The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

POSTIŽENÝCH 2018 EXTRALIGA TOUR

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 5/18

Mistrovství Evropy Open zrakově
postižených

V  neděli, 5. 8. 2018 začalo ve vzorně připravené pardubické herně Bowlingzone Mistrovství
Evropy Open zrakově postižených - IBSA Tenpin Bowling European Open Championships.
Partnerem této akce je Česká bowlingová asociace společně s Českým svazem zrakově postižených
sportovců.

V pondělí byly na programu soutěže jednotlivců všech kategorií, v úterý soutěž dvojic a ve středu a
ve čtvrtek soutěž tříčlenných týmů. Zároveň byly všechny výsledky započítávány do All Events,
které bylo hodnoceno samostatně.

Do Pardubic přijelo 32 sportovců z  České republiky, Polska, Finska, Izraele, Japonska, Hong
Kongu a Singapuru.

V singlech v kategorii B2 vybojoval stříbrnou medaili Karel Macháček a v kategorii B3 bronzovou
Josef Gruncl . Pouhých 14 kuželek za postupem do semifinále v  kategorii B3 ženy zůstala Věra
Macháčková. Na šestých místech pak skončili ve svých kategoriích Michal Krch, Roman Matouš a
Leoš Chvojka.

V  úterý se našim reprezentantům také dařilo. Začala totiž soutěž družstev, kde naše dvojice
Michal Krch společně s  Josefem Grunclem získala bronzovou medaili. V  dalších dnech už naši
medaile nepřidali a šampionát skončili s úžasným výsledkem, ziskem 3 cenných kovů, který stačil
na celkové páté místo. Medailové pořadí opanovali Poláci se 13 cennými kovy.

V soutěži All Events scházelo Josefu Grunclovi pouhých 7 kuželek na zisk bronzové medaile.

Turnaj vyvrcholil ve čtvrtek večer slavnostním zakončením za účasti velvyslance Japonska v ČR,
po němž následoval banket v prostorách herny Bowlingzone v Pardubicích.

Za zmínku rozhodně stojí nejvyšší nához tohoto mistrovství, kterého poslední hrou dosáhl polský
reprezentant a měl hodnotu 256 kuželek!

1,

Vyhodnocení Bodovacího žebříčku -
červenec 2018

Česká bowlingová asociace ve spolupráci s  Bowlingweb.cz zahájila 1. 7. 2018 již třetí ročník
bodovacího turnajového žebříčku. Někteří hráči byli dle svých výkonů oproti minulému ročníku
nově přeřazeni do jiných výkonnostních kategorií. I nadále se tedy bude bojovat o dresy
NEJlepších hráčů v hlavní kategorii, v kategorii P190 a P165.

V  červenci v  mužské kategorii zvítězil Jiří Vrážel se ziskem
223 bodů následován juniorem Janem Třískou a Alešem
Drábkem.

Mezi ženami zvítězila Svatava Závladská (167 bodů) před
juniorkou Annou Petákovou a Andreou Sýkorovou.

a Jiří Květoň. U žen pak 1. místo získala Dana Soukupová před
Zdenkou Pláničkovou a Lenkou Mrkvičkovou.

2,

ProBowling Extraliga 2018/2019 - nové
jméno a finanční dotace 200.000,- Kč

Extraliga ČBL na základě výběrového řízení získala nový název, ProBowling Extraliga ČBL
2018/19. Sponzorský příspěvek firmy HPM TEC s. r. o., která výběrové řízení vyhrála, bude dle
rozhodnutí VV ČBA v  plné výši rozdělen mezi hráče. Dle umístění bude již po podzimní části
extraligy rozděleno 80.000 Kč. Zbylých 120.000 Kč se rozdělí mezi hráče při celostátním finále
ČBL.

V rámci oslav 20. výročí organizovaného bowlingu v ČR se v extralize objeví ještě jedna novinka a
to snížení přihlašovacího poplatku za družstvo, kdy místo obvyklých 3000 Kč zaplatí každé
družstvo pouhých symbolických 100 Kč. Členský poplatek za hráče činí pro sezónu 2018/2019
200 Kč.

Kegel Prestige Tour – 2. turnaj

V  pořadí druhý turnaj série Kegel Prestige Tour se odehrál v  bowlingovém centru Best Bowling
Zličín v neděli, 19. 8. 2018. Po třech odehraných rundách, do kterých se zapojilo 58 hráčů, vedla
Anna Petáková s náhozem 1242 bodů před Radkem Schindlerem a Janem Třískou.

Vedoucím hráčem kategorie P190 byl po prvním hracím dnu Daniel Mička, v kategorii P165 pak
Ondřej Kováč. Mezi ženami vedla Anna Petáková, v  kategorii P190 Zuzana Uhlířová a kategorii
P165 ovládla Eliška Brychová.
V  úterý pak do bojů zasáhlo dalších 31 hráčů, kteří dosavadní pořadí řádně promíchali. S  1283
nahranými body na první místo vystoupil Aleš Synek, o deset bodů méně zahrál druhý Jiří
Hindrák. Společně tak odsunuli do té doby vedoucí hráčku Annu Petákovou na třetí místo. Získala
tak titul nejlepší ženy a juniorky ve druhém turnaji Kegel Prestige Tour. Nejlepším hráčem
kategorie P190 se stal Jan Jedlička s  průměrem 204,17 bodů, v  kategorii P165 zvítězil Ondřej
Kováč.
Volné starty pro zbývající turnaje vyhrál Jiří Vrážel, který se umístil na 20. místě.