RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 17 MEI 2021 (ISNIN) LELAKI : ____ / 12 orang
KELAS 1 BIJAK
MASA 10.45 – 11.45 PAGI (60 MINIT) PEREMPUAN : ____ / 15 orang
BIDANG PEMBELAJARAN MEMBACA
JUMLAH : / 27 orang
TAJUK/TEMA
KEHADIRAN TIDAK HADIR :
STANDARD KANDUNGAN
TEMA 1 : KELUARGA PENYAYANG
UNIT 2 : BERGEMBIRA DENGAN KELUARGA
TAJUK : SELAMAT BERCUTI
5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN 1. mengenal pasti dan menggunakan kata nama am dengan betul dengan gambar.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu yang telah di edar kepada murid sebelum cuti
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Hari Raya.
2. Murid menyebut abjad a –z mengikut huruf yang terdapat dalam modul dengan betul
secara latih tubi. (PBD – Lisan)
3. Murid diminta membaca nota tatabahasa kata nama am dengan bimbingan ibu bapa
dan mengenal pasti kata nama am mengikut jenis.
4. Setelah murid faham, murid dikehendaki memadankan gambar dengan suku kata
untuk membentuk kata nama am. (PBD – Tulisan)
5. Setelah itu, murid perlu mengisi tempat kosong dengan kata nama yang betul.
(PBD – Tulisan)
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
/ Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
/ Bertanggungjawab / Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong
Kesabaran
Hemah Tinggi / Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
/ Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 17 MEI 2021 (ISNIN) LELAKI : ____ /12 orang
KELAS
MASA 3 BIJAK PEREMPUAN : ____ /13 orang
9.15 – 9.45 PAGI (30 MINIT)
TEMA / TAJUK TEMA 3 : KESELAMATAN JUMLAH : / 25 orang
STANDARD KANDUNGAN KEHADIRAN TIDAK HADIR :
UNIT 7 : KESELAMATAN DI RUMAH
TAJUK : TATABAHASA – Kata nama am
dan kata nama khas
5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami dan menggunakan golongan kata nama mengikut konteks :
i)kata nama am ii) kata nama khas
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. menggunakan kata nama am dan kata nama khas dengan betul dalam ayat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu Tahun 3 yang telah di edar oleh guru sebelum cuti
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Hari Raya.
2. Murid membaca nota tatabahasa – kata nama am dan kata nama khas serta
memahami tajuk tersebut.
3. Murid membuat latihan mengelas kata nama am dan kata nama khas pada kertas
modul tersebut. (PBD – Tulisan)
4. Murid membuat latihan penulisan – mengisi tempat kosong dengan perkataan yang
sesuai.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
/ Bertanggungjawab / Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong
Kesabaran
Hemah Tinggi / Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif / Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 18 MEI 2021 (SELASA) LELAKI : ____ / 12 orang
KELAS
MASA 1 BIJAK PEREMPUAN : ____ / 15 orang
TAJUK/TEMA 7.45 – 8.45 PAGI (60 MINIT) JUMLAH : / 27 orang
TEMA 1 : KELUARGA PENYAYANG
UNIT 2 : BERGEMBIRA DENGAN KELUARGA KEHADIRAN TIDAK HADIR :
TAJUK : TATABAHASA – Kata Ganda
Separa
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN 1. mengenal pasti dan menggunakan kata ganda separa dengan betul berdasarkan
AKTIVITI PEMBELAJARAN & gambar.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu yang telah di edar kepada murid sebelum cuti
Hari Raya.
2. Murid diminta membaca nota tatabahasa kata ganda separa dengan bimbingan
ibubapa.
3. Setelah murid faham, murid dikehendaki memilih kata ganda separa dengan tepat
(PBD – Tulisan)
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
/ Bertanggungjawab Kejujuran / Bersyukur / Tolong-menolong
Kesabaran
Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 18 MEI 2021 (SELASA) LELAKI : ____ /12 orang
KELAS
MASA 3 BIJAK PEREMPUAN : ____ /13 orang
TEMA / TAJUK 8.45 – 9.45 PAGI (60 MINIT) KEHADIRAN JUMLAH : / 25 orang
TEMA 3 : KESELAMATAN
UNIT 7 : KESELAMATAN DI RUMAH TIDAK HADIR :
TAJUK : TATABAHASA – Kata Ganti Diri
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
iii)kata ganti nama diri
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. menggunakan kata ganti nama diri dengan betul dalam ayat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu Tahun 3 yang telah di edar oleh guru sebelum cuti
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Hari Raya.
2. Murid membaca nota tatabahasa – kata ganti nama diri serta memahami tajuk
tersebut dengan bimbingan ibu bapa.
