Alaf Sanjung Sdn Bhd
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : MATEMATIK
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS KEHADIRAN MURID
BIDANG
PEMBELAJARAN Nombor dan Operasi TAJUK Bab 2 Asas Nombor
STANDARD Alaf Sanjung Sdn Bhd
KANDUNGAN 2.1 Asas Nombor
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.1 Mewakil dan menjelaskan nombor dalam pelbagai asas dari segi
angka, nilai tempat, nilai digit dan nilai nombor berdasarkan proses
OBJEKTIF pengumpulan.
PEMBELAJARAN
Di akhir pembelajaran, murid dapat
KRITERIA mewakilkan nombor dalam pelbagai asas
KEJAYAAN menjelaskan nombor dalam pelbagai asas
AKTIVITI dari segi angka, nilai tempat, nilai digit dan nilai nombor
BAHAN BANTU Murid dapat mewakilkan dan menjelaskan nombor dalam pelbagai asas
MENGAJAR (BBM)
SUMBER Guru menerangkan asas nombor 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 dan 10 kepada
murid-murid dari segi angka, nilai tempat, nilai digit dan nilai
REFLEKSI nombor berdasarkan proses pengumpulan
TINDAKAN
SUSULAN MURID Guru meminta murid melakukan latihan tambahan di halaman 1
hingga 7 buku Inovasi 7 Modul Berpandu Buku Teks (buku 2) untuk
mengukuhkan asas murid-murid dalam tajuk ini.
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
NILAI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari dalam
tajuk ini.
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
AKTIVITI
PAK-21
STRATEGI PDPC
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRANAlaf Sanjung Sdn BhdPeta BulatanPeta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : MATEMATIK
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS KEHADIRAN MURID
BIDANG
PEMBELAJARAN Nombor dan Operasi TAJUK Bab 2 Asas Nombor
STANDARD Alaf Sanjung Sdn Bhd
KANDUNGAN 2.1 Asas Nombor
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.2 Menukar nombor daripada satu asas kepada asas yang lain
OBJEKTIF menggunakan pelbagai kaedah
PEMBELAJARAN
KRITERIA Di akhir pembelajaran, murid dapat menukar nombor daripada satu asas
KEJAYAAN kepada asas yang lain menggunakan pelbagai kaedah
Murid dapat menukar nombor daripada satu asas kepada asas yang lain
AKTIVITI menggunakan pelbagai kaedah
Guru menunjukkan cara menukar
BAHAN BANTU
MENGAJAR (BBM) nombor daripada asas 10 kepada asas yang lain menggunakan
SUMBER pembahagian berulang.
REFLEKSI nombor daripada satu asas kepada asas yang lain selain daripada
TINDAKAN asas 10 dengan menukar kepada asas 10 terlebih dahulu
SUSULAN MURID
nombor dalam asas dua terus kepada nombor dalam asas lapan
nombor dalam asas lapan terus kepada nombor dalam asas dua
Guru meminta murid melakukan latihan tambahan di halaman 8
hingga 10 buku Inovasi 7 Modul Berpandu Buku Teks (buku 2) untuk
mengukuhkan asas murid-murid dalam tajuk ini.
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
NILAI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari dalam
tajuk ini.
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
AKTIVITI
PAK-21
STRATEGI PDPC
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRANAlaf Sanjung Sdn BhdPeta BulatanPeta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : MATEMATIK
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS KEHADIRAN MURID
BIDANG
PEMBELAJARAN Nombor dan Operasi TAJUK Bab 2 Asas Nombor
STANDARD Alaf Sanjung Sdn Bhd
KANDUNGAN 2.1 Asas Nombor
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.3 Membuat pengiraan yang melibatkan operasi tambah dan tolak bagi
OBJEKTIF nombor dalam pelbagai asas.
PEMBELAJARAN
Di akhir pembelajaran, murid dapat membuat pengiraan yang melibatkan
KRITERIA operasi tambah dan tolak bagi nombor dalam pelbagai asas
KEJAYAAN Murid dapat menyelesaikan pengiraan yang melibatkan
AKTIVITI operasi tambah
operasi tolak
BAHAN BANTU bagi nombor dalam pelbagai asas
MENGAJAR (BBM) Guru menunjukkan contoh pengiraan operasi tambah bagi asas 2,
SUMBER
3, 4, 5, 6, 7 8 dan 9 dalam bentuk lazim.
REFLEKSI Guru menunjukkan contoh pengiraan operasi tolak bagi asas 2, 3,
TINDAKAN
SUSULAN MURID 4, 5, 6, 7 8 dan 9 dalam bentuk lazim.
Guru meminta murid melakukan latihan tambahan di halaman 11
dan 12 buku Inovasi 7 Modul Berpandu Buku Teks (buku 2) untuk
mengukuhkan asas murid-murid dalam tajuk ini.
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
NILAI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari dalam
tajuk ini.
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
AKTIVITI
PAK-21
STRATEGI PDPC
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRANAlaf Sanjung Sdn BhdPeta BulatanPeta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : MATEMATIK
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS KEHADIRAN MURID
BIDANG Nombor dan Operasi TAJUK Bab 2 Asas Nombor
PEMBELAJARAN Alaf Sanjung Sdn Bhd
STANDARD 2.1 Asas Nombor
KANDUNGAN
STANDARD 2.1.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan asas nombor.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, murid dapat menyelesaikan masalah yang
PEMBELAJARAN melibatkan asas nombor.
KRITERIA
KEJAYAAN Murid dapat menyelesaikan masalah yang melibatkan asas nombor.
AKTIVITI Guru menunjukkan contoh menyelesaikan soalan penyelesaian
masalah yang melibatkan asas nombor
BAHAN BANTU
MENGAJAR (BBM) Guru meminta murid melakukan latihan tambahan di halaman 14
buku Inovasi 7 Modul Berpandu Buku Teks (buku 2) untuk
SUMBER mengukuhkan asas murid-murid dalam tajuk ini.
ELEMEN MERENTAS
REFLEKSI KURIKULUM (EMK)
TINDAKAN NILAI
SUSULAN MURID
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari dalam
AKTIVITI tajuk ini.
PAK-21
STRATEGI PDPC
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
(Tersedia dalam versi bahasa Melayu dan versi bahasa Inggeris)
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd