LAPORAN TUGASAN
MODUL 8 TS25
TUGASAN 4:
PENTAKSIRAN
BILIK DARJAH
MAKLUMAT PESERTA :
1. Nama Penuh (Ahli-ahli) :
2. Nama Sekolah : SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT BERUNTUNG
3. Kod Sekolah :
4. Nama Rakan ELIT:
Log Daftar
Coaching & Mentoring (CM)
Borang Refleksi/Pelaporan C&M dan pertimbangan
professional yang lengkap.
A. BORANG PRA PERTEMUAN SESI COACHING
1.
2.
3.
4.
B. BORANG PROSES COACHING
1.
2.
3.
4.
C. BORANG REFLEKSI
1.
2.
3.
4.
1.
2.
3.
4.
RPH
GURU
BERKAITAN
PERLAKSANAAN
PBD
RBT
MINGGU 1
MATA PELAJARAN RBT TAHUN 5
KELAS 8.00 – 9.00 PAGI
TAJUK 5 AKTIF MASA
STANDARD
KANDUNGAN TEKNOLOGI PERTANIAN
STANDARD
PEMBELAJARAN 5.1 Menanam benih di dalam bekas.
OBJEKTIF
5.1.1 Memilih biji benih yang baik.
AKTIVITI
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyenaraikan ciri-ciri biji benih yang baik.
1. Murid membuat analisis biji benih melalaui keratan batang yang diberikan.
2. Murid menyenaraikan ciri-ciri keratan batang yang baik.
3. Murid melengkapkan Peta Bulatan mengenai ciri-ciri keratan batang.
4. Murid membuat rumusan mengenai pembelajaran pada hari ini.
KRITERIA 1. Murid dapat menyenaraikan dua daripada lima ciri biji benih yang baik.
KEJAYAAN
AKTIVITI PAK-21 Melengkapkan peta minda. Buku Kerja Sasbadi
- ☐Lain-lain : Keratan batang
BUKU
ABM/BBM Buku Teks
Model
ELEMEN
MERENTAS Pendidikan Alam Sekitar
KURIKULUM(EMK)
NILAI DAN ILMU Tolong-menolong
TAHAP PEMIKIRAN Menganalisis KBAT Memahami
(KEMAHIRAN Peta Bulatan
BERFIKIR) PENILAIAN Hasil Kerja Murid
PENGAJARAN DAN
PETA PEMIKIRAN i- PEMBELAJARAN
THINK
PENILAIAN TP 1
REFLEKSI ☐32 / 32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan
kerana:
MINGGU 2
MATA PELAJARAN RBT TAHUN 5
KELAS 8.00 – 9.00 PAGI
TAJUK 5 AKTIF MASA
STANDARD
KANDUNGAN TEKNOLOGI PERTANIAN
STANDARD
PEMBELAJARAN 5.1 Menanam benih di dalam bekas.
OBJEKTIF 5.1.2 Menyatakan nama dan fungsi alatan seperti sudip tangan, serampang tangan dan
AKTIVITI penyiram.
5.1.3 Menyediakan alatan iaitu sudip tangan, serampang tangan dan penyiram.
KRITERIA
KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
AKTIVITI PAK-21 Menyatakan nama dan fungsi alatan perkebunan.
1. Murid melabelkan nama dan fungsi alatan tangan perkebunan berdasarkan gambar
yang diberikan.
2. Murid membuat demonstrasi cara-cara enggunaan alatan perkebunan dengan teknik
yang betul.
3. Murid membuat latihan dengan memadankan nama dan fungsi alatan tangan
perkebunan dengan tepat.
4. Murid merumuskan pembelajaran pada hari ini melalui sesi soal jawab oleh guru.
Murid boleh menyatakan dua daripada tiga alatan perkebunan dengan tepat.
Presentations (Persembahan) - Individu
BUKU Buku Teks ☐Lain-lain : ________________________
ABM/BBM Model
Pendidikan Alam Sekitar
ELEMEN
MERENTAS Mematuhi peraturan
KURIKULUM(EMK)
NILAI DAN ILMU
TAHAP PEMIKIRAN Mengenal pasti KBAT Mengapplikasi
(KEMAHIRAN
BERFIKIR) Peta Bulatan PENILAIAN Hasil Kerja Murid
PETA PEMIKIRAN i- TP 2 PENGAJARAN DAN
THINK PEMBELAJARAN
PENILAIAN ☐34 / 34 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
MINGGU 3
MATA PELAJARAN RBT TAHUN 5
KELAS 8.00 – 9.00 PAGI
TAJUK 5 AKTIF MASA
STANDARD
KANDUNGAN TEKNOLOGI PERTANIAN
STANDARD
PEMBELAJARAN 5.1 Menanam benih di dalam bekas.
OBJEKTIF 5.1.4 Mengenal pasti medium semaian.
5.1.5 Menyediakan medium dan bekas semaian yang sesuai.
AKTIVITI 5.1.6 Mengisi medium ke dalam bekas semaian mengikut prosedur.
KRITERIA Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
KEJAYAAN Menyediakan medium dalam bekas semaian dan penanaman yang sesuai mengikut
prosedur yang betul.
AKTIVITI PAK-21
1. Murid menonton video kaedah penyediaan medium semaian seperti medium
BUKU campuran , peat most dan cocoa peat.
ABM/BBM 2. Murid menyediakan medium semaian berdasarkan nisbah 3: 1: 1.
3. Murid mengisi medium ke dalam bekas semaian mengikut prosedur yang betul.
ELEMEN 4. Murid melengkapkan carta alir prosedur penyediaan medium semaian.
MERENTAS
KURIKULUM(EMK) Murid boleh menyediakan medium dalam bekas semaian mengikut prosedur yang
NILAI DAN ILMU betul.
Carta Alir-
Buku Teks ☐Lain-lain : ________________________
Model
Kreativiti dan Inovasi
Kerjasama
TAHAP PEMIKIRAN Menyusun mengikut urutan KBAT Mengapplikasi
(KEMAHIRAN
BERFIKIR) Peta Alir PENILAIAN Hasil Kerja Murid
PETA PEMIKIRAN i- TP 3 dan TP 4 PENGAJARAN DAN
THINK PEMBELAJARAN
PENILAIAN ☐31 / 31 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
MINGGU 4
MATA PELAJARAN RBT TAHUN 5
KELAS 8.00 – 9.00 PAGI
TAJUK 5 AKTIF MASA
STANDARD
KANDUNGAN TEKNOLOGI PERTANIAN
STANDARD
PEMBELAJARAN 5.1 Menanam benih di dalam bekas.
OBJEKTIF 5.1.10 Mengubah anak benih ke dalam bekas penanaman mengikut prosedur yang
betul.
AKTIVITI 5.1. 11 Melakukan aktiviti penjagaan tanaman.
KRITERIA Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menanam biji benih melalui keratan batang.
AKTIVITI PAK-21 2. Melakukan penjagaan tanaman dengan teknik yang betul.
BUKU 1. Murid memilih keratan batang yang baik berdasarkan pokok Bayam Brazil yang
ABM/BBM diberi.
2. Murid menanam keratan batang yang baik dengan kaedah yang betul.
ELEMEN 3. Murid melakukan penjagaan anak pokok Bayam Brazil mengikut langkah penjagaan
MERENTAS yang betul.
KURIKULUM(EMK) 4. Murid menyelenggara alatan dan mengemas bahan yang digunakan.
NILAI DAN ILMU
Murid boleh menanam dan membuat aktiviti penjagaan tanaman dengan teknik yang
betul.
Personal Learning Experiences Checklist (Senarai Semak)
(Pengalaman Peribadi) ☐Lain-lain : ________________________
-
Buku Teks
Model
Pendidikan Alam Sekitar
Tolong-menolong
TAHAP PEMIKIRAN Menghubungkaitkan KBAT Memahami
(KEMAHIRAN
BERFIKIR) Peta Alir PENILAIAN Hasil Kerja Murid
PETA PEMIKIRAN i- TP 5 dan TP 6 PENGAJARAN DAN
THINK PEMBELAJARAN
PENILAIAN ☐29 / 29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
BAHASA MELAYU
MINGGU 2
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
KELAS
TEMA 4 Unik MASA 8.30- 9.30 pagi
TAJUK
STANDARD PERTANIAN DAN PENTERNAKAN
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Kreatifnya Petani Kita
KRITERIA 3.5.2 Mencatat maklumat yang betul mengikut urutan daripada Kemahiran Menulis
KEJAYAAN
pelbagai sumber.
AKTIVITI
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
AKTIVITI PAK-21
PKJR Mencatat lima maklumat yang betul mengikut urutan.
BUKU
ABM/BBM Murid mencatat _4_ daripada lima maklumat yang betul mengikut urutan.
ELEMEN 1.Murid membaca dan memahami bahan. (Kemahiran Membaca)
MERENTAS 2.Murid mengenal pasti maklumat yang terdapat dalam gambar dan teks. Read and
KURIKULUM(EMK) Highlight (Baca dan Tandakan) (Kemahiran Menulis) (Kemahiran Membaca)
NILAI DAN ILMU 3. Murid mencatat maklumat yang betul mengikut urutan . Webs/Spider Diagrams
(Rajah Sarang Labah-labah) (Kemahiran Menulis)
TAHAP PEMIKIRAN 4.Murid mempamerkan hasil kerja setiap kumpulan. Webs/Spider Diagrams (Rajah
(KEMAHIRAN Sarang Labah-labah) (Kemahiran Menulis)
BERFIKIR) 5. Setiap kumpulan menilai hasil kerja rakan. ( Gallery Walk )
PETA PEMIKIRAN i- 6 Setiap murid mencatat maklumat di dalam buku latihan.
