RPH PRAKTIKUM
7/4/2021
MINGGU KE 9
28 JUN -2 JULAI 2021
Disediakan : Nur Maznie binti Mohamed
PITO PENDIDIKAN KHAS MASALAH PEMEBELAJARAN AMBILAN
2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
PPKI Masalah Pembelajaran
Minggu
Praktikum Minggu 9 Praktikum ( 28 Jun -2 Julai )
A. BUTIRAN Hari Isnin
PdP
Mata Pelajaran Pengurusan Kehidupan
Tarikh 28/6/2021
Masa 8.30 pagi hingga 9.30 pagi (60 Minit)
Kelas PPKI HARAPAN
BIL NAMA MASALAH KEHADIRAN
1. Disleksia ✔️
ABI ANAS BIN ABI AUFA
2. Disleksia ✔️
AUNI SUMAYYAH BINTI ZULKIFLI
3. DAANIA BINTI MOHAMMAD Autism Ibu bapa bekerja
INDERA
4. MUHAMMAD AMAR ASYRAFF Disleksia Ibu bapa bekerja
BIN ABDUL AWWAL
5. MUHAMMAD IZZUL AZRI BIN MD Disleksia Ibu bapa bekerja
SAID
6. MUHAMMAD WALDAN ANAQI ADHD Ibu bapa bekerja
BIN MUHAMMAD WAFIY
Bilangan Murid 7. Disleksia ✔️
NUHA BINTI ABD RAHMAN
8. Disleksia ✔️
NUR ARIANA BINTI ZULKIPLI
9. NUR ARYAN ASYRAF BIN Autism ✔️
ISKANDARSHAH JAHAN
10. Celebral Palsy Ibu bapa bekerja
NURHAFIRAH BINTI SOFIAN
11. NURHAN DANISH WAFRI BIN Disleksia ✔️
MOHD. WIRA SYAHRIL
12. PUTERI NATRAH BATRISYIA BINTI Autism Ibu bapa bekerja
MOHD FAUZI
13. SOFEA HELENA BINTI MOHD Disleksia Ibu bapa bekerja
AFRIZAL
14. Non-Verbal ✔️
TANG XUAN NING
Tajuk 1.0 KEMAHIRAN KENDIRI
Kemahiran komunikasi
Kemahiran /
Fokus kemahiran pengamatan
Pengetahuan/
Kemahiran Murid mengenal baju untuk lelaki dan baju untuk perempuan
Sedia Ada
Standard 1.4 Memakai pakaian
Kandungan
Murid berupaya :
Standard 1.4.1 Menamakan pakaian dalam mengikut jantina.
Pembelajaran 1.4.2 Menamakan jenis pakaian harian mengikut jantina.
1.4.3 Menamakan jenis pakaian seragam sekolah mengikut jantina.
Pada akhir pengajaran :-
1. Menyatakan perbezaan pakaian mengikut jantina dengan bimbingan.
Objektif 2. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 pakaian harian lelaki dan 2
Pembelajaran
pakaian untuk perempuan dengan bimbingan.
Tahap penguasaan :
1. Menyatakan pakaian dalam dan pakaian harian
Pentaksiran
Menyatakan dan membezakan jenis pakaian mengikut jantina
Latihan interaktif, kuiz interaktif
Tabiat Berfikir Menggunakan pengetahuan lepas untuk situasi baru
(HOM/KBAT)
Elemen Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Merentas
Kurikulum Nilai
(EMK)
Yakin pada diri sendiri
Penerapan Nilai Bersabar
Hormat kepada guru
Komputer riba, tetikus, pautan internet,
Link Google Meet: meet.google.com/aep-bpgr-xzy
Link video :
Bahan Bantu https://www.youtube.com/watch?v=er83UJlCjq0
Mengajar
https://www.youtube.com/watch?v=0VX6oqoU_ks
Latihan interaktif :
https://quizizz.com/admin/quiz/5eb4c7cb3edcc3001b516c67
https://www.liveworksheets.com/c?a=s&t=vyjm3hj3vr5&sr=n&ms=uz&af=sy&l=ki&i=ucuufcx&r=gy&db=0&f=dzduzxds&cd=pyiqv0wq0ys8lcoxkxxekmbi2ngnxgmnppixg
Muzik
Seni dalam Visual
Pendidikan
Pergerakan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Praktikal
Kemahiran Insaniah (KI):
Pendekatan berpusatkan murid
Pedagogi Masa Kini(PMK):
Pembelajaran Penerokaan
Langkah / Aktiviti Pengajaran dan
Masa Isi Pelajaran Catatan
(Minit) Pembelajaran
Bacaan Doa Penerang 1. Salah seorang dipilih BBM: Komputer
Hati untuk membacakan riba, tetikus, pautan
doa dan iikuti dengan
Tayangan video “Brain yang lain. internet,
Gym”
2. Murid diminta untuk Link Google Meet
melihat tayang video
tersebut KI: Kemahiran
3. Murid dikehendaki Praktikal
mengikuti pergerakan
di dalam tayang PMK:
Pendekatan
video tersebut berpusatkan murid
bersama-sama rakan
yang lain EMK:
Set Induksi Teknologi
(5 minit) Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
TMK:
Pautan internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Kemahiran:
Pengamatan
1. Murid dikehendaki BBM: Komputer
Berlainan jantina menonton video riba, tetikus, pautan
memakai berlainan tersebut
pakaian dalam 2. Murid menyebut internet,
nama pakaian di Link Google Meet
Tayangan video dari dalam video tersebut. KI: Kemahiran
aplikasi youtube Praktikal
Langkah 1
(10 minit) PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
TMK:
Pautan internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Kemahiran:
Pengamatan
Langkah 2 Pakaian lelaki 1. Murid secara individu BBM: Komputer
(5 minit)
Pakaian perempuan menyebut nama riba, tetikus, pautan
Perbezaan antara pakaian internet,
lelaki dan perempuan 2. Murid menyatakan Link Google Meet
fungsi peralatan
KI: Kemahiran
makanan tersebut
Praktikal
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
TMK:
Pautan internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Kemahiran:
Pengamatan
Link kuiz interaktif 1. Murid mendengar BBM: Komputer
Langkah 3 arahan guru riba, tetikus, pautan
berkaitan dengan
(10 minit) internet,
cara membuka
aplikasi kuiz Link Google Meet
interaktif , Link latihan
berpandukan link interaktif
yang diberi oleh guru.
