Isma Sapinaz binti Rosni
Mata Pelajaran: Matematik Rancangan Mengajar Kelas: 1 Ihsan / 1 Tarikh:
Topik: Bab 12 – Inovatif / 1 26 November
Pengendalian Data
Istiqamah / 1 2020
Nilai Murni:
Bekerjasama, yakin Iltizam (Khamis)
Masa: 9:00 –
10:00 pagi
Kod Standard Pembelajaran: Hubungan Merentas Kurikulum:
12.1 Kemahiran Hidup
Aspirasi Murid
Pengetahuan √ Kemahiran √ Kemahiran √ Kemahiran √ Etika dan √ Identiti √
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Di akhir pelajaran, murid dapat: Apabila murid dapat:
Mentafsir pelbagai perwakilan data. 1. Mentafsir perwakilan data dari graf garis.
2. Mentafsir perwakilan data dari plot batang-dan-garis.
Konsep/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Carta pai (pie chart), carta palang (bar chart), data kategori Buku teks Matematik Tingkatan 1
(categorical data), data numerik (numerical data), graf garis (line Padlet, Jamboard
graph), jadual kekerapan (frequency table) dan mentafsir data
(interpreting data).
Rangka Pengajaran Impak/Refleksi
Aktiviti Pemula
1. Guru mengimbas kembali pengetahuan lepas murid tentang jenis perwakilan data. AfL – Peer
Link Padlet : https://padlet.com/ismasapinazsmkc/CikguIsmaMatematik Assessment
2. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan murid.
Aktiviti Utama
1. Guru menerangkan cara mentafsir perwakilan data dari graf garis (SC1).
2. Guru menguji tahap penguasaan murid dengan memberi arahan kepada murid AfL – Self
untuk menjawab soalan dalam aplikasi Assessment
Link Padlet : https://padlet.com/ismasapinazsmkc/GrafGaris
3. Guru menerangkan cara mentafsir perwakilan data dari plot batang-dan-daun
(SC2).
4. Guru menguji tahap penguasaan murid dengan memberi arahan kepada murid AfL – Peer
untuk menjawab soalan dalam aplikasi Jamboard mengikut kumpulan. Assessment
Link kumpulan 1 : Lahir bulan ganjil
https://jamboard.google.com/d/1JX2-
d2YVmONoTUvTIcFBE31i_Nb8TEFmsuUcPHZnMKw/edit?usp=sharing
Link kumpulan 2 : Lahir bulan genap
https://jamboard.google.com/d/1-
l1haV5fAmD34KHXOj9XIzziHqFxUk1fzU1oFhCMgYo/edit?usp=sharing
© HakCiptaTerpeliharaLeapEd™ Services 2015 •DuplikasiatauPelanggaranHakCiptaTidakDibenarkan
Isma Sapinaz binti Rosni
Sesi soal jawab dilakukan dengan menggunakan name picker.
Link : https://wheelofnames.com/
Aktiviti Penutup
1. Guru berbincang dengan murid tentang apa yang dipelajari hari ini dengan
mengaitkan LO dan SC dengan kehidupan harian.
2. Murid dikehendaki membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini dengan
mengajukan komen / pendapat / soalan.
Link : https://padlet.com/ismasapinazsmkc/exitpass
Tindakan susulan murid: Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Menyiapkan peta minda. Menyiapkan modul. Murid diminta Memperbanyakkan
untuk latihan dari Buku
menyelesaikan Kerja.
Buku B , muka
surat 107 -
108.
© HakCiptaTerpeliharaLeapEd™ Services 2015 •DuplikasiatauPelanggaranHakCiptaTidakDibenarkan