The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

EXTRALIGA

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 6/18

Mistrovství České republiky dvojic 2018

Ve dnech 13. -14. října 2018 se na bowlingovém centru Best Bowling Zličín uskutečnilo
Mistrovství České republiky dvojic. V  sobotních bojích se předvedly ženské a mužské dvojice,
v neděli pak kategorie dvojice mix.

Z kvalifikací postupovalo 12 ženských, 24 mužských a 23 smíšených párů.

Na prvním místě v  ženské kategorii se umístila dvojice Jana Lébrová – Petra Otec Hanzlovská,
druhou příčku obsadily Anna Petáková s Kateřinou Beštovou a na dělěném třetím místě skončily
Eva Burianová s Evou Štefkovou a Kateřina Hejdučková st. s Kateřinou Hejdučkovou ml.

-1

-2

Mužskou kategorii ovládli Tomáš Plechata s  Janem Třískou, ProBowling
druzí skončili Jan Jedlička a Jan Macek a bronzovou medaili
získali Lukáš Homola s  Lukášem Hurychem společně Extraliga ČBL
s Jaroslavem Lorencem a Jiřím Beranem st.
V  neděli pak o titul Mistra České republiky bojovalo 23 párů. V neděli 16.9. 2018 začala
Vítězem se stali Kateřina Beštová s  Pavlem Čermákem, kteří o prvním kolem ProBowling
svém prvenství rozhodli až ve třetí finálové hře proti  dvojici Extraliga ČBL. Po druhém
Anna Petáková a Jan Tříska. Na třetích místech skončili Jitka kole (7. 10. 2018) vedou
Nosková - Jaroslav Lorenc a Eliška Krummerová - Jakub skupinu A expert KING
Vlachovič. PINS, skupinu B RIGOR
MORTIS, skupinu C
Národní kvalifikace Qubica BOWLINGZONE a skupinu
AMF – do Las Vegas letí D CAR CITON HURIKÁN.
Anna Petáková a Ondřej Výsledky a podrobné
Mlynář informace najdete na
výsledkovém webu
vítězi Národní kvalifikace Qubica AMF. České barvy budou menu „Extraliga“.
v  bowlingovém centru Sam´s Town  v Las Vegas hájit Anna
Petáková s Ondřejem Mlynářem. Juniorská
Celé kvalifikace se zúčastnilo celkem 61 hráčů, z toho 18 žen. Do
semifinálových bojů pak postupovalo 24 mužů a 12 žen. extraliga, 1. kolo
Nejlepším mužem kvalifikace se stal Jan Tříska s  průměrem
237,17 bodů, ženou pak Anna Petáková s průměrem 217,83 bodů. V neděli 30. září 2018

3-

Světové finále se uskuteční ve dnech 4. – 11. 11. 2018 a my vás o výsledcích budeme informovat.

Kegel Prestige 3. turnaj

Třetí turnaj série Kegel Prestige Tour se uskutečnil ve dnech 23. – 27. 9. 2018. Na pražskou
hernu Xbowling Žižkov zavítalo 91 hráčů. Mazání všechny dokonale prověřilo. Vítězem se
nakonec stal Václav Stříbrský s průměrem 201,17 bodu. Na druhém místě skončil Jiří Hindrák a
třetí místo vybojoval Ladislav Švec. Nejlepší ženou turnaje se stala Kateřina Klofáčová, která
skončila celkově pátá. Jako druhá se umístila Pavlína Maléřová a třetí místo vybojovala Anna
Petáková.

Kategorii juniorů ovládl Lukáš Jelínek s  průměrem 193,67, na dalších místech skončili Anna
Petáková a Filip Demuth.

V průběžném pořadí je po třetím turnaji v čele Jiří Hindrák s Annou Petákovou. Kategorii P165

2018

Svoji formu v  obou těchto měsících potvrdil Teame Habtegabriel, který vítězí jak v  srpnu, tak
v září. Na druhém místě se v měsíci srpnu objevuje jméno Davida Raina a na třetí příčce skončil
Libor Mach.

Mezi ženami vítězí Anna Petáková před druhou Andreou Sýkorovou a třetí Svatavou Závladskou.

V  zářijovém žebříčku se mezi muži mění pouze jméno na druhém místě, kde se umístil Jiří
Hindrák a třetím místě, kde skončil Jiří Vrážel.

Zářijový ženský žebříček vede Svatava Závladská před Annou Petákovou a Ingrid Liebichovou.

Kategorii P190 v srpnu ovládli již výše jmenovaný Teame Habtegabriel před Davidem Rainem a
Liborem Machem, v září pak druhé místo střídá Jiří Vrážel a třetí Petr Horáček.

V  kategorii P190 ženy vítězí v  srpnu Andrea Sýkorová před Svatavou Závladskou a Alenou
Sovovou. V září ji ovládla Svatava Závladská před Ingrid Liebichovou a Alenou Sovovou.

4-

Kategorii P165 v  měsíci srpnu ovládli manželé Suchánkovi, na druhých místech skončili Dana
Soukupová a Viktor Schön, na třetích Edita Mazzaferro s Andrejem Paračkou.

V září tuto kategorii vyhrává Andrej Paračka před Františkem Kučírkem a Václavem Stříbrským.
Mezi ženami pak Miloslava Suchánková před druhou Kateřinou Klofáčovou a třetí Danou
Soukupovou.

Začal proces certifikace a měření topografie
drah, máme první dvě certifikované herny

Na přelomu srpna a září navštívil na pozvání České bowlingové asociace Marios Nicolaides,
technický delegát a člen předsednictva ETBF, vybraná bowlingová centra v České republice a
zahájil certifikační proces ETBF a měření topografie drah tak, jak jsme to přislíbili na technickém
semináři v únoru loňského roku.

Nejprve navštívil pardubické centrum Bowlingzone, kde o prázdninách proběhla kompletní
nivelace drah, poté nově otevřené největší bowlingové centrum v České republice – Bowling Brno
a také malé tréninkové centrum Pro Bowling v Hustopečích. Posledně zmíněné již získalo i
konečný certifikát ETBF, kterým se může pyšnit například i olomoucký Bowland.

V rámci své návštěvy provedl Marios na výše uvedených centrech i druhou část své práce, a to
měření topografie drah a vytvoření map každé dráhy, pomocí nejmodernější technologie firmy
Kegel – Lane Mapper.

Tyto mapy jsou dostupné na stránkách České bowlingové asociace.

Celý proces bude dále pokračovat, na řadě jsou další bowlingová centra.

-5

Nominační kempy reprezentace

V  průběhu měsíce srpna a září se uskutečnily všechny nominační kempy, tedy nominační kemp
mužů v Hustopečích, žen v Pardubicích a juniorů v Olomouci.

Nominační kempy mužů a žen vedli trenéři Jiří Uhlíř a Adam Vondráček.

Nominační kemp juniorů se uskutečnil pod taktovkou trenéra Jana Spáčila.

Do konce tohoto roku jsou připraveny ještě další kempy, vše dle nové koncepce reprezentace,
zveřejněné ČBA.

Sbírka pro Dášu Flegelovou

Jak asi všichni víte, Dáša utrpěla během ESBC 2018 ve Vídni velmi těžký úraz páteře s následky,