RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SK SERI BENGKAL
2021
Nama: MASRIZAL BIN NARIS
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 25 / Khamis 1-Aug-2021 / 8.00 - 10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 6 Fleksibel - Pendidikan Kesihatan
3. Tema / Tajuk: TEST1 / TEST
1.5
4. Standard Kandungan:
1.5.1
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: kira wang
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44416
8.1: Ilmu/Nilai
Buku teks, Video Youtube
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat kira wang dan
9. Bahan Bantu Mengajar:
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 15 mu d a m wa 3 da da 4 so de n ul
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 30 / Khamis 7-Sep-2021 / 8.00 - 10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 2 Bestari - Matematik
3. Tema / Tajuk: Piramid / 3 D
2.1.1
4. Standard Kandungan:
2.1.1.1
5. Standard Pembelajaran: 2.2.1
2.2.1.1
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
Murid akan dapat melukis piramid
7. Aktiviti PDP: 1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44539
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat Murid akan dapat melukis piramid dan
9. Bahan Bantu Mengajar:
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 7 or m i m as e h a d pa m a t an g em n
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 30 / Khamis 7-Sep-2021 / 8.00 - 10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 5 Efektif - Pendidikan Jasmani
3. Tema / Tajuk: Cergas dan Sihat / Kecergasan Fizikal
3.1.1
4. Standard Kandungan:
3.2.1
3.2.1.1
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Tekan tubi 12 kali
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44539
8.1: Ilmu/Nilai Video Youtube go fo m na ma hi m i
8.2: EMK/KB/BCB Cergas dan Sihat
9. Bahan Bantu Mengajar:
Kecergasan Fizikal
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat Tekan tubi 12 kali dan
11. Refleksi/Impak: 10 or m i d me w en b u d
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 30 / Khamis 7-Sep-2021 / 10.30 - 12.30
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 5 Efektif - Pendidikan Kesihatan
3. Tema / Tajuk: Bina OTOT / KEKUATAN OTOT
2.1
4. Standard Kandungan:
2.1.1
5. Standard Pembelajaran: 2.1.1.
2.2.1
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
SIT UP
7. Aktiviti PDP: 1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44539
8.1: Ilmu/Nilai
Lembaran kerja
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat SIT UP dan
9. Bahan Bantu Mengajar:
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 19 mu d a m h ar sa n ba
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 31 / Khamis 21-Sep-2021 / 8.00 - 10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 2 Bestari - Matematik
3. Tema / Tajuk: SUKATAN DAN GEOMETRI / Bentuk 2 demensi
7.2 Bentuk dua dimensi.
4. Standard Kandungan:
5. Standard Pembelajaran: 7.2.1Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya.
7.2.2 Melukis bentuk asas bagi bentuk dua dimensi.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Melukis segiempat sama, segiempat tepat, segitiga dan bulatan
Menyatakan jumlah bucu dan garisan lurus dalam bentuk segiempat sama,
segiempat tepat dan bulatan
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 26/9/21
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube, Google form, Modul
8.2: EMK/KB/BCB
9. Bahan Bantu Mengajar:
Murid dapat Melukis segiempat sama, segiempat tepat, segitiga dan bulatan
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: dan Menyatakan jumlah bucu dan garisan lurus dalam bentuk segiempat
sama, segiempat tepat dan bulatan
11. Refleksi/Impak: 18 or m i m ju n a j a n ip uk is d a m wa n sa
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 31 / Khamis 22-Sep-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Jasmani / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan:
Rekreasi dan Kesenggangan / Hidup Semula
5. Standard Pembelajaran:
1.14 Berkebolehan melakukan aktiviti rekreasi dan kesenggangan.
2.14 Berkebolehan mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti
rekreasi dan kesenggangan
1.14.2 Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari
dan mengelak dalam permainan Libat dan Hidup Mati.
2.14.2 Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain
permainan tradisional seperti permainan Libat dan Hidup Mati.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
Menerangkan cara bermain permainan tradisional yang
Mmeenngggeunanal pkaanstiksetmraatehgiriaynabnegrlsaerisduaani mengelak dalam permainan Libat dan
dHiigduunpaMkaantisemasa bermain permainan tradisional seperti permainan Libat dan
H1-iduGp uMruatmi deamnbmeerinkayantaakraahnannyadadlaalmamgrgoouopgwlehfaotrsmapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 26/9/21
8.1: Ilmu/Nilai
Buku teks, Video Youtube, Google form
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat so t i
9. Bahan Bantu Mengajar: Menerangkan cara bermain permainan tradisional yang
menggunakan kemahiran berlari dan mengelak dalam permainan Libat dan
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: d5HiigodruunpaMkmaantisideammnaMseanbjugeernmanalipnapspetoirmstarainnteagni tyirkaandgisisoenksaaulasieperriti penrmaiinnan Libnaut dkan
11. Refleksi/Impak: Hidup Mati dan menyatakannya dalam google form
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 31 / Khamis 23-Sep-2021 / 10.30 - 12.30
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 5 Efektif - Pendidikan Kesihatan
3. Tema / Tajuk: PEERS / Pemakanan Sihat
8.1Amalan pemakanan sihat dan selamat
4. Standard Kandungan:
5. Standard Pembelajaran: 8.1.1 Menyatakan kepentingan pengambilan nutrien daripada pelbagai jenis
6. Objektif: makanan.
7. Aktiviti PDP: 8.1.2 Menjelaskan kepentingan membaca maklumat nutrien pada label
makanan.
Di akhir PdP murid dapat:
Murid menyatakan 2 kepentingan karbohidrat dan protein dalam google form
Murid menyenaraikan 3 nutrien yang ada pada label kicap dan sos dan
menyatakan satu kepentingannya dalam amalan makanan yang sihat
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 26/9/21
8.1: Ilmu/Nilai
Buku teks, Video Youtube, Google form
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat Murid menyatakan 2 kepentingan karbohidrat dan protein dalam t
9. Bahan Bantu Mengajar: google form dan Murid menyenaraikan 3 nutrien yang ada pada label kicap
dan sos dan menyatakan satu kepentingannya dalam amalan makanan yang
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: s8ihorat m i m ri pa n n a b al P an ko n am
11. Refleksi/Impak:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 32 / Khamis 28-Sep-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 2 Bestari - Matematik / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan: SUKATAN DAN GEOMETRI / Paparan bentuk 3 Dimensi
7.3 Penyelesaian masalah.
7.3.1 Menyelesaikan masalah yang melibatkan situasi harian.
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: 1. Melukis hamparan Objek 3 Dimensi kubus, kuboid dan piramid
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44265
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube, Lembaran kerja, Gambar
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat 1. Melukis hamparan Objek 3 Dimensi kubus, kuboid dan piramid
9. Bahan Bantu Mengajar: dan
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 6 or m i m ri p , da ra m me l a b n a t ha bi re
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 32 / Khamis 29-Sep-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Jasmani / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan:
Minggu Kecergasan / Senaman Memanaskan Badan
5. Standard Pembelajaran:
3.1 Berkebolehan melakukan aktiviti fizikal berdasarkan konsep kecergasan.
4.1 Berkebolehan mengaplikasi konsep kecergasan semasa melakukan aktiviti
fizikal.
3.1.1 Melakukan aktiviti memanaskan badan dan menyejukkan badan.
3.1.2 Mengira kadar nadi sebelum dan selepas melakukan aktiviti fizikal.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
1. Melakukan pergerakan regangan yang merangkumi semua otot utama dari
aras kepala ke kaki
2. Mengira kadar nadi secara karotid dan radial dan menyatakan secara
bertulis melalui google form.
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44265
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube, Google form
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat 1. Melakukan pergerakan regangan yang merangkumi semua otot
9. Bahan Bantu Mengajar: utama dari aras kepala ke kaki dan 2. Mengira kadar nadi secara karotid dan
radial dan menyatakan secara bertulis melalui google form.
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 18 or m i d me r a s a k o d ra
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 32 / Khamis 30-Sep-2021 / 10.30 - 12.30
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 5 Efektif - Pendidikan Kesihatan
3. Tema / Tajuk: PEERS / Label makanan
8.1Amalan pemakanan sihat dan selamat
4. Standard Kandungan:
8.1.3 Menganalisis maklumat nutrien yang terdapat pada label makanan.
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
Menentukan jenis makanan yang mempunyai kandungan karbohidrat yang
paling tinggi berdasarkan label yang ditunjukkan
Menyatakan jenis makanan yang mempunyai kandungan protein yang paling
tinggi berdasarkan label yang ditunjukkan
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 44265
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube, Google form
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat Menentukan jenis makanan yang mempunyai kandungan
9. Bahan Bantu Mengajar: karbohidrat yang paling tinggi berdasarkan label yang ditunjukkan dan
Menyatakan jenis makanan yang mempunyai kandungan protein yang paling
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: t9inogrgi bemrdaisadrkan lmabeel ywang doitlunjuPkkan en b i .
11. Refleksi/Impak:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 33 / Khamis 5-Oct-2021 / 8.00 - 10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 2 Bestari - Matematik
3. Tema / Tajuk: Sukatan Dan Geometri / Ruang
7.3 Penyelesaian masalah.
4. Standard Kandungan:
7.3.1 Menyelesaikan masalah yang melibatkan situasi harian.
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Melukis hamparan bagi kon dan silinder.
Membina 2 bentuk tiga dimensi iaitu kubus, kuboid, piramid, kon dan silinder
daripada hamparan yang telah dipelajari.
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 10 OK 2021
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube, Google form, Modul
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat Melukis hamparan bagi kon dan silinder. dan Membina 2 bentuk na t3
9. Bahan Bantu Mengajar: tiga dimensi iaitu kubus, kuboid, piramid, kon dan silinder daripada hamparan
yang telah dipelajari.
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: Sem u d ir P da k ak ga h i . 12/19 mu d a m
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 33 / Khamis 5-Oct-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Kesihatan / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan: Kesihatan Persekitaran / Penyakit
3.1 Mengetahui jenis penyakit dan cara mencegah serta mengelak risiko
penyakit dalam kehidupan harian.
5. Standard Pembelajaran: 3.1.2 Mengetahui gejala dan tanda penyakit bawaan makanan, dan penyakit
bawaan air.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
Menjelaskan dengan contoh cara merebak dan mencegah penyakit bawaan
makanan,
dMaenmpbeunaytapkeitmbearwhaaatianna(ird.aripada pengalaman ) amalan pencegahan
keracunan makanan di kantin sekolah dalam kalangan murid sebelum
p1a- ndGemuriuk mbeermlabkeurikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 10 OK 2021
8.1: Ilmu/Nilai
Buku teks, Google form, Gambar
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat Menjelaskan dengan contoh cara merebak dan mencegah
9. Bahan Bantu Mengajar: penyakit bawaan makanan,
dan penyakit bawaan air. dan Membuat pemerhatian( daripada pengalaman )
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: SmameumaridlansepubeendlucmegpairahnaPdnekmedrikaacbuenrlaaknkumaakkanan gdai kanhtin sieko. lah dalam kalangan
11. Refleksi/Impak:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 33 / Khamis 7-Oct-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 5 Efektif - Pendidikan Jasmani / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan:
Cergas Selalu / Jom Cergas Jom Santai
5. Standard Pembelajaran:
4.1 Mengaplikasi konsep kecergasan semasa melakukan aktiviti fizikal.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti fizikal.
4.1.3 Menyatakan kadar nadi yang mesti dicapai selepas memanaskan badan.
4.1.4 Menerangkan kesan dehidrasi semasa melakukan senaman.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
Menerangkan jumlah kenaikan nadi yang diperoleh dari kiraan radial sebelum
'warm up' dan semasa 'warm up'
Menerangkan sebab perpeluhan berlaku dan cara mengelakkan dari
mengalami dehidrasi semasa melakukan senaman.
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 10 OK 2021
8.1: Ilmu/Nilai Video Youtube, Google form, Lembaran kerja
8.2: EMK/KB/BCB Cergas Selalu ta
9. Bahan Bantu Mengajar:
Jom Cergas Jom Santai
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat Menerangkan jumlah kenaikan nadi yang diperoleh dari kiraan
11. Refleksi/Impak: radial sebelum 'warm up' dan semasa 'warm up' dan Menerangkan sebab
perpeluhan berlaku dan cara mengelakkan dari mengalami dehidrasi semasa
mSeemlakukuandsenaimr Pan. da k ak ga h i . 11 mu b ay g a t
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 34 / Khamis 12-Oct-2021 / 8.00 - 10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 2 Bestari - Matematik
3. Tema / Tajuk: Statistik dan Kebarangkalian / Pengurusan Data
8.1 Mengumpul, mengelas dan menyusun data
4. Standard Kandungan:
8.1.1Mengumpul data dari situasi harian.
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: 1. Mengumpul data dan menentukan bilangan data tertinggi dan terendah
berdasarkan carta jualan buah Pak Abu
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 31/10/21
8.1: Ilmu/Nilai
Video Youtube, Gambar
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat 1. Mengumpul data dan menentukan bilangan data tertinggi dan
9. Bahan Bantu Mengajar: terendah berdasarkan carta jualan buah Pak Abu dan
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 4 Ora m la m ap n 5 da t u n e n e j en li d a n ce
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 34 / Khamis 12-Oct-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 5 Efektif - Pendidikan Jasmani / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan: CERGAS DAN SIHAT / LITAR LENTUR
3.3 Melakukan senaman meningkatkan kelenturan.
4.3 Mengaplikasikan konsep asas kelenturan.
5. Standard Pembelajaran: 9.1.1 Menyatakan punca melecet dan melecur.
9.1.2Membincangkan langkah-langkah bantuan awal melecet dan melecur.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
3.3.1 Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi yang dapat
meningkatkan julat pergerakan (range of motion).
4.3.2 Menamakan otot-otot utama yang digunakan semasa melakukan
senaman regangan.
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 24/10/21
8.1: Ilmu/Nilai Buku teks, Video Youtube, Google form, Gambar
8.2: EMK/KB/BCB CERGAS DAN SIHAT
9. Bahan Bantu Mengajar:
LITAR LENTUR
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat 3.3.1 Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi yang dapat
11. Refleksi/Impak: meningkatkan julat pergerakan (range of motion). dan 4.3.2 Menamakan otot-
otot utama yang digunakan semasa melakukan senaman regangan.
7 or m i m wa la g e r n a c la
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 34 / Khamis 12-Oct-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Jasmani / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan: cergas dan Sihat / RAHSIA SATRIA
3.4 Melakukan senaman meningkatkan kekuatan otot dan daya tahan otot.
4.4 Mengaplikasikan konsep asas kekuatan otot dan daya tahan otot.
5. Standard Pembelajaran: 3.4.1 Melakukan senaman separa cangkung, ringkuk tubi separa, bangkit tubi,
jengkit kaki setempat dalam jangka masa 20-30 saat.
4.4.2 Mengaplikasi prinsip FITT dalam meningkatkan kekuatan otot dan daya
tahan otot.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
1, Murid melakukan senaman separa cangkung dan mengambil cebisan kertas
yang di tabur ke lantai dan diletakkan semula di atas kerusi
2. Murid melakukan ringkuk tubi separa dan melakukan selama 30 saat dalam
2 set
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 31/10/21
8.1: Ilmu/Nilai Video Youtube, Gambar
8.2: EMK/KB/BCB cergas dan Sihat R
9. Bahan Bantu Mengajar:
RAHSIA SATRIA
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat 1, Murid melakukan senaman separa cangkung dan mengambil
11. Refleksi/Impak: cebisan kertas yang di tabur ke lantai dan diletakkan semula di atas kerusi dan
2. Murid melakukan ringkuk tubi separa dan melakukan selama 30 saat dalam
2Sesmet u d ir pi y 8 or m i y m er po n if sa P
25
31 rekod
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 34 / Khamis 12-Oct-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 5 Efektif - Pendidikan Kesihatan / 10.30 - 12.30
4. Standard Kandungan: Bantu Mula / Melecur dan Melecet
9.1Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kemahiran bertindak dengan
bijak mengikut situasi
9.1.3Menilai kesan melecet dan melecur sekiranya tidak diberi rawatan segera.
5. Standard Pembelajaran:
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Meramalkan kesan sekiranya melecet dan melecur tidak diberi rawatan segera.
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 31/10/21
8.1: Ilmu/Nilai
Buku teks, Video Youtube, Modul
8.2: EMK/KB/BCB Murid dapat Meramalkan kesan sekiranya melecet dan melecur tidak diberi
9. Bahan Bantu Mengajar: rawatan segera. dan
10. Penilaian/Pentaksiran PDP:
11. Refleksi/Impak: 7 Ora m me r a r n a g r a g l a d ik n 5 un t u B n
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 34 / Khamis 12-Oct-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Jasmani / 8.00 - 10.00
4. Standard Kandungan: cergas dan Sihat / RAHSIA SATRIA
3.4 Melakukan senaman meningkatkan kekuatan otot dan daya tahan otot.
4.4 Mengaplikasikan konsep asas kekuatan otot dan daya tahan otot.
5. Standard Pembelajaran: 3.4.1 Melakukan senaman separa cangkung, ringkuk tubi separa, bangkit tubi,
jengkit kaki setempat dalam jangka masa 20-30 saat.
4.4.2 Mengaplikasi prinsip FITT dalam meningkatkan kekuatan otot dan daya
tahan otot.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP:
1, Murid melakukan senaman separa cangkung dan mengambil cebisan kertas
yang di tabur ke lantai dan diletakkan semula di atas kerusi
2. Murid melakukan ringkuk tubi separa dan melakukan selama 30 saat dalam
2 set
1- Guru memberikan arahan dalam group whatsapp kelas
2- Murid membaca artikel, menonton video dan menyelesaikan tugasan
3- Murid menonton video pembelajaran http://www.myhealth.gov.
my/melecur-a-melepuh/
4- https://www.scribd.com/doc/290920708/Melecur-Dan-Melecet https://www.
youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
5- https://www.youtube.com/watch?v=5VNP4xW7jrE
6- Murid membuat tugasan
7- Menerangkan secara terperinci kemungkinan yang akan berlaku kepada
mangsa sekiranya tidak diberikan rawatan awal.
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 31/10/21
8.1: Ilmu/Nilai Video Youtube, Gambar
8.2: EMK/KB/BCB cergas dan Sihat R
9. Bahan Bantu Mengajar:
RAHSIA SATRIA
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat 1, Murid melakukan senaman separa cangkung dan mengambil
11. Refleksi/Impak: cebisan kertas yang di tabur ke lantai dan diletakkan semula di atas kerusi dan
2. Murid melakukan ringkuk tubi separa dan melakukan selama 30 saat dalam
2Sesmet u d ir pi y 8 or m i y m er po n if sa P
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 15-Nov-2021 / 9.00-10.00
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa: 2 Bestari - Matematik
3. Tema / Tajuk: Nombor dan Operasi / Nombor Bulat
1.1 Nilai Nombor
4. Standard Kandungan:
1.3 Rangkaian nombor.
5. Standard Pembelajaran: 1.1.1Menamakan nombor hingga 1000
1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid dapat menamakan 3 nombor bulat hingga 1000 dalam buku PBD
matematik tahun 2
Murid dapat mlengkapkan 2 rangkaian nombor yang terdapat dalam buku PBD
matematik tahun 2
1- Murid mengulangkaji tajuk dengan bantuan guru
2- Murid ditunjukkan cara menamakan nombor
3- Murid menjawab soalan dalam modul PBD
4- Murid mengulangkaji tajuk melengkapkan rangkaian nombor
5- Murid menjawab soalan rangkaian nombor dalam modul pbd matematik
tahun 2
6- Murid menyemak semula
7- Murid menghantar tugasan
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Nilai Murni
8.2: EMK/KB/BCB Mengaplikasi
9. Bahan Bantu Mengajar: Modul
Murid dapat Murid dapat menamakan 3 nombor bulat hingga 1000 dalam buku
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: PBD matematik tahun 2 dan Murid dapat mlengkapkan 2 rangkaian nombor
11. Refleksi/Impak: yang terdapat dalam buku PBD matematik tahun 2
15 or m i d me w o l en k a t a g ta n u
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 15-Nov-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 5 Efektif - Pendidikan Jasmani / 8.30-9.00
4. Standard Kandungan: Permainan Menyerang / Kemahiran Asas Hoki
1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan
yang betul
5. Standard Pembelajaran: 1.6.3 Mengelecek dan mengawal bola melepasi pemain.
1.6.4 Mengadang bagi mengecilkan ruang pergerakan pemain lawan.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid dapat mengelecek 3 kon tanpa halangan dengan lakuan yang baik
Murid dapat membuat hadangan ke kanan atau kiri bagi menyempitkan ruang
rakan untuk mengelecek bola
1- Murid melakukan warm up
2- Tunjuk cara dan demo kemahiran mengelecek
3- Murid melakukan kemahiran
4- Tunjuk cara dan demo kemahiran menghalang
5- Murid melakukan kemahiran
6- Cooling down
7- Mendengar ulasan guru
8- Sanitasi semua tangan dan alatan yang digunakan
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Nilai Murni
8.2: EMK/KB/BCB Mengaplikasi
9. Bahan Bantu Mengajar: Buku teks
Murid dapat Murid dapat mengelecek 3 kon tanpa halangan dengan lakuan
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: yang baik dan Murid dapat membuat hadangan ke kanan atau kiri bagi
11. Refleksi/Impak: menyempitkan ruang rakan untuk mengelecek bola
Mur pa n a ke ra n te k ec is
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 15-Nov-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 5 Efektif - Pendidikan Kesihatan / 11.30-12.00
4. Standard Kandungan: Kesihatan Diri dan Reproduktif / Sistem Reproduktif manusia
1.1Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
reproduktif
5. Standard Pembelajaran: 1.1.3 Mengaplikasikan kemahiran mengira kitaran haid.
1.1.4 Menjana idea kepentingan mengira kitaran haid.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid dapat mengira kitaran haid yang betul bagi seorang wanita
Murid dapat memberikan 2 kepentingan mengira haid yang betul kepada
wanita
1- Murid membaca buku teks
2- Murid melihat diagram kitaran haid yang diberikan guru
3- Murid mengira kitaran haid berdasarkan masalah yang diberikan kepada
guru
4- Murid diberikan 3 masalah mengenai haid yang dialami oleh wanita
5- Murid diberikan 3 kebaikan daripada haid
6- Murid memberikan 3 kebaikan mengira kitaran haid
7- Murid mendengar kesimpulan daripada guru
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Sains dan Teknologi
8.2: EMK/KB/BCB Mengaplikasi
9. Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, Gambar
Murid dapat Murid dapat mengira kitaran haid yang betul bagi seorang wanita
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: dan Murid dapat memberikan 2 kepentingan mengira haid yang betul kepada
11. Refleksi/Impak: wanita
6 or m i d me n an g el pe n me t u ta h i
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 16-Nov-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 2 Bestari - Matematik / 9.00-9.30
4. Standard Kandungan: NOMBOR DAN OPERASI / Nombor Bulat hingga 1000
1.5 Menganggar
1.6 Membundarkan nombor.
5. Standard Pembelajaran: 1.5.1Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
1.6.1Membundarkan nombor bulat hingga ratus terdekat.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid dapat membuat anggaran 3 objek dengan munasabah yang terdapat
dalam modul PBD Matematik tahun 2
Murid dapat menganggar 3 nombor yang terdapat dalam modul PBD
1- Murid mengulangkaji pelajaran mengganggar
2- Murid membuat modul PBD
3- Murid menyemak jawapan
4- Murid mengulangkaji tajuk bundarkan
5- Murid menjawab soalan dalam Modul PBD
6- Murid menyemak jawapan
7- Murid menghantar tugasan
8- Murid mendengar dan memberi respon penerangan dan kesimpuland daripada guru
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Bahasa
8.2: EMK/KB/BCB Menilai
9. Bahan Bantu Mengajar: Modul
Murid dapat Murid dapat membuat anggaran 3 objek dengan munasabah yang
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: terdapat dalam modul PBD Matematik tahun 2 dan Murid dapat menganggar 3
11. Refleksi/Impak: nombor yang terdapat dalam modul PBD
14 or m i m wa la m i n ti k ga t
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 16-Nov-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Jasmani / 7.30-8.00
4. Standard Kandungan: Permainan Menyerang / Kemahiran Asas Bola Baling
1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan
yang betul.
5. Standard Pembelajaran: 1.6.3 Mengelecek dan mengawal bola melepasi pemain.
1.6.4 Mengadang bagi mengecilkan ruang pergerakan pemain lawan.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid dapat mengelecek bola di antara kon
Murid dapat membuat halangan kepada murid lain untuk mengecilkan ruang
daripada menggelecek
1- Murid melakukan warm up
2- Murid melihat tunjuk cara
3- Murid melakukan aktiviti
4- Murid melakukan cooling down
5- Murid mende ngar kesimpulan dari guru
6- Murid melakukan sanitasi
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Nilai Murni
8.2: EMK/KB/BCB Menilai
9. Bahan Bantu Mengajar: Buku teks
Murid dapat Murid dapat mengelecek bola di antara kon dan Murid dapat
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: membuat halangan kepada murid lain untuk mengecilkan ruang daripada
11. Refleksi/Impak: menggelecek
Mur la n a v i z a d an n SO ya k
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 17-Nov-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 5 Efektif - Pendidikan Jasmani / 7.30-8.00
4. Standard Kandungan: Kemahiran Menyerang / Takel dan Menjaring
2.6 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran
asas permainan kategori serangan.
5. Standard Pembelajaran: 1.6.7 Menjaring dengan melepasi pengadang.
2.6.6 Menjelaskan lakuan menjaring dengan melepasi pengadang.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid melakukan jaringan selepas melepasi halangan
Murid melakukan takel dan mengawal bola
1- Murid melakukan warm up
2- Murid melihat tunjuk cara
3- Murid melakukan kemahiran
4- Permainan Kecil
5- Melakukan Cooling Down
6- Melakukan sanitasi
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Nilai Murni
8.2: EMK/KB/BCB Mengaplikasi
9. Bahan Bantu Mengajar:
Lembaran kerja
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat Murid melakukan jaringan selepas melepasi halangan dan Murid
melakukan takel dan mengawal bola
11. Refleksi/Impak: se ur la n a v i r da li d d a b di m e s
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 18-Nov-2021 / 10.30-11.30
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 2 Bestari - Matematik
Nombor hingga 1000 /
4. Standard Kandungan: 1.1 Nilai Nombor
5. Standard Pembelajaran: 1.1.1Menamakan nombor hingga 1000:
1.1.2Menentukan nilai nombor hingga 1000
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Memadankan kumpulan objek dengan nombor
Menyusun nombor mengikut tertib menaik dan menurun
1- Murid Mengulangkaji Pelajaran tajuk nombor hingga 1000
2- Murid menjawab modul PBD
3- Murid mendapat bimbingan daripada guru
4- Murid menyemak jawapan
5- Murid melakukan pembetulan
6- Murid menghantar tugasan
7- Murid mendengar kesimpulan guru
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Nilai Murni
8.2: EMK/KB/BCB Menganalisis
9. Bahan Bantu Mengajar:
Modul
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: Murid dapat Memadankan kumpulan objek dengan nombor dan Menyusun
nombor mengikut tertib menaik dan menurun
11. Refleksi/Impak: 16 mu d a m wa la T 1 da T 2 ta n or g 1000
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh: 39 / Selasa 18-Nov-2021
2. Kelas/Mata Pelajaran/Masa:
3. Tema / Tajuk: 6 Fleksibel - Pendidikan Kesihatan / 7.30-11.00
4. Standard Kandungan: KESIHATAN FIZIKAL / KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
1.2Mendemonstrasi keupayaan dan kemahiran untuk menangani pengaruh
dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan kesihatan.
3.2 Mengetahui kepentingan menjaga keselamatan diri dan mendemonstrasi kemahiran
5. Standard Pembelajaran: 1.2.1 Memahami situasi yang mendorong kepada tingkah laku seksual dan
cara menanganinya
3.2.1 Menilai pengaruh komuniti kepada keselamatan.
6. Objektif: Di akhir PdP murid dapat:
7. Aktiviti PDP: Murid dapat menyenaraikan 5 situasi mendorong kepada perlakuan yang tidak
sihat
Murid dapat menyenaraikan 4 pengaruh komuniti yang memberi keburukan
kepada diri dan keluarga
1- Murid mendengar cerita kisah benar daripada guru
2- Murid membaca buku teks
3- Murid membaca teks berkaitan dengan tajuk
4- Murid menjelaskan kepentingan komuniti dalam perkembangan sahsiah
murid
5- Murid menjawab soalan lisan daripada guru
6- Murid mendengar kesimpulan daripada guru
8. Pengisian Kurikulum: Dis : 21/11/21
8.1: Ilmu/Nilai Nilai Murni
8.2: EMK/KB/BCB Menganalisis bi ka p
9. Bahan Bantu Mengajar: Buku teks
Murid dapat Murid dapat menyenaraikan 5 situasi mendorong kepada
10. Penilaian/Pentaksiran PDP: perlakuan yang tidak sihat dan Murid dapat menyenaraikan 4 pengaruh
11. Refleksi/Impak: komuniti yang memberi keburukan kepada diri dan keluarga
6 or m i d me l an n i g r o l e g mu da