2. Berpandukan arahan
guru, murid cuba KI: Kemahiran
Praktikal
menjawab kuiz PMK:
interaktif tersebut. Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
TMK:
Pautan internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Kemahiran:
Pengamatan
Guru membimbing 1. Murid dibimbing BBM: Komputer
dalam merumuskan
Penutup murid dalam isi pelajaran. riba, tetikus, pautan
(5 minit) merumuskan isi 2. Murid diingatkan internet,
dengan adab Link Google Meet
pelajaran hari ini. berpakaian dalam
kehidupan
- Adab seharian.
berpakaian KI: Kemahiran
Praktikal
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
TMK:
Pautan internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Kemahiran:
Pengamatan
CATATAN: Rujuk DSKP Pengurusan Kehidupan Pendidikan
Khas Masalah Pembelajaran (PPKI) Tahun 1
Catatan Refleksi Pelajar
Alhamdulillah , untuk hari ini 2 objektif telah tercapai dengan jayanya. Buktinya melalui
kuiz yang telah saya beri secara bersemuka, dengan bantuan dan bimbingan ibu bapa
murid boleh menjawab soalan kuiz dengan betul.
Kekuatan :
Murid sudah tahu membezakan pakaian yang dipakai oleh perbezaan jantina.
Kelemahan :
Tanpa bantuan ibu bapa, murid tidak dapat menyertai kuiz interkatif. Itu yang terjadi
dalam pdpr bersemuka hari ini dari 7 murid yang masuk kelas pdpr, hanya 5 orang
sahaja yang berjaya masuk kuiz. Lagi 2 orang tidak mendapat bantuan dr ibu bapa.
Penambahbaikkan :
Guru akan memberi link latihan interaktif dan juga kuiz interaktif di dalam group ibu
bapa, supaya mbk pada bila-bila masa akan membantu anak menjawab latihan dan
kuiz itu tadi.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
PPKI Masalah Pembelajaran
Minggu
Praktikum Minggu 9 Praktikum (28 Jun -2 Jul 2021)
A. BUTIRAN Hari : Khamis
PdP
Mata Pelajaran Pendidikan Sains Sosial dan Alam Sekitar
Tarikh 28/6/2021
Masa 10.30pagi – 11.30 pagi (60 minit)
Kelas PPKI LESTARI
BIL NAMA MASALAH KEHADIRAN
1. MUHAMMAD AIDIL HAKIM BIN Disleksia ✔️
HERMAN ALFARISI
2. MUHAMMAD THAQIF BIN ALYAS Disleksia ✔️
NORAYUB
3. MUHAMMAD ZAIEM BIN ZAIFUL Disleksia ✔️
Bilangan Murid NIZAM
Kurang upaya
4. ZAMHARYRA BIN HASZRIMAN ✔️
Intelektual
Kurang upaya
5. FARIS ✔️
Intelektual
Tajuk 3. KEMAHIRAN SOSIAL
Berkomunikasi
Kemahiran /
Fokus Memberi respon yang baik semasa pdpr bersemuka
Pengetahuan/
Kemahiran Murid pernah nampak bas Rapid KL
Sedia Ada
Standard
Kandungan 3.1 Mengetahui asas kemahiran sosial
3.1.1 Menyatakan cara berkomunikasi di perhentian bas atau stesen
komuter atau jeti
Standard i. Membuat permintaan secara sopan
Pembelajaran
ii. berbalas ucapan
memberi ucapan penghargaan
Objektif Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
Pembelajaran
(Kriteria 1. Mengenal pasti 3 kemudahan pengangkutan awam di dalam
Kejayaan) tayangan slaid
2. Menjawab sekurang-kurangnya 3 jawapan kuiz interaktif dengan
betul
1. Memberi respons pada sebarang persoalan mengenai
kemahiran sosial di tempat awam.
2. Memberi respons terhadap apa yang telah dipelajari berkaitan
Pentaksiran cara-cara berkomunikasi di perhentian bas atau stesen komuter
atau jeti dengan bantuan bahan bantu belajar.
Melalui latihan interaktif dan juga permainan interaktif
Tabiat Berfikir Mengumpul data dari semua deria
(HOM/KBAT)
Elemen Bahasa
Merentas Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Kurikulum
(EMK) Nilai
Yakin pada diri sendiri
Berhati-hati
Penerapan Nilai
Hormat kepada guru
Berusaha
Komputer riba, tetikus, pautan internet,
Link google meet : meet.google.com/ryu-humr-end
Pautan video :
https://www.youtube.com/watch?v=0VX6oqoU_ks
Bahan Bantu
Mengajar https://www.youtube.com/watch?v=Pf8mFuvq7Cw&t=6s
Latihan Interaktif
1. https://quizizz.com/admin/search/pengangkutan%20awam
2. https://wordwall.net/play/17693/024/694
Muzik
Seni dalam Visual
Pendidikan
Pergerakan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Praktikal
Kemahiran Insaniah (KI): Kemahiran Interpersonal
Kemahiran berkomunikasi
Pendekatan berpusatkan murid
Pedagogi Masa Kini(PMK): Pembelajaran Penerokaan
Langkah Aktiviti Pengajaran
/ Masa Isi Pelajaran Catatan
(Minit) dan Pembelajaran
Bacaan Doa Belajar 1. Seorang murid BBM: Komputer
dikehendaki riba, tetikus ,
mengetuai pautan internet,
bacaan doa link google meet
belajar
Tayangan video “Brain Gym” 2. Murid KI:Kemahiran
komunikasi
dikehendaki
bersama PMK:Pembelajaran
membuat Penerokaan
gerakan yang
terdapat di EMK: Teknologi
dalam tayangan Maklumat dan
Set
Induksi video itu tadi Komunikasi (TMK)
(5 minit) Nilai
TMK:Televisyen,
komputer riba,
pautan internet
Nilai:Berbincang
terlebih dahulu
Kemahiran:
