The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

PERKONGSIAN RPH BERSAMA GURU KAFA DAERAH KUALA PILAH N9 DI SK TUNKU MUNAWIR

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by juliza jalalluddin, 2020-09-26 20:01:22

PERKONGSIAN RPH BERSAMA GURU KAFA DAERAH KUALA PILAH N9

PERKONGSIAN RPH BERSAMA GURU KAFA DAERAH KUALA PILAH N9 DI SK TUNKU MUNAWIR

‫فركوغسين فمبيناءن‬

‫ريكود فمبلاجرن دان‬

‫فمودهخاراءن )‪2020(PdPc‬‬
‫برسام ݢورو‪ ٢‬كافا داءيره كوالا ڤيله‬

‫جوليذا بنت جلال الدين‬
‫سكوله كبغساءن تونكو موناوير‬

Apakah persediaan Guru
sebelum mengajar

Merancang Menyediakan

Rancang aktiviti pembelajaran Menyediakan set induksi dan
sebelum kelas bermula. bahan bantu mengajar bagi

topik yang akan diajar.

4M

Mempersiap Mengisi

Siaga

Guru perlu sentiasa cakna dalam
pdpc

5 STANDARD ASAS PAK 21

MEMPERSIAP SIAGA

Mengisi

Mengisi buku rekod mengajar
(BRM) awal supaya pengajaran

lebih teratur dan terancang
seterusnya objektif tercapai.

KANDUNGAN RPH JAKIM

1. Minggu 9.Kemahiran
2.Hari 10.Isi Pelajaran
3.Tarikh 11.Hasil Pembelajaran
4.Tahun(Kelas) 12.Aktiviti
5.Masa 13.Catatan
6.Matapelajaran
7.Bidang
8.Tajuk

‫تنداكن (‪ )/‬فد رواغن‬ ‫هاري‪ :‬ماس‪:‬‬ ‫ميغضو ‪ :‬كلس‪ :‬تاريخ‪:‬‬
‫بركناءن‬
‫بركومفولن‬ ‫بيدغ ‪ /‬تاجوق‪:‬‬
‫في‪ .‬دي‪ .‬في‪ .‬سي‪ .‬ابد ك‪21-‬‬ ‫بلاجر اونتوق كهيدوفن‬ ‫ستندرد كاندوغن‪:‬‬
‫ستندرد فمبلاجرن‪:‬‬
‫‪Gallery Walk‬‬ ‫‪Role Play‬‬ ‫فميكيرن ارس تيغضي‬ ‫اوبجيكتيف فمبلاجرن‪:‬‬

‫‪Hot Seat‬‬ ‫‪Think Pair‬‬ ‫دأخير فمبلاجرن موريد دافت‪:‬‬
‫‪Share‬‬
‫‪Group‬‬
‫‪Presentation‬‬ ‫‪Traffic‬‬
‫‪Light‬‬

‫ارس فميكيرن ‪ /‬كماهيرن‬

‫ممباخ‬ ‫منوليس‬ ‫تنداكن (‪ )/‬فد رواغن يغ بركناءن‬ ‫قاعدة دان فمودهخاراءن‪:‬‬
‫منخيفتا‬ ‫مندغر‬ ‫باهن بنتو بلاجر‪/‬مغاجر‬
‫ممهمي‬ ‫منيلاي‬ ‫براساسكن موريد‬ ‫فمبلاجرن ابد ك‪21-‬‬
‫مغيغتي‬ ‫فمبلاجرن كولابوراتيف‬
‫مغفليكاسي‬ ‫إي‪ .‬عيم‪ .‬كي‪ .‬دان ضابوغ جالين ‪:‬‬
‫كماهيرن ‪ /‬فروسيس‬
‫فنتكسيرن دان فنيلاين‬ ‫ريغكسن اكتيؤيتي‪:‬‬

‫لاتيهن برتوليس‬
‫لافورن عملي‬

‫كوءيز‬

‫فمرهاتين‪ /‬ليسن‪ /‬سوءال جواب‬

‫فنرفن نيلاي‪:‬‬

‫) موريد دافت مغواساءي اوبجيكتيف دان دبري لاتيهن فغاياءن‪.‬‬ ‫‪/‬‬ ‫(‬ ‫ريفليكسي‪/‬ايمفك‪/‬فنمبهباءيقن‪:‬‬
‫) موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف دان دبري لاتيهن فموليهن‪.‬‬ ‫‪/‬‬ ‫(‬

CONTOH PdPc

BIDANG

SIRAH

JOM KITA BELAJAR

TAJUK

PEMBELAHAN
DADA NABI

STANDARD KANDUNGAN

MENCINTAI NABI MUHAMMAD
S.A.W. DAN

MENGAPLIKASIKAN IKTIBAR
DALAM KEHIDUPAN HARIAN

ISI
PELAJARAN/STANDARD

PEMBELAJARAN

PERISTIWA MALAIKAT
MEMBELAH DADA NABI
MUHAMMAD SAW SEMASA

KECIL

HASIL PEMBELAJARAN /
OBJEKTIF

Diakhir pembelajaran murid dapat:
1. Menceritakan 6 turutan peristiwa
pembelahan dada Nabi Muhammad SAW
dengan betul.



KAEDAH DAN
PEMUDAHCARAAN

1. SET INDUKSI
2. SIMULASI
3. SOAL JAWAB
4. SUMBANG SARAN

SET INDUKSI
Intro atau

permulaan pdpc
yang menarik minat

murid untuk
dikaitkan dengan
tajuk pdpc pada hari

ini.

Koleksi
Ustazah Ija



BAHAN BANTU
MENGAJAR

1. IKAN, GUNTING, MATA
KAIL,PAKAIAN DOKTOR

2. KERTAS MAHJUNG
3. BUKU TEKS
4. LEMBARAN KERJA

AKTIVITI

1.Murid diminta membuat aktiviti
kumpulan.
2.Murid menampal turutan peristiwa
malaikat membelah dada Nabi Muhammad
SAW dalam pelbagai bentuk peta
I-THINK. (PAK 21)
3.Seorang murid wakil membentangkan
lembaran kerja tersebut.
4.Latihan pengukuhan secara individu.
(Buku Aktiviti)

AKTIVITI BERKUMPULAN

MURID MENAMPAL TURUTAN PERISTIWA
PEMBELAHAN DADA NABI MUHAMMAD S.A.W.

DALAM KUMPULAN

PELBAGAI PETA I-THINK

PETA ALIR PETA BUIH

*Proses pemikiran : *Proses pemikiran:
Urutan Menerangkan

KEMAHIRAN

MENDENGAR, BERTUTUR,
MENULIS DAN MEMBACA

MEMBERI TUMPUAN

KAEDAH PENGUKURAN

Objektif perlu spesifik dan boleh dilihat
(diukur) dan tingkah lakunya mesti jelas.
Contoh 3 daripada 6 adab terhadap ibu bapa.

Boleh diukur :- dapat menerangkan… menyatakan..

Tingkah laku :- yakin dan jelas menyampaikan maklumat

*elakkan penggunaan memahami,
mengetahui kerana tidak jelas tahap
pengetahuan murid dalam pdpc pada hari

tersebut

NILAI

1. Kasih sayang
2. Hormat-menghormati
3. Berani
4. Bekerjasama

REFLEKSI

*Kesimpulan atau rumusan daripada PdPc
kita pada hari ini.

*Jika objektif kita tidak tercapai, kita
nyatakan bilangan murid atau peratus.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

1. BAHASA(aspek sebutan, struktur ayat,tatabahasa,istilah
dan laras bahasa membatu murid menyusun ideadan
berkomunikasi secara berkesan)

2. KELESTARIAN ALAM SEKITAR (pengetahuan dan
kesedaran terhadap alam sekitar, membentuk etika murid
untuk menghargai alam dan kehidupan)

3. NILAI MURNI (aspek kerohanian, kemanusiaan dan
kewarganegaraan, amalan dalam kehidupan harian.

4. KREATIVITI DAN INOVASI (menggunakan imaginasi,
gabungan idea, aplikasi kreativiti)

5. KEUSAHAWANAN (memupuk sikap seperti rajin, jujur,
amanah dan bertanggungjawab)

‫تنداكن (‪ )/‬فد رواغن‬ ‫ماس‪ 2.15-2.45 :‬فتغ‬ ‫‪ 2‬ابن سينا تاريخ‪ 2.3.2020 :‬هاري‪ :‬اثنين‬ ‫ميغضو ‪ 10 :‬كلس‪:‬‬
‫بركناءن‬
‫بيدغ ‪ /‬تاجوق‪:‬‬
‫في‪ .‬دي‪ .‬في‪ .‬سي‪ .‬ابد ك‪21-‬‬ ‫سيرة ‪ /‬فمبلهن دادا نبي محمد‬ ‫ستندرد كاندوغن‪:‬‬
‫ستندرد فمبلاجرن‪:‬‬
‫‪Gallery Walk‬‬ ‫‪Role Play‬‬ ‫منخينتاءي نبي محمد (ص) دان مغفليكاسيكن اعتبار دالم كهيدوفن هاربن‬ ‫اوبجيكتيف فمبلاجرن‪:‬‬

‫‪Hot Seat‬‬ ‫‪Think Pair‬‬ ‫منرغكن فريستيوا ملائكة ممبله دادا نبي محمد (ص) سماس كخيل‬ ‫قاعدة دان فمودهخاراءن‪:‬‬
‫‪Share‬‬ ‫باهن بنتو بلاجر‪/‬مغاجر‬
‫‪/‬‬ ‫‪Group‬‬ ‫دأخير فمبلاجرن موريد دافت‪:‬‬ ‫فمبلاجرن ابد ك‪21-‬‬
‫‪Presentation‬‬ ‫‪Traffic‬‬
‫‪Light‬‬ ‫منخريتاكن ‪ 6‬توروتن فريستيوا ملائكة ممبله دادا نبي محمد (ص)‬ ‫إي‪.‬عيم‪.‬كي‪ /.‬ضابوغ جالين‪:‬‬
‫سماس كخيل دغن بتول‬ ‫ريغكسن اكتيؤيتي‪:‬‬
‫ارس فميكيرن ‪ /‬كماهيرن‬ ‫‪.1‬سيت ايندوكسي ‪ .2‬شرحن‪ .3 .‬سوءال جواب‪.‬‬
‫ريفليكسي‪/‬ايمفك‪/‬فنمبهباءيقن‪:‬‬
‫منوليس ‪ /‬ممباخ ‪/‬‬ ‫باهن موجود ‪ ،‬فمبسر سوارا ‪ ،‬بوكو تيك س ‪ ،‬كرتس محجوغ ‪ ،‬لمبرن كرجا‬
‫مندغر ‪ /‬منخيفتا ‪/‬‬
‫منيلاي ممهمي‬ ‫تنداكن (‪ )/‬فد رواغن يغ بركناءن‬

‫مغفليكاسي‬ ‫مغيغتي‬ ‫‪ /‬بركومفولن ‪/‬‬ ‫براساسكن موريد‬

‫فنتكسيرن دان فنيلاين‬ ‫‪ /‬بلاجر اونتوق كهيدوفن‬ ‫فمبلاجرن كولابوراتيف‬

‫فميكيرن ارس تيغضي‬ ‫كماهيرن ‪ /‬فروسيس‬

‫لاتيهن برتوليس‬ ‫كرياتيف دان اينوؤاتيف ‪ /‬بهاس ملايو‬
‫لافورن عملي‬
‫‪.1‬موريد دمينتا ممبوات اكتيؤيتي كومفولن‪.‬‬
‫كوءيز‬ ‫‪.2‬موريد منمفل توروتن فريستيوا ملائكة ممبله دادا نبي دالم فلباضاي بنتوق فتا )‪.(I-THINK‬‬
‫فمرهاتين‪ /‬ليسن‪ /‬سوءال جواب ‪/‬‬
‫‪.3‬سأورغ موريد واكيل ممبنتغكن لمبرن كرجا ترسبوت‪.‬‬
‫فنرفن نيلاي‪.1 :‬كرجاسام‬ ‫‪.4‬لاتيهن فغوكوهن سخارا اينديؤيدو‪( .‬بوكو اكتيؤيتي)‬
‫‪.2‬حرمت‪-‬مغحرمتي‬
‫( ‪ ) 22 / 27‬موريد دافت مغواساءي اوبجيكتيف دان دبري لاتيهن فغاياءن‪.‬‬
‫‪.3‬براني‬ ‫( ‪ ) 5 / 27‬موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف دان دبري لاتيهن فموليهن‪.‬‬







AKTIVITI PdPc

WINDOWS PANE

PETA I-THINK

PETA I-THINK

ROLE PLAY



Gallery Walk

Pembelajaran Di Luar Bilik Darjah



Jangan takut untuk
mencuba dan berusaha.

Koleksi
Ustazah Ija

SEKIAN,
TERIMA KASIH


Click to View FlipBook Version