RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - ISNIN
TARIKH 28 MAC 2002 MASA 2.20 - 3.20
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 2 ZUHAL (28 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Hari Minggu Dengan Keluarga
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat;
PBD (i) frasa
TAHAP (ii) ayat tunggal
OBJEKTIF
Sumatif
AKTIVITI
11 orang 12 orang 5
KEMAHIRAN
ABAD KE-21 KUKUH I (TP4) KUKUH II (TP5) KUKUH III (TP6)
KEMAHIRAN
BERFIKIR ARAS 1. Murid dapat menyebut dengan betul dan tepat frasa dan ayat tunggal.
TINGGI
BAHAN BANTU Set Induksi
BELAJAR (BBB)
ELEMEN 1. Pengenalan tajuk
MERENTAS
KURIKULUM Pemula/Pembelajaran :
(EMK)
i-THINK 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
PENILAIAN
PENGAJARAN & 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1 - 3
PEMBELAJARAN
Perkembangan /Latihan:
4. Guru dan murid bersoal-jawab berdasarkan gambar.
5. Murid bercerita berdasarkan gambar tadi.
6. Murid mendengar dengan teliti frasa yang disebut guru.
7. Murid menyebut semua frasa yang didengari beberapa kali.
8. Guru membaca dan meminta murid mengecam lalu menyebut ayat tunggal.
9. Murid menyebut ayat tunggal berdasarkan gambar berulang-kali.
10. Guru membimbing murid mengenali teknik membina ayat tunggal.
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
11. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
12. Murid membina ayat tunggal ke dalam Buku Penulisan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
√ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Mahir berkomunikasi
√ Pemikir Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
√ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
REFLEKSI 28 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
0 / 28 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - ISNIN
TARIKH 28 MAC 2002 MASA 4.10 - 5.10
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 3 NEPTUN (26 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Keluarga Cergas
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat;
PBD (i) ayat tunggal
TAHAP
OBJEKTIF Sumatif
AKTIVITI 16 orang 10 orang
KEMAHIRAN KUKUH I (TP1, TP2 & TP3) KUKUH II (TP4 & TP5)
ABAD KE-21
KEMAHIRAN 1. Murid dapat menyebut dengan betul dan 1. Murid dapat menyebut dengan betul dan
BERFIKIR ARAS
TINGGI tepat frasa dan ayat tunggal. tepat frasa dan ayat tunggal.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) Set Induksi Set Induksi
ELEMEN
MERENTAS 1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
KURIKULUM
(EMK) Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-2 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-2
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Guru dan murid bersoal-jawab 4. Guru dan murid bersoal-jawab
berdasarkan gambar. berdasarkan gambar.
5. Murid menjawab soalan berdasarkan 5. Murid bercerita berdasarkan gambar
gambar tadi. tadi.
6. Murid mendengar dengan teliti ayat 6. Murid mendengar dengan teliti ayat
tunggal yang disebut guru. tunggal yang disebut guru.
7. Murid menyebut 3 ayat tunggal yang 7. Murid menyebut 5 ayat tunggal yang
didengari beberapa kali. didengari beberapa kali.
8. Guru membimbing murid membina 3 8. Guru membimbing murid membina 5
ayat tunggal dengan teknik yang betul. ayat tunggal dengan teknik yang betul.
9. Murid menyebut 3 ayat tunggal 9. Murid menyebut 5 ayat tunggal
berdasarkan gambar berulang-kali. berdasarkan gambar berulang-kali.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
10. Guru membuat rumusan dan 10. Guru membuat rumusan dan
kesimpulan berdasarkan aktiviti yang kesimpulan berdasarkan aktiviti yang
dijalankan. dijalankan.
11. Murid membina 3 ayat tunggal ke 11. Murid membina 5 ayat tunggal ke
dalam Buku Penulisan. dalam Buku Penulisan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
Mahir berkomunikasi
√ Pemikir √ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
i-THINK √ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
PEMBELAJARAN √ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
19 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
7 /26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - ISNIN
TARIKH 28 MAC 2002 MASA 5.10 - 6.10
MATA
PELAJARAN MATEMATIK KELAS 3 UTARID (26 ORANG)
BIDANG
STANDARD NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 1.0 Nombor Bulat Hingga 10 000
KANDUNGAN
1.1 Nilai nombor
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.1 Menamakan nombor hingga 10 000:
(i) Membaca sebarang nombor yang diberi dalam perkataan.
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN (ii) Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka.
PBD
TAHAP (iii) Memadan angka dengan namanya dalam perkataan.
OBJEKTIF Sumatif
16 orang 10 orang
KUKUH I (TP3) KUKUH II (TP4)
1. Murid dapat menyebut dan 2. Murid dapat menyebut dan
menulis nombor secara betul. menulis nombor secara betul.
Contoh : 4 513 disebut sebagai Contoh : 4 513 disebut sebagai
‘empat ribu lima ratus tiga belas’ ‘empat ribu lima ratus tiga belas’
bukan ‘empat lima satu tiga’. bukan ‘empat lima satu tiga’.
Set Induksi Set Induksi
1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-4 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-4
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Murid menyebut nombor yang ada pada 4. Murid menyebut nombor yang ada pada
kad dan gambar. gambar.
5. Murid menyebut nombor pada kad 5. Murid menyebut nombor pada kad
AKTIVITI imbasan. imbasan, kalkulator dan garis nombor.
KEMAHIRAN 6. Guru menjalankan aktiviti murid 6. Guru menjalankan aktiviti murid
ABAD KE-21
KEMAHIRAN membaca dan menyebut nombor. membaca dan menyebut nombor.
BERFIKIR ARAS
TINGGI 7. Guru membimbing murid cara menyebut 7. Guru membimbing murid cara menyebut
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) dan menulis sifar yang berada di tengah- dan menulis sifar yang berada di tengah-
tengah. tengah.
8. Guru membimbing murid menulis 8. Guru membimbing murid menulis
nombor. nombor.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan 9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan
berdasarkan aktiviti yang dijalankan. berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan Bermaklumat
Mahir Bersifat ingin tahu Penyayang/Prihatin
Berprinsip Patriotik
berkomunikasi
Pemikir
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas
Model Buku Cerita Gambar / Carta
Powerpoint √ Lain-lain
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
ELEMEN Kreativiti & Inovasi Bahasa √ Sains & Teknologi √ Keusahawanan
MERENTAS Pendidikan Alam Nilai Murni
KURIKULUM Patriotisme TMK
(EMK) Sekitar Peta Pokok
√ Peta Titi
i-THINK Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih
Peta Dakap Peta Alir Berganda √ Tugasan
PENILAIAN Projek
PENGAJARAN & Peta Pelbagai
PEMBELAJARAN Alir
Lembaran Kerja √ Pemerhatian Lisan
√ Hasil Kerja Drama
Kuiz
20 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.
6 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - SELASA
TARIKH 29 MAC 2002 MASA 4.10 - 5.10
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 2 ZUHAL (28 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Hari Minggu Dengan Keluarga
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1 Asas membaca dan memahami.
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai;
PBD (i) ayat tunggal dan ayat majmuk
TAHAP
OBJEKTIF Sumatif
AKTIVITI 11 orang 12 orang 5
KEMAHIRAN KUKUH I (TP4) KUKUH II (TP5) KUKUH III (TP6)
ABAD KE-21
KEMAHIRAN 1. Murid dapat membaca dan menyebut 3 ayat tunggal dan 3 ayat majmuk dengan
BERFIKIR ARAS
TINGGI intonasi yang betul dan sesuai.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) Set Induksi
ELEMEN
MERENTAS 1. Pengenalan tajuk dan ejaan.
KURIKULUM
(EMK) Pemula/Pembelajaran :
i-THINK
PENILAIAN 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 4
Perkembangan /Latihan:
4. Guru membaca dan murid mengikut bacaan.
5. Murid membaca dengan sebutan baku dan intonasi yang betul.
6. Guru membimbing murid menyebut perkataan dan ayat dengan intonasi yang betul.
7. Murid menyebut semua perkataan dan ayat dengan intonasi yang betul.
8. Guru meminta murid mengecam perkataan dan mengeja perkataan.
9. Murid membina ayat tunggal dan ayat majmuk dengan kad perkataan.
10. Guru mengingatkan murid akan Teknik membina ayat yang betul.
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
11. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
12. Murid menyalin ayat yang dibina ke dalam buku tatabahasa.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
√ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Mahir berkomunikasi
√ Pemikir Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
√ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
REFLEKSI 28 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
0 / 28 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - SELASA
TARIKH 29 MAC 2002 MASA 5.10 - 6.10
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 3 NEPTUN (26 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Keluarga Cergas
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1 Asas membaca dan memahami.
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai;
PBD (i) ayat tunggal dan ayat majmuk
TAHAP
OBJEKTIF Sumatif
AKTIVITI 16 orang 10 orang
KEMAHIRAN KUKUH I (TP1, TP2 & TP3) KUKUH II (TP4 & TP5)
ABAD KE-21
KEMAHIRAN 1. Murid dapat menyebut/membaca 1. Murid dapat menyebut/membaca dengan
BERFIKIR ARAS
TINGGI dengan betul dan berintonasi 1 ayat betul dan berintonasi 3 ayat tunggal dan 3
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) tunggal dan 1 ayat majmuk. ayat majmuk.
ELEMEN
MERENTAS Set Induksi Set Induksi
1. Pengenalan tajuk dan ejaan. 1. Pengenalan tajuk dan ejaan.
Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 3 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 3
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Guru membaca dan murid mengikut 4. Guru membaca dan murid mengikut
bacaan guru. bacaan guru.
5. Murid membaca dengan sebutan baku 5. Murid membaca dengan sebutan baku
dan intonasi yang betul. dan intonasi yang betul.
6. Guru membimbing murid menyebut 6. Guru membimbing murid menyebut
frasa dan ayat dengan intonasi yang betul. frasa dan ayat dengan intonasi yang betul.
7. Murid menyebut 3 frasa dan 3 ayat 7. Murid menyebut 5 frasa dan 5 ayat
dengan intonasi yang betul. dengan intonasi yang betul.
8. Guru meminta murid membaca 3 ayat 8. Guru meminta murid membaca 5 ayat
tunggal dan 3 ayat majmuk. tunggal dan 5 ayat majmuk.
9. Murid membina 3 ayat tunggal dan 3 9. Murid membina 5 ayat tunggal dan 5
ayat majmuk dengan kad perkataan. ayat majmuk dengan kad perkataan.
10. Murid membina 3 ayat tunggal dan 3 10. Murid membina 5 ayat tunggal dan ayat
ayat majmuk ke dalam buku tulis dengan majmuk ke dalam buku tulis dengan Teknik
Teknik yang betul. yang betul.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
11. Guru membuat rumusan dan 11. Guru membuat rumusan dan
kesimpulan berdasarkan aktiviti yang kesimpulan berdasarkan aktiviti yang
dijalankan. dijalankan. √ Bermaklumat
√ Penyayang/Prihatin
Berdaya tahan Kerja sepasukan
Mahir berkomunikasi √ Bersifat ingin tahu Patriotik
√ Pemikir Berprinsip
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
KURIKULUM √ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
(EMK) √ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
i-THINK Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
PENILAIAN Kuiz
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
REFLEKSI 22 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
4 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - RABU
TARIKH 30 MAC 2002 MASA 4.10 - 5.10
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 2 ZUHAL (28 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Hari Minggu Dengan Keluarga
STANDARD
PEMBELAJARAN 3.1 Asas menulis
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 3.1.1 Menulis secara mekanis;
PBD (i) perkataan
TAHAP (ii) ayat
OBJEKTIF
Sumatif
AKTIVITI
11 orang 12 orang 5
KEMAHIRAN
ABAD KE-21 KUKUH I (TP4) KUKUH II (TP5) KUKUH III (TP6)
KEMAHIRAN
BERFIKIR ARAS 1. Murid dapat menulis secara mekanis perkataan dan ayat dengan betul.
