The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

Tugasan : Individu
BUAT SATU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) BAHASA MELAYU.

1. Pilih kemahiran Dalam DSKP
2. Pilih satu kaedah yang sesuai untuk mengajar Bahasa Melayu
- Kaedah Fonik
- Kaedah suku kata
- Multisensori/VAKT
- Kaedah Abjad Huruf
- Kaedah Terus/ Seluruh
- Kaedah rebus
Terima kasih.
Hadri bin Khairudin IPGK PM
•5/1/2021
2:17 PM

Tugasan:
Rosminah Hamzah & Siti Asiah Radzi

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by Asiah Radzi, 2021-01-05 07:19:06

RPH 5 Jan 2021_ Ros & As

Tugasan : Individu
BUAT SATU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) BAHASA MELAYU.

1. Pilih kemahiran Dalam DSKP
2. Pilih satu kaedah yang sesuai untuk mengajar Bahasa Melayu
- Kaedah Fonik
- Kaedah suku kata
- Multisensori/VAKT
- Kaedah Abjad Huruf
- Kaedah Terus/ Seluruh
- Kaedah rebus
Terima kasih.
Hadri bin Khairudin IPGK PM
•5/1/2021
2:17 PM

Tugasan:
Rosminah Hamzah & Siti Asiah Radzi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU PENDIDIKAN KHAS MASALAH PEMBELAJARAN

Kelas : Matahari
Mata Pelajaran : Bahasa Melayu
Tarikh
Masa : 08 Mei 2020
Bilangan murid : 9.50 pagi – 10.50 pagi
Nama Pelajar
: 6 orang
:

NAMA MURID KEHADIRAN NAMA MIURID KEHADIRAN
Angelina / Abu Hasan /
Mohd Ali / Ali Ghani /
Elayna ,/ Asiah Hanis /

Standard Kandungan : 3.1 Mengeja, membatang, dan menyebut suku kata
: 3.2 Membaca mekanis
Standard Pembelajaran : 3.1.1 Mengeja, membatang, dan menyebut suku kata KV

+ KV + KVK
: 3.2.1 Membaca kuat perkataan yang telah dipelajari
Hasil Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

i Mengeja sekurang-kurangnya enam daripada lapan perkataan yang
mengandungi suku kata KV + KV + KVK dengan betul dengan
bimbingan guru.

Ii membaca kuat sekurang-kurangnya enam daripada lapan perkataan yang
mengandungi suku kata KV + KV + KVK dengan betul dengan
bimbingan guru

Pengetahuan Sedia Ada : Murid boleh membaca perkataan berstruktur KV + KV +
KV. Contoh : tomato, kerusi, kemeja

Isi Pelajaran : karipap, ketupat, selipar, sekolah, basikal, telefon, pemadam, zirafah
Tunjang Disepadukan : Sains

EMK : Kreativiti dan Inovasi

Penerapan Nilai : Bekerjasama, Bertoleransi, Bertolak-ansur, Berdisiplin,
Kesungguhan, Kerajinan, Menghargai

Unsur Terapi : Pertuturan, cara kerja, pendengaran

Bahan Bantu Mengajar : Kad gambar, kad suku kata, ”domino” suku kata, alat
memancing, dadu, beras,

KB : Mengenalpasti

BCB : Membaca secara mekanis

KP : Verbal Linguisti

Langkah Isi pelajaran Aktiiviti Pengajaran dan Cataatn
1.Cari dan teka pembelajaran
Set induksi BBM kotak
(5minit) 1.Guru meminta murid beras
Mencari gulungan Gambar
kertas dalam kotak Nilai
berisi beras bekerjasama
2.Guru meinta murid
mengenal pasti gambar KB Mengenal
yang terdapat da;am Pasri
beras

Langkah 1 1.Permainan domino 1.Guru memberi kad BBM kad
(15minit) dan Suku kata kepada setiap murid gambar dan
gambar dan suku kata suku kata
Langkah 2 1.Permainan Dam suku 2.Guru meminta murid
(20 minit) kata menyambung suku kata Nilai tolenrasi
hingga membentuk dan
perkataan berdasarkan kesungguhaan
gambar
3.Murid mengeka BCB
perkataan tersebut membaca
bersama guru dan mekanis
rakan
KP verbal
1. Guru membahagikan Linguistic
murid 2 kumpulan BBM kertas
2.Murid dikehendaki dank ad
membaling dadu dan perkataan dan
ikut arahan pada kertas dadu butang
yang kena kecil
3,Murid dikehendaki Terapi
menampal pendengaran
gambarberdasarkan dan pertuturan
perkataan dan mengeja Toleransi
perkataan dengan Kesungguhan
bimbingan guru BCB
membaca
ecara mekanis
EMK kreativiti
dan inovasi

Langkah3 1.Permainan pancing BBM kad suku
kata pancing

Suku Kata 1.Guru meminta murid dan gambar
memancing kad suku Terapi
(15 minit) kata dalam baldi pendengaran
2Guru meminta murid dan pertuturan
melengkapkan dan main
perkataan dan BCB
menampal gambar dan membaca
suku kata diberi secara
3.Guru meminta murid mekanis
mengeja perkataan
tersebut dengan kuat

Penutup Aktiviti Imbas semula 1.Guru meinta murid BBM beras
(5 minit) mencari gulungan dank ad
kertas dalam beras gambar
2,Guru meminta murid Terapi
ulan semula gambar pertutran
dalam kertas dan eja KBT
semula beramai-ramai mengenal
pasti
BCB
membaca
secarA
MEKANIS

Refleksi :

___________________________________________________________________

Tugasan Oleh:
1) Rosminah Hamzah
2) Siti Asiah Radzi


Click to View FlipBook Version