход урока Этап урока/ Время Действия педагога Действия ученика Оценивание Ресурсы Начало урока 2 мин. 8 мин Приветствие . Создания благоприятного психологического настроя к уроку. Опрос домашнего задания. Тест. 1.В каком году было написано произведение «Моцарт и Сальери»: Приветствуют Демонстрируют готовность к учебной деятельности. Выполняют тест. Наблюдение учителя Критерий оценивани я Дескрипторы Балл Отвечает на тестовые вопросы Отвечает на 1 вопрос 1 Отвечает на 2 вопрос 1 Отвечает на 3 вопрс 1 Тест


[+] а) 1830 [-] б) 1823 [-] в) 1820 2. Автор произведения «Моцарт и Сальери»: [-] а) Лермонтов [+] б) Пушкин [-] в) Державин 3.Произведение «Моцарт и Сальери» относится к этому литературному жанру: [-] а) мистерия [- ] б) комедия [+] в) трагедия 4.Кто заказал Моцарту создать “Реквием”: [-] а) знакомая цветочница [-] б) Сальери [+] в) человек в черном 5. Моцарту казалось, что: [-] а) он некрасив [+] б) черный человек преследует его [-] в) его талант на исходе 6.Слова: «Он же гений, как ты да я. А гений и злодейство – две вещи несовместные» принадлежат: Взаимопроверка , учащиеся обмениваются листочками и проверяют друг у друга. В оценочном листе каждый выставляет свои баллы. Отвечает на 4 вопрос 1 Отвечает на 5 вопрос 1 Отвечает на 6 вопрос 1 Отвечает на 7 вопрос 1 Отвечает на 8 вопрос 1 Отвечает на 9 вопрос 1 Отвечает на 10 вопрос 1


[+] а) Моцарту [-] б) Сальери [-] в) Бомаше 7.Что произошло с Сальери, когда появился Моцарт: [-] а) он взял Моцарта к себе в ученики [-] б) он искренне восхищался его искусством [+] в) он стал страшно ему завидовать 8.Как погиб Моцарт: [-] а) Моцарт заболел смертельной болезнью [-] б) Сальери ранил его на дуэли [+] в) Сальери отравил его 9.Почему Сальери убил Моцарта: [+] а) Сальери завидовал Моцарту [-] б) Моцарт убил брата Сальери [-] в) Моцарт назвал творчество Сальери бессмысленным 10.Кем был Моцарт: [-] а) итальянский композитор


[-] б) дирижёр [+] в) австрийский композитор Слайд №1(ответы) 1.А 2. Б 3. В 4. В 5.Б 6. А 7. В 8.В 9.А 10.В Ф взаимооценивание в парах Середина урока 30 мин Учитель знакомит с оценочным листом и дескрипторами. Слайд №2 Целеполагание. Тема урока. Учитель знакомит с темой урока: Чудесная сила искусства. К.Паустовский «Старый повар» и целями обучения Слайд №3 8.1.5.1. прогнозировать по отрывку прослушанного текста; 8.2.1.1.владеть словарным запасом, достаточным для замены слов общеязыковыми эквивалентами или описательными оборотами (перифразами); Учащиеся записывают число и тему урока Слушают тему и цели урока Просматривают презентацию, выписывают даты жизни. Записывают словарную работу в тетрадь Оценочный лист . Ф.И. учащихся:______________ __________ 17-20 баллов – «5» 13-16 баллов - «4» 9-12 баллов -«3» 0-8 баллов –«2» Оценка учителя:_______________ Задани е №1 тест Задани е №2 Задани е №3 Итого 1-10 баллов 1-5 баллов 1-5 баллов Всего 20 баллов Видео


Изучение нового материала Презентация «Жиз нь и творчество К.Г. Паустовского» Слайд №4 Словарная работа: Клавесинстаринный клавишнострунный музыкальный инструмент, напоминающий внешним видом фортепьяно. Убранствовнешняя отделка, обстановка. Исповедниксвященник, который принимает исповедь, т.е. признание в своих совершённых грехах. Предтекстовая работа К Задание. Прочитайте ключевые слова и прослушайте начало рассказа. Предположите, что может произойти дальше. Ключевые слова: Моцарт, старый повар, жена, чахотка, клавесин, сад, весна, яблони. Учащиеся устно выразят свои идеи. Слушают рассказ и выполняют задания Видео. Учебник, рабочие тетради.


ВИДЕО Транскрипт текста: В один из зимних вечеров 1786 года на окраине Вены в маленьком деревянном доме умирал слепой старик — бывший повар графини Тун. Собственно говоря, это был даже не дом, а ветхая сторожка, стоявшая в глубине сада. Сад был завален гнилыми ветками, сбитыми ветром. При каждом шаге ветки хрустели, и тогда начинал тихо ворчать в своей будке цепной пес. Он тоже умирал, как и его хозяин, от старости и уже не мог лаять. Несколько лет назад повар ослеп от жара печей. Управляющий графини поселил его с тех пор в сторожке и выдавал ему время от времени несколько флоринов. Вместе с поваром жила его дочь Мария, девушка лет восемнадцати. Все убранство сторожки Взаимопроверка . Учащиеся 1 парты обмениваются листочками со 2 партой. Выставляют баллы в оценочных листах. Ответы некоторых учащихся зачитываются. Критерий оцениван ия Дескрипт оры Балл Дескриптор ы


составляли кровать, хромые скамейки, грубый стол, фаянсовая посуда, покрытая трещинами, и, наконец, клавесин — единственное богатство Марии. Когда Мария умыла умирающего и надела на него холодную чистую рубаху, старик сказал: — Я всегда не любил священников и монахов. Я не могу позвать исповедника, между тем мне нужно перед смертью очистить свою совесть. — Что же делать? — испуганно спросила Мария. — Выйди на улицу, — сказал старик, — и попроси первого встречного зайти в наш дом, чтобы исповедать умирающего. Тебе никто не откажет. Задание. Прочитайте рассказ до конца и скажите, подтвердились ли ваши прогнозы. Составляют синквейн. Заполняет таблицу Отвечает на 1 вопрос 1 Отвечает на 2 вопрос 1 Отвечает на 3 вопрос 1 Отвечает на 4 вопрос 1 Отвечает на 5 вопрос 1


Текстовая работа Г Учащиеся объединятся в 3 .Каждая группа будет выполнять задания в раздатке и на флипчарте (плакате). Задание. Ответьте на вопросы по содержанию текста. Заполните для этого таблицу. Задания для 1 группы. - С кем жил старый повар? - Какое настроение создаётся в начале рассказа? - Почему? - Опишите дом, в котором жил старик. - Какой предмет в интерьере дома выделяет писатель? - С каким чувством пишет о нём Паустовский? - Кого не любил старый повар? Задания для 2 группы. - Как выглядел незнакомец? Критерий оцениван ия Дескриптор ы Балл Составляе т синквейн Правильно подбирает прилагатель ные 1 Правильно подбирает глаголы 1 Составляет предложени е 1 Подбирает синоним 1 Соблюдает структуру 1 Пословицы


- Для чего пришёл незнакомец в дом старика? - В чём же хочет исповедаться старый повар? - Как назвал незнакомец грех старика? - Какие желания высказывает перед смертью герой рассказа? Задания для 3 группы. - Почему незнакомец простил грех старика? - Что происходит вокруг, когда незнакомец начинает играть? –А что почувствовал старик, слушая музыку? (Как же ему удалось увидеть то, чего он так желал?) - Автор называет Моцарта великим музыкантом. – А в чём его величие? - Как вы думаете, почему именно музыкант выступает в роли священника, исповедующего умирающего? Дифференциация по уровню


сложности заданий. В 3 группе находятся вопросы более высокого порядка, чем в 1 и 2. Закрепление : Составьте синквейн к слову незнакомец, старик, музыка, опираясь на содержание рассказа. Слайд 5 Прием «Собери пословицу »: Соберите пословицы, подберите пословицу к тексту: 1.Бог — великий музыкант, вселенная — превосходный клавесин, мы лишь смиренные клавиши. 2.Мир без музыки, что птица без крыльев. 3.Без музыки мир бы был ошибкой.