3. Murid membuat latihan memadan dan menggariskan kata ganti nama pada kertas
modul tersebut. (PBD – Tulisan)
4. Murid membuat latihan penulisan – menyusun ayat mengikut urutan yang betul dan
menyalinnya semula dengan kemas.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
/ Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
Bertanggungjawab Kejujuran / Bersyukur Tolong-menolong
Kesabaran
/ Hemah Tinggi Hormat-menghormati / Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SENI VISUAL SKSPB
PDPR 3.0 2021
TARIKH/HARI 18 MEI 2021 (SELASA) LELAKI : / 12 orang
KELAS 1 BIJAK / 15 orang
MASA 10.15 – 11.15 PAGI (60 MINIT) PEREMPUAN : / 27 orang
BIDANG PEMBELAJARAN MENGGAMBAR
KEHADIRAN JUMLAH :
TIDAK HADIR :
TAJUK/TEMA CATAN (Gajah Menari)
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenal, memahami dan menamakan bahasa seni visual yang ada pada karya
dalam bidang dalam membuat corak dan rekaan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN 1.menghasilkan lukisan dengan teknik catan dengan warna air.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid menonton video yang dihantar oleh guru.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 2. Murid lihat cara membuat gambar gajah menggunakan teknik catan.
3. Murid melakukan aktiviti seperti dalam video dengan bimbingan ibubapa.
4. Murid menghantar kepada guru hasil lukisan yang telah siap untuk guru buat PBD.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
Baik Hati / Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
/ Bertanggungjawab Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong
Kesabaran
Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan / Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
KAEDAH PENTAKSIRAN
Latihan bertulis / Hasil kerja Soal jawab / Lembaran Kerja
Pemerhatian Kerja Kumpulan
Kuiz Lisan Pembentangan Simulasi / Lakonan
Drama Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
/ Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 19 MEI 2021 (RABU) LELAKI : ____ / 12 orang
KELAS
MASA 1 BIJAK PEREMPUAN : ____ / 15 orang
TAJUK/TEMA 11.45 –12.15 tengah hari (30 MINIT) KEHADIRAN JUMLAH : / 27 orang
TEMA 1 : KELUARGA PENYAYANG
UNIT 2 : BERGEMBIRA DENGAN KELUARGA TIDAK HADIR :
TAJUK : TATABAHASA – Kata Nama Khas
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN 1. mengenal pasti dan menggunakan kata nama khas dengan betul berdasarkan
AKTIVITI PEMBELAJARAN & gambar.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu yang telah di edar kepada murid sebelum cuti
Hari Raya.
2. Murid diminta membaca nota tatabahasa kata nama khas dengan bimbingan ibu
bapa dan mengenal pasti kata nama khas mengikut jenis.
3. Setelah murid faham, murid dikehendaki memadankan gambar dengan kata nama
khas dengan betul. (PBD – Tulisan)
4. Setelah itu, murid perlu mengisi tempat kosong dengan kata nama khas yang betul
mengikut gambar. (PBD – Tulisan)
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi
Keusahawan Pendidikan Kewangan / PKJR
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama / Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Tolong-menolong
Bertanggungjawab Kejujuran Bersyukur Kasih Sayang
/ Kesabaran
/ Hemah Tinggi Hormat-menghormati
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi / Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
/ Mengingat Mencipta
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Memahami Mengaplikasi
Menganalisis
KAEDAH PENTAKSIRAN
Latihan bertulis / Hasil kerja Soal jawab Lembaran Kerja
Pemerhatian Kerja Kumpulan
Kuiz Lisan Pembentangan Simulasi / Lakonan
Drama Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 19 MEI 2021 (RABU) LELAKI : ____ /12 orang
KELAS
MASA 3 BIJAK PEREMPUAN : ____ /13 orang
TEMA / TAJUK 10.15 – 11.15 PAGI (60 MINIT) KEHADIRAN JUMLAH : / 25 orang
TEMA 3 : KESELAMATAN
UNIT 7 : KESELAMATAN DI RUMAH TIDAK HADIR :
TAJUK : Tatabahasa – Kata Nama Arah
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
Kata Arah
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
LITERASI SIVIK Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. menggunakan kata nama arah dengan betul mengikut konteks ayat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu Tahun 3 yang telah di edar oleh guru sebelum cuti
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Hari Raya.
2. Murid membaca nota tatabahasa – kata nama arah serta memahami tajuk
tersebut dengan bimbingan ibu bapa.
3. Murid membuat latihan menggariskan kata nama arah pada modul tersebut.
(PBD – Tulisan)
4. Murid membuat latihan penulisan – melengkapkan karangan autobiografi dengan
jawapan yang disediakan menyalinnya semula dengan kemas.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama / Bertolak Ansur Keadilan
/ Keberanian
Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong
Bertanggungjawab
Kesabaran / Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 19 MEI 2021 (RABU) LELAKI : ____ / 11 orang
KELAS 6 BIJAK
MASA 8.15 – 9.15 PAGI (60 MINIT) PEREMPUAN : ____ / 15 orang
TAJUK/TEMA Unit 3 : KAUM DAN ETNIK DI MALAYSIA
KEHADIRAN JUMLAH : / 26 orang
TIDAK HADIR :
STANDARD KANDUNGAN 11.1 Kaum dan etnik di Malaysia
STANDARD PEMBELAJARAN 11.1.1 Menghuraikan pelbagai kaum dan etnik di Malaysia.
11.1.2 Menjelaskan petempatan serta kegiatan ekonomi masyarakat Malaysia dahulu dan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN kini
K 11.1.6 Menghubungkait kepentingan menghormati kepelbagaian kaum dan etnik
sebagai asas perpaduan negara.
Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
1. menjelaskan kaum dan etnik di Malaysia.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid membuka Modul sejarah yang diberi oleh guru.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 2. Murid membaca dan memahami nota di dalam modul bertajuk Rakyat Malaysia.
3. Murid memadankan alat muzik tradisional dengan namanya yang betul.
4. Murid menjawab soalan teka silang kata tentang kaum dan etnik di Malaysia.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar / Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama / Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
/ Bertanggungjawab Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Kesabaran
/ Hemah Tinggi / Hormat-menghormati / Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
/ Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
/ Kuiz Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 20 MEI 2021 (KHAMIS) LELAKI : ____ / 12 orang
KELAS 1 BIJAK
MASA 07.45 – 08.45 PAGI (60 MINIT) PEREMPUAN : ____ / 15 orang
BIDANG PEMBELAJARAN TATABAHASA – KATA GANDA PENUH
JUMLAH : / 27 orang
TAJUK/TEMA
TIDAK HADIR :
STANDARD KANDUNGAN
KEHADIRAN
TEMA 1 : KELUARGA PENYAYANG
UNIT 2 : BERGEMBIRA DENGAN KELUARGA
TAJUK : TATABAHASA – Kata Ganda
Penuh
5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. mengenal pasti dan menggunakan kata ganda dengan betul berdasarkan
AKTIVITI PEMBELAJARAN & gambar.
PEMUDAHCARAAN (PdPc)
1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu yang telah di edar kepada murid sebelum cuti
Hari Raya.
2. Murid diminta membaca nota tatabahasa kata ganda penuh dengan bimbingan
ibubapa.
3. Setelah murid faham, murid dikehendaki memadankan gambar dengan kata ganda
penuh dengan betul. (PBD – Tulisan)
4. Setelah itu, murid perlu mengisi tempat kosong dengan kata ganda penuh yang betul
mengikut gambar. (PBD – Tulisan)
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
/ Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
/ Baik Hati / Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
Bertanggungjawab Kejujuran / Bersyukur / Tolong-menolong
Kesabaran
Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
/ Mengingat Mencipta
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Memahami Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU SKSPB 2021
PDPR 3.0
TARIKH/HARI 20 MEI 2021 (KHAMIS) LELAKI : ____ /12 orang
KELAS
MASA 3 BIJAK PEREMPUAN : ____ /13 orang
TEMA / TAJUK 10.15 – 11.15 PAGI (60 MINIT) KEHADIRAN JUMLAH : / 25 orang
TEMA 3 : KESELAMATAN
UNIT 7 : KESELAMATAN DI RUMAH TIDAK HADIR :
TAJUK : Tatabahasa – Kata Bilangan
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Memahami , mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
Kata Bilangan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
LITERASI SIVIK Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. menggunakan kata bilangan dengan betul mengikut konteks ayat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Murid merujuk Modul Bahasa Melayu Tahun 3 yang telah di edar oleh guru sebelum cuti
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Hari Raya.
2. Murid membaca nota tatabahasa – kata bilangan serta memahami tajuk
tersebut dengan bimbingan ibubapa.
3. Murid membuat latihan menggariskan kata bilangan pada modul tersebut.
(PBD – Tulisan)
4. Murid membuat latihan penulisan – menyusun ayat menjadi sebuah cerita dan
menyalinnya semula dengan kemas.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
BukuTeks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Internet / Wifi
/ Modul Subjek Model TV / Projektor Kalkulator
Gambar Pembesar Suara / Radio
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi TMK
Keusahawan Pendidikan Kewangan
NILAI MURNI
/ Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian
Bertanggungjawab / Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong
Kesabaran
Hemah Tinggi / Hormat-menghormati Kasih Sayang
Ketekunan Berjimat Cermat
PETA PEMIKIRAN i-THINK
Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Alir
Peta Pokok Peta Dakap
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
/ Berasaskan murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran/proses Berkumpulan/komuniti
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH TAHAP PEMIKIRAN Menilai
Mengingat Mencipta
Memahami KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengaplikasi
Menganalisis
/ Latihan bertulis Hasil kerja KAEDAH PENTAKSIRAN / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Kerja Kumpulan
Kuiz Drama Soal jawab Simulasi / Lakonan
Pembentangan
Projek
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring