Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

Mistrovství světa juniorů (WJC 2019) do 18

Dne 15. března odletěla naše juniorská reprezentace do Francie na historicky první
Mistrovství světa juniorů (WJC 2018) do 18 let.

Do juniorské reprezentace byli nominováni Eliška Krummerová, Markéta Vojtěchová, Lukáš
Jelínek a Jan Tříska. Společně s nimi odjeli hlavní trenér reprezentace Jan Spáčil a asistent
trenéra a vedoucí výpravy Jan Čepelák.

Mistrovství je pojato velkolepě, jako ukázka sportovního bowlingu coby adepta na přijetí do
programu olympijských her v roce 2028 v USA. Novinkou je nové počítání WTBA
„currentframescoring“. Druhou novinkou je přesun finálových her (kromě kategorie
jednotlivců) do TV Arény.

Držme tedy našim mladým reprezentantům palce!!

V době vydání Zpravodaje víme první výsledky. V kategorii jednotlivců obsadil Lukáš
Jelínek 23. a Jan Tříska 44. místo. Mezi děvčaty se Markéta Vojtěchová umístila na 30. a
Eliška Krummerová na 41. místě. V kategorii dvojic skončila děvčata na 15. místě a chlapci
na 17. místě.

KegelPrestige Tour – 8. turnaj

Další z turnajů série KegelPrestige Tour, v pořadí již osmý, se odehrál ve dnech 10. a 12.
března v bowlingovém centru Bowling Brno.
Na prvním místě se umístila Anna Petáková s průměrem 227,67 bodů. Díky tomuto výsledku
obhájila své první místo z nedělní rundy i po druhém - úterním hracím dni. Na druhé místo se
svoji úterní hrou vyhoupl Václav Rác s průměrem 235,17 bodů a třetí místo vybojoval Jiří
Uhlíř s průměrem 233,0 bodů. Anna Petáková se tak stala nejenom celkovou vítězkou, ale
logicky i nejlepší ženou. Nejlepším hráčem kategorie P190 se stal Václav Rác a první místo
v kategorii P165 získal celkově 14. Tomáš Valošek.
Právo volných startů pro zbytek turnajové série si vybojoval Lukáš Chytil, který se umístil na
20. místě.
Na Mistrovství ČR jednotlivců se kvalifikuje 12 nejlépe umístěných žen v konečném pořadí
turnajové série a 44 nejlépe umístěných mužů.

ProBowling Extraliga ČBL, 6. a 7. kolo

Šesté kolo ProBowling Extraligy se uskutečnilo v neděli, 24. února 2019, na bowlingových
centrech Vojkov, Best Bowling Zličín, BowlingzonePardubice a Bowling Brno.
Ve skupině o finále Západ zůstal v čele i nadále tým Expert King Pins, přestože v tento hrací
den zvítězili Bombers.
Ve skupině o finále Východ svoji vedoucí pozici stále drží tým Bowling Academy, ale tak
jako v předešlé skupině, tento hrací den vyhrál jiný tým, a to domácí Bowlingzone.

Skupina o udržení Západ nemá tak jasného favorita. O přední umístění se přetahuji týmy Pitch
a Ball se Strikem, avšak promluvit do pořadí ještě může i plzeňský BC Falk.

Ve skupině o udržení Východ vládnou týmy BO Šantovka společně s BO Litovel. Na třetí
příčce se nově objevil tým ProBowling 1.

Sedmé kolo se odehrálo dne 17. března 2019 v bowlingových centrech Kantýna Poldi Kladno,
Radava Ústí nad Orlicí, Best Bowling Zličín a BowlandŠantovka Olomouc. Do celostátního
finále postupuje prvních pět týmů ze skupin o finále, týmy na šestém až osmém místě sehrají
baráž o finále. Této baráže se mohou zúčastnit i týmy umístěné na prvních dvou místech ve
skupinách o udržení.
Ve skupině o finále Západ se v každém kole mění vítěz hracího dne, nicméně celkově první je
i nadále tým Expert King Pins.
Skupina o finále Východ má podobně jako skupina Západ vedoucí tým Bowling Academy, o
vítězství v jednotlivých hracích dnech se spravedlivě dělí vždy místu příslušné týmy, tedy
v Olomouci Academy, v Pardubicích Bowlingzone a v Ústí Tacl Letohrad.
Skupinu o udržení západ vede s 15,5 bodových náskokem tým Pitch a Ball před Strikem.
Ve skupině o udržení Východ předposlední hrací den zamíchal pořadím a v čele jsou se
shodným počtem bodů týmy BO Litovel s ProBowling 1.
Všechny detailní výsledky můžete najít na webových stránkách ČBA.

Juniorská Extraliga – 6. kolo

O víkendu, 3. března 2019, se odehrálo závěrečné kolo základních skupin Juniorské Extraligy.
Junioři se sešli na bowlingových centrechv Pardubicích, Blansku a v Praze na Zličíně.