Конец урока 5 мин Слайд 6 Обобщение. Ответьте на вопросы: Что вернуло старику утраченное счастье? Может ли человек поступиться своей совестью ради спасения своих близких? Какой силой обладает музыка в данном рассказе? Рефлексия Приём «Лесенка успеха» Нижняя ступенька – у меня ничего не получилось. Средняя ступенька – у меня были проблемы. Верхняя ступенька – мне все удалось. Слайд 7 Домашнее задание: Прочитать рассказ «Старый повар», подготовить пересказ одной части. Стр 123-128. Слайд 8 -Спасибо всем за урок. Вы были молодцы! Отвечают на вопросы Подводят итог урока Записывают домашнее задание.


сабақ. Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп : № 42 «Ақ ниет» гимназиясы Күні: 15.02.23 Мұғалімнің аты-жөні: Шаттық Біржанқызы Сапаргалиева Сыныбы: 5 Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: Пәні: Математика Тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 5.1.2.28 Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту. Сабақ мақсаты Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді


Бағалау критерийі ондық санды натурал санға көбейте алады. ондық санды ондық санға көбейтуді орындай алады. Бастапқы білім Жай бөлшектерді, ондық бөлшектерді қосу және азайту Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурс тар Сабақтың басы(10ми нут) I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы экранға беріледі. Оқушыкөршісімен дәптер алмасу арқылы үй жүмысын тексереді. - Оқушылардың сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. - Бағалау критерийлерін тұжырымдау үшін оқушыларды талпындыру. Өткен сабақты қайталау мақсатында «Сиқырлы ұяшықтар» (қосымша 1) әдісін қолданамыз. Экранда берілген ұяшықтарды таңдай отырып оқушы сұрақтарға жауап береді. Мұғаліммен амандасу. Сабақта жоқ оқушыларды айту. Үй тапсырмасы н тексерту. Сиқырлы ұяшықтар сұрақтарына жауап береді. Берілген тапсырманы мұқият орындайды. Белсенді лік танытқа н оқушыл арды «Мадақ тау сөз» әдісі арқылы бағалайд ы: «Жарай сың! Жақсы! Өте жақсы! » Топша малар, жапсы рма қағазда р, интерб елсенді тақта, Қолдан жасалғ ан қобди ша Сабақтың ортасы (30 минут) II. Тапсырма №1 Мәтінді оқыңыз: Ертіс сөзінің мағынасы «ирелеңдеген, жерқопарғыш» дегенді білдіреді және оның ұзындығы шамамен төрт мың километрден артады. Ол Миссуридан кейінгі әлемдегі ең ұзын екінші өзен және оның 1700 километрі Қазақстан тереториясына тиесілі. Ертістің бойында еліміздің Өскемен, Семей, Павлодар секілді аймақ орталықтары болып табылатын үш қаласы Оқушылар жауаптард ы дәптерлерін е жазады. Бір оқушы тақтада жұмыс істейді. Кейін тапсырмала рдың орындау дұрыстығы Белсенді лік танытқа н оқушыл арды 10 баллдық жүйе бойынш а бағалау. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл қойылад (http:// myhom ekz.co m/zentr alnikazakhs tan/reki - kazahst ana)


орналасқан. Семей аумағындағы судың ағыс жылдамдығы орта есеппен алғанда 1,5 м/с құрайды. Сұраққа жауап беру үшін қажетті ақпаратты табыңыз: «Қағаздан жасалған қайықты Семейдегі Ертіс өзеніне жіберсеңіз, 3 секундтан кейін ол неше метр жүзеді?» Тапсырма №2. 3,45 х 3 ____________ ___ 7,67 х 73 _____________ __ 6,06 х 470 ____________ ___ Тапсырма №3. Бүкіл сыныппен жұмыс. Қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға қолдау көрсетеді. Құндылықты дарыту – бірлесе отырып жұмыс жасау. Оқулықтан 844 жаттығуды орындаймыз Тапсырма 4. Деңгейлік тапсырмалар. (Жұппен жұмыс) А Амалдарды орында 0,91•0,2=0,182 16,03•0,6=9,618 0,25•1,32=0,33 В 1) Амалдарды орында: (0,98+ -0,27)*6 Ж: 8,46 бүкіл сыныппен тексеріледі. Оқушылар тапсырман ы. Сабақ соңында жинаған балл бойынш а бағалана ды. 10 7


2) Ауданы ұзындығы 7,5 м, ені 3,2 м бөлменің еденінің ауданын тап. Ж: 24 м С Тізбектей көбейтуді орында Жеке жұмыс. Оқушылардың оқу мақсаттың меңгеруінің деңгейлерін анықтау мақсатында өзіндік жұмыс өткізіледі. Сабақтың берілген кезеңінде оқушылардың академиялық адалдық құндылығы дариды. ӨЗІНДІК ЖҰМЫС (қосымша 2) «Боялған ұяшықтар» ы жұптарда орындайды, бір-бірін оқытады, өздерінің «жақыннан даму аймағында » жұмысты орындайды Оқушылар өзіндік жұмыста берілген тапсырман ы нақты, тиянақты орындайды. Ұяшықтарға қарап отырып, көрсетілген үлгідегідей бояйды. Сабақтың соңы(5 минут) III.Сабақты қорытындылау: Үй тапсырмасы. № Сабақтың соңында рефлексия жүргізіледі: «ТИК ТОК» әдісі; Сабақты қорытындыл ау. Рефлексия. (Оқушылар тикток шартты белгілері арқылы өз ойлары мен Әр оқушы сабақта көрсеткен белсендігі арқылы балл қойылады . Рефле ксия парағ ы.


2сабақ. Орыс тілі пәнінен Lesson study бойынша өткізген сабақ. 16.02.23ж Пән мұғалімі: Акмарал Амантаевна Хамидуллаева сабақ. Раздел 2 Культура одежды Ф.И.О. Хамидуллаева Акмарал Амантаевна Дата: 16.02.2023 КЛАСС: 5 «В» Количество присутствующих: Количество отсутствующих: Тема Казахская национальная одежда Цели обучения, которым посвящен урок 5.3.1.1- понимать общее содержание текста, определяя ключевые слова и словосочетания; 5.4.1.1 создавать тексты (письмо, дневник, стихотворение, сказка), используя элементы разговорного и художественного стилей. 5.5.1.3 использовать глаголы в нужных формах; План Планируемое время Деятельность педагога Деятельность учащихся Оценива ние Ресурсы Начало урока 1.Организационный момент Приветствие, посещаемость, полная готовность к уроку. Психологический настрой Возьмитесь за руки , закройте глаза и скажите: " Я в школе, я на уроке, память моя крепка, голова мыслит ясно, я хочу учиться". Откройте глаза и улыбнитесь друг другу . Проверка домашнего задания Учащиеся повторяют за учителем. 2. Актуализация знаний Приём "Четыре картины, одно слово" Называют , что изображено на картинах и отвечают на вопросы. Отгадывают тему урока и пікірлерін білдіреді.)


