The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by g-12046350, 2021-08-24 19:08:26

Rph SEJARAH

Testing

SUBJEK
MINGGU / TARIKH
TEMA
TAJUK
STANDARD KANDUNGAN
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR PUTRA 85000 SEGAMAT, JOHOR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN : PDPR SEJARAH TINGKATAN 3
SEJARAH KELAS 3 PUTRA 1 / DI RUMAH MASA MINGGU 29 25/08/2021 HARI RABU KEHADIRAN KEDATANGAN KUASA ASING
8 - TINDAK BALAS MASYARAKAT TEMPATAN
12.00PM - 1.00PM - / 27 Orang
8.1. Penentangan Masyarakat Tempatan
8.1.1 Menerangkan matlamat dan bentuk penentangan masyarakat tempatan
K8.1.8 Menilai kepentingan menghargai perjuangan tokoh-tokoh tempatan sebagai wira Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid boleh:
1. Menjelaskan matlamat dan bentuk penentangan masyarakat tempatan.
2. Menjana idea kepentingan menghargai perjuangan tokoh-tokoh tempatan sebagai wira.
Murid dapat :
1. Menerangkan 3 matlamat dan 3 bentuk penentangan masyarakat tempatan.
2. Menjana sekurang-kurangnya 3 kepentingan menghargai perjuangan tokoh-tokoh
tempatan sebagai wira
KRITERIA KEJAYAAN
SET INDUKSI : (5 minit)
Guru mengemukakan gambar pejuang tempatan dan mengemukakan soalan KBAT untuk mendapatkan pengetahuan awal. (Brainstorming)
A) AKTIVITI 1 (30 minit)
1. Guru memulakan sesi pdpc dengan penerangan pengenalan menggunakan
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN PEMUDAHCARAAN
(PDPC)
Powerpoint.
2.Pelajar mendengar dan mencatat isi penting bahan pengajaran sokongan guru
https://www.youtube.com/watch?v=oxv5pJj6a_Q&t=391s
3.Guru menerangkan matlamat dan bentuk penentangan masyarakat tempatan. (Buku Teks ms:172-179)
4.Aktiviti Berkumpulan (Breakoutroom) Pelajar berbincang dan hasilkan infografik dalam kumpulan
kecil mengikut tokoh dan soalan KBAT yang diberi. 5.Sesi Pembentangan pelajar.
B) AKTIVITI 2 (10 minit)
1.Guru menguji murid dengan soalan KBAT. (Wheel of Names) 2.Guru mengulas jawapan yang diberikan murid.
C) AKTIVITI 3 (10 minit)
1. Guru menguji pemahaman dan penguasaan murid. (Live Quizizz) 2. Guru rekod/paparkan skor markah kuiz pelajar.
PENUTUP (5 minit)
Guru meminta pelajar menilai dan merasionalkan kepentingan menghargai perjuangan tokoh-tokoh tempatan sebagai wira.
KEMAHIRAN PEMIKIRAN SEJARAH (KPS)
BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
ELEMEN KEWARGANEGARAAN/ NILAI SIVIK
1. Memahami Kronologi 2. Membuat Rasionalisasi
1. PowerPoint
2. Buku Teks
3. Internet
1. Kepentingan menghargai perjuangan tokoh-tokoh tempatan sebagai wira
STRATEGI PDPR
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
1. Flipped Classroom
2. Pendekatan Bersepadu
3. KBAT/HOTS
1. Brainstorming (Sumbang Saran) 2. Presentations (Pembentangan) 3. Sharing ( Berkongsi )
11. Nilai Murni 2. Patriotisme
PENGUKUHAN / LATIHAN SUSULAN UNTUK PELAJAR
1. Latihan Objektif
2. Murid menghasilkan nota kreatif berdasarkan tajuk yang dibincangkan di rumah
NILAI / PATRIOTISME / IKTIBAR
1. Keberanian, permuafakatan dan kebijaksanaan pemimpin dahulu memberikan inspirasi kepada generasi muda
2. Bersatupadu
PENILAIAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN
1. Pemerhatian
2. Sesi Pembentangan
STANDARD PRESTASI TP (TAHAP PENGUASAAN)
1. TP 2- Menjelaskan dengan contoh penentangan masyarakat tempatan
2. TP 4- Mencerakinkan maklumat tentang penentangan masyarakat tempatan
3. TP 6- Menjana idea kepentingan menghargai perjuangan tokoh
REFLEKSI
Refleksi PdPr hari ini:
1. - / 27 orang murid dapat menyatakan 3 matlamat dan 3 bentuk penentangan masyarakat tempatan. 2. - / 27 orang murid dapat menjana idea kepentingan menghargai perjuangan tokoh tempatan.


SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR PUTRA 85000 SEGAMAT, JOHOR
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH
SUBJEK MINGGU / TARIKH
TAJUK STANDARD KANDUNGAN
STANDARD PEMBELAJARAN
SEJARAH KELAS/ 4 PUTRA 6 TEMPAT DI RUMAH
MINGGU 28 25/08/2021 HARI RABU T11 - KEMERDEKAAN PERSEKUTUAN TANAH MELAYU
BAB 7: Usaha Ke Arah Kemerdekaan
11.1 Usaha ke Arah Kemerdekaan
/ MASA KEHADIRAN
10.00-11.00 PAGI
-/12 Orang
11.1.1 Memerihalkan latar belakang idea negara merdeka -
K 11.1.6. Menerangkan kepentingan mempertahankan kedaulatan negara
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
1. Menerangkan latar belakang idea negara merdeka.
2. Menyenaraikan pertubuhan yang mencetuskann idea negara merdeka di negara kita 3. Menjelaskan kepentingan mempertahankan kedaulatan negara
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN DI RUMAH (PDPR)
SET INDUKSI:
Guru mengingatkan pelajar dan mengalu-alukan mereka dalam Kumpulan Telegram.
AKTIVITI UTAMA:
1. Guru memberikan nota pdf bab 7.1 dari sumber internet https://www.youtube.com/watch?v=GLaAiSqrB_M
2. Murid membuat bacaan sendiri dengan merujuk buku teks Sejarah.
3. Guru membimbing pelajar menjawab soalan latihan struktur Modul JAGUH. 5. Guru memberi tugasan menyiapkan notaasas tajuk 7.1
PENUTUP:
Guru membuat kesimpulan dan memberi penerangan untuk persediaan kelas seterusnya minggu hadapan.
KEMAHIRAN PEMIKIRAN SEJARAH ( KPS )
PENDEKATAN PDPR
PdPR SECARA DALAM TALIAN MENGGUNAKAN PLATFORM SELAIN DELIMA
LATIHAN / TUGASAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
1. Meneroka Bukti 2. -
1. GABUNGAN 1. YA
1. Koleksi Soalan / Modul 2. Latihan Struktur
1. YA
1. STRATEGI PDPR SECARA DALAM TALIAN
2. STRATEGIPDPR SECARA LUAR TALIAN
1. MEDIUM DALAM TALIAN
2. MEDIUM LUAR TALIAN STANDARDPRESTASI-TP
1. Kontekstual/Contextual 2. -
WhassApp
1. Modul TP2-Memahami
REFLEKSI
Refleksi PdPR hari ini:
1. - /12 orang murid dapat mengikuti pdpr secara online di rumah dan menguasai objektif pembelajaran.
2. -/12 orang murid membuat aktiviti secara offline di rumah.
3. -
4. orang murid tidak mengikuti pdpr dan tiada respon.


Click to View FlipBook Version