The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

Bowlingový zpravodaj 1/19

1/19 Bowlingový zpravodaj

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 1/19

Kegel Prestige Tour – 7. turnaj

První novoroční turnaj série Kegel Prestige Tour, v pořadí však sedmý, se odehrál ve dnech 10. a
11. února 2019 v bowlingovém centru Šantovka Olomouc. Dostavilo se na něj 69 hráčů. Po
prvním hracím dni, do kterého se zapojilo 48 hráčů, se na prvním místě umístil junior Lukáš
Jelínek s průměrem 222,83 kuželek. Za ním pak na druhém a třetím místě skončili Aleš Synek
s Filipem Demuthem. Druhého hracího dne se zúčastnilo 21 hráčů. Nikdo z nich však již
nepřekonal prvního Lukáše Jelínka, který tak tento sedmý turnaj série vyhrál. Na druhé místo se
probojoval Roman Erben (204,50) a odsunul Aleše Synka. Třetí místo vybojoval David Lang
s průměrem 203,17 bodů.
Nejlepším hráčem kategorie P190 se stal Adam Vondráček, celkově šestý.
Nejlepší ženou pak Kateřina Janošcová, celkově dvanáctá.
Kategorii P165 ovládl Aleš Grunda, celkově osmnáctý.

Nominační turnaje seniorů

Dne 6. ledna 2019 proběhl na zličínské herně BestBowling první z řady nominačních turnajů, ve
kterých se bojuje o účast na seniorském ME v roce 2020 ve Vídni. Dle propozic se nominačních
turnajů mohou zúčastnit hráčky a hráči, narozeni v roce 1970 a starší. Bojují o čtyři místa
v kategorii žen a čtyři místa v kategorii mužů. Celkově se odehrají čtyři nominační turnaje.
Do prvního z nich se zapojilo 12 žen a 35 mužů. Kategorii žen ovládla Jana Lébrová s průměrem
223,50 bodů před druhou Blankou Heřmánkovou (188,33) a třetí Dagmar Stulíkovou (181,00).
V kategorii mužů nebyla nouze o vysoká čísla. Obrovských ovací se dočkal Josef Bočan, který
zahrál svoji první Perfect Game a obsadil celkově druhé místo (212,67). Ani jeho „třístovka“
nestačila na Pavla Čermáka, který zvítězil s průměrem 220,17 bodů. Třetí místo vybojoval Jiří
Vrážel (210,17).

Druhý nominační turnaj se uskutečnil 3. února 2019. Byl však poznamenán sněhovou kalamitou
na našich silnicích. Mnoho účastníků do pardubického centra Bowlingzone vůbec nedojelo.
V první rundě startovali 2 hráčky a 15 hráčů, ve druhé 6 hráček a 10 hráčů. Průměr 216,67 bodů
vynesl na první místo Adama Vondráčka. Druhý se umístil Ladislav Švec s 213 body na hru a třetí
skončil Jaroslav Butal st. s 201,17 body na jednu hru.

Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Dana Hanušová s průměrem 211,17 bodů před Janou
Lébrovou (200,00) a Evou Štefkovou (181,83).

Bodovací žebříček prosinec 2018

V prosincovém hodnocení se celkově nejlepším bodovaným hráčem stal Ondřej Heligr, mezi
ženami zvítězila již potřetí v sezóně Svatava Závladská. Na druhých místech se objevila jména
Antonína Nahodila a Dagmar Stulíkové a třetí byli Václav Kordulík ml. s Annou Breindlovou.
V kategorii P190 zvítězil Antonín Nahodil před Václavem Kordulíkem ml. a třetím Vlastimilem
Ševčíkem. Kategorie žen zůstala beze změn.
Poslední hodnocenou kategorii P165 ovládli Andrej Paračka před Martinem Křížkem a Martinem
Bulou. V ženské P165 získala prvenství Dana Soukupová před Zdeňkou Pandiakovou a
Jaroslavou Kadlecovou.

ProBowling Extraliga ČBL – 5. kolo

Poslední lednovou neděli se na bowlingových centrech Kladno, Vojkov, Olomouc a Pardubice
odehrála první kola ProBowling Extraligy ČBL. Jednalo se o první kolo nadstavbové části, která
vznikla po rozdělení základních extraligových skupin. V jarní části se tedy bude hrát v západní a
východní skupině, jak o finále, tak o udržení.
Ve finálových skupinách v tomto kole zvítězily týmy RIGOR MORTIS a BOWLING
ACADEMY. Ve skupinách o udržení vedou družstva STRIKE a BO LITOVEL.
Více informací a podrobné výsledky naleznete na webových stránkách ČBA, nebo na webových

Dostaňme bowling na olympiádu Příprava reprezentace

Jak jistě všichni víte, snaha začlenit bowling do rodiny Výkonný výbor ČBA na svém
olympijských sportů trvá již několik desítek let. Tentokráte ale posledním zasedání vyhodnotil
nastala snad největší šance cíle dosáhnout. Na posledním setkání výběrové řízení na post trenéra
zástupců MOV, organizátorů LOH 2024 v Paříži a představitelů mužské reprezentace a
World Bowling byla diskutována možnost zařazení bowlingu do rozhodl, že hlavním trenérem
programu LOH 2024. Členové MOV byli mimo jiné pozváni na bude současný trenér
první Mistrovství světa juniorů, a to přímo na jeho finále, které se reprezentace žen, Adam
uskuteční 23. března 2019. Pro tyto účely připravují organizátoři Vondráček. Asistenty byli
zvoleni Jiří Uhlíř u mužů a Jiří
MS po vzoru americké PBA stavbu finálových drah mimo hernu, Beran ml. u žen.
aby umožnili sledovat finále většímu počtu fanoušků. World Mužská reprezentace se začne
Bowling také ve spolupráci s nezávislou iniciativou fanoušků připravovat na ME 2019 dle
vytvořil webovou stránku, kde je možné podepsat petici k podpoře předem vypracované
zařazení sportovního bowlingu na program LOH 2024 v Paříži. koncepce. Ženská reprezentace
Tak tedy držme palce bowlingu a hlavně našim mladým míří k ME v Aalborgu v roce
reprezentantům!!! 2020.
Juniorská reprezentace se
Juniorská Extraliga – 5. kolo v letošním roce zúčastní MS a
ME. V březnu se v Paříži
Páté kolo juniorské Extraligy se odehrálo v neděli 3. února 2019 na uskuteční vůbec první
hernách Best Bowling Zličín, Třemošná u Plzně a Jadran Frýdek Mistrovství světa juniorů. Pro
tento start byla schválena
Místek. reprezentace ve složení Eliška
Ve skupině A zvítězil v tomto kole tým XBOWLING ŽIŽKOV, Krummerová, Markéta
získané body mu však nestačily a i nadále se v čele této skupiny Vojtěchová, Jan Tříska a Lukáš
udržel tým BC BENEDIKT MOST. Nejlepším hráčem se stal Jelínek.
Lukáš Jelínek s průměrem 193,17 bodů. Na další, neméně důležitý
Skupinu B vede družstvo BOWLINGZONE A, které si upevnilo turnaj, ME juniorů ve Vídni