Что мы видим на картинах? О чём мы будем говорить сегодня на уроке? Как вы догадались? Жайлау, юрта, модные ребята, швейная машинка. Озвучивается цель урока. записывают в тетрадях. Середина урока 3. Изучение нового материала Приём "Инсерт". Что я хочу узнать? (?) Уже знаю (*) Новая информация (+) Учащиеся получают текст. Внимательно читают. Карандашом делают пометки. Национальную одежду казахов создавали такой, чтобы она была удобна для езды на коне, согревала в зимнее время года и не была жаркой и тяжелой летом. Казахский костюм простой и нарядный благодаря отделке мехом, вышивке, инкрустации (отделка камнями). Девушки носили платья көйлек с 2–3 оборками, длинными рукавами и воротником - стоечка. Ткани выбирались ярких цветов. Волосы девушки заплетали в косы и украшали их шолпами - лентами и цепочками с украшениями. На голову надевали такия - маленькую шапочку . Когда выходили замуж надевали саукеле. Женщины среднего возраста одевались строго, ткани для одежды выбирались не ярких тонов. Одежда женщины отличалась от девичьей прежде всего головным убором. На голову надевали кимешек - плотно облегающий голову и закрывающий шею, грудь, плечи и часть спины. Платье көйлек - шили для праздников из дорогих тканей неярких тонов. Сверху платья надевали қамзол, а поверх қамзола - длинный халат. На ноги женщина надевали мәсі - лёгкую обувь из выделанной кожи. Мужской костюм казахов состоял из нательного белья, верхней одежды , обуви и головных уборов. Жейде - рубашка - туника , которую одевают под низ. Шалбар - лёгкие нижние и верхние штаны. Бешмет -одежда длиной до колен и стойким воротником. Камзол сходен с бешметом, но только без рукавов. Шапан Читают, делают пометки, отвечают на вопросы. Вместе выполняют задания Работают в парах и оценивают работу друг друга Ф.О Учебник Интернет ресурсы Картинки, карандаши цветные.


- основной вид одежды казахов. Его одевали поверх бешмета или камзола. Тон - зимний тулуп из овчины или волчьего меха. Головные уборы мужчин - тюбитейка, калпак, бойрек, тымак. Неотъемлемый аксессуар - это пояс. Национальная обувь казахов это коксауыр (кожаные сапожки), етик (женская и мужская), Жырым етык (сапоги выше колен), байпакты етык (с войлочным чулком внутри), кәбіс (галоши на каблуках), мәсі домашняя обувь. Приём "Магазин". Учащиеся выбирают понравившуюся одежду, головной убор, обувь, ботинки, аксессуар и пишут эссе из 5 предложений. Тезис, 3 аргумента, вывод. Дескриптор Сохраняет структуру данного письма1б Не допускает орфографических ошибок 1б Раскрывает тему 1б Работа в парах Определить число и лицо глаголов. Носили, ношу, носите; выберу, выберешь, выберет; шьём, шьёте, шьёт надеваю, надеваешь, надевают; украшаю, украшаете, украсит; мерили, меришь, мерят. Дескриптор Верно определяют число глаголов 1б. Верно определяют лицо глаголов 1б. Конец урока Рефлексия Домашнее задание. Сделать эскизы казахских национальных костюмов. Рисуют кружочек в тетрадях 3сабақ Тарих пәнінен Lesson study бойынша өткізген сабақ. 17.02.23ж Пән мұғалімі : Айнагул Серикқызы Қалиева Қысқа мерзімді жоспар Білім беру ұйымының атауы №42 «Ақ ниет» гимназиясы Пәні: Қазақстан тарихы Бөлім: 5.3. Үйсіндер мен қаңлылар


Педагогтің аты-жөні: Калиева А.С. Күні: 17.02.23 Сынып: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы: Үйсіндер туралы жазба деректер. Зерттеу сұрағы: Қытай авторлары үйсіндердің өмірін қалай сипаттады? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру 5.3.2.2 Қазақстан аумағындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау Сабақтың мақсаты Ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылу себептерін сипаттайды Ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылу нәтижелерін анықтай аладыҮйсіндер туралы жазба деректерді ажыратады,талдайды Тарихи концепт Дәлел Маңыздылық Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі//уақыты Педагогтің әрекеті Оқушыны ң әрекеті Бағалау Ресурс тар Ұйымдастыру Үй тапсырмасын сұрау Балл бойынша бағалау Жаңа сабаққа ой қозғау Топқа бөлу Wordwall оқушылрды таңдау арқылы топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау: Pliskers әдісі бойынша сұрақтар қою. 1.Үйсіндер туралы алғаш мәлімет қытай елшілері арқылы қай ғасырда тараған? А)б.з.б. ІІ ғ соңы В) б.з.б. ІІІ ғасырда С) б.з. V ғ асыры Д) б.з.б. І ғасырдың ортасы 2. «Усунь» этнонмиі алғаш рет қай деректе кезедеседі? А) Хань әулетінің хроникасында В) Геродоттың «Тарих» еңбегінде С) Сыма Цяньның «Тарихи жазбалар» еңбегінде Д) Бань Гудың «Цянь Ханшу» еңбегінде 3. Үйсіндердің территориясы: А) Орталық Қазақстан В) Жетісу Шу , Талас өңірі С) Шығыс Қазақстан, Ертіс өзені бойы Д) Солтүстік Қазақстан 4. Гуньмо дегеніміз: А) Әскербасылар мен шонжарлар В) Малшылар мен егіншілер С) Қоғамда діни салт-жоралғылардың орындалуын қадағалаушылар Д) Мемлекеттің ең жоғарғы билеушісінің лауазымы Оқушылар өзжауаптар ын карта арқылы көрсетеді. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Мадақ тау Тақыр ып тық суретте р


5. Б.з.д 73 жылғы дерек бойынша үйсіндер мемлекеті қандай әкімшілік аумаққа бөлінген: А) 10 түменге бөлінген В) Оң қант, сол қанат, орталық болып үш аймаққа бөлінген С) Батыс, Шығыс аймақ болып бөлінген Д) 5 әкімшілік аймаққа бөлінген Ой қозғау Үйсіндер туралы жазба деректер тақырыбына қатысты бейнеролик көрсету 1.Бейнероликтен не көрдіңіз? 2.Үйсіндер туралы қай елдің тарихшыларыны жазған? 3.Үйсін мемлекеті туралы не білесіз? Жаңа білім Үйсіндердің орналасқан аймағы, астанасы көршілес мемлекеттері туралы оқушыларға таныстырып картадан көрсетемін. Мәтінмен жұмыс Тақырыппен танысып шығуға 7 минут уақыт беру Ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің тарихи маңызын ашу. 1-топ Кескін картамен жұмыс Кескін картаға үйсіндердің территориясын анықтап сары түспен бояп , астанасын, көршілес елдерін белгілеңіз (кітаптағы 106 бет) Дескриптор: -Үйсіндердің территориясын анықтап картаға белгілейді. -Үйсіндердің астанасын белгілейді; -Үйсіндердің шығыстағы көршілес мемлекетін белгілейді; -Үйсіндердің батыстағы көршілес мемлекетін белгілейді; 2-топ 1.Қытай деректерінде үйсін мемлекетінің шаруашылығы жайлы 1 дерек келтіріңіз; Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды Дескрипто р: - Дескрипто р: - Үйсіндерді ң территрия сын анықтап картаға белгілейді. - Үйсіндерді ң астанасын белгілейді; - Үйсіндерді ң шығыстағ ы көршілес мемлекетін белгілейді; - Үйсіндерді ң батыстағы көршілес ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «Көршіл ері бірінбірі бағалайд ы » ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады Ақпара ттық мәтін Қосым ша мәліме ттер Оқулы қ Кесте


