RANCANGAN PELAJARAN HARIAN ONLINE
MINGGU 43 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.
TARIKH / HARI 9.11. 2020 ISNIN
MASA 8.00-10.00 PAGI STRATEGI PdP
TINGKATAN 1 BESTARI Pembelajaran Berasaskan
MATA PELAJARAN Bahasa melayu Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
KEHADIRAN /35 Masalah
Tema KARANGAN PENDEK Penggunaan Teknologi
STANDARD 3.6 Menulis untuk mengolah maklumat bagi
KANDUNGAN menghasilkan pelbagai bentuk penulisan dan grafik
STANDARD 3.6.2 Menulis untuk mengolah maklumat daripada PdP ABAD 21 /
PEMBELAJARAN bahan grafik kepada perenggan dan bahan prosa atau Entry card / Exit Card /
OBJEKTIF puisi kepada bahan ilustrasi menggunakan ayat yang Brainstorming /
PEMBELAJARAN/ gramatis Gallery Walk
Games /
KRITERIA KEJAYAAN Pelajar dapat: xStay, y Stray
1. Memahami cara menulis karangan pendek dengan Group Prensentation
AKTIVITI betul. Role Play
2. Menulis karangan pendek yang lengkap Traffic Light
berpandukan maklumat diberikan. GOOGLE FORM
GOOGLE CLASSROOM
Murid berjaya jika dapat: YOUTUBE
1. Murid berjaya jika dapat memahami cara menulis QUIZIZ
karangan pendek dengan baik berpandukan link KAHOORT
youtube yang diberikan pada group whatssap. GOOGLE MEET
2. Murid berjaya jika dapat menulis karangan pendek WHATSSSAP
yang lengkap pada google form yang diberikan.
Set induksi:
1. Guru menerangkan serba sedikit tentang cara
menulis karangan pendek dengan baik.
2. Murid diminta menonton link youtube berkaitan
dengan tips menulis karangan pendek yang baik. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
3. Kemudian murid diminta menerangkan semula di Peta Bulatan
group perbincangan whatssap berkaitan pemahaman Peta Buih
mereka menulis karangan pendek dengan baik. Peta Buih Berganda
4. Murid diminta menjawab secara rawak dalam Peta Pokok
group whatssap. Peta Dakap
5. Seterusnya, guru kongsikan latihan secara maya Peta Alir
iaitu menerusi google form iaitu bertajuk Peta Pelbagai Alir
perkhemahan unit beruniform. Peta Titi
6. Murid diminta membuat latihan pada google form
yang diberikan.
7. Jawapan murid dinilai oleh guru menerusi google
form yang telah siap dibuat. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
INTERNET, BUKU RUJUKAN TINGGI (KBAT)
BAHAN BANTU Buku teks, internet Mengaplikasi /
MENGAJAR (BBM) Kerjasama
RUJUKAN / SUMBER 1. 25/35 orang murid hadir kelas secara maya. Menganalisis /
NILAI 2. 17/25 orang murid dapat membuat latihan
menggunakan google form dengan baik. Menilai /
REFLEKSI 3.Penggunaan youtube membantu murid untuk
memahami cara menulis karangan pendek dengan Mencipta
baik.
4.Murid yang mempunyai masalah menggunakan ELEMEN MERENTASI
google form membuat latihan secara manual dan KURIKULUM (EMK)
screenshot jawapan pada guru.
Bahasa
PENTAKSIRAN
Latihan bertulis
EVIDEN: BAHAN MENGAJAR
SUMBER: YOUTUBE JAWPAN MURID
17 ORANG MENJAWAB SOALAN
Kehadiran
25/35
GOOGLE FORM
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN ONLINE
MINGGU 43 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.
TARIKH / HARI 10.11. 2020 SELASA
MASA 8.00-10.00 PAGI STRATEGI PdP
TINGKATAN 1 CEMERLANG Pembelajaran Berasaskan
MATA PELAJARAN Bahasa melayu Inkuiri
Pembelajaran Berasaskan
KEHADIRAN 27 /41 Masalah
Tema KARANGAN PENDEK Penggunaan Teknologi
STANDARD 3.6 Menulis untuk mengolah maklumat bagi
KANDUNGAN menghasilkan pelbagai bentuk penulisan dan grafik
STANDARD 3.6.2 Menulis untuk mengolah maklumat daripada PdP ABAD 21 /
PEMBELAJARAN bahan grafik kepada perenggan dan bahan prosa atau Entry card / Exit Card /
OBJEKTIF puisi kepada bahan ilustrasi menggunakan ayat yang Brainstorming /
PEMBELAJARAN/ gramatis Gallery Walk
Games /
KRITERIA KEJAYAAN Pelajar dapat: xStay, y Stray
1. Memahami cara menulis karangan pendek dengan Group Prensentation
AKTIVITI betul. Role Play
2. Menulis karangan pendek yang lengkap Traffic Light
berpandukan maklumat diberikan. GOOGLE FORM
GOOGLE CLASSROOM
Murid berjaya jika dapat: YOUTUBE
1. Murid berjaya jika dapat memahami cara menulis QUIZIZ
karangan pendek dengan baik berpandukan link KAHOORT
youtube yang diberikan pada group whatssap. GOOGLE MEET
2. Murid berjaya jika dapat menulis karangan pendek WHATSSSAP
yang lengkap pada google form yang diberikan.
