The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

Buku Program 2021_5_6170030054702056181-mesyuarat Agung

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by annz.azwa, 2021-02-22 10:25:19

MESYUARAT AGUNG MGKK TEMERLOH KALI KE 14 2021

Buku Program 2021_5_6170030054702056181-mesyuarat Agung

Keywords: MESYUARAT AGUNG MGKK TEMERLOH KALI KE 14 2021

MESYUARAT AGUNG MGKK
DAERAH TEMERLOH KALI

KE 14 TAHUN 2021

TARIKH / HARI:
24 FEB/RABU

MASA:
9.00 PAGI

TEMPAT:
TEMPAT MASING-MASING
SECARA ATAS TALIAN—GOOGLE

MEET

AGENDA MESYUARAT

BACAAN DOA
 UCAPAN ALU-ALUAN PENGERUSI

MAJLIS
 SLOT TAKLIMAT PPD
 UCAPAN YDP MGKK DAERAH

TEMERLOH
 MEMBENTANG DAN MENGESAHKAN

MINIT MESYUARAT AGUNG KALI
KE-13
* membentang dan mengesahkan
laporan tahunan.
 MEMBENTANG DAN MENERIMA
PENYATA KEWANGAN
 PEMBUBARAN JAWATANKUASA
MGKK DAERAH TEMERLOH SESI
2019/2021
 MEMILIH JAWATANKUASA SESI
2021/2023
 MEMBENTANG DAN MEMBAHASKAN
USUL
 UCAPAN PENANGGUHAN

MAJLIS GURU KAUNSELING KEBANGSAAN (MGKK)
DAERAH TEMERLOH
D/A SMK ABU BAKAR

28000 TEMERLOH, PAHANG

Ruj. Fail: MGKK 01/02/020( )
Tarikh: 17 Feb 2020

Bersamaan : 05 Rejab 1442H

Assalamualaikum dan salam sejahtera.
Semua MGKSM Sekolah Rendah Daerah Temerloh
Semua GBKSM Sekolah Menengah Daerah Temerloh,
(Nama Seperti Lamiran)

Tuan. Puan,

NOTIS MESYUARAT AGUNG MGKK DAERAH TEMERLOH KALI KE 14 SESI 2021/ 2022

Perkara di atas dengan segala hormat dan sukacitanya adalah dirujuk.

2. Jawatankuasa MGKK Daerah Temerloh telah bersetuju mengadakan Mesyuarat Agung kali
ke 14 pada ketetapan berikut:

Tarik : 24 Februari 2021 (Rabu)
Masa : 9.00 pagi
Tempat : Tempat masing-masing ( secara atas talian –Google Meet )

3. Agenda Mesyuarat adala seperti berikut:
1) Bacaan doa
2) Ucapan alu-aluan Pengerusi Majlis
3) Slot taklimat PPD
4) Ucapan YDP MGKK Daerah Temerloh
5) Membentang dan mengesah minit Mesyuarat Agong kali ke 13
6) Membentang dan mengesah laporan tahunan
7) Membentang dan menerima penyata kewangan
8) Pem bubaran jawatankuasa MGKK Daerah Temerloh Sesi 2019/2021
9) Pemilihan Jawatankuasa Sesi 2021/2023
10) Membahas Usul-usul (jika ada)
11) Ucapan penangguhan

4. Sebarang usul yang ingin dibawa ke mesyuarat agong hendaklah dihantar kepada
Setiausaha MGKK daerah Temerloh sebelum atau pada 22 Februari 2021 (Isnin)

Harap Maklum.
Sekian, Terima kasih. Wassalam.

“BERKHIDMAT UNTUK NEGARA”

EN. AZRIL BIN OYHMAN
Yang Dipertua MGKK
MGKK Daerah Temerloh

SENARAI JAWATANKUASA
MAJLIS GURU KAUNSELING KEBANGSAAN

(MGKK) DAERAH TEMERLOH
TAHUN 2019/2021

BIL JAWATAN NAMA SEKOLAH

1 YDP EN. AZRIL BIN OTHMAN SMK ABU BAKAR
SMK SEBERANG
2 TIMBALAN YDP EN. AZALI BIN MAT PIAH TEMERLOH
SMK SERI TUALANG
3 NAIB YDP 1 1.EN. JAMRI BIN SIDEK
4 NAIB YDP 2 2.EN. AZMI BIN SAMAH SK SUNGAI GAU
MADRASAH TARBI-
5 SETIAUSAHA PN. SUHAILAH BT OTHMAN YAH ISLAMIYAH
SK PAYA PULAI
6 N/ SETIAUSAHA PN. NORAZAH BT ISMAIL
SMK MENTAKAB
7 BENDAHARI TN. HJ. MOHD AMIR BIN SYAFIE
SK TELUK SENTANG
8 N/ BENDAHARI TN. HJ ZAINUDDIN BIN WAN NAWANG
SMK BUKIT DAMAR
9 AJK 1. SITI ROGAYAH BT ISHAK
KV TEMERLOH
10 AJK 2. PN. NORHUDA BT JAHARUDIN SMK DATUK BA-
HAMAN
11 AJK 3. PN. MAZILAH BT SIRON SBPI TEMERLOH

12 AJK 4. EN. MAHAZAN BIN ABU HASSAN

13 AJK 5. TN. HJ AZHAR BIN AHMAD SMK HWA LIAN
14 AJK 6. TN. HJ. SHA'ARI BIN OTHMAN SMK SERI SEMAN-
15 AJK 7. EN. KHAIRUL ‘AZMI BIN MOHAMED TAN
SK TEMERLOH JAYA

16 AJK 8. PN. MIMI HAYATI BT HASHIM SK ABU BAKAR

17 AJK 9. CIK SIVASANKARI A/P MUNIANDY SJKT BANDAR MEN-
TAKAB

18 AJK 10. PN. NURUSSAADAH BT MOHAMMED SK SERI SONGSANG

19 X-OFFICEO GC 1. PN. NOR ROHAINI BT YAAKOB SMK TEMERLOH
JAYA

20 X-OFFICEO GC 2. PN. RUZLINDA BT AHMAD ZAHID SMK LANCHANG

21 X-OFFICEO GC 3. EN. ZULKIFLI BIN MAMAT SMK KUALA KRAU

22 PEMERIKSA 1. CIK NURUL AZWA BT MOHD YUSOF SMK PAYA PULAI
KIRA-KIRA

23 PEMERIKSA 2. PN. NUNZARINA BT AHMAD SK SG GAU
KIRA-KIRA

SENARAI NAMA GURU BIMBINGAN DAN KAUNSELING
SEPENUH MASA DAERAH TEMERLOH TAHUN 2021

BIL NAMA SEKOLAH NO.TEL

1 EN. AZRIL BIN OTHMAN SMK TEMERLOH JAYA 0139685414
2 EN. AZALI BIN MAT PIAH
SMK SEBERANG
TEMERLOH
0133100109

3 EN. JAMRI BIN SIDEK SMK SERI TUALANG 0199657893
4 PN. SUHAILAH BT OTHMAN
MADRASAH TARBIYAH
ISLAMIYAH
0139941880

5 PN. NORAZAH BT ISMAIL SK PAYA PULAI 01119948281

6 TN. HJ ZAINUDDIN BIN WAN NA- SK BANDAR TEMERLOH 0199429028
WANG

7 PN. SITI ROGAYAH BT ISHAK SMK BUKIT DAMAR 0199992991

8 PN. NORHUDA BT JAHARUDIN KV TEMERLOH 0122994065

9 PN. MAZILAH BT SIRON SMK DATUK BAHAMAN 0139218771

10 EN. MAHAZAN BIN ABU HASSAN SBPI TEMERLOH 0134720688

11 TN. HJ AZHAR BIN AHMAD SMK HWA LIAN 0199568048

12 TN. HJ. SHA'ARI BIN OTHMAN SMK SERI SEMANTAN 0139062663

13 PN. MIMI HAYATI BT HASHIM SK ABU BAKAR 0199928814
14 PN SIVASANKARI A/P MUNIANDY SJKT BANDAR MEN- 0169410316
TAKAB

15 PN. NURUSSAADAH BT MOHAMMED SK SERI SONGSANG 0139238875

16 PN. NOR ROHAINI BT YAAKOB SMK TEMERLOH JAYA 0199886117

17 PN. RUZLINDA BT AHMAD ZAHID SMK LANCHANG 0199620727

18 EN. ZULKIFLI BIN MAMAT SMK KUALA KRAU 0199321296

19 CIK NURUL AZWA BT MOHD YUSOF SMK PAYA PULAI 0129644376

20 PN. NUNZARINA BT AHMAD SK SUNGAI GAU 0199872904

21 PN. EMI HAZARINA BINTI HASSAN SMK TELUK SENTANG 01110103772

22 PN. NAZIRAH BINTI AB RAHMAN SMK SERI BAHAGIA 0137078004

23 PN. SITI ALSALIHAH BINTI YAACOB SMK KERDAU 0172717057

24 PN. ZURIAYA BINTI ZAINUDIN SMK BUKIT CERMIN 0199081563

25 PN. HISHAMMUDDIN BIN IBRAHIM SMK TEMERLOH 1099822330

26 PN.NORKAMSIAHTI BINTI OTHMAN SMK TEMERLOH 0197741365

27 PN.HASPURA BINTI ABU HANIPAH SMK KUALA KRAU 0139110381

28 PN. ZAHIRRA BINTI ABDUL RAHMAN SMK KUALA KRAU 0194232380
0199711388
29 PN.SITI MARIAM BT MOHD ROMZI SMK SERI SEMANTAN
TAN

SENARAI NAMA GURU BIMBINGAN DAN KAUNSELING
SEPENUH MASA DAERAH TEMERLOH TAHUN 2016

BIL NAMA SEKOLAH NO TEL

30 PN.RAHIMAH BINTI IDRIS SMK SERI TUALANG 0199339540
31 PN.NOORKASMAWATI BINTI MOHD SMK SEBERANG 0193719260
32 YUSOF TEMERLOH
33
34 PN.SARAHAH BINTI IBRAHIM SMK ABU BAKAR 0126970954
35
36 PN. NOOR ASHIKIN BINTI ASMADI SMK HWA LIAN 0199280028
37
38 PN. REMA A/P KRISHNAN SMK HWA LIAN 0139076537
39 PN. BHUVANESWARI A/P SIN- 0196888587
40 NATHAMBY SMK MENTAKAB 0129883246
41 PN. HASNIZAR BINTI ABD LATIF 0135602545
42 KOLEJ VOKASIONAL 01156441452
43 PN. NORZITA BINTI ISMAIL PUTERI
44 KOLEJ VOKASIONAL
45 PN. NAWAL BINTI SABARUDDIN PUTERI
46 KOLEJ VOKASIONAL
47 TEMERLOH
48
49 PN. HURUL AIN BINTI MOHD NOR SBPI TEMERLOH 0125256165
50
51 PN. NOR ASMIDAR BINTI ARIFFIN SPBI TEMERLOH 0148065397

52 PN. ADURA BINTI ABD RAHMAN SK BATU KAPOR 0199220674
53 PN. FAUZIANA BINTI SULAIMAN
54 SK MENTAKAB ( CHAT-
55 IN ) 0199206034