TINGGI
BAHAN BANTU Set Induksi
BELAJAR (BBB)
ELEMEN 1. Pengenalan tajuk
MERENTAS
KURIKULUM Pemula/Pembelajaran :
(EMK)
i-THINK 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
PENILAIAN
PENGAJARAN & 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 5
PEMBELAJARAN
Perkembangan /Latihan:
4. Guru dan murid bersoal-jawab berdasarkan gambar.
5. Murid bercerita berdasarkan gambar yang dilihat.
6. Murid dan guru bersoal jawab mengenai aktiviti dan perkataan yang ada dalam
gambar.
7. Murid menyebut dan mengeja semua perkataan yang ada dalam gambar.
8. Guru membimbing murid menulis perkataan dan ayat dengan kemas.
9. Murid menulis perkataan dan ayat dengan kemas ke dalam buku tulis.
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
10. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
Mahir berkomunikasi √ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
√ Pemikir
Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis √ Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
√ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
REFLEKSI 24 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
4 / 28 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - RABU
TARIKH 30 MAC 2022 MASA 5.10 - 6.10
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 3 NEPTUN (26 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Keluarga Cergas
STANDARD
PEMBELAJARAN 3.1 Asas menulis
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 3.1.1 Menulis secara mekanis menggunakan tulisan berangkai dalam bentuk;
PBD (i) huruf
TAHAP
OBJEKTIF Sumatif
AKTIVITI 16 orang 10 orang
KEMAHIRAN KUKUH I (TP1, TP2 & TP3) KUKUH II (TP4 & TP5)
ABAD KE-21
KEMAHIRAN 1. Murid dapat menulis secara mekanis 1. Murid dapat menulis secara mekanis
BERFIKIR ARAS
TINGGI huruf besar tulisan berangkai dengan betul. huruf besar dan huruf kecil tulisan berangkai
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) dengan betul.
ELEMEN
MERENTAS Set Induksi Set Induksi
KURIKULUM
(EMK) 1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 4. 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 4.
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Guru bercerita kepada murid tentang 4. Guru bercerita kepada murid tentang
huruf besar tulisan berangkai. huruf besar dan huruf kecil tulisan
5. Guru membimbing murid menulis satu berangkai.
demi satu huruf besar tulisan berangkai. 5. Guru membimbing murid menulis satu
6. Murid menulis satu demi huruf besar demi satu huruf besar dan huruf kecil
tulisan berangkai. tulisan berangkai.
7. Murid menyemak setiap huruf besar agar 6. Murid menulis satu demi huruf besar dan
betul tulisan berangkai yang ditulis. huruf kecil dalam tulisan berangkai.
8. Guru membimbing murid yang 7. Murid menyemak setiap huruf agar betul
ketinggalan. tulisan berangkai yang ditulis.
9. Murid menyebut setiap satu huruf besar 8. Murid menyebut setiap satu tulisan
tulisan berangkai yang ditulis. berangkai yang ditulis.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
10. Guru membuat rumusan dan 9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan
kesimpulan berdasarkan aktiviti yang berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
dijalankan. Kerja sepasukan √ Bermaklumat
√ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Berdaya tahan
Mahir berkomunikasi Berprinsip Patriotik
√ Pemikir
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
i-THINK √ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
PEMBELAJARAN √ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
16 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
10 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - KHAMIS
TARIKH 31 MAC 2022 MASA 1.20 - 2.20
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 2 ZUHAL (28 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Hari Minggu Dengan Keluarga
STANDARD
PEMBELAJARAN 3.1 Asas menulis
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 3.1.1 Menulis secara mekanis;
PBD (i) perkataan
TAHAP (ii) ayat
OBJEKTIF
Sumatif
AKTIVITI
11 orang 12 orang 5
KEMAHIRAN
ABAD KE-21 KUKUH I (TP4) KUKUH II (TP5) KUKUH III (TP6)
KEMAHIRAN
BERFIKIR ARAS 1. Murid dapat menulis secara mekanis perkataan dan ayat dengan betul.
TINGGI
BAHAN BANTU Set Induksi
BELAJAR (BBB)
ELEMEN 1. Pengenalan tajuk
MERENTAS
KURIKULUM Pemula/Pembelajaran :
(EMK)
i-THINK 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
PENILAIAN
PENGAJARAN & 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 5
PEMBELAJARAN
Perkembangan /Latihan:
4. Guru dan murid bersoal-jawab berdasarkan gambar.
5. Murid bercerita berdasarkan gambar yang dilihat.
6. Murid dan guru bersoal jawab mengenai aktiviti dan perkataan yang ada dalam
gambar.
7. Murid menyebut dan mengeja semua perkataan yang ada dalam gambar.
8. Guru membimbing murid menulis perkataan dan ayat dengan kemas.
9. Murid menulis perkataan dan ayat dengan kemas ke dalam buku tulis.
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
10. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
Mahir berkomunikasi √ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
√ Pemikir
Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
√ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
REFLEKSI 23 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
5 / 28 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - KHAMIS
TARIKH 31 MAC 2022 MASA 2.20 - 3.20
MATA
PELAJARAN MATEMATIK KELAS 3 UTARID (26 ORANG)
BIDANG
STANDARD NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 1.0 Nombor Bulat Hingga 10 000
KANDUNGAN
STANDARD 1.2 Menulis nombor
PEMBELAJARAN
PENTAKSIRAN/ 1.2.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
PRAUJIAN
PBD Sumatif 10 orang
TAHAP KUKUH II (TP4)
16 orang
OBJEKTIF KUKUH I (TP3) 1. Murid dapat menulis 10 nombor
dalam angka dan perkataan
1. Murid dapat menulis 5 nombor hingga 10 000.
dalam angka dan perkataan
hingga 10 000.
Set Induksi Set Induksi
1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-4 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-4
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Murid menyebut nombor yang ada pada 4. Murid menyebut nombor yang ada pada
gambar. gambar.
5. Murid menyebut nombor pada kad 5. Murid menyebut nombor pada kad
AKTIVITI imbasan. imbasan.
KEMAHIRAN 6. Guru menjalankan aktiviti murid 6. Guru menjalankan aktiviti murid
ABAD KE-21
KEMAHIRAN menyebut dan menulis 5 nombor. menyebut dan menulis 10 nombor.
BERFIKIR ARAS
TINGGI 7. Guru membimbing murid cara menyebut 7. Guru membimbing murid cara menyebut
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) dan menulis sifar yang berada di tengah- dan menulis sifar yang berada di tengah-
ELEMEN
MERENTAS tengah. tengah.
KURIKULUM
(EMK) Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
8. Guru membuat rumusan dan kesimpulan 8. Guru membuat rumusan dan kesimpulan
berdasarkan aktiviti yang dijalankan. berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
9. Latihan Buku Teks ms 4 dan buku aktiviti. 9. Latihan Buku Teks ms 4 dan buku aktiviti.
Berdaya tahan Kerja sepasukan Bermaklumat
Mahir Bersifat ingin tahu Penyayang/Prihatin
Berprinsip Patriotik
berkomunikasi
Pemikir
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
√ Keusahawanan
Kreativiti & Inovasi Bahasa √ Sains & Teknologi Nilai Murni
Pendidikan Alam
Patriotisme TMK
Sekitar
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
i-THINK Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir Berganda √ Peta Titi
PENILAIAN Lembaran Kerja √ Pemerhatian Peta Pelbagai √ Tugasan
PENGAJARAN & √ Hasil Kerja Alir Projek
PEMBELAJARAN Kuiz
Lisan
Drama
23 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.