Mendengar
Memberi perhatian
Soalan: 1. Murid BBM: Komputer
1. Pernahkah kamu lihat kenderaan dikehendaki riba, tetikus ,
ini ? menonton video pautan internet,
tersebut link google meet
2. Murid bersoal KI:
jawab dengan Kemahiran kognitif
guru berkaitan Kemahiran
Langkah tayangan video intrapersonal
1 Kemahiran
10 minit itu tadi komunikasi
Bas
2. Apakah nama tempat ini ?
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK: Nilai
TMK: Buku besar
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Perhentian bas Hormat kepada
3. Apakah nama kenderaan ini ?
guru
Kemahiran:
Mendengar
Membaca
Komuter Menjawab soalan
4. Apakah nama tempat ini ?
Memberi
tindakbalas
terhadap soalan
yang diberi
Stesen komuter
5. Apakah nama tempat ini ?
Jeti dan Feri
Jawapan : Pernah cikgu / Tidak pernah
cikgu
Langkah Kuiz interaktif di link yang telah 1. Murid di ajar BBM: Komputer
2 riba, tetikus ,
15 minit dibekalkan oleh guru cara untuk pautan internet,
1. https://quizizz.com/admin/search/pengangkutan%20awam menjawab kuiz link google meet
interaktif yang
KI:
dibekalkan oleh Kemahiran kognitif
Kemahiran
guru.
intrapersonal
2. Kemudian , Kemahiran
komunikasi
murid diajar
bagaimana PMK:
Pendekatan
untuk
berpusatkan murid
menghantar
EMK: Nilai
tugasan yang
telah siap TMK: Buku besar
kepada guru
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Berkomunikasi
Menyebut
perkataan dengan
sebutan yang betul
Kemahiran
pengamatan
Jawab soalan mudah dalam permainan 1. Murid bersama- BBM: Komputer
sama rakan riba, tetikus ,
interaktif yang telah guru sediakan. pautan internet,
yang lain cuba
bermain link google meet
permainan KI:
interaktif ini Kemahiran kognitif
bersama-sama Kemahiran
intrapersonal
Langkah Kemahiran
3 komunikasi
(15
minit) PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK: Nilai
TMK: Pautan
internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Praktikal
Guru membimbing murid dalam 1. Murid BBM: Komputer
dibimbing riba, tetikus ,
Penutup merumuskan isi pelajaran hari ini. dalam pautan internet,
(10 Berkomnikasi dengan cara yang sopan merumuskan link google meet
minit) isi pelajaran.
2. Murid KI: Kemahiran
dinasihati oleh komunikasi
guru untuk
berkomunikasi PMK: Pendekatan
dengan cara berpusatkan murid
yang sopan.
EMK:Nilai
TMK:Pautan link
permainan
interaktif
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
CATATAN: Rujuk DSKP Pendidikan Sains Sosial dan Alam Sekitar Masalah
Pembelajaran (PPKI) Tahun 6
Catatan Refleksi Pelajar
Alhamdulillah, 3 daripada 5 orang murid mencpaia semua objektif. Manakala 1
orang sahaja yang tidak hadir hari ini dan lg seorang menghadapii masalah
capaian internet, menyebabkan mutid tersebut on-off mengikuti pdpr hari ini.
Kekuatan :
Murid PPKI Lestari menunjukkan kesungguhan untuk menyertai Google Meet hari ini.
Sungguhpun begitu tanpa sokongan ibu bapa murid-murid tidak akan dapat menyertai
Google Meet hari ini. Oleh itu sokongan ibu bapalah yang memainkan peranan besar
dalam penyertaan murid-murid untuk menjalani tempoh pembelajaran atas talian ini.
Terdapat dua latihan interaktif yang berbeza aplikasi.
Kelemahan :
Latihan interaktif dalam aplikasi “Wordwall” terdapat murid yang tidak dapat masuk
disebabkan tidapat mengawal permainan tersebut di atas peranti sendiri.
