The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Published by Bowlingový zpravodaj, 2019-04-30 08:42:16

Bowlingový zpravodaj 3/19

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 3/19

Mistrovství Evropy juniorů (EYC 2019)

Mistrovství Evropy juniorů – EYC 2019 se uskutečnilo ve dnech 14. – 21. 4 2019 ve Vídni.
Naše juniorská reprezentace odjela ve složení Eliška Krummerová, Andrea Mazalová, Anna
Petáková, Markéta Vojtěchová, Lukáš Jelínek, Dominik Kratochvíl, Tomáš Liebich a Jan
Tříska. S nimi odcestovala trenérská dvojice Jan Spáčil a Jan Čepelák.
Naše děvčata i chlapci bojovali o každou kuželku ajak už to bývá, někdy štěstí přálo, někdy
ne. Bohužel náš tým potkaly dvě nepříjemnosti, a to zranění Anny Petákové a zničená
„dohozka“ Jana Třísky ve vyřazovacích bojích v kategorii Masters.
Tým však držel pohromadě a fandil, jak jen to šlo. Janu Třískovi při perfektním výkonu
v Masters, děvčatům i chlapcům ahlavně Lukáši Jelínkovi, který skvělou a soustředěnou hrou
dosáhl na stupně vítězů a získal tak bronzovou medaili v kategorii jednotlivců. Honza zůstal
v této soutěži těsně pod stupni vítězů, zůstalo mu nepopulární páté místo.

ČBA. Jeho zápis najdete na
Bowling Zličín senioři. Proběhlo zde MČR dvojic. O tituly z bodů na programu jednání
hrálo 5 dvojic žen, 21 dvojic mužů a 12 dvojic mixů. bylo odsouhlaseníjednotných
V kategorii žen obhájily titul Dana Hanušová s Blankou odměn pro naše reprezentanty
Hanusíkovou. Hrály výborně již v kvalifikaci a svoje za úspěchy na vrcholných
vítězství potvrdily výkony ve finále. Druhé skončily soutěžích, který byl schválen.
zveřejněn rok 2006.

Novými Mistry ČR se stali Tomáš Rathouský a Milan Soušek, kteří ještě v kvalifikaci byli
osmí. V Playoff však zúročili všechny své bowlingové zkušenosti a vyšvihli se na první místo.
Získali tak titul Mistrů Českérepubliky a zlatémedaile.
Stříbro a titul vicemistrů ČR vybojovala dvojice Zdeněk Mára – Bohuslav Ondráček. Bojovali
jako o život a nezastavil je ani rozhoz na 9. a 10. frame. Na děleném třetím místě se objevila
jména Ladislava Jirků, Jana Štulce, Libora Macha a Miroslava Bílka.

V neděli nastoupilo na dráhy zličínského centra 12 dvojic, kategorie mix. Obhájci titulu
z minulého roku Blanka Hanusíková a Vladimír Pitaš skončili po bojích, kde rozhodovala až
třetí hra, na děleném třetím místě, spolu s Jiřím Stulíkem a Dagmar Stulíkovou. Do finále
postoupily dvojice Jana Lébrovás Jiřím Vráželem a Dana Hanušová s Jiřím Uhlířem. Lépe se
dařilo první jmenované dvojici a titul Mistrů ČR a zlaté medaile patří tedy Janě Lébrové a
Jiřímu Vráželovi. Stříbrní skončili Dana Hanušová s Jiřím Uhlířem.

Mistrovství regionů 2019

O velikonočním víkendu se dohrávala poslední Mistrovství regionů v Praze, středních a
jižních Čechách.

Mistrovství regionu Praha a střední Čechy

V Praze se na prvním místě umístil Ondřej Mlynář před druhým Romanem Erbenem a třetím
Liborem Machem.
V ženské kategorii vyhrála Jitka Nosková před Kateřinou Beštovou a Pavlou Černou.

Ve středních Čechách se Mistrem regionu stal Daniel Mička před Janem Kolářem st. a
Alešem Synkem.
Mezi ženami zvítězila Zuzana Lebedová před Gabrielou Malcovou a Irenou Strakovou.

Mistrovství regionu severní Čechy
V severních Čechách „o fous“ vyhrál Jan Čepelák před Ladislavem Jirků a Pavlem Krňákem.
Mezi ženami zvítězila Svatava Závladská, druháse umístila Dagmar Stulíkováa bronz získala
Šárka Krňáková.

Mistrovství regionu západní Čechy
Mistrovství regionu západní Čechy se odehrálo 7. 4. v bowlingovéherně Třemošná. První
místo a titul Mistra regionu získal Martin Široký před Michalem Radou, který zahrál nához
mistrovství 264 kuželek, a třetím Lubošem Voralem.
Žena zde startovala jediná. Mistryní regionu se tedy stala Martina Honomichlová.

Mistrovství regionu jižní Čechy
V bowlingovém centru Hluboká se Mistrem regionu stal Ondřej Kováč, druhé místo obsadil
Zbyněk Slach a třetí Kamil Minnakhmetov.
Ženský titul získala Eva Bícová před Markétou Pouzarovou a Lenkou Tětkovou.