3 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - KHAMIS
TARIKH 31 MAC 2022 MASA 3.40 - 4.40
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 3 NEPTUN (26 0RANG)
TEMA KEKELUARGAAN TAJUK Keluarga Cergas
STANDARD
KANDUNGAN 4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
STANDARD
PEMBELAJARAN 4.1.1 Bercerita dengan menggunakan gaya bahasa yang indah dan santun;
PENTAKSIRAN/ (i) simpulan Bahasa
PRAUJIAN
PBD Sumatif
TAHAP
OBJEKTIF 16 orang 10 orang
AKTIVITI KUKUH I (TP1, TP2 & TP3) KUKUH II (TP4 & TP5)
KEMAHIRAN 1. Murid dapat bercerita menggunakan 3 1. Murid dapat bercerita menggunakan 5
ABAD KE-21
KEMAHIRAN simpulan Bahasa dengan gaya yang indah simpulan Bahasa dengan gaya yang indah
BERFIKIR ARAS
TINGGI dan santun. dan santun.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) Set Induksi Set Induksi
ELEMEN
MERENTAS 1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
KURIKULUM
(EMK) Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 5 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 5
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Guru dan murid bersoal-jawab 4. Guru dan murid bersoal-jawab
berdasarkan gambar. berdasarkan gambar.
5. Murid mengikut guru membaca petikan 5. Murid mengikut guru membaca petikan
berdasarkan situasi diberi. berdasarkan situasi diberi.
6. Murid mendengar dengan teliti simpulan 6. Murid mendengar dengan teliti simpulan
bahasa yang disebut guru. bahasa yang disebut guru.
7. Murid menyebut 3 simpulan Bahasa yang 7. Murid menyebut 5 simpulan bahasa yang
didengari. didengari.
8. Guru membimbing murid memahami 3 8. Guru membimbing murid memahami 5
makna simpulan bahasa. makna simpulan bahasa.
9. Murid menyebut 3 simpulan Bahasa dan 9. Murid menyebut 5 simpulan Bahasa dan
memberi makna. memberi makna.
10. Murid membina peta pemikiran 10. Murid membina peta pemikiran
simpulan bahasa. simpulan bahasa.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
11. Guru membuat rumusan dan 11. Guru membuat rumusan dan
kesimpulan berdasarkan aktiviti yang kesimpulan berdasarkan aktiviti yang
dijalankan. dijalankan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
√ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Mahir berkomunikasi
√ Pemikir Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
i-THINK √ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
PEMBELAJARAN √ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
21 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
5 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - JUMAAT
TARIKH 1 APRIL 2002 MASA 12.50 - 1.50
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 2 ZUHAL (28 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Hari Minggu Dengan Keluarga
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.3 Mendengar dan memberikan respons
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN 1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat;
PBD (i) frasa
TAHAP (ii) ayat tunggal
OBJEKTIF
Sumatif
AKTIVITI
11 orang 12 orang 5
KEMAHIRAN
ABAD KE-21 KUKUH I (TP4) KUKUH II (TP5) KUKUH III (TP6)
KEMAHIRAN
BERFIKIR ARAS 1. Murid dapat menyebut dengan betul dan tepat frasa dan ayat tunggal.
