RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : ISNIN TARIKH 25 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata UJIAN SUMATIF 1 8.05-9.15 3I
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
AKTIVITI PDP PEMULA
Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
Refleksi/ Catatan
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Memulakan kertas peperiksaan
Membuat kawalan peperiksaan
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan, guru
mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit Peperiksaan
Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: ISNIN TARIKH 25 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata 11.20-12.30 3N
Pelajaran MATEMATIK
Bidang UJIAN SUMATIF 1
Pembelajaran
AKTIVITI PDP PEMULA
Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Memulakan kertas peperiksaan
Membuat kawalan peperiksaan
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan,
guru mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit
Peperiksaan Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: ISNIN TARIKH 25 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 12.30-1.05 3A
Bidang MATEMATIK
Pembelajaran
AKTIVITI PDP UJIAN SUMATIF 1
Refleksi/ Catatan PEMULA
Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Memulakan kertas peperiksaan
Membuat kawalan peperiksaan
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan,
guru mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit
Peperiksaan Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : ISNIN TARIKH : 25 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 1.05-1.40 / PENGURUSAN BENGKEL / RBT
OBJEKTIF
PENGURUSAN BENGKEL DILAKUKAN BAGI
AKTIVITI PDP ● Mengenalpasti bahan persediaan bagi amali @projek dapat
disediakan lebih awal sebelum kelas bermula
BBM ● Merekod serta membuat kemaskini stok bahan dan alatan
Refleksi/ Catatan yang terdapat di bengkel RBT
Pemula:
Persediaan bengkel dimulakan dengan memastikan kebersihan
bengkel dalam keadaan baik disamping mematuhi SOP yang telah
ditetapkan sempena pembukaan sekolah
Utama:
● Bahan da alatan disediakan bagi persediaan kelas amali RBT
yang akan berlangsung
● Guru memastikan alatan dalam keadaan selamat dan baikBa
● Bahan dan alatan yang rosak akan dilaporkan kepada KP @
GKMP .
Penutup:
Bahan dan alatan disediakan di tempat yang dikhaskan dan sedia
untuk digunakan
Alatan dan bahan projek STUDIO RBT 2
Pengurusan bengkel ditangguhkan, guru mengawas kelas
peperiksaan
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: SELASA TARIKH 26 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 7.30-8.40 3N
Bidang MATEMATIK
Pembelajaran
AKTIVITI PDP UJIAN SUMATIF 1
Refleksi/ Catatan PEMULA
Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Memulakan kertas peperiksaan
Membuat kawalan peperiksaan
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan, guru
mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit Peperiksaan
Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN
MINGGU : 18 HARI : SELASA TARIKH 26 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata UJIAN SUMATIF 1
Pelajaran 8.40-9.50 3D
Bidang RBT
Pembelajaran
AKTIVITI PDP PEMULA
Refleksi/ Catatan Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Memulakan kertas peperiksaan
Membuat kawalan peperiksaan
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan,
guru mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit
Peperiksaan Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: SELASA TARIKH 26 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 12.30-1.05 3A
Bidang MATEMATIK
Pembelajaran
AKTIVITI PDP UJIAN SUMATIF 1
Refleksi/ Catatan PEMULA
Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
MINGGU : 18
Masa/Kelas/Mata UTAMA
Pelajaran Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Bidang Memulakan kertas peperiksaan
Pembelajaran Membuat kawalan peperiksaan
AKTIVITI PDP
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
Refleksi/ Catatan peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan, guru
mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit Peperiksaan
Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
HARI: SELASA TARIKH 26 JULAI 2022
12.30-1.05 3A
MATEMATIK
UJIAN SUMATIF 1
PEMULA
Guru mengambil kertas peperiksaan dari bilik peperiksaan utama
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan cara perlaksanaan ujian
Memulakan kertas peperiksaan
Membuat kawalan peperiksaan
Guru mengutip kertas peperiksaan dan membuat serahan di bilik
peperiksaan utama
Pengurusan peperiksaan dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan, guru
mematuhi semua arahan standard yang dibekalkan oleh Unit Peperiksaan
Dalaman SMKSKI
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: RABU TARIKH 27 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata 7.30-8.05 3A
Pelajaran MATEMATIK
Bidang NISBAH TRIGONOMETRI
Pembelajaran
STD 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN Bersudut Tegak
STD 5.1.1 Mengenal pasti sisi bertentangan dan sisi bersebelahan
PEMBELAJARAN berdasarkan suatu sudut tirus dalam segi tiga bersudut tegak
5.1.2 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
KRITERIA sudut tirus dan nisbah sisi segi tiga bersudut tegak, dan seterusnya
KEJAYAAN mentakrifkan sinus, kosinus dan tangen
AKTIVITI PDP 5.1.3 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang kesan perubahan
saiz sudut terhadap nilai sinus, kosinus dan tangen
BBM Setelah selesai topik, murid akan dapat.
