The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by SITI AMINAH BINTI YUSOFF Moe, 2020-10-23 21:26:43

EVIDENS RPH PDPR 5UM

EVIDEN PDPR 5UM

SEKOLAH KEBANGSAAN PASIR PUTIH
EVIDENS RPH PDPR PENDIDIKAN ISLAM

TAHUN 5UM MINGGU 40
(19.10.2020-23.10.2020)

BIDANG:
AL-QURAN

(TAJWID)
TAJUK: TANDA

WAQAF

USTAZAH SITI AMINAH YUSOFF
GPI 5UM

1

Assalamualaikum..
TARIKH : 19/10/ 2020
HARI : Isnin
SUBJEK : PAI
KELAS:5UM&5UIA
MASA:10.30-12.00
TAJUK : Tajwid Tanda Waqaf & Bacaan Surah Ghafir 50-77
ARAHAN TUGASAN
Baca do'a sebelum belajar,minta Allah kurniakan kefahaman utk
belajar.
Tonton pautan link dibawah

https://anyflip.com/wesni/vgrg/
Tangkap gambar belajar atau membuat tugasan
Jika sudah selesai hantar dan PM digroup Pai.

https://chat.whatsapp.com/KmM7cAiXix99Es1HQbaDFo
Pm ustazah jika ada soalan @ masalah berkaitan tugasan

Ustazah Siti Aminah
Gpi 5UM & 5UIA❤

2

‫راوچڠه ڤمبلاجرن دان ڤمودهچاراءن (‪)PdPc‬‬
‫تاهون ‪5‬‬

‫سكىله كبڠسأن ڤاسيرڤىثيه‪ ,‬ثاواو‬

‫‪2020‬‬

‫ڤنذيذيلن اسلام‬ ‫مات ڤلاجرن‬ ‫ميڠݢى ‪40‬‬ ‫ستراثݢي ‪PdPc‬‬
‫اثنين‬ ‫هاري‬ ‫ڤڽلساين‬
‫ماس‬ ‫‪19.10.2020‬‬ ‫ثاريخ‬ ‫مساءله‬
‫‪10.00-12.30‬‬
‫‪5UM‬‬ ‫كلس‬ ‫اكحيۏيتي‬
‫ثجىيذ‬ ‫بيذڠ‬ ‫‪PAK-21‬‬
‫وكف‬ ‫ثاجىق‬ ‫ڤمبنحڠن‬
‫حاصيل‬
‫سخنذرد كاهذوڠن ‪1.4‬‬ ‫سنذيري‬

‫‪ 1.4.1‬ممباچ اية يڠ مڠاهذوڠي حكىم مذ لازم ميم ساكينة كلللة &‬ ‫سخنذرد ڤمبلاجرن‬ ‫منيلاي‬
‫ثنذا وكف‬ ‫اوبجيكحيف‬

‫‪ 1.4.2‬مڠنل ڤستي حكىم ا دالم اية يڠ دڤلاجري‪.‬‬ ‫كريحيريا كجايأن‬
‫غافر ‪77-00‬‬

‫ڤذ اخير‪ PdPc‬مىريذ داڤد ‪:‬‬
‫ممباچ اية يڠ مڠاهذوڠي حكىم مذ لازم ميم ساكينة كلللة & ثنذا‬

‫وكف‬
‫مڠنل ڤستي حكىم ا دالم اية يڠ دڤلاجري‪.‬‬

‫ڤذ اخير‪ PdPc‬مىريذ داڤد ‪:‬‬
‫مىريذ ممباچ اية يڠ مڠاهذوڠي حكىم م ثنذا وكف‬
‫مىريذ دافد مڠنل ڤستي ‪ 0‬ثنذا وكف ا دالم اية يڠ دڤلاجري‪.‬‬

‫‪3‬‬

‫اكحيۏيتي ڤمبلاجرن & ڤمىدهچاراءن‬ ‫اكحيۏيتي‬
‫ڤنحكسيرن‬
‫مىريذ مليهد ݢمبر‪ /‬كذ يڠ دڤاميركن‬ ‫سيد اينذوكس ي‬
‫مىريذ ممبري ريسڤىن ثنحڠ ڤركارا ‪ /‬ايسى ‪ /‬ݢمبريڠ دثىهجىڤكن‬ ‫‪PBD‬‬
‫منچاري كلمة‬
‫سيس ي سىاءل جىاب‬ ‫ڤروجيك مىده‬

‫لاثيه ثىبي مڽبىت دان ممباچ‬ ‫اكحيۏيتي‬ ‫ثاهڤ‬
‫ستروسڽ‪ ,‬ݢىرو ممبري سىاءلن & ممينحا مىريذ منحىابڽ‬ ‫ڤنىثىڤ‬ ‫‪TP 1‬‬
‫مىريذ مڽياڤكن ثىݢسن لمبرن كرجا‪/‬بىكى كرجا‪/‬كرجا كىمڤىلن‬ ‫‪TP 2‬‬
‫‪BBM‬‬ ‫‪TP 3‬‬
‫مىريذ مڽبىت كمبالي سچارا ريڠكس ايس ي ڤلاجرن ڤذ هاري اين‬
‫‪11 TP 4‬‬
‫‪ANYPLIP‬‬ ‫بىكى ثيك س‬ ‫كىمڤىثر‬
‫‪11 TP 5‬‬
‫اللرأن‬ ‫‪GOOGLE‬‬
‫‪FORM‬‬

‫برجڠݢىڠجىاب ثرهادڤ كڤىثىسن ‪EK1.1‬‬ ‫‪EMK‬‬ ‫‪5 TP 6‬‬
‫هيلاي‬ ‫سىسىلن‬
‫ڤڠهرݢاءن‬ ‫مماثىهي ارهن‬ ‫مىريذ‬

‫سبهاݢين مىريذ داڤد مڠىاسإي اوبجيكحيف دان كماهيرن يڠ‬ ‫ريفليسكس ي‬ ‫ڤمىليهن‬
‫دڤلاجري‬ ‫چاثتن‬
‫ڤڠىكىهن‬
‫سبهاݢين مىريذ ماسيه ثيذق داڤد مڠىاسإي اوبجيكحيف‬ ‫ڤڠاياءن‬
‫كحاضيرن‬
‫‪ 27/24‬مىريذ دافد ممباچ اية يڠ مڠاهذوڠي حكىم ثنذا وكف دان‬ ‫مىريذ‬
‫مىريذ دافد مڠنل ڤستي ‪ 0‬ثنذا وكف ا دالم اية يڠ دڤلاجري‬ ‫حاضير ‪25‬‬

‫‪4‬‬

LAPORAN PELAKSANAAN PDPR/ HOME BASED LEARNING

PENDAHULUAN

Pelaksanaan pembudayaan KBAT dalam Pembelajaran Abad Ke 21. merupakan aktiviti
sokongan dalam membudayakan KBAT yang berfokus kepada meningkatkan kemahiran
dan keupayaan murid menjadikan mereka berpengetahuan, berkemahiran berfikir aras
tinggi dan mempunyai daya saing di peringkat global. Justeru itu guru dan murid perlu
bersedia untuk menerokai ilmu kearah pengajaran dan pembelajaran yang lebih efisyen.
Sehubungan dengan itu, pelaksanaan home based learning adalah untuk meneruskan
kesinambungan tersebut dalam meningkatkan kompetensi dan profesionalisme guru

TARIKH 19-OKTOBER-2020

HARI ISNIN

MASA 10.30 PAGI - 12.00 PAGI

KELAS 5 UM

SUBJEK PENDIDIKAN ISLAM

BIL MURID 27 ORANG MURID

STANDARD 1.4
KANDUNGAN

STANDARD 1.4.1Membaca ayat yang mengandungi hukum tanda waqaf

PEMBELAJARAN

1.4.2 Mengenalpasti hukum dalam ayat yang dipelajarI

Pada akhir pdpr murid dapat:

OBJEKTIF 1. Membaca ayat yang mengandungi hukum tanda waqaf.
PEMBELAJARAN 2. Mengenalpasti hukum dalam ayat yang dipelajari

AKTIVITI MURID 1. Murid dikehendaki menyiapkan PROJEK JEJARI TANDA
WAQAF

2. Mengenalpasti hukum dalam ayat yang dipelajari

5

Pada 19 Oktober 2020 pada jam 10.30 pagi mengikut jadual PdPR, tugasan mula
diberikan melalui aplikasi Whatsap kelas 5Um dan Pendidikan Islam tahun 5. Melalui
senarai semak penghantaran tugasan, seramai 24 orang murid telah berjaya menyiapkan
kerja. Manakala hanya seramai 3 orang murid masih belum menghantar setelah tempoh
seminggu yang diberikan iaitu bermula 19 oktober sehingga 23 Oktober 2020.

KEKUATAN PDPR
Tugasan dengan mudah dapat diberi dan disebarluaskan melalui aplikasi Whatsap dimana
semua ibu bapa murid menjadi ahli dalam kumpulan maya berkenan. Maklumat dapat
disalurkan dengan mudah dan cepat tanpa perlu bersemuka dengan murid. Respon juga
dapat diperolehi dengan cepat beberapa minit selepas tugasan diberikan.Hal ini kerana
sebilangan besar murid 5UM mempunyai komitmen dan semangat yang tinggi dalam
menyiapkan tugasan yang diberikan.

CABARAN/KEKANGAN PDPR
Melalui aplikasi Wahatsap ini juga, kita boleh melihat atau memantau mana-mana murid
yang telah membaca dan membalas pesanan,Sehubungan dengan itu, ada hanya
sebilangan kecil daripada murid 5UM yang telah membaca tetapi tidak memberikan
respon, dan juga murid yang langsung tidak membalas pesanan.Selain itu kekangan
tersebut mungkin berpunca daripada masalah akses internet yang lemah dan juga
kehabisan data.

AKTIVITI PDPR/HOME BASED LEARNING

 1) Murid membaca teks halaman 46-48

 2) senbagai rujukan murid perlu membaca nota yang disediakan guru

 3)Penilaian :Lengkapkan tanda waqaf berpandukan nota /buku teks

 4)Murid yang tiada printer tidak perlu salin, hanya tuliskan jawapannya sahaja.

 5) Tugasan PBL ikut perlu disiapkan dalam tempoh 1minggu.

 6)Ambil gambil hasil kerja masing-masing dan hantarkan kepada guru untuk
semakan dan penilaian pbd.
6

SENARAI SEMAK TUGASAN PDPR /HOME BASED LEARNING

5 UM SKPPT 2020

BILANGAN MURID : ( 27/28 ORANG ) MATA PELAJARAN :PENDIDIKAN ISLAM

TUGASAN PDPR/HIOME BASED LEARNING ( 19.10-23.10 2020

SURAH ALGHAFIR

BIL NAMA JAN AYAT 50-77 LATIHAN 1 LATIHAN 2 LATIHAN 3 CATATAN
BACAAN Buku Kenalpasti (PBL)
1 AIDIT NUR HASLAN BIN HAMZAH tanda waqaf
2 ALISYAH SYAFIRA BINTI ABDULLAH Formula A+
3 AQIL ISMEE BIN ISMAIL
4 ASRIANA BINTI JENLY L/ / //
5 EZMAWEZATUL WANEQAH BINTI MUKSIN
6 MOHAMMAD JAMRI BIN ALIAS P/ / //
7 MUHAMAD ABDURAHMAN
8 MUHAMAD AR RAQIF KHAN L/ / //
9 MUHAMAD IRFAN HAKIM BIN SININIS
10 MUHAMAD SYAFIQ IKHWAN BIN SARIPUDIN P/ / //
11 MUHAMMAD AIDAN DANIEL BIN ALFREN
12 MUHAMMAD ALFATURRAHMAN BINZAHIRIN P/ / //
13 MUHAMMAD IQMAL HAKIM BIN ABDULLAH
14 MUHAMMAD RISMAN BIN RIDWAN L/ //
15 MUHAMMMAD RAQEEM RAYYAN BIN RUSLAN
16 NAR SHAFIQA AZIRAH BINTI ABD MALIK Lx B.hantar
17 NORSYUHADAH NATASYAH BINTI BENSUADI
18 NUR AFIQAH BINTI ABBAS LX B.hantar
19 NUR AIN RAMADANI BINTI ROSLEE
20 NUR AINI L/ / //
21 NUR ATIQAH DANIYA BINTI MUSELIYADY
22 NUR IZWANA BINTI SUKIRMAN L/ //
23 NURUL JULIANA ACI
24 NUR SYASYA AFIFAH BINTI MUHAMMAD RAIS L/ / //
25 NURUL AIN NATASHA
26 PUTRYI FARISYA QAYSARAH BINTI YUSOF L/ / //
27 QISTINA ALEESYA BINTI JUPRI
28 RIEZYL FAITH MARTIN L/ / //

L/ / //

LX B.hantar

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P/ / //

P PENDIDIKAN MORAL

7

AKTIVITI HOME BASED LEARNING 5UM

8

AKTIVITI SEMASA MENHASILKAN PROJEK JEJARI WAKQAF
9

AKTIVITI MENGENALPASTI TANDA WAQAF DALAM ALQURAN
10

HASIL KERJA MURID

PENUTUP

Alhamdulillah, seramai 24 murid 5UM dapat mengikuti pdp secara alam maya.
Pembelajaran ini berlangsung dengan jayanya mengikut jadual iaitu pada 19 September
2020 bermula jam 10.30 shingga jam 12.00 tengah hari. Namun begitu, ada bebarapa
cabaran dan kekangan daripada murid-murid iaitu seperti data internet agak lemah,
kehabisan data internet serta murid yang sukar dihubungi.Sehubungan dengan itu murid-
murid tersebut masih diberikan peluang untuk menyelesaikan tugasan tersebut sehingga
23 Oktober 2020.

Disediakan oleh:

……………………………… .
(PN SITI AMINAH YUSOFF)
USTAZAH 5UM

11


Click to View FlipBook Version