PN. JAMILAH BINTI ABDUL RASHID SK TANJUNG LALANG 0199507835

PN. KOH SHU JING SJK (C) KHEE CHEE 0169808929

EN. MOHAMED BIN ABD SAMAD SK DESA BAKTI 01114943244
EN. MOHD NAZARUDIN BIN MOHD
NOHONG SK PENDERAS(JHEOA) 0199469099

EN. NORAZLITA BINTI ABDUL RAHIM SK JALAN BAHAGIA 0129463866

PN. WOON CHOOI YING SJK (C) MENTAKAB (2) 0129395220

PN. YOUNG MEOW CHIN SJK (C) MENTAKAB (1) 0109101929

PN. MOHD NOR BASHAH BIN ABD KA- SK PAYA PULAI 0179842714
DIR

PN. AINA MUSLIHAH BT SHAMSU BA- SRA AT-TAQWA 0133890144
HARING

PN. NIK KHAIRUN NISAA NIK MUSTA- KV TEMERLOH 0103889902
FA

PN. MOHD ZAKI AL-JIHADI BIN MAT SMK BUKIT DAMAR 0139781338
YUNUS

PN. NURULHIDAYU BINTI WAN HANA- SMK DATUK BAHAMAN 0108788820
PI

PN. SITI KHADIJAH BINTI SAAD SMK MENTAKAB 01119482384

MESYUARAT AGUNG MAJLIS GURU KAUNSELING (MGKK)
DAERAH TEMERLOH
KALI KE-13 2020/2021

TARIKH : 13 FEBRUARI 2020
HARI : KHAMIS
MASA : 8.00 PAGI
TEMPAT : DEWAN WAWASAN SMK ABU BAKAR

KEHADIRAN: NAMA SEKOLAH
BIL NAMA GBKSM SMK Abu Bakar
1 En.Azril bin Othman SSN SMK Seberang
2 En. Azali bin Mat Piah Temerloh
SMK Mentakab
3 En. Mohamad Amir bin Shafie SMK Seri Tualang
4 En. Jamri bin Sidek SK Temerloh Jaya
5 En.Mohd Khairul ‘Azmi bin Mohamed
SK Bandar Temerloh
Salim Madrasah Tarbiah Is-
6 En. Zainuddin bin Wan Nawang lamiah
7 Pn. Suhailah binti Othman SMK Abu Bakar
SMK Temerloh Jaya
8 Pn. Siti Rogayah binti Ishak SMK Datuk bahaman
9 Pn. Nor Rohaini bt Yaacob SMK Paya Pulai
10 Pn. Mazilah bt Siron SK Paya Pulai
11 Cik Nurul Azwa btMohd Yusof SMK Lanchang
12 Pn. Norazah binti Ismail SMK Hwa Lian
13 Pn. Ruzlinda bt Ahmad Zahid SMK Seri Semantan
14 Tn. Hj Azhar bin Ahmad SK Sungai Gau
15 Tn. Hj Sha’ari bin Othman SK Abu Bakar
16 Pn. Nunzarina bt Ahmad SMK Abu Bakar
17 Pn. Mimi Haryati binti Hashim SMK Seri Bahagia
18 Pn. Sarahah binti Ibrahim SMK Temerloh
19 Pn. Nazirah bt Ab Rahman
20 En. Hishammuddin bin Ibrahim

KEHADIRAN: SEKOLAH
BIL NAMA SMK Temerloh
21 Pn. Norkamsiahti bt Othman

22 Pn. Noorkasmawati bt Mohd SSN SMK Seberang Temerloh
Yusoff SMK Bukit Cermin

23 Pn. Zuriaya bt Zainudin

24 Cik Nurhidayah bt Salleh SMK Bukit Damar

25 Pn. Rahimah binti Idris SMK Seri Tualang

26 Pn. Bhuvaneswari a/p Sinnathamby SMK Mentakab

27 Pn. Noor Ashikin bt Asmadi SMK Hwa Lian

28 Pn. Rema a/p Krishnan SMK Hwa Lian

29 Pn. Siti Mariam binti Mohd Romzi SMK Seri Semantan
Tan

30 Pn. Siti Alsalihah binti Yaakob SMK Kerdau

31 Pn. Zahirra binti Abdul Rahman SMK Kuala Krau

32 En. Zulkifli bin Mamat SMK Kuala Krau

33 Pn. Haspura binti Abu Hanipah SMK Kuala Krau

34 Pn. Hasnizar bt Abd Latif KV Puteri

35 Pn. Nawal binti Sabaruddin KV Temerloh

36. Pn. Nor Asmidar binti Ariffin SBPI Temerloh

37. En. Mahazan bin Abu Hassan SBPI Temerloh

37 Pn. Nurussaadah binti Mohammed SK Seri Sonsang

38 En. Mohd Nazarudin bin Mohd SK Penderas
Nohong SJK (C) Khee Chee

39 Pn. Koh Shu Jing

40 Pn. Young Meow Chin SJK © Mentakab 1

41 Pn. Norazlita bt Abdul Rahim SK Jalan Bahagia

42 En. Mohd Nor Bashah bin Abdul SK Paya Pulai
Kadir SJK © Mentakab 2

43 Pn. Woon Chooi Ying

44 Cik. Nur Aina Muslihah binti SRA At-Taqwa
Shansu Baharing

TIDAK HADIR:

BIL NAMA GBKSM SEKOLAH
1 Pn. Norhuda bt Jaharudin KV Temerloh
2 Pn. Pn. Emi Hazrina bt Hassan SMK Teluk Sentang
3 En. Razali bin Mohamad SMK Temerloh Jaya
4 Pn. Norzita binti Ismail KV Puteri
5 Pn. Sivasankari a/p Muniandy SJKT Bandar Men-
takab
6 Pn. Nurul Ain binti Mohd Nor SBPI Temerloh
7 Pn. Nik Khairun Nisaa binti Nik Mustafa KV Temerloh
8 Pn. Adura bt Abd Rahman SK Batu Kapor

AGENDA MESYUARAT: TINDAKAN

BIL PERKARA

1 UCAPAN ALUAN PENGERUSI MGKK (En. Azril
bin Othman)
1.1 Memulakan mesyuarat dengan bacaan Ummul
Kitab Al-Fatihah.

1.2 Tuan Pengerusi mengucapkan terima kasih kepada Makluman
semua Guru

Bimbingan dan Kaunseling Sepenuh Masa
(GBKSM) yang hadir.

Beliau turut merakamkan penghargaan kepada
semua

GBKSM atas kerjasama dalam menjayakan pro-
gram sepanjang tahun.

Kerjasama daripada GBKSM sangat penting dan
amat diperlukan kerana

pengerusi tidak mampu melaksanakan tugas yang
diamanahkan tanpa

bantuan dan sokongan daripada rakan- rakan
GBKSM.

1.3 Tuan Pengerusi turut memaklumkan tiada pelanti-
kan Jawatankuasa baru

pada mesyuarat kali ini. pelantikan AJK baru akan
diadakan pada sesi tahun hadapan iaitu 2021.

2 PEMBENTANGAN DAN PENGESAHAN MINIT
MESYUARAT AGUNG KALI KE 12
2.1 Pn. Suhailah binti Othman (SU MGKK) memben-
tangkan minit mesyuarat yang lalu.
Makluman
2.2 Pn. Nor Rohaini bt Yaacob mencadangkan agar
minit mesyuarat disahkan dan diterima.
2.3 Pn. Siti Mariam menyokong cadangan tersebut.

3 LAPORAN AKTIVITI TAHUNAN 2019
3.1 Pn. Suhailah binti Othman (SU MGKK)
melaporkan aktiviti MGKK Daerah Temerloh bagi Makluman
tahun 2019.
3.2 Laporan diterima sebulat suara.

4 PEMBENTANGAN KEWANGAN
4.1 Tn. Hj Mohamad Amir bin Shafie (Bendahari
MGKK) membentangkan penyata kewangan berakhir Makluman
31 Disember 2019.
4.2 Tn. Hj Zainuddin mencadangkan agar penyata
kewangan diterima dan disahkan.
4.3 Tn. Hj Sha’ari menyokong cadangan tersebut

BIL PERKARA TINDAKAN

5 USUL DAN CADANGAN
5.1 Tn. Hj Sha’ari mencadangkan supaya melantik
seorang GBKSM Sekolah Menengah dilantik bagi mem- Makluman
bantu bahagian kewangan kerana Bendahari (Tn. Hj
Mohd Amir) bakal bersara pada penghujung tahun 2020.
Ahli mesyuarat bersetuju untuk melantik En
Hishamuddin sebagai Pemangku Bendahari

5.2 Pn. Norashikin mencadangkan supaya mengadakan AJK
lawatan penanda aras (luar daerah atau negeri) dengan MGKKDT
mendapatkan tajaan daripada Kolej Swata
(pengangkutan dan makanan)
Pengerusi: Cadangan tersebut akan cuba dilaksanakan
pada tahun ini

5.3 Pn. Norashikin turut mencadangkan supaya menga- AJK
dakan Majlis Hi-Tea di Menara Kuala Lumpur. MGKKDT
Pengerusi: Cadangan akan dibincangkan untuk pelaksa-
naan.