Refleksi/ Catatan
Mengetahui konsep kadaran dalam menyelesaikan persoalan
melibatkan nisbah trogonometri
Membuat ulangkaji melibatkan topik tingkatan 1 dan 2 yang
mempunyai hubungkait dengan nisbah trigonometri
PEMULA
Guru membuat analogi mudah mengenai perkadaran dengan
nisbah trigonometri dengan menunjukkan contoh peta dan keadaan
dunia sebnar
UTAMA
Murid diterangkan mengenai konsep trigonometri dan kaedah
menyelesaikan masalah menggunakan rumus yang dinyatakan
Murid ditunjukkan kaedah penyelesaian soalan berkaitan
PENUTUP
Sesi soal jawab guru dan murid, Murid diberikan peluanag untuk
bertanya masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid
diberikan soalan dari buku teks dan buku kerja untuk pengukuhan
Buku teks, contoh soalan dari pelbagai sumber dan buku kerja
18/22 orang murid dapat memahami kandungan utama nisbah
trigonometeri dan membuat ulangkaji dengan bantuan guru
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : RABU TARIKH 27 JULAI 2022
MEKATRONIK 10.10-10.45 3I
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran RBT
Bidang
Pembelajaran REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
STD
KANDUNGAN Membuat ulangkaji Ujian SUmatif 1 dengan membuat soalan berbentuk
STD peperiksaan
PEMBELAJARAN
Setelah selesai topik, murid akan dapat
KRITERIA 1) Menjawab soalan latihan dari Bab 1 dan Bab 3 sebagai
KEJAYAAN persediaan menghadapi Ujian Sumatif 1 dengan betul
AKTIVITI PDP PEMULA
Murid diberikan nota ringkas dari Bab 1 dan Bab 3 sebagai
BBM pengayaan bagi persediaan ujian SUmatif
Refleksi/ Catatan
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan rekabentuk pemasaran
Murid diminta menjawab soalan berkaitan tanpa bantuan guru
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
12/20 otang murid dapat membuat ulangkaji sumatif dengan bantuan guru
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: RABU TARIKH 27 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata 10.45-11.55 3N
Pelajaran MATEMATIK
Bidang NISBAH TRIGONOMETRI
Pembelajaran
STD 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN Bersudut Tegak
STD 5.1.1 Mengenal pasti sisi bertentangan dan sisi bersebelahan
PEMBELAJARAN berdasarkan suatu sudut tirus dalam segi tiga bersudut tegak
5.1.2 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
KRITERIA sudut tirus dan nisbah sisi segi tiga bersudut tegak, dan seterusnya
KEJAYAAN mentakrifkan sinus, kosinus dan tangen
AKTIVITI PDP 5.1.3 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang kesan perubahan
saiz sudut terhadap nilai sinus, kosinus dan tangen
BBM Setelah selesai topik, murid akan dapat.
Refleksi/ Catatan
Mengetahui konsep kadaran dalam menyelesaikan persoalan
melibatkan nisbah trogonometri
Membuat ulangkaji melibatkan topik tingkatan 1 dan 2 yang
mempunyai hubungkait dengan nisbah trigonometri
PEMULA
Guru membuat analogi mudah mengenai perkadaran dengan
nisbah trigonometri dengan menunjukkan contoh peta dan keadaan
dunia sebnar
UTAMA
Murid diterangkan mengenai konsep trigonometri dan kaedah
menyelesaikan masalah menggunakan rumus yang dinyatakan
Murid ditunjukkan kaedah penyelesaian soalan berkaitan
PENUTUP
Sesi soal jawab guru dan murid, Murid diberikan peluanag untuk
bertanya masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid
diberikan soalan dari buku teks dan buku kerja untuk pengukuhan
Buku teks, contoh soalan dari pelbagai sumber dan buku kerja
Guru menggunakan buku kerja sebagai medium utama untuk ulangkaji
sumatif . 20/36 orang murid membuat ulangkaji dengan bantuan guru
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : RABU TARIKH : 27 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 12.30-1.05 / PENGURUSAN BENGKEL / RBT
OBJEKTIF
AKTIVITI PDP PENGURUSAN BENGKEL DILAKUKAN BAGI
● Mengenalpasti bahan persediaan bagi amali @projek dapat
BBM disediakan lebih awal sebelum kelas bermula
Refleksi/ Catatan ● Merekod serta membuat kemaskini stok bahan dan alatan
yang terdapat di bengkel RBT
Pemula:
Persediaan bengkel dimulakan dengan memastikan kebersihan
bengkel dalam keadaan baik disamping mematuhi SOP yang telah
ditetapkan sempena pembukaan sekolah
Utama:
● Bahan da alatan disediakan bagi persediaan kelas amali RBT
yang akan berlangsung
● Guru memastikan alatan dalam keadaan selamat dan baikBa
● Bahan dan alatan yang rosak akan dilaporkan kepada KP @
GKMP .
Penutup:
Bahan dan alatan disediakan di tempat yang dikhaskan dan sedia
untuk digunakan
Alatan dan bahan projek STUDIO RBT 2
Pengurusan bengkel dilaksanakan pada waktu yang ditetapkan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : KHAMIS TARIKH 28 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata MEKATRONIK 9.15-950 3D
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
STD REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
KANDUNGAN
STD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang dibuat
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai
KRITERIA
KEJAYAAN Setelah selesai topik, murid akan dapat
1) Menganalisis produk (kit robot) mekatronik berdasarkan:
AKTIVITI PDP
i. Melakar rajah blok dan melabel 4 eleman yang terlibat.
BBM ii.Mengisi borang analisis dengan membuat justifikasi pada
Refleksi/ Catatan elemen mekatronik yang terdapat pada produk yang dipilih
PEMULA
Setiap elemen mekatraonik diterangkan dengan merujuk kepada
produk sedia ada dipasaran yang dibincangkan dan diterangkan
menggunakan blok diagram
Kaedah melukis blok diagram yang betul ditunjukkan
Penilaian kefungsian dibuat berdasarkan produk yg telah diubahsuai
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan mengaitkannya dengan bahan pdp
Murid diminta menyatakan produk mekatronik dengan merujuk
contoh yang diberikan
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
18/20 Orang murid dapat membuat penilaian kefungsian produk yang
telah diubahsuai. Murid diberikan soalan pengukuhan sebagai persediaan
menghadapi Ujian SUmatif
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : KHAMIS TARIKH 28 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata MEKATRONIK 10.10-10.45 3K
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
STD REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
KANDUNGAN
STD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang dibuat
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai
KRITERIA
KEJAYAAN Setelah selesai topik, murid akan dapat
1) Menganalisis produk (kit robot) mekatronik berdasarkan:
AKTIVITI PDP
i. Melakar rajah blok dan melabel 4 eleman yang terlibat.
BBM ii.Mengisi borang analisis dengan membuat justifikasi pada
Refleksi/ Catatan elemen mekatronik yang terdapat pada produk yang dipilih
PEMULA
Setiap elemen mekatraonik diterangkan dengan merujuk kepada
produk sedia ada dipasaran yang dibincangkan dan diterangkan
menggunakan blok diagram
Kaedah melukis blok diagram yang betul ditunjukkan
Penilaian kefungsian dibuat berdasarkan produk yg telah diubahsuai
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan mengaitkannya dengan bahan pdp
Murid diminta menyatakan produk mekatronik dengan merujuk
contoh yang diberikan
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
14/20 Orang murid dapat membuat penilaian kefungsian produk yang
telah diubahsuai. Murid diberikan soalan pengukuhan sebagai persediaan
menghadapi Ujian SUmatif
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 18 HARI: KHAMIS TARIKH 28 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 11.20-12.30 3A
Bidang MATEMATIK
Pembelajaran
STD NISBAH TRIGONOMETRI
KANDUNGAN
STD 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
PEMBELAJARAN Bersudut Tegak
KRITERIA 5.1.1 Mengenal pasti sisi bertentangan dan sisi bersebelahan
KEJAYAAN berdasarkan suatu sudut tirus dalam segi tiga bersudut tegak
5.1.2 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
AKTIVITI PDP sudut tirus dan nisbah sisi segi tiga bersudut tegak, dan seterusnya
mentakrifkan sinus, kosinus dan tangen
BBM 5.1.3 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang kesan perubahan
Refleksi/ Catatan saiz sudut terhadap nilai sinus, kosinus dan tangen
Setelah selesai topik, murid akan dapat.
Mengetahui konsep kadaran dalam menyelesaikan persoalan
melibatkan nisbah trogonometri
Membuat ulangkaji melibatkan topik tingkatan 1 dan 2 yang
mempunyai hubungkait dengan nisbah trigonometri
PEMULA
Guru membuat analogi mudah mengenai perkadaran dengan
nisbah trigonometri dengan menunjukkan contoh peta dan keadaan
dunia sebnar
UTAMA
Murid diterangkan mengenai konsep trigonometri dan kaedah
menyelesaikan masalah menggunakan rumus yang dinyatakan
Murid ditunjukkan kaedah penyelesaian soalan berkaitan
PENUTUP
Sesi soal jawab guru dan murid, Murid diberikan peluanag untuk
bertanya masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid
diberikan soalan dari buku teks dan buku kerja untuk pengukuhan
Buku teks, contoh soalan dari pelbagai sumber dan buku kerja
Murid menggunakan buku kerja sebagai medium utama ulangkaji
18/22 orang murid dapay memahami kaedah menyelesaikan soalan melibatkan topik
lukisan berskala
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : KHAMIS TARIKH 28 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata MEKATRONIK 12.30-1.05 3G
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
STD REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
KANDUNGAN
STD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang dibuat
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai
KRITERIA
KEJAYAAN Setelah selesai topik, murid akan dapat
1) Menganalisis produk (kit robot) mekatronik berdasarkan:
AKTIVITI PDP
i. Melakar rajah blok dan melabel 4 eleman yang terlibat.
BBM ii.Mengisi borang analisis dengan membuat justifikasi pada
Refleksi/ Catatan elemen mekatronik yang terdapat pada produk yang dipilih
PEMULA
Setiap elemen mekatraonik diterangkan dengan merujuk kepada
produk sedia ada dipasaran yang dibincangkan dan diterangkan
menggunakan blok diagram
Kaedah melukis blok diagram yang betul ditunjukkan
Penilaian kefungsian dibuat berdasarkan produk yg telah diubahsuai
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan mengaitkannya dengan bahan pdp
Murid diminta menyatakan produk mekatronik dengan merujuk
contoh yang diberikan
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
16/20 Orang murid dapat membuat penilaian kefungsian produk yang
telah diubahsuai. Murid diberikan soalan pengukuhan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : JUMAAT TARIKH 29 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata MEKATRONIK 8.05-9.15 3G
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
STD REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
KANDUNGAN
STD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang dibuat
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai
KRITERIA
KEJAYAAN Setelah selesai topik, murid akan dapat
1) Menganalisis produk (kit robot) mekatronik berdasarkan:
AKTIVITI PDP
i. Melakar rajah blok dan melabel 4 eleman yang terlibat.
BBM ii.Mengisi borang analisis dengan membuat justifikasi pada
Refleksi/ Catatan elemen mekatronik yang terdapat pada produk yang dipilih
PEMULA
Setiap elemen mekatraonik diterangkan dengan merujuk kepada
produk sedia ada dipasaran yang dibincangkan dan diterangkan
menggunakan blok diagram
Kaedah melukis blok diagram yang betul ditunjukkan
Penilaian kefungsian dibuat berdasarkan produk yg telah diubahsuai
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan mengaitkannya dengan bahan pdp
Murid diminta menyatakan produk mekatronik dengan merujuk
contoh yang diberikan
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
10/20 murid hadir menyelesaikan soalan dari bab 1 dan bab 3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : JUMAAT TARIKH 29 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata MEKATRONIK 10.10-11.20 3M
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
STD REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
KANDUNGAN
STD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang dibuat
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai
KRITERIA
KEJAYAAN Setelah selesai topik, murid akan dapat
1) Menganalisis produk (kit robot) mekatronik berdasarkan:
AKTIVITI PDP
i. Melakar rajah blok dan melabel 4 eleman yang terlibat.
BBM ii.Mengisi borang analisis dengan membuat justifikasi pada
Refleksi/ Catatan elemen mekatronik yang terdapat pada produk yang dipilih
PEMULA
Setiap elemen mekatraonik diterangkan dengan merujuk kepada
produk sedia ada dipasaran yang dibincangkan dan diterangkan
menggunakan blok diagram
Kaedah melukis blok diagram yang betul ditunjukkan
Penilaian kefungsian dibuat berdasarkan produk yg telah diubahsuai
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan mengaitkannya dengan bahan pdp
Murid diminta menyatakan produk mekatronik dengan merujuk
contoh yang diberikan
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
Kehadiran murid sangat kurang, murid yang hadir seramai 10 oarang
diberi latihan dari bab 1 dan bab 3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 18 HARI : JUMAAT TARIKH 29 JULAI 2022
Masa/Kelas/Mata MEKATRONIK 11.20-12.30 3K
Pelajaran
Bidang RBT
Pembelajaran
STD REKA BENTUK MEKATRONIK + ULANGKAJI BAB 1 & 3
KANDUNGAN
STD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang dibuat
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai
KRITERIA
KEJAYAAN Setelah selesai topik, murid akan dapat
1) Menganalisis produk (kit robot) mekatronik berdasarkan:
AKTIVITI PDP
i. Melakar rajah blok dan melabel 4 eleman yang terlibat.
BBM ii.Mengisi borang analisis dengan membuat justifikasi pada
Refleksi/ Catatan elemen mekatronik yang terdapat pada produk yang dipilih
PEMULA
Setiap elemen mekatraonik diterangkan dengan merujuk kepada
produk sedia ada dipasaran yang dibincangkan dan diterangkan
menggunakan blok diagram
Kaedah melukis blok diagram yang betul ditunjukkan
Penilaian kefungsian dibuat berdasarkan produk yg telah diubahsuai
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah reka bentuk
mekatronik dan mengaitkannya dengan bahan pdp
Murid diminta menyatakan produk mekatronik dengan merujuk
contoh yang diberikan
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan
soalan dari buku teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
10/20 Orang murid dapat membuat penilaian kefungsian produk yang
telah diubahsuai
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 19 HARI : ISNIN TARIKH 1 OGOS 2022
Masa/Kelas/Mata PENGHASILAN PRODUK
Pelajaran 8.05-9.15 3I
Bidang RBT
Pembelajaran
STD 2.1 PENGHASILAN PRODUK
KANDUNGAN
STD 2.1.1 Menyatakan produk yang hendak dihasilkan
PEMBELAJARAN berdasarkan:
KRITERIA
KEJAYAAN (i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
AKTIVITI PDP
Setelah selesai topik, murid akan dapat
BBM 1) Memahami kaedah menghasilkan produk yang akan
Refleksi/ Catatan
dihasilakan berdasarkan kajian keperluan pelanggan
2) Mengetahui kaedah menulis kajian keperluan
pelanggan dan projek brief
PEMULA
Guru memperkenalkan murid dengan kaedah Kajia keperluan Pelanggan
dan menerangkan bagaimana elemen tersebut digubnakan dalam mencari
produk yang akan dihasilkan
UTAMA
Guru menerangkan secara keseluruhan kaedah Kaedah menulis kajian
keperluan pelanggan dan projek brief diterangkan
Murid diminta menyatakanpengalaman sedia ada dengan kajian
keperluan pelenggan dan projek brief
PENUTUP
Sesi pengukuhan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya masalah
yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan soalan dari buku
teks dan latihan
Buku teks, buku nota murid, latihan
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 19 HARI: ISNIN TARIKH 1 OGOSI 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 11.20-12.30 3N
Bidang MATEMATIK
Pembelajaran
STD SUDUT DAN TANGEN BAGI BULATAN
KANDUNGAN
STD 6.1 SUDUT DAN TANGEN BAGI BULATAN
PEMBELAJARAN
6.1.1 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
KRITERIA (i) sudut-sudut pada lilitan,
KEJAYAAN (ii) sudut pada lilitan dan sudut pusat
yang dicangkum oleh lengkok tertentu, dan seterusnya menggunakan
hubungan tersebut untuk menentukan nilai sudut dalam bulatan.
Setelah selesai topik, murid akan dapat.
Mengetahui kaedah menyelesaikan soalan meliputi sudut pada lilitan
Memahami kaedah mengenalpasti sudut dan lilitan pada pusat
AKTIVITI PDP PEMULA
BBM Guru membuat analogi mudah mengenai sudut pada lilitan dengan
Refleksi/ Catatan menunjukkan contoh bersesuaian
UTAMA
Murid diterangkan mengenai konsep sudut dan tangen dan kaedah
menyelesaikan masalah menggunakan rumus yang dinyatakan
Murid ditunjukkan kaedah penyelesaian soalan berkaitan
PENUTUP
Sesi soal jawab guru dan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan soalan
dari buku teks dan buku kerja untuk pengukuhan
Buku teks, contoh soalan dari pelbagai sumber dan buku kerja
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN ( JADUAL BARU)
MINGGU : 19 HARI: ISNIN TARIKH 1 OGOS 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 12.30-1.05 3A
Bidang MATEMATIK
Pembelajaran
STD SUDUT DAN TANGEN BAGI BULATAN
KANDUNGAN
STD 6.1 SUDUT DAN TANGEN BAGI BULATAN
PEMBELAJARAN
6.1.1 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
KRITERIA (i) sudut-sudut pada lilitan,
KEJAYAAN (ii) sudut pada lilitan dan sudut pusat
yang dicangkum oleh lengkok tertentu, dan seterusnya menggunakan
hubungan tersebut untuk menentukan nilai sudut dalam bulatan.
Setelah selesai topik, murid akan dapat.
Mengetahui kaedah menyelesaikan soalan meliputi sudut pada lilitan
Memahami kaedah mengenalpasti sudut dan lilitan pada pusat
AKTIVITI PDP PEMULA
BBM Guru membuat analogi mudah mengenai sudut pada lilitan dengan
Refleksi/ Catatan menunjukkan contoh bersesuaian
UTAMA
Murid diterangkan mengenai konsep sudut dan tangen dan kaedah
menyelesaikan masalah menggunakan rumus yang dinyatakan
Murid ditunjukkan kaedah penyelesaian soalan berkaitan
PENUTUP
Sesi soal jawab guru dan murid, Murid diberikan peluanag untuk bertanya
masalah yang mereka hadapi dalam memahami topik. Murid diberikan soalan
dari buku teks dan buku kerja untuk pengukuhan
Buku teks, contoh soalan dari pelbagai sumber dan buku kerja
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 19 HARI : ISNIN TARIKH : 1 OGOS 2022
Masa/Kelas/Mata
Pelajaran 1.05-1.40 / PENGURUSAN BENGKEL / RBT
OBJEKTIF
AKTIVITI PDP PENGURUSAN BENGKEL DILAKUKAN BAGI
● Mengenalpasti bahan persediaan bagi amali @projek dapat
BBM disediakan lebih awal sebelum kelas bermula
Refleksi/ Catatan ● Merekod serta membuat kemaskini stok bahan dan alatan
yang terdapat di bengkel RBT
Pemula:
Persediaan bengkel dimulakan dengan memastikan kebersihan
bengkel dalam keadaan baik disamping mematuhi SOP yang telah
ditetapkan sempena pembukaan sekolah
Utama:
● Bahan da alatan disediakan bagi persediaan kelas amali RBT
yang akan berlangsung
● Guru memastikan alatan dalam keadaan selamat dan baikBa
● Bahan dan alatan yang rosak akan dilaporkan kepada KP @
GKMP .
Penutup:
Bahan dan alatan disediakan di tempat yang dikhaskan dan sedia
untuk digunakan
Alatan dan bahan projek STUDIO RBT 2