THINK 7.Murid merumuskan isi pelajaran tentang waspada diri dengan bimbingan guru
PENILAIAN Sentence Builder (Pembina Ayat) Talk Partners (Rakan Berbual)
- ☐Lain-lain : Lembaran kerja
REFLEKSI Buku Teks
Gambar
Sains Pertanian
Tolong-menolong KECERDASAN PELBAGAI Mencatat Maklumat
Menghubungkaitkan / BELAJAR CARA Memahami
BELAJAR
KBAT
- PENILAIAN Hasil Kerja Murid
TP 3 PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
MINGGU 3
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
KELAS
TEMA 4 Unik MASA 8.30- 9.30 pagi
TAJUK
STANDARD PERTANIAN DAN PENTERNAKAN
PEMBELAJARAN
Mari Bertani
OBJEKTIF
3.9.1 Menulis ulasan tentang bahan sastera yang didengar, Kemahiran Menulis
KRITERIA
KEJAYAAN ditonton atau dibaca dengan jelas dan menggunakan ayat
AKTIVITI
yang gramatis.
AKTIVITI PAK-21
PKJR Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
BUKU
ABM/BBM Menulis ulasan dengan tepat.
ELEMEN Murid menulis ulasan menggunakan ayat yang gramatis dengan tepat
MERENTAS
KURIKULUM(EMK) 1.Murid membaca dan memahami teks.
NILAI DAN ILMU 2.Murid mecatat idea tersurat dari teks.. Brainstorming (Sumbangsaran) (Kemahiran
Menulis)
TAHAP PEMIKIRAN 3.Murid berbincang idea tersirat berdasarkan teks.Table Talkers (Perbincangan di
(KEMAHIRAN Meja) (Kemahiran Menulis)
BERFIKIR) 4.Murid menulis ulasan dan membacakan hasil penulisan di hadapan kelas.
PETA PEMIKIRAN i- 5.Murid merumuskan isi pelajaran dengan bimbingan guru.
THINK
Sentence Builder (Pembina Ayat) Talk Partners (Rakan Berbual)
PENILAIAN - ☐Lain-lain : ________________________
Buku Teks
REFLEKSI
Gambar
Petikan teks
Sains Pertanian
Tolong-menolong KECERDASAN PELBAGAI Pembelajaran Konstektual
Menghubungkaitkan / BELAJAR CARA Memahami
BELAJAR
KBAT
Peta Pokok PENILAIAN Hasil Kerja Murid
TP 3 PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
MINGGU 4
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
KELAS 4 Unik MASA 10.00 – 11.00 pagi
TEMA
TAJUK PERTANIAN DAN PENTERNAKAN
STANDARD
PEMBELAJARAN Mari Bertani
OBJEKTIF
3.3.4 Membina kerangka dan menulis karangan berbentuk Kemahiran Menulis
KRITERIA
KEJAYAAN naratif dan imaginatif dengan betul.
AKTIVITI Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
AKTIVITI PAK-21 Membina kerangka karangan dan menulis karangan berbentuk naratif dan imaginatif
PKJR
BUKU dengan betul.
ABM/BBM
2. Murid membina __3_ daripada lima kerangka karangan.
ELEMEN
MERENTAS 3. Murid menulis karangan berbentuk naratif dan imaginatif dengan betul.
KURIKULUM(EMK)
NILAI DAN ILMU 5. Murid membaca dan meneliti maklumat dan gambar.
TAHAP PEMIKIRAN 6. Murid membina kerangka berdasarkan gambar. Sentence Builder (Pembina
(KEMAHIRAN
BERFIKIR) Ayat)
PETA PEMIKIRAN i- 7. Murid menulis karangan yang bertajuk “Faedah- faedah berkebun ”
THINK
8. Murid membaca karangan yang ditulis dan dinilai oleh pasangan. Talk Partners
PENILAIAN
(Rakan Berbual
REFLEKSI
9. Murid merumuskan isi pelajaran tentang Stevia pemanis semula jadi dengan
bimbingan guru.
