Alaf Sanjung Sdn Bhd
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUAL TINGKATAN 5
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS
BIDANG KEHADIRAN
STANDARD KANDUNGAN
MURID
STANDARD
PEMBELAJARAN Sejarah dan Apresiasi TAJUK Tajuk 1: Seni Bina
Seni Visual
1.1 Persepsi Seni dalam seni bina
1.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Bina
Alaf Sanjung Sdn Bhd
1.1.1 Menjelaskan jenis seni bina di Malaysia
1.2.2 i. Rumah Tradisional
ii. Rumah Ibadat
iii. Istana
iv. Kompleks Makam
Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek:
i. Reka Bentuk
ii. Ragam Hias
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pembelajaran, murid dapat:
Menjelaskan jenis dan ciri seni bina di Malaysia dengan jelas
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menjelaskan jenis dan ciri seni bina di Malaysia
AKTIVITI Guru menerangkan mengenai seni bina di Malaysia yang
merangkumi rumah tradisional, rumah ibadat, istana dan
BAHAN BANTU kompleks makam sehingga faham
MENGAJAR (BBM)
SUMBER Kemudian, minta murid lakukan aktiviti dalam Buku Inovasi
REFLEKSI 7 Pendidikan Seni Visual Tingkatan 5, halaman 3
TINDAKAN SUSULAN
MURID Guru bersoal jawab dengan murid pada akhir aktiviti
ELEMEN Nilai murni -
MERENTAS tanggungjawab
KURIKULUM (EMK)
NILAI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari
dalam tajuk ini.
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
AKTIVITI
PAK-21
STRATEGI PDPC
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRANAlaf Sanjung Sdn BhdPeta BulatanPeta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUAL TINGKATAN 5
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS
BIDANG Sejarah dan Apresiasi KEHADIRAN Tajuk 1: Seni Bina
STANDARD KANDUNGAN Seni Visual MURID
TAJUK
Alaf Sanjung Sdn Bhd1.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Bina
1.3 Ekspresi Seni dalam Seni Bina
STANDARD 1.2.2 Mencirikan seni bina di Malaysia dari aspek:
PEMBELAJARAN 1.3.1 i. Reka Bentuk
ii. Ragam Hias
Menghasilkan satu model bangunan seni bina di Malaysia
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pembelajaran, murid dapat:
KRITERIA KEJAYAAN Menjelaskan jenis dan ciri seni bina di Malaysia dengan jelas
Menghasilkan satu model bangunan seni bina di Malaysia
AKTIVITI
Murid dapat menghasilkan hasil penerokaan dalam bentuk buku
BAHAN BANTU skrap, buku lakaran atau slaid mengenai model seni bina di
MENGAJAR (BBM) Malaysia
SUMBER
REFLEKSI Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan
Secara berkumpulan, murid dikehendaki melakukan aktiviti
lakukan aktiviti dalam Buku Inovasi 7 Pendidikan Seni
Visual Tingkatan 5, halaman 4
Kemudian, setiap kumpulan perlu membentangkan hasil
kajian di hadapan kelas
Guru akan menilai hasil kerja setiap kumpulan
ELEMEN Nilai murni -
MERENTAS tanggungjawab
KURIKULUM (EMK)
NILAI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari
dalam tajuk ini.
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
TINDAKAN SUSULAN
MURID
AKTIVITI
PAK-21
STRATEGI PDPC
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRANAlaf Sanjung Sdn BhdPeta BulatanPeta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUAL TINGKATAN 5
MINGGU HARI
TARIKH MASA
KELAS
BIDANG Sejarah dan Apresiasi KEHADIRAN Tajuk 1: Seni Bina
STANDARD KANDUNGAN Seni Visual MURID
STANDARD TAJUK
PEMBELAJARAN
Alaf Sanjung Sdn Bhd1.3 Ekspresi Seni dalam Seni Bina
1.4 Apresiasi Seni dalam Seni Bina di Malaysia
1.3.1 Menghasilkan satu model bangunan seni bina di Malaysia
1.4.1 Mempamerkan model bangunan seni bina
1.4.2 Menghayati dan menjelaskan model bangunan seni bina
dengan menumpukan aspek Bahasa Seni Visual dan
1.4.3 Pemikiran Seni Visual
Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan model
bangunan seni bina
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pembelajaran, murid dapat:
Menghasilkan satu model bangunan seni bina di Malaysia
Mempamerkan model bangunan seni bina
Menghayati dan menjelaskan model bangunan seni bina
dengan menumpukan aspek Bahasa Seni Visual dan
Pemikiran Seni Visual
Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan model
bangunan seni bina
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menghasilkan model seni bina rumah tradisional yang
menarik dan kreatif menggunakan bahan-bahan yang bersesuaian
serta menjelaskan model seni bina yang dihasilkan
AKTIVITI Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan
Secara berkumpulan, murid dikehendaki melakukan aktiviti
dalam Buku Inovasi 7 Pendidikan Seni Visual Tingkatan 5,
halaman 5
Kemudian, setiap kumpulan perlu menunjukkan hasil model
seni bina di hadapan kelas
Guru akan menilai hasil kerja setiap kumpulan
Sampel e-RPH selepas diimbas daripada kod QR
BAHAN BANTU ELEMEN Nilai murni -
MENGAJAR (BBM) MERENTAS tanggungjawab
KURIKULUM (EMK)
SUMBER
NILAI
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif yang dipelajari
TINDAKAN SUSULAN dalam tajuk ini.
MURID
AKTIVITI
PAK-21
STRATEGI PDPC Alaf Sanjung Sdn Bhd
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN
Tandakan (/) pada ruangan yang berkenaan.
PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Dakap
i-THINK Peta Buih Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
KEMAHIRAN Peta Pokok Peta Titi
BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT) Mengaplikasi Menilai
TAHAP
PENGUASAAN Menganalisis Mencipta
(TP)
TP1 TP4
TP2 TP5
TP3 TP6
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd
Alaf Sanjung Sdn Bhd