The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

TUTORIAL 2
Mustafa bin Jantan IPGK PM

Jan 7 (Edited Jan 7)
3. Pedagogi Inklusif bagi bidang Teras
• Strategi dan teknik pengajaran murid
berkeperluan khas pembelajaran
• Pengajaran kolaboratif

SOALAN TUTORIAL

Bina satu RPH yang terkandung strategi dan teknik pengajaran murid berkeperluan khas pembelajaran untuk 1 jam pengajaran.

Amalan pengajaran kolaboratif di sekolah dengan menghubungkaitkan model yang berkaitan

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by Asiah Radzi, 2021-01-07 18:23:25

7.1.2021_RPH Matematik MBK_KUMPULAN 4_HJ MUS

TUTORIAL 2
Mustafa bin Jantan IPGK PM

Jan 7 (Edited Jan 7)
3. Pedagogi Inklusif bagi bidang Teras
• Strategi dan teknik pengajaran murid
berkeperluan khas pembelajaran
• Pengajaran kolaboratif

SOALAN TUTORIAL

Bina satu RPH yang terkandung strategi dan teknik pengajaran murid berkeperluan khas pembelajaran untuk 1 jam pengajaran.

Amalan pengajaran kolaboratif di sekolah dengan menghubungkaitkan model yang berkaitan

Kelas : Pendidikan Khas Intan
Mata Pelajaran : Matematik
Tarikh : 24 Februari 2021
Hari : Rabu
Masa : 8.00 – 9.00 pagi (60 minit)
Bilangan Murid : 5 orang

Tajuk Kumpulan Lemah (3 orang Slow Learner)
Sub-topik Kumpulan Sederhana (2 orang Slow Learner)
Kemahiran : Nombor Bulat
Hasil Pembelajaran : 2.3 menentukan nilai nombor
: membolehkan murid menentukan kuantiti nombor dan
Perentasan kurikulum membezakan nilai nombor
Pengetahuan Sedia Ada : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
Penerapan Nilai
Unsur Terapi Kumpulan Lemah
Bahan Bantu Mengajar 1) Menentukan nilai dan kuantiti nombor sekurang-

kurangnya
7 dari 10 nombor dengan betul.
2) Membandingkan nilai 7 daripada 10 nombor dengan
betul.

Kumpulan Sederhana
1) Menentukan nilai dan kuantiti nombor dengan betul.
2) Membandingkan nilai nombor dengan betul.

: Bahasa Melayu, Kemahiran Manipulatif, bahasa Arab dan
Bahasa Inggeris

: Murid pernah membilang nombor 1 hingga 10 dalam
kehidupan seharian.

: Kerjasama, Keberanian, Kejujuran, Kerajinan
: Motor halus, Pertuturan, Sosialisasi
: Bola bewarna,Bakul, Bekas telur, Lembaran kerja.

Langkah Isi Kandungan Aktiviti Catatan
Set Induksi Tayangan video 1. Murid diminta melihat tayangan video Teknik : lakonan
(5 minit) membeli 2. Murid diterangkan kesimpulan dan
sejumlah barang Nilai :Jujur &
Langkah 1 pengajaran lakonan. Pemaaf
(20 minit) Menentukan nilai 3.Murid di perkenalkan kaitan dengan topik Teknik : Tunjuk
/ Kuantiti nombor 1. Murid diperkenalkan tajuk pada hari ini. cara & permaianan
2. Murid ditunjukkan konsep kuantiti / nilai nombor
KP : Intrapersonel,
menggunakan bola bewarna dan bekas telur. Logik & Matematik
3. Murid diminta meletakkan sejumlah bola
Terapi ; Kinestetik
mengikut angka yang disebutkan oleh guru & Pengamatan
secara rawak.
4. Murid dikehendaki menyebut nilai kuantiti BBM : Bola
berwarna mengikut arahan guru. berwarna & bakul
5. Murid dikehendaki membawa bola berwarna ke
Kawasan permaianan.
6. Murid dikehendaki membaling bola ke bakul
yang disediakan.
7. Murid dikehendaki mengira bola yang terdapat
didalam bakul sahaja.
8. Murid yang paling banyak bilangan bolanya
didalam bakul dikira pemenang

Langkah 2 Menentukan nilai 1. Murid ditunjukkan konsep penentuan nilai yang KP : Intrapersonel,
(20 minit) nombor melalui Logik & Matematik
perbandingan kecil dan besar melalui perbandingan kuantiti Terapi : Motor
Langkah 3 Halus
(10 minit) Latihan titik BBM : Bola
Pengukuhan berwarna, bakul &
Penutup yang dilukis oleh murid. bekas telur
(5 minit) Rumusan topik 2. Murid dijelaskan secara terperinci dengan
Teknik : Latih tubi
membuat bandingan bola yang ada di dalam 2 Terapi : Motor
bekas telur. halus
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang nilai BBM: Lembaran
nombor yang besar dan kecil secara individu. kerja, pensel warna
4. Murid dikehendaki merebut bola yang dilambung
oleh guru.
5. Murid dikehendaki mengira bola yang direbut
dan membandingkan jumlah yang mereka
perolehi dengan rakan-rakan.
6. Murid membandingkan nilai terkecil dan terbesar
antara mereka.
7. Murid diminta mengambil seberapa banyak yang
boleh bola berwarna menggunakan tangan
kanan.
8. Murid diminta mengira kuantiti bola yang
diperolehi dan membandingkan nilai kuantiti
antara mereka.
9. Murid diminta mengambil seberapa banyak yang
boleh bola berwarna menggunakan tangan kiri.
10. Murid diminta mengira kuantiti bola yang

diperolehi dan membandingkan nilai kuantiti
antara mereka dan membandingkan nilai
antara kuantiti dari tangan kanan dan kiri
mereka.

1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada
murid.

Kumpulan lemah
1. Murid dikehendaki membilang dan
memadankan nilai kuantiti berdasarkan
gambar.

Kumpulan sederhana
1. Murid diminta membilang dan memadankan
nilai dengan angka.
2. Membulatkan nilai nombor yang lebih
besar.

1. Murid diminta menyebut nombor mengikut

kuantiti bola yang ditunjukkan oleh guru
2. Murid membandingkan nilai yang ditunjukkan

oleh guru samada kecil @ besar nilai nombor

tersebut.
3. Murid menepuk tangan mengikut angka yang

disebutkan.


Click to View FlipBook Version