Set induksi:
1. Guru menerangkan serba sedikit tentang cara
menulis karangan pendek dengan baik.
2. Murid diminta menonton link youtube berkaitan
dengan tips menulis karangan pendek yang baik. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
3. Kemudian murid diminta menerangkan semula di Peta Bulatan
group perbincangan whatssap berkaitan pemahaman Peta Buih
mereka menulis karangan pendek dengan baik. Peta Buih Berganda
4. Murid diminta menjawab secara rawak dalam Peta Pokok
group whatssap. Peta Dakap
5. Seterusnya, guru kongsikan latihan secara maya Peta Alir
iaitu menerusi google form iaitu bertajuk Peta Pelbagai Alir
perkhemahan unit beruniform. Peta Titi
6. Murid diminta membuat latihan pada google form
yang diberikan.
7. Jawapan murid dinilai oleh guru menerusi google
form yang telah siap dibuat. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
INTERNET, BUKU RUJUKAN TINGGI (KBAT)
BAHAN BANTU Buku teks, internet Mengaplikasi /
MENGAJAR (BBM) Kerjasama
RUJUKAN / SUMBER 1. 27/41 Orang murid dapat hadir kelas online. Menganalisis /
NILAI 2. 27 orang murid dapat membuat latihan pada
google form dengan baik. Menilai /
REFLEKSI 3. penggunaan youtube dapat membantu murid
membuat latihan karangan pendek dengan baik. Mencipta
4. Murid yang ketinggalan akan dibimbing oleh guru
secara manual iaitu menggunakan kaedah drop off di ELEMEN MERENTASI
sekolah. KURIKULUM (EMK)
Bahasa
PENTAKSIRAN
Latihan bertulis
EVIDEN: BAHAN MENGAJAR 27/41 ORANG MURID DAPAT
GOOGLE FORM MEMBUAT LATIHAN PADA
GOOGLE FORM
SUMBER: YOUTUBE KEHADIRAN
JAWAPAN MURID 26/41 ORANG
1C BM
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN ONLINE
MINGGU 43 STRATEGI PdP
TARIKH 11/11/2020 Penggunaan Teknologi
HARI RABU
MASA 8.00-10.00 PAGI PdP ABAD 21
TINGKATAN 2 Cemerlang Traffic Light
KEHADIRAN GOOGLECLASSROOM
MURID 20/26 YOUTUBE
MATA WHATSSAP
PELAJARAN GEOGRAFI
TEMA
STANDARD KAJIAN LAPANGAN di Mukah PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
KANDUNGAN 3.1 Pengangkutan di Malaysia
Choose an item.
STANDARD 1.2 KEDUDUKAN
PEMBELAJARAN Choose an item KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT)
Objektif 3.1.1 Mengenal pasti jaringan jalan raya dan jaringan landasan Mengaplikasi
pembelajaran kereta api di Malaysia.
3.1.4 Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi jaringan ELEMEN MERENTASI
KRITERIA pengangkutan di Malaysia. KURIKULUM (EMK)
PEMBELAJARAN 3.1.5 Membezakan kepentingan pengangkutan darat, Teknologi Maklumat dan
udara dan air di Malaysia. Komunikasi
TAHAP 1. Mengenalpasti objektif kajian tentang kajian kes.
PENGUASAAN 2. Menghuraikan kawasan kajian. PENTAKSIRAN
AKTIVITI 3. Menjelaskan jenis pengangkutan di mukah. Hasil projek
PEMBELAJARAN Pelajar berjaya jika dapat:
1. Mengenalpasti objektif kajian tentang kajian kes di Mukah NILAI
dengan panduan guru. KERAJINAN
2. Menghuraikan kawasan kajian di Mukah berdasarkan peta
yang diberikan. BAHAN BANTU MENGAJAR
3. Menerangkan jenis pengangkutan di Mukah berdasarkan Buku teks, buku
maklumat yang diberikan pada buku teks. rujukan/latihan
3
RUJUKAN/SUMBER
SET INDUKSI Internet
1. Murid diambil kehadiran menerusi applikasi whatssap.
2. Guru menerangkan serba sedikit tentang panduan membuat
kajian kes.
LANGKAH PERKEMBANGAN PEMBELAJARAN
1. Guru berkongsikan pautan video youtube pada group
whatssap.
2. Murid diminta memberikan respon perbincangan guru
menerusi whatsssap.
3. Murid diberikan tajuk pengangkutan di Mukah.
4. Guru seterusnya membimbing murid untuk menulis objektif
kajian dan kawasan kajian.
5. Murid diminta menuliskan kawasan kajian berdasarkan peta
dan maklumat yang diberikan oleh guru pada group whatssap.
PENUTUP
1. Hasil jawapan murid dinilai berdasarkan jawapan yang ditulis
pada googleclassroom.
2. Murid yang lemah dibimbing oleh guru menerusi group
whatssap.
REFLEKSI 1. 20/26 orang murid dapat menyertai kelas secara maya.
CATATAN 2. 6 orang murid tidak dapat mengikuti kelas kerana mempunyai masalah ketiadaan peranti
atau smartphone.
3. 6 orang murid tercicir dibimbing oleh rakan menerusi bahan yang dikongsikan oleh guru.
4. 10 orang murid dapat membuat kajian kes bahagian kawasan kajian dengan baik.
5. Penggunaan youtube membantu dalam meningkatkan kefahaman murid.
Pdp pada hari ini ditangguhkan kerana ______________________________________
EVIDEN: BAHAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN ONLINE
MINGGU 43 STRATEGI PdP
TARIKH 10/11/2020 Penggunaan Teknologi
HARI SELASA
MASA 10.30-12.30 tengah hari PdP ABAD 21
TINGKATAN 3 BESTARI Traffic Light
KEHADIRAN GOOGLECLASSROOM
MURID 9/28 YOUTUBE
MATA WHATSSAP
PELAJARAN GEOGRAFI
TEMA
STANDARD KAJIAN LAPANGAN di Mukah (HASIL KAJIAN) PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
KANDUNGAN 3.2 Kegiatan Ekonomi
di Malaysia Choose an item.
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.2 KEDUDUKAN KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
Objektif Choose an item TINGGI (KBAT)
pembelajaran Mengaplikasi
3.2.1 Menjelaskan jenis kegiatan ekonomi primer, sekunder
KRITERIA
PEMBELAJARAN dan tertier di Malaysia. ELEMEN MERENTASI
3.2.3 Menghuraikan faktor yang mempengaruhi kegiatan KURIKULUM (EMK)
TAHAP ekonomi di Malaysia. Teknologi Maklumat dan
PENGUASAAN 1. Mengenalpasti jenis kegiatan ekonomi primer, sekunder dan Komunikasi
AKTIVITI tertier di Mukah.
PEMBELAJARAN
2. Menghuraikan faktor yang mempengaruhi kegiatan ekonomi di PENTAKSIRAN
REFLEKSI Mukah. Hasil projek
CATATAN Pelajar berjaya jika dapat:
1. Menjelaskan jenis kegiatan ekonomi primer, sekunder dan NILAI
tertier di Mukah berpandukan maklumat pada buku teks dan KERAJINAN
internet. BAHAN BANTU MENGAJAR
2. Menerangkan faktir yang mempengaruhi kegiatan ekonomi di Buku teks, buku
Mukah dengan maklumat pada google dan maklumat daripada rujukan/latihan
internet.
4 RUJUKAN/SUMBER
SET INDUKSI Internet
1. Murid diambil kehadiran menerusi applikasi whatssap.
2. Guru menerangkan serba sedikit tentang panduan membuat
kajian kes.
LANGKAH PERKEMBANGAN PEMBELAJARAN
1. Guru berkongsikan pautan video youtube pada group
whatssap.
2. Murid diminta memberikan respon perbincangan guru
menerusi whatsssap.
3. Murid diminta menuliskan hasil kajian berdasarkan isi penting
daripada buku teks dan maklumat yang diberikan oleh guru pada
group whatssap.
PENUTUP
1. Hasil jawapan murid dinilai berdasarkan jawapan yang telah
ditulis dan screenshoot pada group whatssap.
2. Murid yang lemah dibimbing oleh guru menerusi group
whatssap.
1. 9/28 orang murid dapat menyertai kelas secara maya.
2. 2 orang murid dapat membuat hasil kajian dengan baik.
3. 22 orang murid tidak memberi respon pada group whatssap.
4. 2 orang murid dapat membuat kajian kes bahagian kawasan kajian dengan baik.
5. Penggunaan youtube membantu dalam meningkatkan kefahaman murid.
Pdp pada hari ini ditangguhkan kerana ______________________________________
EVIDEN: BAHAN
CUTI DEEPAVALI
JUMAAT-ISNIN
13/11/2020-
16/11/2020