2. Қытай деректерінде үйсіндердің көршілес елдері туралы мәліметке қарап 1 дерек келтіріңіз ; 3.Үйсіндердің қоғамдық құрылысы жайлы 1 дерек келтіріңіз; Көшпелі мал шаруашылығы үйсіндердің негізгі күнкөріс көзі болды. Жетісудің асыл тұқымды жүйрік жылқысын төзімділігі мен жүйріктігі үшін жоғары бағалаған.Үйсіндердің егіншілікпен де айналысқанын Қытай деректері растайды Қытай тарихшысы Бан Гу «үйсін гуньмосына ұзаылған қытай ханшасына қызмет ететін сарай әйелінің үйсіндердің астанасы Чигу және оның төңірегіндегі отырықшы шонжарларға сыйлық үйлестіргені » айтылады. Тарихшы Суй Сун «су мен шөп іздеп жүретін» болса да, «қалалары мен қала төңірегіндегі мекендері болған» деп жазады Олар Қытайдың Орта Азия, Батыс Азия және Еуропамен сауда байланысында маңызды рөл атқарды. Б.з.б. ІІ ғасырда пайда болған Ұлы Жібек жолын ұстап тұрған осы үйсіндер болды. Үйсіндер туралы қытай деректерінде б.з. ІІІ ғасырына дейін айтылады. Қытай деректерінде Чжань Цянь қазір үйсіндер күшті мемлекетке айналыпты.Мол сыйлықтартулар ұсыну арқылы оларға ханшамызды ұзатып, күнбимен құдандалық байланыс орнаттық. Б.з.б 64-51 Хань империясы үйсіндердің ішкі істеріне араласып, үйсіндер арасында наразалық туғызып мемлекет екі аймаққа ыдырады. «Деректерде үйсіндерді ұзақ уақыт бойы ғұндар биледі және құл етті» деп келтіріледі. Қытай авторы Чжань Цаньның хабарлауы бойынша үйсіндердің 120 мың түтіні , 630 мың адамы, 188 мың әскері болған. Үйсін мелекетінде басқарудың өзіндік ерекшелігі бар Б.з.д 73 жылғы дерек бойынша ол өз ішінде оң қанат, сол қанат,орталық деп үш әкімшілік аймаққа бөлінді. Қоғамда малға жекеменшік сақталды.Қытай деректері бойынша , мемлекетін белгілейді; Дескрипто р: - Үйсіндерді ң шаруашыл ығына қатысты деректерді теріп жазады; - Үйсіндерді ң көршілес елдермен байланысы н бөлп жазады; - Үйсіндерді ң қоғамдық құрылысы жайлы 1 дерек келтіреді; Дескрипто р -Мәліметті саяси бөлігіне орналасты рады; -Мәліметті экономика лық бөлігіне орналасты рады; -Саяси бөлігіне орналасты рады; «өзі -өзі бағалау» «Көршіл ері» бірінбірі бағалайд ы ЭСӘТталдау кестесі


үйсін гуньмосының жасағы 30 мың атты әскерден тұрған. ЭСӘ- талдау. Берілген мәліметтерді экономикалық, әлеуметтік, саяси екенін ажыратып орналастырыңыз 1.Үйсіндерде жылқы көп, ең бай адамдарында төрт-бес мың жылқы болды. 2.Үйсіндер Қытай елімен елшілік байланыс орнатты 3. Үйсіндердің территориясында Ұлы Жібек жолы бойымен сауда жасалды 4.Текті адамдар киімдерін жібек пен биязы жүн маталардан тіктірді, ал қарапайым халық қылшықты жүн маталарынан, былғары және қой терісінен киім тігіп киді. 5.Б.з.б 176-177 жылдары үйсіндер ғұндардың қарамағына кірді. 6.Қытай тарихшысы Сыма Цяньның дерегі бойынша үйсіндер Қытай тең экономикалық , сауда байланысын жасап отырған Э-экономикалық С-Саяси Ә- әлеу меттік Үйсіндер дің шаруашы лығы Үйсіндерді ң көрші елдермен байланыс ы Үйсіндерді ң қоғамдық құрылысы жайлы 1 дерек


Бекіту Сабақты қорытындылау № Дерек Әріп Авторы 1 Үйсіндерде 120 мың үй, 630 мың адам, 188 мың әскер болды А «Аққу әні» 2 Б.з.д 177-176жж үйсіндер ғұндардың қарамағына кірді. В Сыма Цянь 3 Шығысында ғұндар,батысында қаңлы елімен шектеседі. Жері ұлан- байтақ. С Бан Гу 4 Олар дөңгелек үйде тұрады, Айнала орап киізбен Жейтіндері ет қана Ішетіндері сүт қана. Д Қытай деректері 5 «Усунь-го» қытай тілінен аударғанда «аспан» дегенді білдіреді Е Чжан Цянь 6 Сарай әйелдері Чигу қаласында және төңірегінде тұратын үйсіннің «отырықшы шонжарларына» сыйлықтар үлестірді Ж Х.Мацуда Сабақтың тақырыбы н қорытынд ылау «Ең үздік жауап» Ақпара ттық карточ ка Кері байланыс «Жетістік бапсалдағы» Бүгінгі сабақ бойынша үйрендім.... Бүгін мен жасай алдым..... Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады Оқушыл ар бағалай критери йлеріме н өз деңгейле рін бағалайд ы А4, конспе кт Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп : № 42 «Ақ ниет» гимназиясы Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сапаргалиева Шаттық Біржанқызы Сыныбы: 5 Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: Пәні: Математика Тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшектерді бөлу Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшектерді бөлу. Сабақ мақсаты Ондық бөлшекті натурал санға бөледі Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөледі. Бағалау критерийі ондық санды натурал санға бөле алады. ондық санды ондық санға бөлуді орындай алады. Бастапқы білім Жай бөлшектерді бөлу. Ондық бөлшектерді көбейту.


Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурс тар Сабақтың басы(10ми нут) I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы экранға беріледі. Оқушы көршісімен дәптер алмасу арқылы үй жүмысын тексереді. - Оқушылардың сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. - Бағалау критерийлерін тұжырымдау үшін оқушыларды талпындыру. Өткен сабақты қайталау мақсатында «Өрмекші» әдісін қолданамыз. (Өрмекшінің аяқтарында берілген сұрақтарға жауап береді.) -Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеміз? -Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз? -Ондық бөлшектерді қалай көбейтеміз? -Ондық бөлшектерді натурал санға қалай бөлеміз? -Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке қалай бөлеміз? -Ондық бөлшектерді қалай қосып азайтамыз? -Ондық бөлшектерді натурал санға қалай қосып, азайтамыз? 3,65+8,35=? Мұғаліммен амандасу. Сабақта жоқ оқушыларды айту. Үй тапсырмасын тексерту. Өрмекші әдісі сұрақтарына жауап береді. Берілген тапсырманы мұқият орындайды. Белсенді лік танытқа н оқушыл арды «Мадақ тау сөз» әдісі арқылы бағалайд ы: «Жарай сың! Жақсы! Өте жақсы! » Топша малар, жапсы рма қағазда р, интерб елсенді тақта, Қолдан жасалғ ан өрмек ші Сабақтың ортасы (30 минут) II. Тапсырма №1 «Ақшақар жинау» Оқушыларға ондық бөлшектерді натурал сандарға бөлуге есептер беріледі. Оқушылар есептерге ауызша жауап беруі қажет? (Қосымша 1) Дескриптор: Оқушылар жауаптарды дәптерлеріне жазады. Үш қатарданбір бір оқушыдан шығып ауызша қойылған сұрақтарға Белсенді лік танытқа н оқушыл арды 10 баллдық жүйе бойынш а бағалау. Әрбір дұрыс Интерб елсенді тақта, қима қағазда р. Оқулы қ: Т.Алда мұрато


-Ондық бөлшектерді натурал санға бөледі. Тапсырма №2. Бүкіл сыныппен жұмыс. Қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға қолдау көрсетеді. Құндылықты дарыту – бірлесе отырып жұмыс жасау. Оқулықтан №915 жаттығу Дескриптор: -Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке бөледі. -Теңдеуді шешеді. Тапсырма №3. Практикалық жұмыс. (Топпен жұмыс) Алдағы екі оқушы отырғышын бұру арқылы топтасады. Топтарға практикалық жұмыс беріледі. 1-топ Таразы, алма және мандарин беріледі. Осы берілген жемістердің салмағын өлшеп бір бірінен неше есе үлкен немесе кіші екенін анықтайды. 2-топ Үлкен және кіші куб беріледі. Кубтардың ауданын тауып,бір бірінен неше есе үлкен немесе кіші екенін анықтайды. 3-топ Ойын сүйегі беріледі. Ойын сүйегін 10 рет лақтырып, шыққан сандардың арифметикалық ортасын табады. 4-топ Ішінде сұйығы бар үлкен және кіші ыдыстар беріледі. Осы ыдыстағы сұйықтың сыйымдылығын тауып, бір бірінен неше есе үлкен немесе кіші екенін анықтайды. жауап беру қажет. Кейін тапсырмалар дың орындау дұрыстығы бүкіл сыныппен тексеріледі. Оқушылар тапсырмалар ды топтасып, бір бірімен ақылдасып орындайды. Оқушылар тапсырманы топтарда жауапқа 1 балл қойылад ы. Сабақ соңында жинаған балл бойынш а бағалана ды. Қол белгісі арқылы өзімізге қолдау көрсете міз. Тапсыр маларды бағалау парақша сы арқылы бағалай мыз. ва, Қ.Бай шолан ова, Е.Байш оланов, - Алмат ы: Атамұр а, 2017 Таразы , жеміст ер, қолдан жасалғ ан үш өлшем ді фигура , өлшемі бар ыдыста р, ойын сүйегі т/б


Екінші зерттеу кезеңі 5-топ Координаталық түзуде екі нүкте беріледі. Осы нүктелердегі координаталарды қатынасын анықтау қажет. 6-топ Ойын сүйегін 12 рет лақтырып, шыққан сандардың арифметикалық ортасын анықтауы қажет. -Ондық бөлшектерді натурал санға, ондық бөлшекке көбейтеді. -Ондық бөлшектерді натурал санға, ондық бөлшекке бөледі. Жеке жұмыс. Оқушылардың оқу мақсаттың меңгеруінің деңгейлерін анықтау мақсатында өзіндік жұмыс өткізіледі. Сабақтың берілген кезеңінде оқушылардың академиялық адалдық құндылығы дариды. Өзіндік жұмыс. «Сәйкестендіру тапсырмасы» (Қосымша 2) Дескриптор: -Ондық бөлшектерді натурал санға бөледі. -Ондық бөлшектерді бөледі. -Сәйкестендіруді дұрыс орындайды. орындайды, бір-бірін оқытады, өздерінің «жақыннан даму аймағында » жұмысты орындайды Оқушылар өзіндік жұмыста берілген тапсырманы нақты, тиянақты орындайды. Сәйкес тендіру . Қима қағазда ғы тапсыр малард ы орында йды Сабақтың соңы(5 минут) III.Сабақты қорытындылау: Үй тапсырмасы. № Рефлексия: Оқушыларға қуаттағыш (зарядка) беріледі. Оқушылар әр тапсырмадан өткен сайын қуаттағышты бояп отырады. Соңында сабақтың қай кезеңі түсінікті болды. Қай кезеңінде оқушыларға қиындық туындағаны көрініп тұрады Сабақты қорытындыла у. Рефлексия. Оқушылар әр тапсырмадан өткен сайын қуаттағышт ы бояп отырады. Әр оқушы сабақта көрсетке н белсенді гі арқылы балл қойылад ы. Рефлек сия парағы .


Білім беру ұйымының атауы № 42 «Ақ ниет» гимназиясы Пәні: Қазақстан тарихы Бөлім: 5.3. Үйсіндер мен қаңлылар (2- сабақ) Педагогтің аты-жөні: Калиева А.С. Күні: 20.02.23 Сынып: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы: Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы. Зерттеу сұрағы: Қаңлыларда қала мәдениетінің дамуы немен байланысты? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 5.4.2.3 Ұлы Жібек жолының пайда болуын түсіндіру 5.3.2.2 Қазақстан аумағындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау Сабақтың мақсаты Қазақстан территориясындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау;Ұлы Жібек жолының пайда болуын түсінеді және Қазақстан территориясындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым – қатынасын анықтай алады; Тарихи концепт Ұқсастық пен сабақтастық Дәлел Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі//уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурс тар Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Word Woll әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау Сәйкестендіру тапсырмасы № Дерек Әріп Авторы 1 Б.з.д 177- 176жж үйсінде р ғұндар дың қарама ғына кірді. В Сыма Цянь 2 Шығыс ында ғұндар, батысы нда қаңлы елімен шектес еді. Жері ұланбайтақ. С Бан Гу Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу ҚБ Оқушыл ар балдық жүйемен бағалана ды Тақыр ып тық суретт ер


3 Үйсінд ерде 120 мың үй, 630 мың адам, 188 мың әскер болды Д Қытай деректері 4 «Усунь -го» қытай тілінен аударға нда «аспан » дегенді білдіре ді Е Чжан Цянь 5 Сарай әйелде рі Чигу қаласы нда және төңірег інде тұраты н үйсінні ң «отыры қшы шонжа рларын а» сыйлы қтар үлестір ді Ж Х.Мацуда «Кинометафора» әдісі бойынша оқушыларға 1 минуттық бейеролик көрсетіледі 1.Бейнематериалдардан не көрдіңіздер? 2.Қаңлылар қай жерлерді мекендеген? 3.Ұлы жібек жолы дегеніміз не?


Жаңа білім Мағынаны тану кезеңі Мәтінді оқып шығып, тапсырманы орындауға 10 минут Тапсырма № 1 1-қатар «Хикая картасы » берілген мәтінді оқып сұрақтар арқылы Ұлы жібек жолының қалыптасу тарихын баяндайды. Саяхатшы рөліне еніп; Ұлы Жібек жолының қалыптасу тарихын баяндаңыз; Жібек матасы сөзінің мағынасы ашыңыз; Қытай императоры У-ди б.з.б. 138 жылы батыста жатырған алыс елдерге елші жібереді. Чжань Цзань бастаған елшілік қазіргі Ферғана, Самарқан және Жетісу сияқты өңірлерде болып өздерімен бірге жібек өнімдерін ала барған.Олар қаңлы мемлекетіне де барады.Арада 13 жыл өткенде Чжань Цзань мен оның құлы Қытайға оралады.Олар барған жерлерінің тауарын алып келеді. Тағы да 10 жыл өткен соң,осы саяхатшымен бірге Қытайдан батысқа жібек артқан керуен аттанады.Бұл Жібек жолының бастамасы еді. Ұлы Жібек жолы б.з.б II ғасырда пайда болған. Ол Еуропа мен Азияның, яғни Батыс пен Шығыстың арасын жалғастырған басты көпір болған. Оның Қазақстан жерін кесіп өтетін екі бағыты Сырдария және Тянь-Шань арқылы өткен. Ұлы Жібек жолының басты тармағы Қытайдан басталып, Шығыс Түркістан, Қашғар арқылы Жетісуға, содан Сырдарияны жағалап, Арал маңынан әрі қарай Батыс елдеріне өткен. 2-қатар Кітаптағы 111-112 беттердегі мәтінді оқып Қаңлылардың елдер арасындағы халықаралық сауданың дамуын баяндаңыз 1.Саяхатшы рөліне еніңіз; Мәтінмен жұмыс Дескриптор: -Саяхатшы рөліне енеді; -Ұлы Жібек жолының қалыптасу тарихын баяндайды; -Жібек матасы сөзінің мағынасы ашады; 2-қатар Дескриптр: -Саяхатшы рөліне енеді; 2.Елдер арасындағы халықаралық сауда қалай басталғанын айтады; 3. Халықаралық сауда сөзінің мағынасын ашады; Дескриптор: Саяхатш ы рөліне еніңіз; 2.Ұлы Жібек жолының бойындағы қаңлы қалаларына сипаттама береді; 3. Битянь, Отырар – Қаратау, Мардан, Жетіасар қалаларына тоқталады Дескриптор: -Қаңлы еліне Үндістаннан әкелінген тауарларды жазады; ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «» ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады Оқушыл ар бірінбірі «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалау Ақпар аттық мәтін Қазақс тан тарих ы. Көне заманн ан күні бүгінге дейін. – Алмат ы: Атамұ ра, 2010. Жайна ков Е. Ұлы дала мемле кеттері . – Алмат ы: Аруна, 2010. 4.Қайд ар Ә.М. Қаңлы. Тарих и шежір е. – Алмат ы, 2004.