6 UCAPAN PENANGGUHAN PENGERUSI MGKD
TEMERLOH -EN. AZRIL BIN OTHMAN

6.1 Pengerusi memaklumkan pertukaran GBKSM dalam Makluman
daerah yang melibatkan: Makluman

a) Pn. Nunzarina (SK Bandar Temerloh ke SK
Sungai Gau)

b)Tn Hj Zainudin (SK Teluk Sentang ke SK Bandar
Temerloh)

c)Pn. Siti Rogayah (SMK Bukit Damar ke SMK Abu
Bakar)

6.2 Pengerusi turut memaklumkan berkaitan pertukaran Makluman
En. Azmi bin Samah ke daerah Kuantan.

6.3 Pengerusi mengalu-alu kemasukan GBKSM baru ke
daerah Temerloh iaitu:

a)Cik Nur Aina Muslihah binti Shansu Baharing
(SRA At-Taqwa)

b) Pn Nur Hidayah bt Salleh (SMK Bukit Damar)

BIL PERKARA TINDAKAN

6 6.4 En. Jamri mencadangkan agar :

6.4.1 Mesyuarat agung akan datang diadakan di luar
daerah seperti di IPTA/IPTS yang menjalin hubungan
dengan MGK daerah Temerloh.
6.4.2 Aktiviti melibatkan pelajar di peringkat daerah
ditingkatkan sekurang-kurangnya 2 program.
6.4.3 Aktiviti Ziarah Cakna (Guru-Guru daerah
Temerloh) diteruskan.
6.4.4 Mencari ilmu kaunseling yang baru dan terkini AJK
MGKKDT
untuk meningkatkan profesionaisme Guru Bimbingan
Kaunseling.

Pengerusi : cadangan En. Jamri akan dibincangkan
untuk pelaksanaan.

7 Majlis mesyuarat berakhir dan ditangguhkan pada pukul
10.00 pagi.

Disediakan oleh, Disahkan oleh,
………………………… ………………………………..
(PN. SUHAILAH BINTI OTHMAN) (EN. AZRIL BIN OTHMAN)
SU MGKK DAERAH TEMERLOH YDP MGKK DAERAH TEMERLOH
2019/2021 2019/2021

LAPORAN AKTIVITI / PROGRAM MGKK DAERAH
TEMERLOH

BAGI TAHUN 2020

BIL PRORAM / AKTIVITI TARIKH
1 MESYUARAT PENGURUSAN JAWATANKUASA LAKSANA
AJK MGKK DAERAH TEMERLOH KALI PERTAMA
BAGI TAHUN 2020 22 JAN
2 TAKLIMAT PERANCANGAN PERKHIDMATAN 2020
BIMBINGANDAN KAUNSELING DAERAH
TEMERLOH 2020 (RABU)
3 TAKLIMAT PEMBANGUNAN PROFESIONALISME
GURU BIMBINGAN DAN KAUNSELING (NEGERI 13 FEB
PAHANG) BAGI TAHUN 2020 2020

(KHAMIS)

11 MAC
2020

(RABU)

JAWATANKUASA MAJLIS GURU BIMBINGAN DAN KAUNSELING
DAERAH TEMERLOH SESI 2021/2023

JAWATAN NAMA GURU NAMA SEKOLAH
YANG DIPERTUA

N/ TANG DI
PERTUA
SETIAUSAHA

N/ SETIAUSAHA

BENDAHARI

N/ BENDAHARI 1.
AJK 2.
3.
X-OFFICEO GC 4.
5.
6.
7.
8.
9.
10..

CATATAN


Click to View FlipBook Version
Previous Book
SLIDE MURID PAJSK
Next Book
Buku pengurusan hem dan perancangan 2021