TINGGI
BAHAN BANTU Set Induksi
BELAJAR (BBB)
ELEMEN 1. Pengenalan tajuk
MERENTAS
KURIKULUM Pemula/Pembelajaran :
(EMK)
i-THINK 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
PENILAIAN
PENGAJARAN & 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1 - 3
PEMBELAJARAN
Perkembangan /Latihan:
4. Guru dan murid bersoal-jawab berdasarkan gambar.
5. Murid bercerita berdasarkan gambar tadi.
6. Murid mendengar dengan teliti frasa yang disebut guru.
7. Murid menyebut semua frasa yang didengari beberapa kali.
8. Guru membaca dan meminta murid mengecam lalu menyebut ayat tunggal.
9. Murid menyebut ayat tunggal berdasarkan gambar berulang-kali.
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
10. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
11. Murid menyalin ayat tunggal ke dalam Buku Penulisan.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
√ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Mahir berkomunikasi
√ Pemikir Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
√ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
√ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
Kuiz
REFLEKSI 25 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
3 / 28 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - JUMAAT
TARIKH 1 APRIL 2002 MASA 1.50 - 2.50
MATA
PELAJARAN MATEMATIK KELAS 3 UTARID (26 ORANG)
BIDANG
STANDARD NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 1.0 Nombor Bulat Hingga 10 000
KANDUNGAN
1.1 Nilai nombor
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 10 000:
PENTAKSIRAN/ (i) Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PRAUJIAN
PBD (ii) Memadankan kumpulan objek dengan nombor.
TAHAP (iii) Membandingkan nilai dua nombor.
(iv) Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun.
OBJEKTIF
Sumatif
16 orang 10 orang
KUKUH I (TP3) KUKUH II (TP4)
1. Murid dapat menyebut nombor 1. Murid dapat menyebut nombor
secara betul. Contoh : 4 513 secara betul. Contoh : 4 513
disebut sebagai ‘empat ribu disebut sebagai ‘empat ribu lima
lima ratus tiga belas’ bukan ratus tiga belas’ bukan ‘empat
‘empat lima satu tiga’. lima satu tiga’.
Set Induksi Set Induksi
1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-4 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 1-4
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Murid menyebut 3 nombor yang ada 4. Murid menyebut 5 nombor yang ada pada
pada gambar. gambar.
5. Murid menyebut 3 nombor pada kad 5. Murid menyebut 5 nombor pada kad
imbasan. imbasan, kalkulator dan garis nombor.
AKTIVITI 6. Guru menjalankan aktiviti murid 6. Guru menjalankan aktiviti murid
KEMAHIRAN membaca dan menyebut 5 nombor. membaca dan menyebut 10 nombor.
ABAD KE-21
KEMAHIRAN 7. Guru membimbing murid cara menyebut 7. Guru membimbing murid cara menyebut
BERFIKIR ARAS
TINGGI dan menulis sifar yang berada di tengah- dan menulis sifar yang berada di tengah-
tengah. tengah.
8. Guru membimbing murid membina peta 8. Guru membimbing murid membina peta
titi. titi.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan 9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan
berdasarkan aktiviti yang dijalankan. berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
10. Latihan Buku Teks ms 4 dan buku 10. Latihan Buku Teks ms 4 dan buku aktiviti.
aktiviti.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
Mahir Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Berprinsip
berkomunikasi Patriotik
√ Pemikir
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
BAHAN BANTU √ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
BELAJAR (BBB) √ Modul Projektor Radas Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
ELEMEN Powerpoint
MERENTAS √ Keusahawanan
KURIKULUM Kreativiti & Inovasi Bahasa √ Sains & Teknologi Nilai Murni
(EMK) Pendidikan Alam
Patriotisme TMK Peta Pokok
i-THINK Sekitar √ Peta Titi
PENILAIAN Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih √ Tugasan
PENGAJARAN & Peta Dakap Peta Alir Berganda Projek
PEMBELAJARAN
Peta Pelbagai
Alir
Lembaran Kerja √ Pemerhatian Lisan
√ Hasil Kerja Drama
Kuiz
23 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.
3 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
REKOD PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAN HARIAN
MINGGU 2 - JUMAAT
TARIKH 1 APRIL 2002 MASA 5.10 - 6.10
MATA PELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU KELAS 3 NEPTUN (26 ORANG)
STANDARD
KANDUNGAN KEKELUARGAAN TAJUK Keluarga Cergas
STANDARD
PEMBELAJARAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.Mendengar
PENTAKSIRAN/
PRAUJIAN dan memberikan respons
PBD
TAHAP 5.1.1 Memahami dan menggunakan golongan kata nama mengikut konteks;
OBJEKTIF
(i) kata nama am
AKTIVITI
(ii) kata nama khas
KEMAHIRAN
ABAD KE-21 Sumatif
KEMAHIRAN
BERFIKIR ARAS 16 orang 10 orang
TINGGI
BAHAN BANTU KUKUH I (TP1, TP2 & TP3) KUKUH II (TP4 & TP5)
BELAJAR (BBB)
ELEMEN 1. Murid dapat menggunakan kata nama 1. Murid dapat menggunakan kata nama am
MERENTAS
am dan kata nama khas dengan tepat dan kata nama khas dengan tepat mengikut
mengikut konteks. konteks.
Set Induksi Set Induksi
1. Pengenalan tajuk 1. Pengenalan tajuk
Pemula/Pembelajaran : Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid. 2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 6. 3. Murid membuka buku teks JILID 1 ms 6.
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
4. Guru membimbing murid memahami 4. Guru membimbing murid memahami
kata nama am dan kata nama khas. kata nama am dan kata nama khas.
5. Murid memberi 5 contoh kata nama am 5. Murid memberi 10 contoh kata nama am
dan 5 contoh kata nama khas. dan 10 contoh kata nama khas.
6. Murid membaca petikan buku teks ms 6 6. Murid membaca petikan buku teks ms 6
dan mengenal pasti 4 kata nama am dan 6 dan mengenal pasti 4 kata nama am dan 6
kata nama khas yang ada dalam petikan. kata nama khas yang ada dalam petikan.
7. Murid menyebut kesemua perkataan 7. Murid menyebut kesemua perkataan
tersebut sambil menulis di atas kad putih. tersebut sambil menulis di atas kad putih.
8. Guru membimbing murid menyebut dan 8. Guru membimbing murid menyebut dan
mengeja kata nama am dan kata nama mengeja kata nama am dan kata nama
khas. khas.
Plenari/ Peneguhan/Penutup : Plenari/ Peneguhan/Penutup :
9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan 9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan
berdasarkan aktiviti yang dijalankan. berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
11. Murid membina 3 ayat dengan kata 11. Murid membina 5 ayat dengan kata
nama am dan 3 ayat dengan kata nama nama am dan 5 ayat dengan kata nama
khas ke dalam buku tatabahasa. khas ke dalam buku tatabahasa.
Berdaya tahan Kerja sepasukan √ Bermaklumat
√ Bersifat ingin tahu √ Penyayang/Prihatin
Mahir berkomunikasi
√ Pemikir Berprinsip Patriotik
√ Mengaplikasi √ Menganalisis Menilai Mencipta
√ Buku Teks Internet Radio/TV Spesimen
√ Modul Projektor Radas √ Gambar / Carta
Model Buku Cerita √ Lain-lain
Powerpoint
Kreativiti & Inovasi √ Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme TMK √ Nilai Murni
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim
KURIKULUM √ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
(EMK) √ Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
i-THINK Lembaran Kerja √ Pemerhatian √ Lisan Tugasan
√ Hasil Kerja Drama Projek
PENILAIAN Kuiz
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
18 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan.
8 / 26 orang murid belum menguasai objektif pembelajaran kerana tidak hadir dan akan
diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...............
Mesyuarat
Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke ..........................................
RPH2022/Minggu2/HasmimahHanim