2.Ұлы Жібек жолының елдер арасындағы халықаралық саудаға ықпалын анықтаңыз; 3. Халықаралық сауда терминін қолданыңыз; 3-қатар Қаңлылардың қалалық мәдениеті туралы 112-113 беттен оқып хикая етіп баяндаңыз: 1. Саяхатшы рөліне еніңіз; 2.Ұлы Жібек жолының бойындағы қаңлы қалаларына сипаттама беріңіз; 3. Битянь, Отырар –Қаратау, Мардан, Жетіасар қалаларына тоқталыңыз; 2 – тапсырма: Кітаптың 112 бетіндегі ақпаратты оқып Қаңлы елінен қандай тауарлар шығарылды,қаңлыларға қандай тауарлар әкелінгенін жазыңыз: Қаңлы еліне әкелінген тауарлар Қаңлы елінен басқа елге сатылған 3 тауарды атаңыз ҮндістаннанҚытайданБалтық жағалауынан- -Қаңлыларға Қытайдан әкелінген тауарларды жазады; -Қаңлыларға Балтық жағалауынан келген тауарларды жазады; -Қаңлы елінен басқа елге шығарылған тауарларды жазады;


Бекіту Сабақты қорытындылау Берілген апараттың ақиқат /жалған екендігін жазыңыз № Ақпара т ақи қат жалған 1 Қытай импера торы Уди б.з.б. 138жыл ы бастыта ғы алыс елдерге елшілік жіберді 2 Жібек жолы Янцзы өзнінің аңғары нан басталд ы 3 Қаңлыл ардың шығыс ындағы көршіл ері аландар 4 Қаңлыл ардың Отырар қорымы нан табылғ ын янтарь тастар Балтық жағалау ынан келген 5 Битянь Қаңлыл ардың әкімшіл ік Сабақтың тақырыбын қорытындылау «Ең үздік жауап» Ақпар аттық карточ ка


орталығ ы 3-қатардан бір адамнан Жібек жолы арқылы тасымалданған бір тауарға жарнама жасау Үйге тапсырма Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы.


Раздел Культура одежды Ф.И.О. Хамидуллаева Акмарал Амантаевна Дата: 22.02.2023 КЛАСС: 5 «В» Количество присутствующих: Количество отсутствующих: Тема Стиль одежды Цели обучения, которым посвящен урок 5.2.5.1 участвовать в диалоге, правильно понимая реплики и предоставляя обратную связь; 5.4.1.1 создавать тексты (письмо, дневник, стихотворение, сказка), используя элементы разговорного и художественного стилей; 5.5.1.2 использовать существительные , прилагательные, местоимения, порядковые числительные, правильно согласовывая по роду,числу и падежу; План Планируемое время Деятельность учителя Деятельность учащихся Оценивание Ресурсы Начало урока 1.Организационный момент Приветствие, посещаемость, полная готовность к уроку. Психологический настрой Как живём? Как идём? Как даём? Как берём? Как спим? Как сидим? Проверка домашнего задания "Групповая сортировка" интерактивная игра. Чей? Чья? Чье? Чьи? Учащиеся показывают движения . Выполняют на интерактивной доске. Оценочный лист Получают по 1 баллу Актуализация знаний Прием "Угадай слово". На доске пишется слово, ученик должен отгадать . Спортивна форма, кроссовки, носки, вечернее платье, галстук. Что это за слова? Какое отношение имеет к сегодняшнему уроку? Что можете сказать о спортивках и кроссовках? Озвучивается тема и цель урока. Ученик сидит на стуле и отгадывает спрятанное слово. Дети дают ему посказку. Отгадывают тему урока и записывают в тетрадях. Оценочный лист Получают по 1 баллу Середина урока Изучение нового материала Послушайте, пожалуйста, стихотворение: В далекой пустыне жила Черепаха. Была Черепаха большая неряха: Ученики ведут беседу с учителем по новой теме. Интернет ресурсы Кері байланыс Кері байланыс Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады Оқушыл ар бағалай критери йлеріме н өз деңгейле рін бағалайд ы А4, конспе кт


ходила в одежде измятой и рваной, не пользуясь ни туалетом, ни ванной. Хоть часто меняла наряд Черепаха, но быстро рвалась за рубахой рубаха. Когда это дело совсем надоело, взяла Черепаха и панцирь надела. С тех пор так и ползает с видом угрюмым. И панцирь ей служит надежным костюмом: не мнется, не рвется, всё время на месте – на целых сто лет... или даже на двести! Как вы считаете, черепаху можно назвать модной? Почему? Что такое мода? (это то, что в определённое время пользуется популярностью и признанием большинства). Что такое стиль одежды? (умение выбрать среди модных вещей (одежды, аксессуаров, бижутерии) такие, которые определенным образом соответствуют вашей фигуре, внешности, образу жизни, привычкам и интересам. Стиль- это манера одеваться. Стиль — это, прежде всего, соответствие одежды, обуви и аксессуаров друг другу, времени года, месту проведения того или иного мероприятия или события, на котором вы находитесь, настроению, чертам вашей внешности и характеру.) Какой стиль одежды мы знаем? Бывают 3 основных стиля. В современной одежде различают три основных стиля: классический, спортивный и романтический. Задание1 Написать письмо черепахе. Дескриптор Сохраняет структуру данного письма 2б Не допускает орфографических ошибок 2б Индивидуальное задание Оценочный лист Оценочный лист


Раскрывает тему 2б Работа в парах Приём “Тарсия”. Правильно ответив на вопросы, можно собрать фигуру. Дескриптор Верно согласовывают местоимения с существительными 2б. Смогли собрать фигуру 2б. Конец урока Рефлексия “Корзина идей” . На стикерах пишут свои рекомендации. Какая работа понравилась? Насколько поняли тему? Что вы ожидаете от следующего урока? Домашнее задание. Упр.456 стр.71 Пишут свои рекомендации. Үшінші зерттеу кезеңі


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп : № 42 «Ақ ниет» гимназиясы Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сапаргалиева Шаттық Біржанқызы Сыныбы: 5 Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: Пәні: Математика Тақырыбы: Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... сандарына көбейту және бөлу Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 5.1.2.29 ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001; көбейту ережелерін қолдана алу; 5.1.2.31 ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 бөлу ережелерін қолдана алу. Сабақ мақсаты - Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ...көбейту және бөлу ережелерін өздігінен тұжырымдайды; - ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ...көбейту және бөлу ережелері мен алгоритмін біледі және колдана алады. Бағалау критерийі -ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... көбейтуді орындай алады; - ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... бөлуді орындай алады; - ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... көбейту және бөлу ережелерін қолдана алады. Бастапқы білім Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану дағдыларының болуы. Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурс тар Сабақтың басы(10ми нут) I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы экранға беріледі. Оқушы өзінің дәптерін тексереді.№943 ТОР-up суретіне белгілейді. - Оқушылардың сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. - Бағалау критерийлерін тұжырымдау үшін оқушыларды талпындыру. Ойын генераторы арқылы оқушыларды 4- топқа бөлінеді. Мұғаліммен амандасу. Сабақта жоқ оқушыларды айту. Үй тапсырмасын тексерту. ТОР-up суретіне алған балын белгілейді. Белсенді лік танытқа н оқушыл арды «Мадақ тау сөз» әдісі арқылы бағалайд ы: «Жарай сың! Жақсы! Топша малар, жапсы рма қағазда р, интерб елсенді тақта, Қолдан жасалғ ан өрмек ші


Әр топқа ағаш беріледі. Сол ағашты стикерге толықтыру қажет. Есеп шығарған оқушыға стикер беріліп отырады. Өте жақсы! » Сабақтың ортасы (30 минут) II. Тапсырма №1 «Білім шамы» әдісі. Берілген шамдардан тапсырма беріледі. Осы тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар стикерлер алады. Тапсырма №2. Бүкіл сыныппен жұмыс. Қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға қолдау көрсетеді. Құндылықты дарыту – бірлесе отырып жұмыс жасау. Оқулықтан № 951 жаттығу Дескриптор: -ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... көбейтеді. - ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... бөледі; Тапсырма №3. Топпен жұмыс Генератор бойынша бөлінген топтарға деңгейлік тапсырмалар беріледі. Қосымша№1 Дескриптор: -ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... көбейтеді. - ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... бөледі; Оқушылар жауаптарды дәптерлеріне жазады. . Оқушылар тапсырманы топтарда орындайды, бір-бірін оқытады, өздерінің «жақыннан даму аймағында » жұмысты орындайды Оқушылар өзіндік жұмыста берілген тапсырманы нақты, тиянақты орындайды. Белсенді лік танытқа н оқушыл арды 10 баллдық жүйе бойынш а бағалау. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл қойылад ы. Сабақ соңында жинаған балл бойынш а бағалана ды. Қол белгісі арқылы өзімізге қолдау көрсете міз. Интерб елсенді тақта, қима қағазда р. Оқулы қ: Т.Алда мұрато ва, Қ.Бай шолан ова, Е.Байш оланов, - Алмат ы: Атамұр а, 2017 Таразы , жеміст ер, қолдан жасалғ ан үш өлшем ді фигура , өлшемі бар ыдыста р, ойын


Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың берілген кезеңінде оқушылардың академиялық адалдық құндылығы дариды. Өзіндік жұмыс. Тест жұмысы Дескриптор: -ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... көбейтеді. - ондық бөлшектерді 10; 100; 1000; ... және 0,1; 0,01; 0,001; ... бөледі; сүйегі т/б Сабақтың соңы(5 минут) III.Сабақты қорытындылау: Үй тапсырмасы. № Рефлексия: Сабақты қорытындыла у. Рефлексия. Әр оқушы сабақта көрсетке н белсенді гі арқылы балл қойылад ы. Рефлек сия парағы . Білім беру ұйымының атауы № 42 «Ақ ниет» гимназиясы Пәні: Қазақстан тарихы Бөлім: 5.3. Үйсіндер мен қаңлылар Педагогтің аты-жөні: Калиева А.С. Күні: 03.03.23 Сынып: 5в Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы: Үйсіндер мен қаңлылардың материалдық және рухани мәдениеті.


Зерттеу сұрағы: Үйсіндер мен қаңлылар мәдениетінің ерекшеліктері қандай? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 5.2.2.3 ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау 5.2.2.6 көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін түсіну Сабақтың мақсаты Ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттайды; Қаңлылар мен үйсіндердің мәдениеті туралы әңгімелейді; Үйсіндер мен қаңлылардың мәдениетінің даму ерекшеліктерін талқылайды. Тарихи концепт Дәлел Сабақтастық Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі//уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Рес урст ар Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Ой қозғау Үй тапсырмасын сұрақ «Графикалық диктант» әдісі 1.Орта ғасырлық тарихшы М.Қашқаридің дерегі бойынша қаңлы атауы «Қаңқа» патшаның есімімен байланысты 2.Сыма Цяньнің дерегінде «Қаңлы билеушісі Қызылаңғар қаласында онасқан , олардың 120 мың түтні, 630 мың адамы, 188 мың әскері бар» деп жазылған 3.Қаңлы мемлекеті екі әкімшілік аймаққа бөлінді: 4.Қаңлылар туралы құнды деректі б.з.б. 14- 86 жылдары Қытай тарихшысы Сыма Цянь қалдырған: 5.Қаңлылардың солтүстік-шығыс аймағын мекендеген тұрғындары жартылай көшпелі өмір салтын ұстанып, жылқы қой өсірген «Суреттер сөйлейді»әдісі Суретке байланысты сұрақтар қоямын 1.иадемадан қандай бейнелерді көріп тұрсыздар? 2.Қандай материалдан жасалған? 3.Бүгінгі сабақтың тақырыбымен мақсатын анықтаймыз: Дескриптор : -Берілген сұрақтарды оқып иа немесе жоқ деген жауабын анықтайды; - Графиканы ң тұсына диаграмма құрады; ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады Тақ ыры п тық суре ттер


Жаңа білім Тапсырма №1 «Кинометафора» әдісі арқылы жаңа сабаққа Сұрақтарға жауап 1.Үйсіндер мен қаңлылардың өркениетінің дамуына қозғаушы күш болған жағдай атаңыз? 2. Үйсіндер мен қаңлылардң негізгі баспанасын атаңыз: 3.Қаңлыларда қолөнердің қай түрлері жақсы дамады? 4.Археологиялқ қазба жұмыстары кезінде табылған бұйымдарға қарап қаңлыларда қандай металл түрлері игерілгенін көреміз? 5. Үйсіндер обаларында ер адамдардың қасына қандай заттарын қосып жерлеген? 6.Үйсіндерде қолөнер қай түрі жақсы дамыған? 7.Қаңлылардың наным сенімдерінде неге көп табынған? 2-тапсырма Мәтінмен жұмыс «Металл өндіру орталығы» туралы мәтінді бірінші жекелей оқып, ақпаратпен жұмыс жасау А) Венн диаграммасында үйсіндер қолнерінің 2 ерекшлігін және қаңлылардың қолөнерінің 2 ерекшелігін 2 ұқсастығын көрсетеді. [6балл] В) Қытай жылнамашысының дерегіне және суретке қарап, қаңлылардың өнері туралы сипаттама беру үшін сұраққа жауап беріңіз: 1.Қаңлылардың қандай өнер түрлері дамыған ? 2.Бишілердің қимылына қатысты деректі өлең жолдарынан келтіріңіз: Мәтінмен жұмыс Дескриптор : -Бейне роликті мұқият тыңдайды; - Бейнеролик бойынша берілген сұрақтарға жауап жазады; Бейнеролик бойынша қойлған сұрақтарға ауызша береді; Декриптор: - Үйсіндерді ң қолөнеріне қатысты 2 ерекшелікті жазады жазады; - Қаңлылары ң қолөнеріне қатысты 2 ерекшлікті жазады; Қаңлы мен үйсіндердің қолөнердегі 2 ұқсастығын жазады; Дескриптор : ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан - жұдыры қ» ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «Жұлды зшалар» Өзін-өзі бағалау Ақп арат тық мәті н ВЕ НН диаг рам мас ы «Мә ңгіл ік Ел» иде ясы Сур етте рдег і үйсі нде р мен қаң лыл ард ың қол дан бал ы өне р туы нды лар ы кест е


С)Кітаптағы 121 бетті және шумер жазуы туралы қосымша мәліметті оқып шумер мен қаңлы жазуының ежелгі өркениеттің белгісі екендігін көрсететін 2 деректен мәлімет келтіріңіз: Қосөзен өркениетінің басты белгісініңбірі оның жазуы болды.Оны дүниеге келтіргендер Қосөзенге шығыстан келген шумерліктер еді.Онда заттың немесе жануардың ерекшелігін көрсететін белгілер таңба ретінде салынды.Осылайша алғашқы суретті жазудан ежелгі шумер жазу қалыптасты. Әріптер балшыққа батыра отырып, сызу арқылы жазылған.Ол әріптер кепкен соң сынаның орнындай болып қалатын.Сондықтан бұл жазуды сына жазуы деп атайды.Урарту, Сирия, Финикия елдері сына жазуын пайдаланды. Бұл жазу б.з.б. 4 мың джылдан бері жазу, өзгерістерге түсе отырып бүгінгі күнге дейін жеткен. Қаңлы жазуы Шумер жазуы 2 дерек 2 дерек -120 беттегі мәтінді оқып ,қаңл ылардың өнер түрлеріне қатысты мәліметті жазады; - «Биші бикеш» өлеңінен бишілердің қимылына қатысты 2 дерек жазады; Дескриптор -қаңлы жазуының өркениеттің белгісі екенін көрсететін 2 дерек келтіреді : -шумер жазуының өркениеттің белгісі екенін көрсететін 2 дерек келтіреді :; Дескриптор үйсіндердің зергерлік өнерін сипаттайды қаңлылард ың қолөнерін сипаттайды ҚБ пар ағы Қаңлылардың және шумерліктердің жазу мәдениеті деректер:


Бекіту Сабақты қорытындылау Pliskers әдісі бойынша сабақты қорытындылау 1.Қаңлылардағы металлургияның орталығы болды: А) Отырар Қаратау В) Шаш Илақ С) Жетіасар қаласы 2.Қарғалы диадемасы қай мемлекеттің ескерткіші: А) Үйсін В) Қаңлы С) Сармат 3. Қаңлылар пайдаланған аспаптар: А) домбыра , сырнай В) Қобыз бен домбыра С) барабан мен бес ішекті аспап 4. «Биші бикеш» өлеңінің авторы: А) Сыма Цянь В) Бәй Жүй С) Х.Мацуда 5.2006 жылы археологтар қаңлы жазуы бар қыш тақтайша тапты: А)Алтынтөбе қорымы В) Күлтөбе С) Қарғалы шатқалы Сабақтың тақырыбын қорытынды лау «Ең үздік жауап» Ақп арат тық карт очка Кері байланыс «3:2:1» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша білген 3 ақпарат.. Мені қызықтырған 2 тапсырма.... Бүгінгі сабақ бойынша сұрақ ... Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады Оқушыл ар бағалай критери йлеріме н өз деңгейле рін бағалайд ы А4, кон спек т


Қосымша-1 «Ақ ниет» гимназиясының 8a сыныбында жүргізілетін Lesson study (сабақты зерттеу) жоспары Мерзімі: 13.02 – 03.03.2023 Зерттеу сұрағы: «Белсенді әдіс- тәсілдер арқылы оқушылардың оқу белсенділігін қалай арттыруға болады?» Мақсаты: - оқушыларға білім алуға көмектесу, сыныптағы білім сапасының көтерілуіне әсер ету; - пән мұғалімдерінің өзара тәжірибе алмасуын, кәсіби шеберлігін, бақылау дағдыларын дамыту. Сабақты зерттеу (Lesson study) бойынша топ мүшелері: Мырзакулова Д.Н- сынып жетекшісі Бисенгалиева Л.С- мектеп психологы 8а сыныбының пән мұғалімдері Исмагулова Г.Ж- модератор № Іс-шара атауы Мақсаты Табыс критерийлері Жауапты Мерзімі Қайта қарау Зерттеудің I- ші кезеңі 1. Lesson Study тобының отырысын өткізу Бақылау парақтар ын дайындау Бақылау парақтары дайындалады Исмагулова Г.Ж Бисенгалиева Л.С Топ мүшелері 10.02.2023 Жүргізіле тін ісшаралар бойынша дәйектел ген шешім қабылдау 2. 1-кезеңнің 1, 2, 3-зерттеу сабағын бірігіп жоспарлау Бірлескен ісәрекетке бағытталғ ан сапалы сабақтар өткізу, зерттеу нәтижесін е қол жеткізу. Мұғалімдердің кәсіби біліктілік деңгейі мен өзара қарымқатынас мәдениеті артады «Кристалдық тор түрлері, байланыс типтері және заттардың қасиеттері арасындағы өзара байланыс» Химия пәні. 1-ші сабақ. Пән мұғалімі: Искакова А.Ж 14.02.2023 Зерттеу сұрағын талқылау "Электр тогының химиялық әсері (Фарадей заңы)" Физика пәні. 2-ші сабақ. 17.02.2023


Пән мұғалімі:Жанабил ова К.Г «М.Мақатаевтың «Аққулар ұйықтағанда»поэм асы.Аққулы көл.»Қазақ әдебиеті пәні. 3-ші сабақ. Пән мұғалімі: Бердигалиева Р.Ж 22.02.2023 3. 1-ші кезеңнің 1, 2, 3-зерттеу сабағын өткізу Белсенді әдіс – тәсілдер дің оқушыға тиімділі гін бақылап, қорытын ды жасау Оқушылардың бейнелік және логикалық ойлау дағдылары қалыптасады Сисекешева А.М 14.02.2023 17.02.2023 22.02.2023 «А», «В», «С» деңгейде гі оқушы лардың бақылау парағы бойынша талдау Жаксиликова Ф.С Жанабилова К.Г 4. 1, 2, 3-зерттеу сабағын талдау Қысқа мерзімді сабақ жоспары на түзету енгізу Мұғалімдер ҚМЖ жақсартуды өз тәжірибесіне енгізеді Топ мүшелері Әр зерттеу сабағынан кейін Сабақты талдау, келесі өтетін сабаққа ұсыныс беру 5. «Оқушы үнін» тыңдау. Бейресми сұхбат өткізу Оқушы лар пікірін тыңдау Оқушылар пікірі қажет кезінде сабақ жоспарын жасауда, сабақ өткізуде ескеріледі Топтағы «оқушы үнін» бақылаушы Әр сабақтың жоспарын жасау барысынд а Сабақ жоспа рын құруда оқушы үнін ескеру 6. 1 –ші кезеңнің қорытындысын талдау Оқушыла рдың қажеттілі гін анықтау Lesson Studyдің 2-циклын өткізудегі қажеттіліктер анықталады Топ мүшелері Исмагулова Г.Ж 22.02.2023 1-ші кезеңнің қорытын дысын жасау және жүргізіл ген жұмыс тарды бағамдау № Іс-шара атауы Мақсаты Табыс критерийлері Жауапты Мерзімі Қайта қарау


Зерттеудің IІ- ші кезеңі 1. Lesson Study тобының отырысын өткізу Бақылау парақтар ын дайындау Бақылау парақтары дайындалады Исмагулова Г.Ж Жүргізіле тін ісшаралар бойынша дәйектел ген шешім қабылдау 2. 2-кезеңнің 1, 2, 3-зерттеу сабағын бірігіп жоспарлау Бірлескен ісәрекетке бағыттал ған сапалы сабақтар өткізу, зерттеу нәтижесі не қол жеткізу. Мұғалімдердің кәсіби біліктілік деңгейі мен өзара қарымқатынас мәдениеті артады «Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау» География пәні. 1- ші сабақ Пән мұғалімі: Жанабилова К.Г. 23.02.2023 Зерттеу сабағын ың зерттеу сұрағын талқылау «ХХ ғ 20-30 жж білім беру жүйесі мен ғылым» Қазақстан тарихы пәні. 3-ші сабақ Пән мұғалімі:Сисекеше ва А.М 27.02.2023 «Мүктер мен қырықжапырақтар дың тіршілік циклі. Гаметофит.Споро фит» Биология пәні:. 3- сабақ Пән мұғалімі: Елеубаева С.Н 02.03.2023 3. 2-кезеңнің 1, 2, 3-зерттеу сабағын өткізу Белсенді әдіс – тәсілдер дің оқушыға тиімділі гін бақылап, қорытын ды жасау Оқушылардың бейнелік және логикалық ойлау дағдылары қалыптасады ИскаковаА.Ж 23.02.2023 27.02.2023 «А», «В», «С» деңгейде гі оқушы лардың бақылау парағы бойынша талдау Жумагалиева К.Е Жанабилова К.Г 4. 1, 2, 3-зерттеу сабағын талдау Қысқа мерзімді Мұғалімдер ҚМЖ жақсартуды өз Топ мүшелері Әр зерттеу Сабақты талдау, келесі


Click to View FlipBook Version