The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

MISTROVSTVÍ CZECH OPEN 2018 KEGEL PRESTIGE
EVROPY SENIORŮ TOUR

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 4/18

Mistrovství Evropy seniorů 2018

Ve dnech 23. 6. – 30. 6. 2018 hostila Vídeň 27. mistrovství Evropy seniorů. Do bojů o medaile se
zapojilo zhruba 1000 hráček a hráčů, jen z České republiky do Vídně přijelo 15 žen a 33 mužů.

Ženy a muži hrají v  kategoriích 50 – 57 let, 58 – 64 let a 65+. Naši senioři bojovali o místa
nejvyšší, česká výprava přivezla 2 zlaté medaile, 1 stříbrnou a 1 bronzovou.

Zlaté medaile získaly v  kategorii dvojic Dana Hanušová s  Blankou Hanusíkovou, další zlatou
medaili přidala Dana Hanušová v kategorii All Events. Stříbrnou pak vybojovala trojice mužů ve
složení Jiří Hindrák, Jiří Uhlíř a Aleš Drábek. K medailovým žním se připojila i dámská dvojice
Jana Lébrová a Miluše Nováková s medailí bronzovou.

1-

Czech Open 2018 Extraliga ČBL
2018 - 2019
Již 16. ročník mezinárodního turnaje Czech Open se konal
v Olomouci ve dnech 30. 6. – 8. 7. 2018. Zúčastnilo se ho 238 V září startuje další ročník
hráčů z celé Evropy. Extraligy. Bude se hrát
stejně jako loni ve čtyřech
Po velkých bojích se do semifinále mezi 8 nejlepších hráčů základních skupinách.
probojovali Jaroslav Lorenc s  Jiřím Vráželem. Jiří Vrážel po Termíny a rozdělení do
skvělém výkonu skončil na 6. místě, pro Jarina to byla vítězná skupin najdete na webu
cesta až do konce, kde obhájil czechopenový trůn i v roce 2018. ČBA, nebo na www.
Na druhém místě skončil Andrii Shovkun z  Ukrajiny a třetí bowlingovaliga.cz.
Markku Veijanen z Finska.
Novinkou letošního
Na ženské stupně vítězů vystoupily skvěle hrající Petra ročníku je snížení
Stanková společně s  Annou Petákovou a Kateřinou poplatků, jako poděkování
Hejdučkovou ml. hráčům u příležitosti 20.

FIRO - tour červen 2018

Červnový žebříček FIRO – tour vyhrál Habtegabriel Teame před Josefem Colonem a Vítězslavem
Květenským. V kategorii žen se o 1. místo podělily Svatava Závladská s Miloslavou Suchánkovou,
na třetí místo vystoupila Dagmar Prokopová.

V kategorii P190 muži zůstává pořadí nezměněno, mezi ženami se mění jen jméno na bronzovém
stupínku, kam se vyhoupla Kateřina Slavíková.

Kategorii P165 ovládl mezi muži Petr Horáček před Pavlem Javůrkem a Lukášem Gurgulem, u žen
se pak na prvním místě objevuje jméno Dagmar Prokopové před druhou Lenkou Tětkovou a třetí
Olgou Culkovou.

Kegel Prestige tour – 1. turnaj

Letošní první turnaj série Kegel Prestige tour se odehrál na nových bowlingových drahách v herně
Bowling Brno.

Turnaje se zúčastnilo 89 hráčů a uskutečnil se ve dnech 22. 7. a 24. 7.2018.
Hned v  sobotu se na prvním místě usadil Ladislav Šimánek, který se svým průměrem 229,17
kuželek nedal šanci nikomu dalšímu a první kolo Prestige vyhrál. Nejlepším hráčem kategorie

3-

P190 se stal v poslední hrací rundě Adam Vondráček a v kategorii P165 zvítězil Václav Stříbrský.
Mezi juniory ovládl turnaj Lukáš Jelínek, nejlepší ženou se stala Jitka Nosková.

Bezproblémový průběh turnaje narušil pouze „nešvar“ některých našich hráčů, kteří se přihlásili a
na turnaj bez omluvy nepřijeli. Jedná se o 17 hráčů… ČBA spolu s  disciplinární komisí zvolí
postup, kterým bude čelit těmto situacím, aby nedocházelo ke zbytečným prostojům v  dalších
kolech turnaje Kegel Prestige tour.

San Marino open 2018

Tak jako každé léto se v San Marinu uskutečnil turnaj evropské bowlingové tour. Tento rok měl
český bowling početné zastoupení, do bojů zasáhlo hned 8 českých hráčů.
Hrálo se opravdu vysoko, na postup z kvalifikace bylo potřeba zahrát 1408 bodů.
Z našich hráčů z kvalifikace postoupili Jan Macek s Markem Talpou, Jaroslavu Lorencovi postup
utekl o pouhou jednu kuželku.
V konečném pořadí se Marek Talpa umístil na 40. místě, Jan Macek na 43. místě, Jaroslav Lorenc
na 50. místě, Lukáš Homola na 94. místě a Jan Jedlička na 105. místě. Skvělá byla účast našich
juniorů, kteří se mezi světovou bowlingovou špičkou neztratili. Na 83. místě skončil Lukáš
Jelínek, Anna Petáková na 116. místě a Tomáš Liebich na 168. místě.