Mistrovství regionu východní Čechy
Mistrovstvíregionu východní Čechy doslova ovládl Martin Görg, který výkonem 268 a 258
v posledních dvou hrách získal titul před Denisem Kincem a Adamem Vondráčkem.
Ženský titul získala zkušená Dana Hanušová před juniorkou Andreou Mazalovou a Sylvou
Šlechtovou.

Mistrovstvíregionu severníMorava
Mistrem regionu severní Morava se stal Pavel Vinklárek před Janem Spáčilem a Matějem
Vojkovským.
Titul v kategorii žen získala Kateřina Hejdučková ml., druhá skončila Lenka Zvěřinová a třetí
Kateřina Janošcová.

Mistrovství regionu jižní Morava
V regionu jižní Morava tituly získali Eva Burianová s Radovanem Uherem. Na druhých
místech skončili Martina Palečková a Jaroslav Uher a bronz získali Božena Pankivová a
Ondřej Surán.

Aktuálníinformace o postupujících a o baráži na Mistrovství ČR 2019 najdete na webu

KegelPrestige Tour – 9. turnaj

Na předposlední turnaj série KegelPrestige Tour se do Pardubic ve dnech 31. 3. a 1. 4. 2019
sjelo 71 hráčů.
Nejlépe zahrál Jaroslav Lorenc, kterýs průměrem 253,67 bodů jednoznačně pokořil ostatní
soupeře i kolegy z reprezentace. Na druhém místě skončil Jan Tříska, nejlepší junior turnaje,

s výkonem 215,83 kuželek. S průběžné vedoucí pozice sestoupil na třetí místo David Lang
s průměrem 207 bodů.
Nejlepšími hráči kategorie P190 se stal Václav Rác a kategorie P165 Jan Fidra. Nejlepší
ženou byla Markéta Vojtěchová.
Výhodu volného startu na posledním turnaji z této série získala Dana Hanušová.

ProBowling Extraliga – 8. kolo

Celkové osmé kolo, jinak čtvrté nástavbové jarní kolo, se odehrálo dne 14. dubna 2019 na
centrech Best Bowling Praha Zličín, Bowling Brno, Vojkov u Říčan a Radava Ústí nad Orlicí.
Skupinu o finále západ ovládl tým expert King Pins, 10,5 bodu za ním skončil na druhém
místě tým RigorMortis a třetí BT Notaxo.
Skupinu o finále východ vyhrál tým Bowling Academy před Taclem Letohrad a Car Citonem
Olomouc.
Ve skupinách o udržení byly boje napínavější. Skupinu západ vyhrál tým Pitch a Ball před
Strikem a BC Falkem.
Východní skupinu ovládl tým ProBowling 1 před BO Litovel.

Bodovací žebříček BŘEZEN 2019

Březnový bodovací žebříček vyhrál Aleš Synek o 14 bodů před Petrem Horáčkem, na třetím
místě se tento měsíc zabydlel David Rain.
V ženské kategorii zvítězila Anna Petáková před Irenou Strakovou a Svatavou Závladskou.
Mužskou kategorii P190 ovládl Petr Horáček před Davidem Rainem a Václavem Kordulíkem.
Mezi ženami vyhrála Irena Straková před Svatavou Závladskou a Andreou Mazalovou.
V kategorii P165 zvítězil opět Andrej Paračka. Druhý skončil Jan Suchánek a třetí Jakub
Honzík.
Poprvév této kategorii zvítězila mezi ženami Zdena Pláničková, na druhém místě skončila
Iva Nováková a třetí Miloslava Suchánková.

JuniorskáExtraliga – finále

Finále Juniorské Extraligy 2018/2019 se uskutečnilo 7. dubna 2019 v herně Bowlingzone
Pardubice. Největšími adepty na titul Mistra ČR byly týmy XBowling Žižkov, Tacl Letohrad
a Bowlingzone Pardubice.

Vzájemné zápasy byly tak vyrovnané, že nakonec rozhodovalo „půl kuželky“.
O půl bodu tedy zvítězil XBowling Žižkov před BC Bowlingzone A. Na třetí místo se propadl
Tacl Letohrad, nakonec mu scházely 4 body na vítězný tým. Na dalších místech se umístily
týmy BowlandAcademy, Bowlingjunior Plzeň, Jadran A, BC Benedikt Most a Radava A.

3. Nominační turnaj seniorů

Třetí Nominační turnaj seniorů se odehrál 21. dubna 2019 na centru Bowling Brno. Zúčastnilo
se ho celkem 20 hráček a hráčů (8 žen a 12 mužů).
Nejlépe zahrál Adam Vondráček (216,83), druhý se umístil Karel Vopička (209,50) a třetí Jiří
Hindrák (206,17).

První příčku mezi ženami obsadila Dana Hanušová (190,17), druhou Blanka Hanusíková
(177,83) a třetí Blanka Heřmánková (177,00).

Co nás čeká: Baráže o účast na MČR jednotlivců Best Bowling Zličín