Penambahbaikkan :
Pdpr akan datang guru perlu lebih cekap mengendalikan rangkaian teknologi bagi
membolehkan murid lebih faham dan lebih seronok menjalani pdpr secara atas talian
RANCANGANHARIAN (RPH)
PPKI Masalah Pembelajaran
Minggu
Praktikum Minggu 9 Praktikum (28 Jun -2 Jul 2021)
A. BUTIRAN Hari : Selasa
PdP
Mata Pelajaran Matematik
Tarikh 22/6/2021
Masa 10.30 pagi hingga 11.30 pagi (60 Minit)
Kelas PPKI HARAPAN
BIL NAMA MASALAH KEHADIRAN
Masuk kelas
1. ABI ANAS BIN ABI AUFA Disleksia inklusif 1
Musytari
Masuk kelas
2. Disleksia inklusif 1
Musytari
AUNI SUMAYYAH BINTI ZULKIFLI
Masuk kelas
3. Autism inklusif 1
DAANIA BINTI MOHAMMAD
INDERA Musytari
Ibu bapa
4. MUHAMMAD AMAR ASYRAFF Disleksia
Bilangan Murid BIN ABDUL AWWAL bekerja
Ibu bapa
5. MUHAMMAD IZZUL AZRI BIN MD Disleksia
SAID bekerja
6. MUHAMMAD WALDAN ANAQI ADHD ✔️
BIN MUHAMMAD WAFIY
7. Disleksia ✔️
NUHA BINTI ABD RAHMAN
8. Disleksia ✔️
NUR ARIANA BINTI ZULKIPLI
Ibu bapa
9. NUR ARYAN ASYRAF BIN Autism
ISKANDARSHAH JAHAN bekerja
10. Celebral Palsy Tiada sebab
NURHAFIRAH BINTI SOFIAN
Ibu bapa
11. NURHAN DANISH WAFRI BIN Disleksia
MOHD. WIRA SYAHRIL bekerja
Masuk kelas
12. Autism inklusif 1
PUTERI NATRAH BATRISYIA BINTI
MOHD FAUZI Musytari
Masuk kelas
13. Disleksia inklusif 1
SOFEA HELENA BINTI MOHD
AFRIZAL Musytari
14. Non-Verbal ✔️
TANG XUAN NING
Tahun 1
2.0 NOMBOR BULAT (dalam lingkungan 10)
Tajuk
Tahun 2
2.0 NOMBOR BULAT (dalam lingkungan 20)
Kemahiran komunikasi
Kemahiran /
Fokus kemahiran pengamatan
Pengetahuan/
Kemahiran Murid telah mengenal nombor-nombor
Sedia Ada
Tahun 1
2.2 Membilang nombor
0 hingga 10
Standard
Kandungan Tahun 2
2.2
Menulis nombor Murid berupaya
Tahun 1
2.1.1
Menyebut nombor
2.1.2
Mengenal simbol
nombor
2.1.3
Menamakan nombor
Standard
Pembelajaran Tahun 2
2.1.1
Membuat lakaran nombor
2.1.2
Menulis nombor dalam:
(i) angka
(ii) perkataan
2.1.3
Membaca nombor
Pada akhir pengajaran murid :-
Tahun 1
Objektif
Pembelajaran 1. Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10 dengan betul.(TP4)
Tahun 2
1. Memadankan angka dengan perkataan serta membacanya semula dengan
betul dan yakin. (TP4)
Latihan interaktif
Pentaksiran Permainan Interaktif
Lisan
Tabiat Berfikir Menggunakan pengetahuan lepas untuk situasi baru
(HOM/KBAT)
Elemen Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Merentas
Kurikulum Nilai
(EMK)
Yakin pada diri sendiri
Penerapan Nilai Bersabar
Hormat kepada guru
Komputer riba, tetikus, pautan internet, modul pdf
Link Google Meet: meet.google.com/zfv-zbrp-vjr
Brain gym : https://www.youtube.com/watch?v=F_q6QyUSIHM&t=6s
Bahan Bantu Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=ViCpkm_UazU
Mengajar
https://www.youtube.com/watch?v=Sj3X28r9oUU
Latihan interaktif :
https://wordwall.net/play/1196/953/95583
https://wordwall.net/play/16662/669/665
Muzik
Seni dalam Visual
Pendidikan
Pergerakan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Praktikal
Kemahiran Insaniah (KI):
Pendekatan berpusatkan murid
Pedagogi Masa Kini(PMK):
Pembelajaran Penerokaan
Langkah / Aktiviti Pengajaran dan
Masa Isi Pelajaran Catatan
(Minit) Pembelajaran
Tayangan video 1. Murid-murid diminta BBM: Komputer
“Brain Gym” untuk membacakan riba, tetikus, pautan
doa belajar bersama-
Set Induksi sama internet,
(5 minit) 2. Murid diminta untuk Link Google Meet
melihat tayang video
tersebut KI: Kemahiran
Praktikal
3. Murid dikehendaki
mengikuti pergerakan PMK:
di dalam tayang Pendekatan
video tersebut berpusatkan murid
bersama-sama rakan EMK:
yang lain Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
Nilai
TMK: Link youtube,
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
Tayangan video 1. Murid dikehendaki BBM: Komputer
menonton tayangan riba, tetikus, pautan
video
2. Kemudian boleh internet,
menyanyi mengikuti Link Google Meet
lagu dalam video
Link youtube
Nombor 1 hingga 10 tersebut.
1. Tang Xuan Ning 3. Murid dikehendaki KI: Kemahiran
2. Aryan menyebut nombor 1- Praktikal
10 secara individu.
Langkah 1 PMK:
(10 minit) Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
Nilai
TMK:
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
Langkah 2 Tayangan video 4. Murid dikehendaki BBM: Komputer
(5 minit) menonton tayangan riba, tetikus, pautan
video
5. Kemudian boleh internet,
Nombor 1-20 mengikuti sebutan Link Google Meet
1. Wafri nombor dalam video
2. Nuha Link youtube
tersebut.
6. Murid dikehendaki KI: Kemahiran
menyebut 1-20 Praktikal
secara individu.
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
Nilai
TMK: Link youtube,
Link latihan
interaktif
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
Link latihan interaktif 1. Murid juga BBM: Komputer
Langkah 3 mendengar riba, tetikus, pautan
penerangan dari
(10 minit) internet,
Modul Subjek guru, bagaimana Link Google Meet
untuk membuat
Matematik Tahun 1 Link youtube
modul yang telah di
KSSRPK beri melalui pdf KI: Kemahiran
dalam aplikasi Praktikal
WhatsApps
3. Murid mendengar PMK:
arahan guru Pendekatan
berkaitan dengan berpusatkan murid
cara membuka
aplikasi latihan EMK:
Teknologi
interaktif ,
berpandukan link Maklumat dan
yang diberi oleh guru. Komunikasi (TMK)
4. Berpandukan arahan Nilai
guru, murid cuba
menjawab latihan TMK: Link youtube,
interaktif tersebut. Link latihan
interaktif
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
Guru membimbing 1. Murid dibimbing BBM: Komputer
dalam merumuskan
Penutup murid dalam isi pelajaran. riba, tetikus, pautan
(5 minit) merumuskan isi 2. Murid juga dingatkan internet,
agar berada di Link Google Meet
pelajaran hari ini. dalam rumah dan
jangan keluar jika Link youtube
tiada urusan.
Hargailah apa yang KI: Kemahiran
berada disekeliling Praktikal
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:
Teknologi
Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
Nilai
TMK: Link youtube,
Link latihan
interaktif
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
CATATAN: Rujuk DSKP Matematik Pendidikan Khas
Masalah Pembelajaran (PPKI) Tahun 1 & 2
Catatan Refleksi Pelajar
Kekuatan :
Pdpr bersemuka dimulakan tepat pada waktunya.Terima kasih yang tidak terhingga di
atas penyertaan ibu bapa yang menyokong anak-anak menjalani pdpr secara atas talian
ini.
Kelemahan :
Kurang respon dari murid dan kehadiran merosot.
Penambahbaikkan :
Guru perlu bertanya kepada murid tentang persediaan mereka untuk belajar secara
maya dan sentiasa mengingatkan mereka agar sentiasa mematuhi tatacara menjalani
pdpr bersemuka di atas talian.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
PPKI Masalah Pembelajaran
Minggu
Praktikum Minggu 9 Praktikum ( 28 Jun -2 Julai )
Minggu Minggu 8 Praktikum (21-25 Jun 2021)
Praktikum
A. BUTIRAN
PdP Hari : Selasa
Mata Bahasa Melayu
Pelajaran
Tarikh 29/6/2021
Masa 8.30pagi – 9.30 pagi (60 minit)
Kelas PPKI LESTARI
BIL NAMA MASALAH KEHADIRAN
1. MUHAMMAD AIDIL HAKIM Disleksia ✔️
BIN HERMAN ALFARISI
2. MUHAMMAD THAQIF BIN Disleksia ✔️
ALYAS NORAYUB
Bilangan 3. MUHAMMAD ZAIEM BIN Disleksia ✔️
Murid ZAIFUL NIZAM
Kurang upaya
4. ZAMHARYRA BIN HASZRIMAN ✔️
Intelektual
MUHAMMAD FARIS ADAM Kurang upaya
5. BIN ASRUL EFFENDY Intelektual ✔️
Tajuk KEMAHIRAN BERTUTUR
Berkomunikasi, berbual/bertutur
Kemahiran /
Fokus Pengamatan,
Pengetahuan/
Kemahiran Murid pernah menonton televisyen di rumah.
Sedia Ada
Standard 2.2 Bercerita berpandukan isi penting
Kandungan
2.2.1 Menyatakan kebaikan
atau keburukan tentang;
Standard
Pembelajaran i. menonton televisyen
ii. makanan seimbang
iii. menjaga alam sekitar
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :-
Pembelajaran
(Kriteria 1. Bercerita berpandukan gambar atau isi penting menggunakan perkataan
Kejayaan) sendiri secara beradab(TP4)
Latihan interaktif
Pentaksiran Lisan
Pemerhatian
Tabiat Berfikir Berterusan
(HOM/KBAT) Mengambil risiko-risiko yang bertanggungjawab
Elemen Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Merentas
Kurikulum Nilai
(EMK)
Yakin pada diri sendiri
Penerapan Bersabar
Nilai
Hormat kepada guru
Komputer riba, tetikus, pautan internet,
Link google meet
meet.google.com/qih-tyqz-ita
Bahan Bantu Link Youtube
Mengajar
Brain Gym : https://www.youtube.com/watch?v=F_q6QyUSIHM&t=6s
https://www.youtube.com/watch?v=4D8za1g7Vmc
https://www.liveworksheets.com/c?a=s&t=vyjm3hj3vr5&sr=n&ms=uz&af=sy&l=ls&i=uftuxff&r=iu&db=0&f=dzduzxdn&cd=pyiqv0wq0ys8lapxezxmeeox2ngnxgmnlpixg
Muzik
Seni dalam Visual
Pendidikan
Pergerakan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Kognitif
Kemahiran Praktikal
Kemahiran Insaniah (KI):
Kemahiran Interpersonal
Kemahiran berkomunikasi
Pendekatan berpusatkan murid
Pedagogi Masa Kini(PMK): Pembelajaran Penerokaan
Langkah /
Masa Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Catatan
dan Pembelajaran
(Minit)
Set Tayangan video “Brain 1. Salah seorang BBM: Komputer
Induksi Gym” murid di pilih riba, tetikus ,
(5 minit) untuk pautan internet,
membacakan link google meet
doa dan di
aminkan oleh KI:Kemahiran
rakan yang lain komunikasi
2. Murid PMK:Pembelajaran
dikehendaki Penerokaan
bersama
membuat EMK: Teknologi
gerakan yang Maklumat dan
terdapat di dalam
tayangan video Komunikasi (TMK)
itu tadi Nilai
TMK:Televisyen,
komputer riba,
pautan internet
Nilai:Berbincang
terlebih dahulu
Kemahiran:
Mendengar
Memberi perhatian
5. Murid BBM: Komputer
dikehendaki riba, tetikus ,
menonton video pautan internet,
tersebut dan di link google meet
ulang tayang KI:
beserta dengan Kemahiran kognitif
penerangan dari Kemahiran
Kebaikan menonton guru. intrapersonal
televisyen 6. Murid bersoal Kemahiran
1. Dapat mengenali jawab dengan komunikasi
tokoh yang berjasa
Langkah 1 kepada negara guru berkaitan
10 minit Tun Dr.Mahathir tajuk yang PMK:
dipaparkan di Pendekatan
Mohamad dalam video berpusatkan murid
2. Dapat melihaht tersebut
tempat-tempat yang EMK: Nilai
menarik
3. Dapat mengetahui TMK: Buku besar
kemajuan Malaysia
4. Dapat mengetahui Nilai:
kempen kerajaan Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Mendengar
Membaca
Menjawab soalan
Memberi
tindakbalas
terhadap soalan
yang diberi
Langkah 2 Ulang tayangan video 1. Murid diminta BBM: Komputer
10 minit riba, tetikus ,
dan berbual dengan untuk menonton pautan internet,
murid berkaitan tajuk video ini terlebih link google meet
yang dipelajari pada hari dahulu KI:
2. Kemudian Kemahiran kognitif
ini. Kemahiran
bersoal jawab
intrapersonal
dengan murid Kemahiran
komunikasi
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK: Nilai
TMK: Pautan
internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran
pengamatan
Latihan interaktif 1. Dengan BBM: Komputer
Langkah 3 mengulang riba, tetikus ,
(20 init) tayangan video pautan internet,
yang sama, link google meet
murid diminta
untuk menjawab KI:
Kemahiran kognitif
latihan interaktif Kemahiran
secara individu intrapersonal
dengan Kemahiran
bimbingan guru komunikasi
2. Murid bersama
bersama-sama
rakan yang lain PMK:
Pendekatan
melakukan berpusatkan murid
aktiviti tersebut.
3. Aktiviti lain ialah EMK: Nilai
murid diminta
menyalin latihan TMK: Buku besar
tadi ke dalam Nilai:
buku latihan
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Praktikal
Menulis
Guru membimbing murid 1. Murid dibimbing BBM: Komputer
dalam riba, tetikus ,
Penutup dalam merumuskan isi merumuskan isi pautan internet,
(10 minit) pelajaran hari ini. pelajaran. link google meet
2. Murid dinasihatkan
Jauh berjalan luas supaya menjaga KI: Kemahiran
diri semasa Kognitif
pemandangan dirumah.
PMK: Pendekatan
berpusatkan murid
EMK:Nilai
TMK:Buku latihan
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Mengingat
CATATAN:Rujuk DSKP Bahasa Melayu Masalah Pembelajaran (PPKI) Tahun 6
Catatan Refleksi Pelajar
Kekuatan :
Sambil berbual-bual dengan murid berkaitan dengan tayangan video yang ditonton, guru
boleh menilai dari segi lisan untuk penilaian dalam bilik darjah.
Kelemahan :
Kekangan dari segi persediaan tempat oleh murid, menyebabkan guru tidak Nampak
keseluruhan pergerakan murid.
Penambahbaikkan :
Pdpr akan datang guru perlu lebih cekap mengendalikan rangkaian teknologi bagi
membolehkan murid lebih faham dan lebih seronok menjalani pdpr secara atas talian
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
PPKI Masalah Pembelajaran
Minggu
Praktikum Minggu 8 Praktikum (21-25 Jun 2021)
A. BUTIRAN
PdP Hari : Rabu
Mata Pelajaran Pendidikan Jasmani
Tarikh 30/6/2021
Masa 8.30pagi – 9.30 pagi (60 minit)
Kelas PPKI LESTARI
BIL NAMA MASALAH KEHADIRAN
1. MUHAMMAD AIDIL HAKIM BIN Disleksia ✔️
HERMAN ALFARISI
2. MUHAMMAD THAQIF BIN ALYAS Disleksia ✔️
NORAYUB
Bilangan Murid 3. MUHAMMAD ZAIEM BIN ZAIFUL Disleksia ✔️
NIZAM
4. ZAMHARYRA BIN HASZRIMAN Kurang upaya ✔️
Intelektual
MUHAMMAD FARIS ADAM BIN Temujanji
5. ASRUL EFFENDY Kurang upaya
Intelektual Hospital
Tajuk PEGERAKAN LOKOMOTOR : ‘LEAPING’
1.1
Kemahiran / Berkebolehan melakukan pergerakan lokomotor dengan lakuan yang betul
Fokus
Pengetahuan/
Kemahiran Murid telah tahu cara berdiri dengan sebelah kaki
Sedia Ada
1.1
Berkebolehan melakukan pergerakan lokomotor dengan lakuan yang betul
Standard
Kandungan 2.1
Berkebolehan memahami pergerakan lokomotor.
1.1.3 Melakukan “leaping” mengikut arah (hadapan).
1.1.4 Melakukan “leaping‟ ke hadapan mengikut jarak yang ditetapkan.
Standard 1.1.5 Melakukan gabungan pergerakan
Pembelajaran i. Lompatan sebelah kaki
ii. Lompatan sebelah kaki sambil menghayun tangan
iii. Melakukan 'leaping' pada jarak yang ditetapkan.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid boleh:-
1. Mengenal aksi “leaping‟.
Objektif 2. Melakukan “leaping‟ dan menyatakan secara ringkas “leaping‟ dengan cara
Pembelajaran yang betul.
(Kriteria 3. Melakukan “leaping‟ dan mengaplikasikan teknik “leaping‟ mengikut postur
Kejayaan) badan yang betul.
4. Melakukan “leaping‟ secara berulang mengikut arah yang di tetapkan.
(TP4)
Pentaksiran Pergerakan murid dalam rakaman video
Tabiat Berfikir Mencipta, membayangkan dan berinovatif
(HOM/KBAT)
Elemen
Merentas Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Kurikulum Nilai
(EMK)
Yakin pada diri sendiri
Penerapan Nilai
Hormat kepada guru
Komputer riba, tetikus, pautan internet,
Link google meet : meet.google.com/yya-sfcv-ehg
Bahan Bantu
Mengajar Link youtube : https://www.youtube.com/watch?v=mXujdK5PbF8
Email : [email protected]
Muzik
Seni dalam Visual
Pendidikan
Pergerakan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Praktikal
Kemahiran Insaniah (KI): Kemahiran Interpersonal
Kemahiran berkomunikasi
Pendekatan berpusatkan murid
Pedagogi Masa Kini(PMK): Pembelajaran Penerokaan
Langka
h / Masa Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Catatan
(Minit) dan Pembelajaran
Tayangan video “Brain Gym” 1. Bacaan doa BBM: Komputer
belajar riba, tetikus ,
bersama- pautan internet,
sama rakan- link google meet
rakan yang KI:Kemahiran
lain. komunikasi
2. Murid
dikehendaki PMK:Pembelajara
bersama n Penerokaan
membuat
gerakan yang EMK: Teknologi
Set terdapat di Maklumat dan
Induksi dalam Komunikasi (TMK)
(5 minit) tayangan
Nilai
video itu tadi
TMK:Televisyen,
komputer riba,
pautan internet
Nilai:
Kemahiran:
Mendengar
Memberi perhatian
1. Tayangan video di 1. Murid BBM: Komputer
pautan youtube dikehendaki riba, tetikus ,
menonton pautan internet,
video link google meet
pemanasan KI:
badan Kemahiran kognitif
2. Kemudian Kemahiran
murid intrapersonal
Langkah dikehendaki Kemahiran
1 mengikuti komunikasi
10 minit prgerakan
yang PMK:
ditunjukkan Pendekatan
dalam video berpusatkan murid
tesebut
3. EMK: Nilai
TMK:
Pautan internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Mendengar
Memberi
tindakbalas
Pengamatan
Langkah Tayangan video dipautan 1. Murid BBM: Komputer
2 riba, tetikus ,
10 minit dikehendaki pautan internet,
menonton link google meet
tayangan
KI:
video yang Kemahiran kognitif
Kemahiran
dipaparkan
intrapersonal
oleh guru Kemahiran
komunikasi
2. Kemudian ,
murid
PMK:
mengikuti
Pendekatan
pergerakan berpusatkan murid
yang
EMK: Nilai
dilakukan
TMK: Buku besar
dalam video
tersebut Nilai:
bersama- Yakin pada diri
sama dilokasi sendiri
masing- Bersabar
masing Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Berkomunikasi
Menyebut
perkataan dengan
sebutan yang betul
Kemahiran
pengamatan
Latihan pergerakan 1. Murid diminta BBM: Komputer
secara riba, tetikus ,
pautan internet,
individu
melompat link google meet
dengan KI:
sebelah kaki Kemahiran kognitif
di lokasi Kemahiran
masing- intrapersonal
masing. Kemahiran
komunikasi
PMK:
Langkah Pendekatan
berpusatkan murid
3
(5 minit) EMK: Nilai
TMK: Buku besar
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Praktikal
Guru membimbing murid 1. Murid BBM: Komputer
dibimbing riba, tetikus ,
Penutup dalam merumuskan isi dalam pautan internet,
(10 pelajaran hari ini. merumuska link google meet
minit) n isi
Jaga kesihatan diri sendiri pelajaran. KI: Kemahiran
2. Hargailah Komunikasi
kesihatan
diri kita PMK: Pendekatan
sendiri. berpusatkan murid
EMK:Nilai
TMK:Pautan
internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Merumus isi
pelajaran hari ini
CATATAN:Rujuk DSKP Pendidikan Jasmani Masalah Pembelajaran (PPKI) Tahun 6
Catatan Refleksi Pelajar
Kekuatan :
Alhamdulillah,semua objektif saya tercapai pada hari. Ini kerana murid boleh melakukan
pergerakan tersebut dengan baik.Saya mendapat kerjasama dari ibu bapa yang turut
membantu anak-anak mbk menyertai pdpr bersemuka serta melayani karenah anak-
anak menjalani pdpr.
Kelemahan :
Murid kelihatan teruja berjumpa dengan rakan-rakan yang lain, sehinggakan jika ada
terluang waktu sedikit, mereka akan berbual-bual perkara yang remeh-temeh. Namun
tidaklah sampai menjejaskan pdpr. Cuma perlu diberi sedikit teguran, supaya tidak hilang
fokus sewaktu pdpdr bersemuka.
Penambahbaikkan :
Ini kerana guru perlu lebih cekap mengendalikan rangkaian teknologi bagi membolehkan
murid lebih faham dan lebih seronok menjalani pdpr secara atas talian. Dan untuk melihat
pergerakan murid saya perlu masuk melalui akaun saya yang lainnya.
PENGAJARAN HARIAN (RPH)
PPKI Masalah Pembelajaran
Minggu Minggu 9 Praktikum (28 Jun - 2 Julai
Praktikum 2021)
A. BUTIRAN
PdP Hari : Khamis
Mata Pelajaran Kemahiran Hidup(Masakan)
Tarikh 1/7/2021
Masa 8.30 pagi – 9.30 pagi (60 minit)
Kelas PPKI LESTARI
BIL NAMA MASALAH KEHADIRAN
1. MUHAMMAD AIDIL HAKIM BIN Disleksia ✔️
HERMAN ALFARISI
2. MUHAMMAD THAQIF BIN ALYAS Disleksia ✔️
NORAYUB
Bilangan Murid 3. MUHAMMAD ZAIEM BIN ZAIFUL Disleksia ✔️
NIZAM
4. ZAMHARYRA BIN HASZRIMAN Kurang upaya ✔️
Intelektual
MUHAMMAD FARIS ADAM BIN
5. ASRUL EFFENDY Kurang upaya ✔️
Intelektual
Tajuk 3. BAHAN MASAKAN
Pengamatan
Kemahiran / Komunikasi
Fokus
Mengingat peristiwa yang lepas
Pengetahuan/
Kemahiran Murid mengetahui bahan masakan berada di dapur
Sedia Ada
3.1
Standard Memahami jenis bahan masakan
Kandungan
3.2
Memahami cara menyimpan bahan masakan
3.1.1
Membezakan antara bahan masakan kering dan bahan masakan basah
Standard 3.2.3
Pembelajaran Menunjukkan cara
menyimpan bahan
masakan
i. bahan kering
ii. bahan basah
1. Menyebut atau menunjuk dengan menggunakan bahasa badan tiga bahan
Objektif masakan kering dan basah
Pembelajaran
(Kriteria 2. Membezakan sekurang-kurangnya tiga bahan masakan kering dan basah
Kejayaan)
3. Mengaplikasi cara penyimpanan bahan masakan(TP4)
Pentaksiran Permainan interaktif
Lisan
Tabiat Berfikir Menganalisis
(HOM/KBAT)
Elemen Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Merentas Nilai
Kurikulum
(EMK) Bahasa
Yakin pada diri sendiri
Penerapan Nilai Bersabar
Hormat kepada guru
Komputer riba, tetikus, pautan internet,
Link google meet
meet.google.com/npb-tssn-ttp
Link Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=0VX6oqoU_ks
Bahan Bantu
Mengajar https://www.youtube.com/watch?v=w1CfyLdmask
https://www.youtube.com/watch?v=zhz69LsFyyc&t=25s
Link latihan interaktif
https://wordwall.net/play/3073/207/705
https://wordwall.net/play/6158/991/4461
Muzik
Seni dalam Visual
Pendidikan
Pergerakan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Kognitif
Kemahiran Insaniah (KI): Kemahiran Praktikal
Kemahiran berkomunikasi
Pendekatan berpusatkan murid
Pedagogi Masa Kini(PMK): Pembelajaran Penerokaan
Langka Aktiviti Pengajaran dan
h / Masa Isi Pelajaran Pembelajaran Catatan
(Minit)
Bacaan Doa Belajar 1. Seorang murid BBM: Komputer
dikehendaki riba, tetikus ,
mengetuai bacaan pautan internet,
doa belajar link google meet
KI:Kemahiran
2. Murid dikehendaki komunikasi
bersama membuat
Tayangan video “Brain gerakan yang PMK:Pembelajara
Gym” terdapat di dalam n Penerokaan
tayangan video itu
tadi EMK: Teknologi
Maklumat dan
Set Komunikasi (TMK)
Induksi
(5 minit) Nilai
TMK:Televisyen,
komputer riba,
pautan internet
Nilai:Berbincang
terlebih dahulu
Kemahiran:
Mendengar
Memberi perhatian
Tayangan video 1. Murid diminta untuk BBM: Komputer
youtube menonton video riba, tetikus ,
bahan basah dan pautan internet,
bahan kering . link google meet
2. Murid bersoal jawab KI:
dengan guru Kemahiran kognitif
Langkah Bahan Kering & bahan berpandukan video Kemahiran
1 basah yang ditayangkan. intrapersonal
20 minit Kemahiran
komunikasi
PMK:
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK: Nilai
TMK: Buku besar
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Mendengar
Membaca
Menjawab soalan
Memberi
tindakbalas
terhadap soalan
yang diberi
Langkah Cara penyimpanan 1. Murid diminta BBM: Komputer
2 bahan kering dan cara riba, tetikus ,
(15 penyimpanan bahan menjawab kuiz pautan internet,
minit) basah interaktif yang link google meet
disediakan oleh guru.
KI:
3. Murid berbincang Kemahiran kognitif
Kemahiran
dengan guru
intrapersonal
berkaitan kuiz yang Kemahiran
komunikasi
telah mereka jawab
dengan bimbingan
PMK:
guru.
Pendekatan
berpusatkan murid
EMK: Nilai
TMK: Pautan
internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Berkomunikasi
Kemahiran
pengamatan
Jawab soalan mudah 2. Semua murid cuba BBM: Komputer
bermain permainan riba, tetikus ,
dalam permainan pautan internet,
interaktif ini
interaktif yang telah bersama-sama. link google meet
guru sediakan dipautan KI:
Kemahiran kognitif
link Kemahiran
intrapersonal
Kemahiran
komunikasi
PMK:
Langkah Pendekatan
berpusatkan murid
3
(15 EMK: Nilai
minit)
TMK: Pautan
internet
Nilai:
Yakin pada diri
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Praktikal
Guru membimbing 1. Murid diminta BBM: Komputer
menghubungkaitka riba, tetikus ,
Penutup murid dalam n pengetahuan dan pautan internet,
(5 minit) merumuskan isi kemahiran link google meet
mengenai bahan
pelajaran hari ini. basah dan bahan KI: Kemahiran
kering Kognitif
Jangan membazir 2. Juga Cara
penyimpanan PMK: Pendekatan
bahan kering dan berpusatkan murid
cara penyimpanan
bahan basah EMK:Nilai
dalam kehidupan
seharian. TMK:Buku latihan
3. Murid dinasihati
oleh guru untuk Nilai:
jangan membazir Yakin pada diri
makanan
sendiri
Bersabar
Hormat kepada
guru
Kemahiran:
Pengamatan
CATATAN: Rujuk DSKP Pendidikan Sains Sosial dan Alam Sekitar Masalah
Pembelajaran (PPKI) Tahun 6
Catatan Refleksi Pelajar
Kekuatan :
Objektif tercapai hari ini, dengan cara pentaksiran secara lisan. Murid tahu dan dapat
mengenal pasti bahan basah dan bahan kering yang terdapat di dalam gambar. Tajuk ini
berlaku dalam kehidupan seharian murid. Murid tidak berasa janggal untuk bercerita
pengalaman mereka yang berkaitan dengan tajuk yang dipelajari pada hari ini.
Kelemahan :
Murid tertunggu kuiz, mereka lebih teruja untuk menjawab kuiz dari permainan interaktif. Ini
kerana mereka lebih suka untuk bersaing sesame rakan mereka.
Penambahbaikkan :
Guru akan mempelbagaikan kuiz dan bentuk menyampaian kepada murid secara interaktif
untuk dilaksanakan sewaktu pdpr bersemuka.