Sentence Builder (Pembina Ayat) Talk Partners (Rakan Berbual)
-
Buku Teks
Edaran ☐Lain-lain : ________________________
Sains Pertanian
Tolong-menolong KECERDASAN PELBAGAI Pembelajaran
Menghubungkaitkan
/ BELAJAR CARA Konstruktivisme -
BELAJAR Mengembangkan Idea
KBAT Memahami
Peta Alir PENILAIAN Hasil Kerja Murid
TP 4 PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
MATEMATIK MINGGU 1
MATA MATEMATIK KEHADIRAN 35
PELAJARAN 5 LESTARI NILAI Berani, ketelitian
NOMBOR DAN OPERASI
KELAS
10.9 Pelan perbelanjaan dan simpanan
BIDANG
PEMBELAJARAN
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD (i) Menyediakan rekod kewangan bagi mencapai matlamat kewangan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1 Menyenaraikan bahan yang didapati di pasar tani
KRITERIA
KEJAYAAN 2. Menyenaraikan aktiviti yang berlaku di pasar tani
AKTIVITI Murid dianggap Berjaya sekiranya dapat:
PENGAJARAN
1. Menyenaraikan 3 bahan basah dan 3 bahan kering
DAN
PEMBELAJARAN 2 Menyenaraikan 3 aktiviti yang berlaku di pasar tani
EMK 3. Menjawab 4/5 soalan dengan betul
KBAT / iTHINK Induksi: 1) Guru menayangkan video di pasar tani kepada murid https://youtu.be/9KiDraiT008
BBM Aktiviti: 1) Guru memberikan penerangan terlebih dahulu serba sedikit berkenaan video tersebut
PENILAIAN 2) Murid menyebut bahan-bahan yang terdapat di pasar tani
PDPC
3) Murid mengelaskan bahan-bahan mengikut kategori menggunakan peta pelbagai alir
REFLEKSI
4) Murid menganggarkan harga bahan-bahan tersebut dalampeta pelbagai alir yang digunakan
5) Murid membuat pembentangan dan perbincangan kesesuaian yang telah dipilih
6) Murid menjawab latihan yang diberikan
Penutup: Guru menyoal secara rawak kepada murid bagi menguji kembali isi pembelajaran yang telah
dipelajari
/ Kreativiti & Sains / Keusahawanan / Bahasa
Inovasi &Teknologi
Pendidikan Patriotisme TMK
Alam Nilai Murni
Sekitar
Peta Peta Dakap Peta Buih Peta Alir
Bulatan
Peta Buih Peta Peta Pokok
Berganda / Pelbagai Peta Titi
Alir
Komputer, Lembaran
LCD, buku kerja, slaid
/ teks, buku
rujukan,
alat tulis
Contoh Papan
bahan putih mini,
telah siap, / pen marker
gambar
berkaitan
topik
Lembaran / HasilKerja / Pemerhatian Kuiz
Kerja
/ Lisan Drama Tugasan Projek
Pencapaian objektif:
30 murid dapat menguasai objektif pembelajaran
Tindakan susulan:
5 orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran diberi latihan pemulihan.
MINGGU 2
MATA MATEMATIK KEHADIRAN 32
PELAJARAN 5 LESTARI NILAI Berani, ketelitian
NOMBOR DAN OPERASI
KELAS
10.9 Pelan perbelanjaan dan simpanan
BIDANG
PEMBELAJARAN
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD (i) Menyediakan rekod kewangan bagi mencapai matlamat kewangan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1 Menyatakan cara menjana pendapatan dan membuat penyimpanan kewangan
KRITERIA
KEJAYAAN 2. Menyatakan maksud kos, untung dan rugi
AKTIVITI Murid dianggap Berjaya sekiranya dapat:
PENGAJARAN
1. Menyenaraikan 2 aktiviti bagaimana menjana pendapatan
DAN
PEMBELAJARAN 2 Menyatakan maksud kos, untung dan rugi
EMK 3. Menyatakan cara merekod kewangan
KBAT / iTHINK Induksi: 1) Guru membawa murid ke tapak semaian
BBM Aktiviti: 1) Guru bersoal jawab dengan murid berkenaan tapak semaian
PENILAIAN 2) Murid memberi maklum balas berdasarkan pengetahuan sedia ada murid
PDPC
3) Murid menerangkan bahan yang diperlukan untuk memulakan penanaman di tapak semaian
4) Guru meminta murid mencatat bahan yang diperlukan bersama anggaran harga
5) Murid perlu membuat penjagaan yang teliti terhadap tanaman supaya dapat hasil yang berkualiti
6) Murid menjawab latihan yang diberikan
Penutup: Guru menyoal secara rawak kepada murid bagi menguji kembali isi pembelajaran yang telah
dipelajari
/ Kreativiti & Sains / Keusahawanan / Bahasa
Inovasi &Teknologi
Pendidikan Patriotisme TMK
Alam Nilai Murni
Sekitar
Peta Peta Dakap Peta Buih Peta Alir
Bulatan
Peta Buih Peta Peta Pokok
Berganda Pelbagai Peta Titi
Alir
Komputer, Lembaran
LCD, buku kerja, slaid
/ teks, buku
rujukan,
alat tulis
Contoh Papan
bahan putih mini,
telah siap, / pen
gambar marker
berkaitan
topik
Lembaran / HasilKerja / Pemerhatian Kuiz
Kerja
/ Lisan Drama / Tugasan Projek
REFLEKSI Pecapaian objektif:
29 murid dapat menguasai objektif pembelajaran
Tindakan susulan:
3 orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran diberi latihan pemulihan.
MINGGU 3
MATA MATEMATIK KEHADIRAN 33
PELAJARAN 5 LESTARI NILAI Berani, ketelitian
NOMBOR DAN OPERASI
KELAS
10.9 Pelan perbelanjaan dan simpanan
BIDANG
PEMBELAJARAN
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD (i) Menyediakan rekod kewangan bagi mencapai matlamat kewangan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:
PEMBELAJARAN
1 Merekod kewangan
KRITERIA
KEJAYAAN 2. Mencari kos, untung dan rugi
AKTIVITI Murid dianggap Berjaya sekiranya dapat:
PENGAJARAN
1. Merekod perancangan kewangan
DAN
PEMBELAJARAN 2 Mencari harga kos, untung dan rugi
EMK 3. Menjawab 4/5 soalan dengan betul
KBAT / iTHINK Induksi: 1) Guru bersoaljawab dengan murid tentang pembelajaran yang lepas
BBM Aktiviti: 1) Guru menayangkan perekodan perancangan kewangan dalam bentuk jadual
2) Murid memasukkan maklumat yang telah diperolehi sebelum ini dalam jadual tersebut.
3) Guru memberikan penerangan bagaimana untuk mencari untung dan rugi
4) Murid membuat aktiviti dalam kumpulan
5) Murid membuat pembentangan dan perbincangan mengenai untung dan rugi yang telah dicapai
6) Murid menjawab latihan yang diberikan
Penutup: Guru menyoal secara rawak kepada murid bagi menguji kembali isi pembelajaran yang telah
dipelajari
/ Kreativiti & Sains / Keusahawanan / Bahasa
Inovasi &Teknologi
Pendidikan Patriotisme TMK
Alam Nilai Murni
Sekitar
Peta Peta Dakap Peta Buih Peta Alir
Bulatan
Peta Buih Peta Peta Pokok
Berganda Pelbagai Peta Titi
Alir
Komputer, Lembaran
LCD, buku kerja, slaid
/ teks, buku
rujukan,
alat tulis
Contoh Papan
bahan putih mini,
telah siap, / pen marker
gambar
berkaitan
topik
PENILAIAN Lembaran / HasilKerja / Pemerhatian Kuiz
PDPC Kerja Drama / Tugasan Projek
REFLEKSI / Lisan
SAINS Pecapaian objektif:
28 murid dapat menguasai objektif pembelajaran
Tindakan susulan:
5 orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran diberi latihan pemulihan.
MINGGU 2
SUBJEK SAINS KELAS 4 Unik MASA 10.00 – 11.00 am
TEMA/TAJUK SAINS HAYAT/4.0 TUMBUHAN
4.2 Fotosintesis
STANDARD
KANDUNGAN)
STANDARD 4.2.1 Menyatakan maksud fotosintesis.
PEMBELAJARAN 4.2.2 Menyenaraikan keperluan tumbuhan semasa proses fotosintesis.
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran ini,murid dapat:
PEMBELAJARAN
1.Menyatakan maksud fotosintesis
KRITERIA 2. Menyenaraikan keperluan tumbuhan semasa proses fotosintesis.
KEJAYAAN Murid berjaya menyatakan 2/2 objektif pdpc dengan betul
BAHAN BANTU
BELAJAR KEMAHIRAN PROSES KBAT ELEMEN KAEDAH PdP
SAINS (KPS) I-THINK
Buku teks, gambar MERENTAS
Berkomunikasi, Memerhati
AKTIVITI PDP KURIKULUM(EMK) Perbincangan
Bekerjasama
PENILAIAN DAN
PENTAKSIRAN
1. Murid di tunjukkan sebuah gambar (kambing dan rumput) dan Tugasan – hasil kerja (peta i-think)
menyatakan perkaitan antara dua organisma itu
2. Murid memberi pendapat tentang cara manusia, haiwan dan tumbuhan
mendapatkan makanan berdasarkan pengetahuan sedia ada.
3. Murid diberi penerangan tentang cara manusia, haiwan dan tumbuhan
mendapatkan makanan.
4. Murid diberi penerangan tentang proses fotosintesis (video, buku teks
dan gambar rajah).
5. Murid melabel bahagian tumbuhan dan fungsinya (lembaran kerja).
IMPAK ____orang murid dapat Tindakan susulan: PdPc
menguasai objektif pembelajaran ____orang murid tidak dapat menguasai ditangguhkan
diberi latihan pemulihan. objektif pembelajaran diberi latihan kerana
pemulihan.
MINGGU 3
SUBJEK SAINS KELAS 4 Unik MASA 10.00 – 11.00 am
TEMA/TAJUK SAINS HAYAT/4.0 TUMBUHAN
STANDARD
KANDUNGAN) 4.2 Fotosintesis
STANDARD
PEMBELAJARAN 4.2.3 Menyatakan hasil fotosintesis melalui pemerhatian menerusi pelbagai media.
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran ini,murid dapat:
PEMBELAJARAN 1.Menyatakan hasil fotosintesis menerusi pelbagai media.
KRITERIA Murid akan berjaya sekiranya boleh menyatakan hasil fotosintesis menerusi peta i-think.
KEJAYAAN
BAHAN BANTU KEMAHIRAN PROSES KBAT ELEMEN KAEDAH PdP
BELAJAR SAINS (KPS) I-THINK
Buku teks, gambar MERENTAS
Berkomunikasi, Memerhati
AKTIVITI PDP KURIKULUM(EMK) Perbincangan
Bekerjasama
PENILAIAN DAN
PENTAKSIRAN
1. Murid ditunjukkan semula hasil lembaran kerja yang dibuat pada pelajaran Tugasan – hasil kerja (peta i-think)
yang lalu.
2. Berdasarkan gambar rajah, murid diberi penerangan tentang hasil
fotosintesis.
3. Murid melakukan pemerhatian ke atas tumbuhan di sekitar sekolah.
4. Murid diberi penerangan tentang aktiviti membina peta i-think.
5.Murid membina peta i-think yang mengandungi maklumat tentang hasil
fotosistesis.
6.Murid menerangkan hasil fotosistesis melalui peta i-think yang telah dibina.
IMPAK ____orang murid dapat Tindakan susulan: PdPc
menguasai objektif pembelajaran ____orang murid tidak dapat menguasai ditangguhkan
diberi latihan pemulihan. objektif pembelajaran diberi latihan kerana
pemulihan.
MINGGU 4
SUBJEK SAINS KELAS 4 Unik MASA 10.00 – 11.00 am
TEMA/TAJUK SAINS HAYAT/4.0 TUMBUHAN
4.2 Fotosintesis
STANDARD
KANDUNGAN)
STANDARD
PEMBELAJARAN 4.2.4 Menaakul kepentingan fotosintesis terhadap hidupan
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran ini,murid dapat:
PEMBELAJARAN 1.Menjelaskan dan menerangkan kepentingan fotosintesis terhadap hidupan
KRITERIA Murid akan Berjaya sekiranya boleh menjelaskan dan menerangkan kepentingan
KEJAYAAN fotosintesis kepada hidupan
BAHAN BANTU KEMAHIRAN PROSES KBAT ELEMEN KAEDAH PdP
BELAJAR SAINS (KPS) I-THINK
MERENTAS
Buku teks, video Berkomunikasi, Memerhati
membuat hipotesis KURIKULUM(EMK) Perbincangan,
AKTIVITI PDP Bekerjasama
1. Murid ditunjukkan semula hasil kerja kumpulan pada pelajaran PENILAIAN DAN
sebelumnya. PENTAKSIRAN
Tugasan – hasil kerja
2. Murid memberi pendapat tentang kepentingan fotosintesis kepada
hidupan.
3. Murid diberi penerangan kepentingan fotosintesis kepada hidupan
4. Murid diberi penerangan aktiviti membina taman emotikon
5.Murid membina taman emotikon mengikut kreativiti .
6.Murid berkongsi hasil kerja dan menerangkannya.
IMPAK ____orang murid dapat Tindakan susulan: PdPc
menguasai objektif pembelajaran ____orang murid tidak dapat menguasai ditangguhkan
diberi latihan pemulihan. objektif pembelajaran diberi latihan kerana
pemulihan.
RUBRIK
PEMARKAHAN
TAHAP
PENGUASAAN
MURID
PROJEK KMR
MATAPELAJARAN : REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN: 5
BIL NAMA TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
1 AIMAN BIN CHE ZULKIFLI /
2 AIRIS NUR HUMAIRA BINTI NOR ARIMAN /
3 ALI RAZIQ BIN ASROL SANI /
4 ANIQ DARWISH BIN AZIZAD /
5 ARIFF DANIEL THAM BIN ABDUL RAHIM /
6 HUMAIRA SHAFRY BINTI REDZUAN SHAFRY /
7 ISKANDAR ZULQARNAIN BIN ASRUL REMIE /
8 JANIESHA SREE A/P SRITHARAN /
9 MOHAMAD HARIZ AISY B MOHAMAD HISHAMUDDIN /
10 MUHAMAD A'QIL AMJAD B MUHAMAD ULLUL AZME /
11 MUHAMAD IZZUL FAZRIN BIN MOHD GAZALI /
12 MUHAMMAD AQEEF HAKIMI BIN BINORIZAN /
13 MUHAMMAD ASYRAF FITRI BIN MOHD.AZHAR /
14 MUHAMMAD DANIAL AQASHA B M. HASLYMEEZAL /
15 MUHAMMAD EUSOFF BIN MOHD RAZID /
16 MUHAMMAD FARREL AZFAR BIN A.SYAIFUL AZLAN /
17 MUHAMMAD HARRAZ ZAQUAN BIN ZURAINI /
18 MUHAMMAD HAZIQ IMAN BIN MOHD FAZRIZAN /
19 NIK MUHAMMAD ARIF BIN NIK ANWAR /
20 NOR AUNI FATINI BINTI NOORFAISAL /
21 NUR AQILAH FADHILAH BINTI AYUB /
22 NUR ATIKAH ATHIRAH BINTI DARMA SOFEE /
23 NUR FATIMA AZ ZAHRA BINTI AZIZ /
24 NUR LIYANA ATHIRAH BINTI MOHD FAIZAL /
25 NUR QAISARA BINTI FAZLI /
26 NUR QALESYA ALIA BINTI MOHAMMAD HASRUN /
27 NURUL DAMIYA BINTI MOHD BOKHARI /
28 NURYASMIN AMANI BINTI ABDILLAH /
29 NURYN AINA ALEESYA BINTI NOORHISHAM /
30 RAFFIQUE DANIEL SYAFFIAN BIN ISMAIL /
31 REEN INSYIRAH ABU BARZAH BINTI ABDULLAH /
32 RIFFA ALYSHA BINTI NOR AZLI /
33 SUMAYYAH BINTI SUHAIMI /
34 SYED MUHAMMAD IRFAN BIN SYED AHMAD NAJMI /
35 TUAN MUHAMMAD ABIY ZHARIF B TUAN MARLIZAM /
36 WAN KHALEESYA ADANI BINTI WAN KAMALAZHAR /
MATAPELAJARAN : BAHASA MELAYU TAHUN: 4
BIL NAMA TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
1 AFIA HANA FARISYA BINTI ABD RANI ROSMAINI
2 AIDA BATRISYIA BINTI MOHD SALEH /
3 AINUL SYIFA BINTI SAFUAN /
4 ANNUR AIMEE BINTI MOHD SUHAIMEE /
5 AQEELA IZZDAMIA BINTI NURIASMADI /
6 AQILAH SOLEHAH BINTI MUHAMAD HAFIZ /
7 CHE RIZQ DANI BIN CHE MOHD RAZIF /
8 DHARWIN A/L JAMES /
9 DUSHYANT RAJASEGAR /
HAFFY HUSSAINI BIN ANDRI YANUARI /
10 IRFAN IRSYAD BIN SAHRIL ISHAN /
11 KEYSHA DARWISYAH BINTI KHIRUL NIZAM /
12 MELVIN A/L ANTHONY RAJ /
13 MUHAMMAD AIDIL AMSYAR BIN MOHD AZRIN /
14 MUHAMMAD ALIFF ALIMI BIN ABDULLAH /
15 MUHAMMAD AQIL DARWISH BIN ZAKARIA /
16 MUHAMMAD NAEEM SHAFEIZY BIN SAMSUDDIN /
17 NIK NUR DALILI NAJEEHA BINTI NIK ZUHA /
18 NINA ZAREEN BINTI MOHD NIZAM /
19 NUR AININ SOFIYA SALEHUDIN BINTI ABDULLAH /
20 NUR ALYA TASNIM BINTI RIDZWAN /
21 NUR AURA ADELIA BINTI MUHAMMAD IZHAR /
22 NUR DAMIA HANNANI BINTI MD ROSSMANIZAN NOR /
23 NUR FARISYA ADRIANA BINTI MOHD NAZRI /
24 /
25 NUR FIENA AWATIF BINTI FANDIE /
26 NUR HIDAYAH BINTI MUHAMMAD ARIFF /
27 NUR QAMARINA BINTI ABDUL WAHAB /
28 NURAIN ADRIANA BINTI ROZAIN
29 NURIN DAMIA BINTI MD ZAIDI /
30 NURUL AQWIYA ZAHRAA BINTI MOHD AZMI /
31 NURUL IZZ ZAYANIE BINTI AZIZAN /
32 NURUL KHALISAH BINTI NORUL RISA /
33 SITI NUR ZULAIKHA BINTI MOHD AZWARI /
34 SITI SAFIYYA HUMAIRA BINTI SAHARI /
35 SWASTIGAA A/P SHRITHARAN /
36 WAN NUR MARDHIAH IMANI BINTI WAN RAZMAN /
37 ZAFHIRUL AQIB AKARBARA BIN ZAFARALI /
/
MATAPELAJARAN : MATEMATIK TAHUN: 5
BIL NAMA TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
/
1 AIMAN BIN CHE ZULKIFLI /
2 AIRIS NUR HUMAIRA BINTI NOR ARIMAN /
3 ALI RAZIQ BIN ASROL SANI /
4 ANIQ DARWISH BIN AZIZAD
5 ARIFF DANIEL THAM BIN ABDUL RAHIM /
6 HUMAIRA SHAFRY BINTI REDZUAN SHAFRY /
7 ISKANDAR ZULQARNAIN BIN ASRUL REMIE
8 JANIESHA SREE A/P SRITHARAN /
9 MOHAMAD HARIZ AISY B MOHAMAD HISHAMUDDIN /
10 MUHAMAD A'QIL AMJAD B MUHAMAD ULLUL AZME /
11 MUHAMAD IZZUL FAZRIN BIN MOHD GAZALI /
12 MUHAMMAD AQEEF HAKIMI BIN BINORIZAN /
13 MUHAMMAD ASYRAF FITRI BIN MOHD.AZHAR /
14 MUHAMMAD DANIAL AQASHA B M. HASLYMEEZAL /
15 MUHAMMAD EUSOFF BIN MOHD RAZID /
16 MUHAMMAD FARREL AZFAR BIN A.SYAIFUL AZLAN /
17 MUHAMMAD HARRAZ ZAQUAN BIN ZURAINI
18 MUHAMMAD HAZIQ IMAN BIN MOHD FAZRIZAN /
19 NIK MUHAMMAD ARIF BIN NIK ANWAR /
20 NOR AUNI FATINI BINTI NOORFAISAL
21 NUR AQILAH FADHILAH BINTI AYUB /
22 NUR ATIKAH ATHIRAH BINTI DARMA SOFEE /
23 NUR FATIMA AZ ZAHRA BINTI AZIZ /
/
/
/
24 NUR LIYANA ATHIRAH BINTI MOHD FAIZAL /
25 NUR QAISARA BINTI FAZLI /
26 NUR QALESYA ALIA BINTI MOHAMMAD HASRUN /
27 NURUL DAMIYA BINTI MOHD BOKHARI /
28 NURYASMIN AMANI BINTI ABDILLAH /
29 NURYN AINA ALEESYA BINTI NOORHISHAM /
30 RAFFIQUE DANIEL SYAFFIAN BIN ISMAIL /
31 REEN INSYIRAH ABU BARZAH BINTI ABDULLAH /
32 RIFFA ALYSHA BINTI NOR AZLI
33 SUMAYYAH BINTI SUHAIMI /
34 SYED MUHAMMAD IRFAN BIN SYED AHMAD NAJMI /
35 TUAN MUHAMMAD ABIY ZHARIF B TUAN MARLIZAM /
36 WAN KHALEESYA ADANI BINTI WAN KAMALAZHAR /
/
MATAPELAJARAN : SAINS TAHUN: 4
BIL NAMA TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
1 AFIA HANA FARISYA BINTI ABD RANI ROSMAINI /
2 AIDA BATRISYIA BINTI MOHD SALEH /
3 AINUL SYIFA BINTI SAFUAN /
4 ANNUR AIMEE BINTI MOHD SUHAIMEE /
5 AQEELA IZZDAMIA BINTI NURIASMADI /
6 AQILAH SOLEHAH BINTI MUHAMAD HAFIZ /
7 CHE RIZQ DANI BIN CHE MOHD RAZIF /
8 DHARWIN A/L JAMES /
9 DUSHYANT RAJASEGAR /
HAFFY HUSSAINI BIN ANDRI YANUARI /
10 IRFAN IRSYAD BIN SAHRIL ISHAN /
11 KEYSHA DARWISYAH BINTI KHIRUL NIZAM /
12 MELVIN A/L ANTHONY RAJ /
13 MUHAMMAD AIDIL AMSYAR BIN MOHD AZRIN /
14 MUHAMMAD ALIFF ALIMI BIN ABDULLAH /
15 MUHAMMAD AQIL DARWISH BIN ZAKARIA /
16 MUHAMMAD NAEEM SHAFEIZY BIN SAMSUDDIN /
17 NIK NUR DALILI NAJEEHA BINTI NIK ZUHA
18 NINA ZAREEN BINTI MOHD NIZAM /
19 NUR AININ SOFIYA SALEHUDIN BINTI ABDULLAH /
20 NUR ALYA TASNIM BINTI RIDZWAN /
21 NUR AURA ADELIA BINTI MUHAMMAD IZHAR /
22 NUR DAMIA HANNANI BINTI MD ROSSMANIZAN NOR /
23 /
24 NUR FARISYA ADRIANA BINTI MOHD NAZRI /
25 NUR FIENA AWATIF BINTI FANDIE /
26 NUR HIDAYAH BINTI MUHAMMAD ARIFF /
27 NUR QAMARINA BINTI ABDUL WAHAB /
28 NURAIN ADRIANA BINTI ROZAIN /
29 NURIN DAMIA BINTI MD ZAIDI /
30 NURUL AQWIYA ZAHRAA BINTI MOHD AZMI /
31 NURUL IZZ ZAYANIE BINTI AZIZAN /
32 NURUL KHALISAH BINTI NORUL RISA /
33 SITI NUR ZULAIKHA BINTI MOHD AZWARI /
34 SITI SAFIYYA HUMAIRA BINTI SAHARI /
35 SWASTIGAA A/P SHRITHARAN /
36 WAN NUR MARDHIAH IMANI BINTI WAN RAZMAN
37 ZAFHIRUL AQIB AKARBARA BIN ZAFARALI /
/