The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022(HI&HN) 2022-2023

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by hananiishak89, 2022-03-19 19:53:45

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022(HI&HN) 2022-2023

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022(HI&HN) 2022-2023

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022/23

Kini tawaran untuk pembelian harga berbaloi telah buka. Anda
boleh mendapatkan bahan Pengajaran yang telah kami sediakan
dengan harga yang dipaparkan.

PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN KESIHATAN
TAHUN 1 RM 20 TAHUN 1 RM 20
TAHUN 2 RM 20 TAHUN 2 RM 20
TAHUN 3 RM 20 TAHUN 3 RM 20
TAHUN 4 RM 20 TAHUN 4 RM 20
TAHUN 5 RM 20 TAHUN 5 RM 20
TAHUN 6 RM 20 TAHUN 6 RM 20

Setiap aliran akan dibekalkan:
1. RPT
2. RPH
3. BORANG PENILAIAN KENDIRI MURID
4. BORANG ANALISA PERKEMBANGAN INDIVIDU
5. BORANG ANALISA TAHAP PENGUASAAN MURID

6. BORANG TRANSIT PBD

Kami telah menyediakan contoh bahan yang bernilai RM20 bagi
setiap aliran. Sila lihat contoh dahulu sebelum pembelian
dilakukan.

Sila hubungi NOMBOR TELEFON mengikut SUBJEK untuk
pembelian

SEMOGA ANDA BERPUAS HATI DENGAN HARGA YANG TELAH
DIBAYAR.

TERIMA KASIH
CIKGU HANANI & CIKGU HANAFI

PENDIDIKAN JASMANI
&

PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 1
HINGGA 6

HUBUNGI:
CIKGU HANANI
01155066553

atau

HN
0123337059

Nombor Akaun:
Maybank: 508056661129
(Muhammad Najmi Bin Baharudin)

CONTOH RPT PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
CONTOH RPT PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 1

CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Bidang : Kemahiran Kelas: 1 Tarikh: Minggu 4
Pendidikan Jasmani (Unit (Konsep Pergerakan) Bil murid: Hari:
1) Topik: Gerak Ceria (Gerak Masa:
Cabaran)
Kod Standard Hubungan Rentasan Kurikulum: Moral dan Matematik
Pembelajaran: 1.1.2, 2.1.2, Nilai Moral: kerjasama
5.2.1 dan disiplin

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, murid-murid akan dapat: 1. Memanaskan badan
2. Aktiviti stesen A
1. Murid akan dapat melakukan dua 3. Aktiviti stesen B
pergerakan bentuk badan, imbangan, 4. Aktiviti stesen C
layangan dan pemindahan berat badan 5. Aktiviti stesen D
secara individu dalam kumpulan. 6. Menyejukkan badan

2. Menyatakan dua bahagian tubuh badan Sumber / ABM :
yang terlibat semasa melakukan Buku Teks m/s 2, tali skipping, kon
pergerakan.

3. Menunjukkan rasa seronok melakukan
aktiviti dalam kumpulan.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Pergerakan kesedaran tubuh badan mengikut
stesen.

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set induksi) 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) - Pengetahuan sedia
aktiviti Utama
dan kriteria kejayaan (KK). ada
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan - Meningkatkan kadar

1. Murid dibahagi kepada empat kumpulan nadi
2. Murid dibimbing untuk melakukan pergerakan KBAT
Melakukan pergerakan
di setiap stesen A,B,C dan D mengikut giliran mengikut stesen
secara individu dalam kumpulan.
3. Stesen A : bentuk badan Pembezaan
4. Stesen B : imbangan Aktiviti dalam kumpulan
5. Stesen C : pemindahan berat badan kecil
6. Stesen D : Layangan
7. Murid melakukan persembahan kumpulan Rakan kumpulan lain
8. Guru bersoal jawab dengan murid tentang memberi refleksi dalam
bahagian tubuh badan yang terlibat semasa persembahan
melakukan pergerakan.

aktiviti Planari 1. Menyejukkan badan Menurunkan kembali
(penutup) kadar nadi
Pentaksiran kendiri
Kerja susulan untuk murid. murid mengisi kad pentaksiran kendiri Pengayaan
Membuat ulangkaji isi Menerangkan semula
pebelajaran kelas akan Pemulihan Penguatkuasaan tentang aktiviti yang telah
datang Penerangan semula Melakukan pergerakan dipelajari
dengan lebih teliti bentuk badan, imbangan,
pemindahan berat badan

dan layangan

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPH PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 1

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Bidang : Pendidikan Kelas: 1 Tarikh: Minggu 4
Pendidikan Jasmani Kesihatan Diri dan Bil murid: Hari:
(Unit 9) Reproduktif (PEERS) Masa:
Topik: Kesihatan Diri dan
Kod Standard Reproduktif(Oh,Tubuhku) Hubungan Rentasan Kurikulum: Moral dan
Pembelajaran: 1.1.1 Matematik
Nilai Moral: kerjasama dan
disiplin

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, murid-murid akan dapat: 1. Murid menyanyikan lagu
Knee,Head,Shouder and Toes.
1. Melabelkan 13 anggota tubuh lelaki dan 2. Murid melabel anggota tubuh badan
perempuan dengan betul
Sumber / ABM :
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks m/s 64-65, set puzzle,kad perkataan
Anggota tubuh lelaki dan perempuan. nama anggota badan

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set induksi) Pengetahuan sedia ada
1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP)
dan kriteria kejayaan (KK).

aktiviti Utama 1. Murid diminta menyanyikan lagu KBAT
Head,Shoulder,Knee and Toe secara beramai- Mengetahui nama
ramai bersama guru diiiringi alunan muzik. anggota tubuh lelaki
dan perempuan
2. Murid diterangkan tentang anggota tubuh
lelaki dan perempuan Pembezaan
Aktiviti dalam
3. Murid dibahagi kepada enam kumpulan kumpulan kecil
4. Murid melakukan aktiviti puzzle tubuh badan.
5. Setiap kumpulan diminta menceritakan hasil

puzzle kumpulan masing-masing.
6. Murid melabelkan nama anggota tubuh badan

menggunakan kad perkataan.

aktiviti Planari 1. Perbincangan dan rumusan Kesimpulan menyeluruh

(penutup) isi pembelajaran

Pentaksiran kendiri

murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan

murid. Penerangan semula Melabel nama anggota Menerangkan semula

Membuat ulangkaji isi dengan lebih teliti tubuh lelaki dan tentang aktiviti yang

pebelajaran kelas akan perempuan telah dipelajari

datang

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
CONTOH RPT PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 2

CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit 1 : Cabaran Ruang Kelas: 2 Tarikh: Minggu 1
Pendidikan Jasmani Tajuk : Kemahiran Bil murid: Hari:
Konsep Pergerakan Masa:
Kod Standard Subtajuk : Teroka
Pembelajaran: Ruang Hubungan Rentasan Kurikulum: Moral dan
1.1.1,2.1.1,5.1.5 Matematik
Nilai Moral: kerjasama
dan disiplin

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, murid-murid dapat: 1. Memanaskan badan
2. Aktiviti dalam ruang-ruang am
1. Melakukan tiga pergerakan ke ruang am yang 3. Menyejukkan badan
telah ditetapkan secara individu dalam
kumpulan. Sumber / ABM :
Buku Teks m/s 2-3,skital,kon,kayu panjang
2. Menyatakan satu perbezaan pegerakan yang
dilakukan mengikut ruang am.

3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat
aktiviti.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Pergerakan ke ruang am

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) - Pengetahuan sedia

(set induksi) dan kriteria kejayaan (KK). ada

2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan - Meningkatkan

kadar nadi

aktiviti Utama 1. Murid dibahagikan kepada tiga kumpulan. KBAT

2. Murid digalakan untuk berbincang dalam Mengaplikasi kemahiran

kumpulan pergerakan yang akan dilakukan pergerakan dalam

semasa melalui ruang am yang ditetapkan. ruang am

3. Murid dibimbing melakukan pergerakan ke

ruang am seperti berikut : Pembezaan

- Ruang am 1 : berjalan menuruni tangga. Aktiviti dalam

- Ruang am 2 : merangkak di bawah halangan. kumpulan kecil

- Ruang am 3 : berlari menaiki tangga.

- Ruang am 4 : mengimbang

- Ruang am 5 : melompat dan menyusup.

4. Seorang ahli dalam kumpulan dipilih sebagai

pencatat masa kumpulan selesai melakukan

pergerakan ke semua ruang am.

aktiviti Planari 1. Menyejukkan badan Menurunkan kembali

(penutup) kadar nadi

Pentaksiran kendiri

murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan

murid. Penerangan semula Melakukan pergerakan Menerangkan semula

Membuat ulangkaji isi dengan lebih teliti yang ditetapkan dalam tentang aktiviti yang

pebelajaran kelas akan semua ruang am telah dipelajari

datang

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPH PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 2

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit 9 : Hari yang Ceria Kelas: 2 Tarikh: Minggu 1
Pendidikan Kesihatan Tajuk : 1.0 Kesihatan Diri Bil murid: Hari:
dan Reproduktif Masa:
Kod Standard Subtajuk : Gaya Hidup
Pembelajaran: 1.1.1 Sihat Hubungan Rentasan Kurikulum: Moral dan
Matematik
Nilai Moral: kerjasama dan
disiplin

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, murid-murid akan dapat: 1. Paparan gambar
2. Perkongsian pendapat
1. Mengetahui maksud postur, rehat dan 3. Penerangan guru
tidur dengan betul 4. Aktiviti menyusun kad perkataan menjadi

2. Menerangkan keperluan rehat dan tidur ayat
yang mencukupi.
Sumber / ABM :
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks m/s 68, kad gambar, kad perkataan
Maksud postur, rehat dan tidur

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set induksi) Pengetahuan sedia ada
1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP)
dan kriteria kejayaan (KK).

aktiviti Utama 1. Murid ditunjukkan gambar cara berdiri, cara KBAT

duduk, cara tidur dan cara mengangkat Mengetahui maksud

barang. postur,rehat dan tidur

2. Murid memberikan pendapat berdasarkan

gambar yang ditunjukkan. Pembezaan

3. Guru menerangkan maksud postur, rehat dan Aktiviti secara individu

tidur.

4. Guru menerangkan keperluan rehat dan tidur

yang mencukupi.

5. Guru mempamerkan kad-kad perkataan yang

mengandungi maksud postur, rehat dan tidur.

6. Murid dikehendaki untuk menyusun kad-kad

perkataan menjadi ayat yang betul

berdasarkan maksud postur, rehat dan tidur.

aktiviti Planari 1. Perbincangan dan rumusan Kesimpulan menyeluruh

(penutup) isi pembelajaran

Pentaksiran kendiri

murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan

murid. Penerangan semula Menyatakan maksud Menerangkan semula

Membuat ulangkaji isi dengan lebih teliti postur, rehat dan tidur tentang aktiviti yang

pebelajaran kelas akan telah dipelajari

datang

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
CONTOH RPT PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 3

CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit 1 : Gimnas Terbilang Kelas: 3 Tarikh: Minggu 1
Pendidikan Jasmani Bidang : Kemahiran Bil murid: Hari:
Tajuk : Gimnastik Asas Masa:
Kod Standard Subtajuk : Imbangan
Pembelajaran: teguh Hubungan Rentasan Kurikulum: Moral dan Matematik
1.1.1,1.1.2,2.1.1,2.1.2,2.1.3,
5.1.1 Nilai Moral: kerjasama
dan disiplin

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, murid-murid dapat: 1. Memanaskan badan
2. Aktiviti imbangan statik
1. Melakukan satu kemahiran imbangan dinamik 3. Aktiviti imbangan dinamik
secara individu dalam kumpulan. 4. Pertandingan berpasangan
5. Menyejukkan badan
2. Melakukan dua aktiviti kemahiran imbangan statik
dua tapak sokongan selama sepuluh saat secara Sumber / ABM :
berpasangan. Buku Teks m/s 2-3,skital,kon,tali skipping

3. Menyatakan titik tumpuan berat badan (centre of
mass) semasa melakukan imbangan.

4. Memakai pakaian yang sesuai mengikut jenis
aktiviti yang dijalankan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Imbangan statik dan imbangan dinamik

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set induksi) 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) dan - Pengetahuan
aktiviti Utama
kriteria kejayaan (KK). sedia ada
aktiviti Planari 2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan - Meningkatkan
(penutup)
Kerja susulan untuk murid. 1. Murid diterangkan maksud imbangan statik dan kadar nadi
Membuat ulangkaji isi imbangan dinamik KBAT
pebelajaran kelas akan Memahami perbezaan
datang 2. Murid melakukan imbangan dekam, imbangan V imbangan statik dan
berkembar, imbangan skala dan imbangan imbangan dinamik
bertingkat selama sepuluh saat secara Pembezaan
berpasangan. Aktiviti dalam kumpulan
kecil
3. Murid melakukan aktiviti jambatan panjang.
4. Murid melakukan aktiviti kereta sorong. Menurunkan kembali
5. Guru bersoal jawab dengan murid tentang titik kadar nadi

tumpuan berat badan semasa melakukan Pengayaan
imbangan. Menerangkan semula
6. Pertandingan berpasangan : kereta sorong laju. tentang aktiviti yang telah
dipelajari
1. Menyejukkan badan

Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Pemulihan Penguatkuasaan
Penerangan semula Melakukan aktiviti
dengan lebih teliti. Guru imbangan statik dan

memberikan lebih fokus imbangan dinamik
semasa aktiviti dilakukan

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPH PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 3

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit 11 : Jaga Diri Sihat Kelas: 3 Tarikh: Minggu 1
Pendidikan Kesihatan Emosi Bil murid: Hari:
Tajuk : 1.0 Kesihatan Diri Masa:
Kod Standard dan Reproduktif
Pembelajaran: 1.1.1 Subtajuk : Kenali Diri Hubungan Rentasan Kurikulum: Moral dan
Matematik
Nilai Moral: kerjasama dan
disiplin

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, murid-murid akan dapat: 1. Penerangan maksud
2. Paparan gambar
1. Menyatakan empat contoh anggota 3. Aktiviti melekatkan kad perkataan
seksual. 4. Menyebut kad perkataan yang ditampal
5. Bimbingan guru
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: 6. Lembara kerja
Nama anggota seksual
Sumber / ABM :
Buku Teks m/s 66,kad ga,bar,kad perkataan

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set induksi) Pengetahuan sedia ada
1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP)
dan kriteria kejayaan (KK).

aktiviti Utama 1. Murid diterangkan dengan maksud anggota KBAT
seksual. Mengetahui anggota
aktiviti Planari seksual lelaki dan
(penutup) 2. Murid ditunjukkan gambar seorang lelaki dan perempuan
Kerja susulan untuk perempuan. Pembezaan
murid. Aktiviti secara individu
Membuat ulangkaji isi 3. Sebuah kotak yang berisi kad perkataan
pebelajaran kelas akan diletakkan di hadapan kelas. Kesimpulan menyeluruh
datang isi pembelajaran
4. Nama murid dipanggil dan murid tersebut
perlu mengambil satu kad perkataan dan Pengayaan
melekatkan pada bahagian yang betul Menerangkan semula
berdasarkan gambar yang dipamerkan tadi. tentang aktiviti yang
telah dipelajari
5. murid diminta menyebut bersama-sama
perkataan-perkataan yang telah ditampal
tadi.

6. Murid dibimbing tentang anggota seksual
lelaki dan perempuan.

7. Murid melengkapkan lembaran kerja.

2. Perbincangan dan rumusan

Pentaksiran kendiri

murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Pemulihan Penguatkuasaan

Penerangan semula Melabel anggota

dengan lebih teliti seksual lelaki dan

perempuan dengan

betul.

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 4
CONTOH RPT PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 4

CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 4

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Pendidikan Unit 1 : GERAK GIMNAS Minggu: 1 Tarikh:

Jasmani Tajuk : RIANG BERGERAK Kelas: 4 Hari:

Bil murid: Masa:

Kod Standard Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum:
Pembelajaran: Kerjasama
1.1.1, 2.1.1, 5.2.2 Kreatif dan inovasi

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Pada akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid melakukan aktiviti memanaskan

1. Melakukan tiga kali ulangan toe tug walk dan badan.
pergerakan lipan secara berkumpulan pada jarak dua 2. Murid melakukan aktiviti toe-tug walk.
meter secara individu. 3. Murid melakukan aktiviti pergerakan

2. Menyatakan dua cara untuk mengekalkan imbangan lipan.
dalam imbangan dinamik toe-tug walk secara individu
dan pergerakan lipan secara berkumpulan. 4. Murid melakukan aktiviti menyejukkan
badan.

3. Melakukan aktiviti dengan penuh keyakinan secara

individu.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:

Imbangan dinamik secara individu dan kumpulan. Buku Teks PJK Tahun 4

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(Set induksi) 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) Meningkatkan kadar
Aktiviti Utama dan kriteria kejayaan (KK). nadi.
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
Aktiviti Planari KBAT
(Penutup) 1. Murid melakukan aktiviti toe-tug walk secara - Menganalisis faktor
individu.
2. Murid melakukan aktiviti pergerakan lipan yang mempengaruhi
secara berkumpulan. imbangan tubuh
3. Permainan kecil: Perlumbaan Toe-tug walk dan badan.
pergerakan lipan secara kumpulan. Pembezaan
- Aktiviti dalam
Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan. kumpulan kecil.
Pentaksiran kendiri Rakan kumpulan
Murid mengisi kad pentaksiran kendiri. memberi refleksi dalam
kumpulan.

Kerja susulan untuk Pemulihan: Penguatkuasaan: Pengayaan:

murid: Penerangan semula Melakukan toe-tug walk Menerangkan semula

Membuat ulangkaji dengan lebih teliti. dan pergerakan lipan. tentang aktiviti yang

untuk aktiviti akan telah dipelajari.

datang.

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPH PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 4

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Pendidikan Unit 11 : Sayangi Diri Minggu: 1 Tarikh:
Kesihatan Tajuk : 1.0 Kesihatan Kelas: 4 Hari:
Diri dan Reproduktif Bil murid: Masa:
Kod Standard Sub Tajuk: Zaman
Pembelajaran: Remaja Hubungan Rentasan Kurikulum:
1.1.1 Nilai Murni
Nilai Murni:
Hormat Menghormati &
Toleransi

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Pada akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid menyenaraikan maksud akil baligh.
2. Murid menyenaraikan tanda akil baligh.
1. Menyatakan maksud akil baligh dan tanda akil
baligh bagi lelaki dan perempuan secara individu. Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks PJK Tahun 4
Maksud akil baligh dan tanda akil baligh.

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(Set induksi) Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang akil baligh.

Aktiviti Utama 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) KBAT

dan kriteria kejayaan (KK). - Memahami tanda-

2. Guru mempamerkan slide gambar menerusi tanda akil baligh.

power point. Pembezaan

3. Guru menerangkan maksud akil baligh. - Aktiviti dalam

4. Murid berbincang tentang tanda akil baligh kumpulan kecil.

bagi lelaki dan perempuan secara berkumpulan.

5. Murid mencatat hasil perbincangan dalam peta

i-Think.

6. Murid mempersembahkan hasil perbincangan

kepada kumpulan lain.

Aktiviti Planari Murid membuat kesimpulan tentang isi Rakan kumpulan

(Penutup) pembelajaran dengan bimbingan guru. memberi refleksi dalam

Pentaksiran kendiri kumpulan.

Murid mengisi kad pentaksiran kendiri.

Kerja susulan untuk Pemulihan: Penguatkuasaan: Pengayaan:

murid: Penerangan semula Menyatakan maksud Menerangkan semula

Membuat ulangkaji dengan lebih teliti. akil baligh dan tanda tentang aktiviti yang

untuk aktiviti akan akil baligh. telah dipelajari.

datang.

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 5
CONTOH RPT PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 5

CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 5

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Pendidikan Unit 1 : JADI YANG Minggu: 1 Tarikh:
Jasmani TERBAIK
Tajuk : MENGIMBANG Kelas: 5 Hari:
Kod Standard
Pembelajaran: Nilai Murni: Bil murid: Masa:
1.1.1, 2.1.1, 5.4.7 Kerjasama
Hubungan Rentasan Kurikulum:

Kreatif dan inovasi

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Pada akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid melakukan aktiviti memanaskan

1. Berupaya melakukan tiga kali ulangan imbangan badan.
dinamik flip-flop dan kereta sorong berganda secara 2. Murid melakukan aktiviti kereta sorong
berkumpulan.
berganda.
2. Menjelaskan dua anggota badan yang terlibat untuk 3. Murid melakukan aktiviti flip-flop.
mengekalkan keseimbangan secara individu.
4. Murid melakukan aktiviti menyejukkan
badan.

3. Bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan

aktiviti.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:

Imbangan dinamik Buku Teks PJK Tahun 5

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(Set induksi) 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) Meningkatkan kadar
Aktiviti Utama dan kriteria kejayaan (KK). nadi.
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
Aktiviti Planari 1. Murid melakukan aktiviti kereta sorong KBAT
(Penutup) berganda sebanyak tiga kali ulangan secara - Menganalisis faktor
berkumpulan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti flip-flop secara yang mempengaruhi
berkumpulan dengan bimbingan guru. imbangan tubuh
badan termasuk luas
Murid melakukan aktiviti menyejukan badan. tapak sokongan.
Pentaksiran kendiri Pembezaan
Murid mengisi kad pentaksiran kendiri. - Aktiviti dalam
kumpulan kecil.
Rakan kumpulan
memberi refleksi dalam
kumpulan.

Kerja susulan untuk Pemulihan: Penguatkuasaan: Pengayaan:

murid: Penerangan semula Melakukan kereta Menerangkan semula

Membuat ulangkaji dengan lebih teliti. sorong berganda dan tentang aktiviti yang

untuk aktiviti akan flip-flop. telah dipelajari.

datang.

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPH PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 5

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit 11 : Penjagaan Dan Minggu: 1 Tarikh:
Pendidikan Kesihatan Keselamatan Diri Kelas: 5 Hari:
Tajuk : 1.0 Kesihatan Diri Bil murid: Masa:
Kod Standard dan Reproduktif
Pembelajaran: Sub Tajuk: Sistem Hubungan Rentasan Kurikulum:
1.1.1 Reproduktif Manusia Nilai Murni

Nilai Murni:
Hormat Menghormati

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Pada akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid melabel sistem reproduktif bagi
lelaki dan perempuan.
1. Menyatakan sistem reproduktif bagi lelaki dan
perempuan secara individu. Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks PJK Tahun 5
Sistem reproduktif lelaki dan perempuan.

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(Set induksi) Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang sistem reproduktif
manusia.

Aktiviti Utama 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) KBAT

dan kriteria kejayaan (KK). - Memahami sistem

2. Guru mempamerkan gambar dan menerangkan reproduktif manusia.

tentang sistem reproduktif manusia. Pembezaan

3. Murid melakarkan sistem reproduktif lelaki dan - Aktiviti dalam

perempuan secara berkumpulan. kumpulan kecil.

4. Murid mempersembahkan hasil perbincangan

kepada kumpulan lain.

Aktiviti Planari Murid membuat kesimpulan tentang isi Rakan kumpulan

(Penutup) pembelajaran dengan bimbingan guru. memberi refleksi dalam

Pentaksiran kendiri kumpulan.

Murid mengisi kad pentaksiran kendiri.

Kerja susulan untuk Pemulihan: Penguatkuasaan: Pengayaan:

murid: Penerangan semula Mengenalpasti sistem Menerangkan semula

Membuat ulangkaji dengan lebih teliti. reproduktif bagi lelaki tentang aktiviti yang

untuk aktiviti akan dan perempuan. telah dipelajari.

datang.

Refleksi:

Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 6
CONTOH RPT PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 6

CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 6

CONTOH RPH PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 6

CONTOH BORANG PENILAIAN KENDIRI
PENDIDIKAN JASMANI

CONTOH BORANG PENILAIAN KENDIRI
PENDIDIKAN KESIHATAN

CONTOH ANALISA PBD MURID

ANALISA TAHAP PENGUASAAN MURID MENGIKUT MINGGU
Tuliskan bilangan murid yang mencapai TP mengikut mingguan

MINGGU 1

KELAS : _________________

JUMLAH MURID : _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID

TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

MINGGU 2 : _________________
KELAS : _________________
JUMLAH MURID
TAHAP PENGUASAAN MURID

TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

MINGGU 3: : _________________
KELAS : _________________
JUMLAH MURID
TAHAP PENGUASAAN MURID

TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

CONTOH BORANG TRANSIT PBD PENDIDIKAN JASMANI
CONTOH BORANG TRANSIT PBD PENDIDIKAN KESIHATAN

REKOD PERKEMBANGAN INDIVIDU MURID

REKOD PERKEMBANGAN MURID INDIVIDU

NAMA MURID : _______________________________________

KELAS : _______________

TAPAK PENTAKSIRAN BILIK DARJAH MENGIKUT UNIT

UNIT TP1 TAHAP PENGUASAAN TP6
1 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
2 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
3 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
4 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
5 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
6 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
7 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
8 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
9 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
10 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
11 TP2 TP3 TP4 TP5

PROJEK Memuaskan TAHAP PENGUASAAN Cemerlang
1 Memuaskan Baik Cemerlang

2 Baik


Click to View FlipBook Version