The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 7/18

Evropský pohár mistrů 2018

Na konci října odcestovali naši letošní Mistři České republiky na European Champions Cup do
německého Langenu.

Pro Andreu Sýkorovou to byly první velké zápasy na mezinárodní scéně, tak se nelze divit
nervozitě, s  jakou Andrea hrála. Po kvalifikačních bojích se umístila na celkovém 33. místě s
průměrem 168,1. Na postup do TOP 16 žen jí chybělo 380 bodů. Jarda se po 24 odehraných hrách
probojoval do čela celkového pořadí a s výkonem 1886 se vyšvihl do vedení, kde vystřídal Viktora
Danielssona ze Švédska. Nakonec v play off získal pro Českou republiku bronzovou medaili, což je
pro něj již druhý cenný kov z této soutěže.

,1

Bodovací žebříček – říjen Zasedání SZO

V říjnu v bodovacím žebříčku vítězí Habtegabriel Teame se 156 regionů
body, druhý skončil Ondřej Heligr se 150 body a na třetím
místě se umístil Václav Rác se 145 body. V říjnu a na počátku
listopadu tohoto roku
Mezi ženami zvítězila Alena Sovová se ziskem 117 bodů. Druhé proběhly Valné hromady
místo patří Tereze Strejcové se 112 body a třetí Svatavě regionu Praha a regionu

Šárkou Krňákovou. reprezentace

V kategorii P 165 se nejlepším mužem stal Petr Eliáš s 97 body, V listopadu proběhl na
před Jaroslavem Včelišem a Pavlem Javůrkem. bowlingovém centru
v Pardubicích společný
Nejlepší ženou kategorie P 165 byla Tereza Strejcová před kemp juniorské a mužské

Mistrovství České republiky seniorů 2018

Mistrovství České republiky seniorů 2018 se uskutečnilo v  bowlingovém centru Bowlingzone
Pardubice. První hrací den patřil kategorii žen a mužů nad 65 let a kategorii 50 – 57 let.

V  první jmenované kategorii zvítězila Anna Breindlová před druhou Janou Plešingerovou. Na
třetím místě se umístily Dagmar Prokopová a Alena Endersová.

Mužská kategorie byla jedinou kategorií, ve které si vítěz kvalifikace došel až pro zlato. Mistrovský
titul získal Stanislav Nejezchleba před Antonínem Uličkou. Třetí společné místo obsadili Tomáš
Rathouský a Walter Enders.

V kategorii 50 – 57 let zvítězila mezi ženami Blanka Hanusíková před Janou Lébrovou, na třetím
místě pak skončily Svatava Závladská a Božena Pankivová.

Mužskou kategorii 50 – 57 let vyhrál poslední postupující finalista Aleš Drábek, na stříbrné příčce
se umístil Libor Mach a třetí skočili Jiří Uhlíř a Miroslav Křesťan.

V poslední kategorii 58 – 64 let obhájila titul Marie Frýbortová před Sylvou Šlechtovou a třetími
Danuší Krejčovou a Dagmar Stulíkovou.

Mezi muži pak získal zlato Richard Nosek, stříbro Vladimír Dedera a bronz společně Dalibor

na 32. místě a od vysněného postupu ji dělilo po 24
hrách pouhých 105 bodů. Ondra skončil na 57.
místě s průměrem 188, 17 kuželek.

MČR juniorských dvojic

Dne 2.12.2018 bylo na herně Bowlingzone v  Pardubicích odehráno MČR juniorských dvojic.
Bojovat přijelo 21 dvojic, které STK rozdělila do dvou kvalifikačních rund. První rundu vyhrála
dvojice Andrea Mazalová s Dominikem Kratochvílem, druhou pak Lukáš Jelínek s Janem Třískou.
Ve finále šly obě dvojice do boje s vidinou mistrovského titulu a dlužno říci, že pardubická dvojice
vzdorovala více než statečně a rvala se jako lev. Ve třetí hře však již nevydrželi a dvojice Jelínek/
Tříska zaslouženě získala mistrovský titul. Na děleném třetím místě skončili Markéta Vojtěchová
s Matějem Vojkovským a Anna Petáková s Tomášem Liebichem.

6:2 (978:951).

Bronzové medaile získal tým Bowlingzone Pardubice a čtvrtá příčka zůstala týmu Strike.
Nejvyšší nához mezi muži patří Janu Mackovi (269 kuželek) a mezi ženami Evě Burianové (245
kuželek).

5,

Účast na třetím ročníků MČR pětičlenných družstev si vybojovaly týmy BBO Black Riders, BT
Pitch a Ball, Jadran Frýdek – Místek a Probowling 1. Zbylá čtyři místa budou obsazena týmy
z baráže.

Kegel Prestige Tour

Hned tři turnaje série Kegel Prestige Tour se odehrály v  říjnu, listopadu a prosinci. Říjnové
olomoucké kolo ovládl Václav Rác a stal se tak nejlepším hráčem kategorie P 190, na druhém
místě skončil nejlepší hráč kategorie Prestige David Lang a třetí místo obsadila nejlepší žena
turnaje Jana Lébrová. Nejlepším juniorem se stal Lukáš Jelínek a v kategorii P 165 se na prvním
místě umístil Ondřej Kováč.
V  pořadí pátý turnaj této série se uskutečnil na herně Bowlingzone v  Pardubicích. Zvítězil tam
domácí hráč Adam Vondráček, který tímto umístěním ovládl kategorii P 190. Na druhém místě
skončil nejlepší junior Jan Tříska, první v  kategorii Prestige a třetí místo obsadil Aleš
Drábek .Ženskou kategorii ovládla Jana Lébrová, kategorii P 165 Ondřej Kováč.
Prosincový turnaj Kegel Prestige proběhl uplynulý víkend v  Chomutově. Nejlépe zahrál a první
místo obsadil Roman Erben s  průměrem 206,67 bodů, druhá skončila nejlepší žena turnaje
Svatava Závladská s  průměrem 197,17 bodů a třetí vítěz prvního nedělního kola Jiří Hindrák.
Kategorii Prestige tedy vyhrál Roman Erben, první místo v  kategorii P 190 získala Svatava
Závladská a první v kategorii P 165 skončil Ondřej Kováč.

,6

ProBowling Extraliga ČBL

Extraliga má za sebou poslední kolo základní části. Na bowlingových centrech Vojkov u Říčan,
Best Bowling Zličín, Radava Ústí nad Orlicí a Bowling Brno se kromě umístění a rozdělení do
jarních skupin hrálo také o finanční prémie. Po ukončení základní části byla rozdělena finanční
částka ve výši 80 000 korun českých. První čtyři týmy z každé skupiny postupují, týmy na pátém
až osmém místě čeká boj o „udržení“.

Ve skupině A zvítězil tým expert King Pins, před XBowling Club, BBO Black Riders a BT Notaxo.

Skupinu B ovládli Rigor Mortis před BC Benedikt Most, SK BC Račice a Bombers.

Skupinu C ovládly týmy Bowlingzone, jediný, kdo se mezi ně dostal, byl tým Tacl Letohrad.

Ve skupině D zvítězil Bowling Academy před týmem ProBowling, Jadranem Frýdek Místek a Car
Citon Hurikán.

Detailní výsledky a rozdělení finančních odměn najdete na webu ČBA.

Juniorská bowlingová extraliga

JBL má za sebou již třetí kolo, které se odehrálo dne 11. 11. 2018 na bowlingových centrech Plzeň
Lucerna, Ústí nad Orlicí – Radava a v Blansku.

Ve skupině A zůstává v čele tým Most Benedikt, skupinu B ovládl tým Radava SC „A“, ve skupině
C se do čela vyhoupl tým Bowland Academy. Podrobné výsledky najdete na

Mezinárodní mistrovství Jižní Koreje

První prosincový týden se uskutečnilo Mezinárodní mistrovství Jižní Koreje. V  obrovské
konkurenci získala Česká republika v  kategorii žen B3 bronzovou medaili zásluhou Věry
Macháčkové. V kategorii B1 mužů skončil náš Michal Krch na skvělém 7. místě a navíc si připsal
nejvyšší nához.

V nejvíce obsazené kategorii B2 mužů jsme měli dva zástupce. Roman Matouš obsadil 16. místo a
Karel Macháček 17. místo.

7,

Trenéři s certifikátem ETBF Level II

V  říjnu Česká bowlingová asociace společně s  tréninkovým centrem ProBowling v  Hustopečích
zorganizovala pod vedením ETBF instruktora Costase Mitsingase kurz pro trenéry k  získání
certifikátu ETBF Level II. Tohoto kurzu se zúčastnili Jan Čepelák, Světlana Polívková, Radek
Schindler, Kateřina Mňačková, Stanislav Nejezchleba, Dana Soukupová, Eva Burianová, Alex
Basala, Miroslav Valigura, Kristína Šrámková, a Ivan Burian. Celý kurz trval 4 dny. K  získání
certifikátu trenéra Level II museli účastníci doložit alespoň 200 hodin trenérské práce.

V příštím, posledním letošním zpravodaji se vrátíme ke Slavnostnímu večeru českého bowlingu a