UNIVERSITI PENDIDIKAN SULTAN IDRIS
35900 TANJONG MALIM, PERAK.
KPD3016
PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENTAKSIRAN 1
TUGASAN INDIVIDU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SET 1 : PENDEKATAN STRUKTURAL
NAMA PELAJAR NO. MATRIK
D20181082356
MUHAMAD KHUSAIRY BIN KASSIM
NAMA PENSYARAH DR. NORDIANA BINTI HAMZAH
2 Minggu 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Kelas 2
Tingkatan : 5 KEM 1
Mata Pelajaran
Bilangan Murid : Kesusasteraan Melayu
Genre
Tarikh : 20 orang pelajar (9 orang lelaki dan 11 orang perempuan)
Masa
Tajuk : Puisi Tradisional
Pendekatan
Objektif Tingkah Laku : 17 Mac 2021
: 9.00-9.30 pagi
: Seloka Boros dan Jimat dan Seloka Kehilangan Adat Melayu
: Pendekatan Struktural
: Pada akhir mata pelajaran, murid dapat :
i. menerangkan secara keseluruhan definisi unsur gaya bahasa dalam Seloka Boros dan Jimat dan Seloka
Kehilangan Adat Melayu melalui aktiviti Quizizz
ii. menganalisis sekurang-kurangnya lima daripada enam jenis gaya bahasa dalam Seloka Boros dan Jimat dan
Seloka Kehilangan Adat Melayu melalui aktiviti peta buih dan buku digital.
3 Minggu 5
Kelas 2
Huraian DSKP
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Mengenali dan memahami elemen sastera 1.2.3 Mengenali dan memahami puisi tradisonal
iv) Menganalisis gaya bahasa
KEMAHIRAN ABAD KE-21
i. Profil Murid (pemikir, bersifat ingin tahu, bermaklumat, berdaya tahan, berprinsip, mahir berkomunikasi, kerja sepasukan, penyayang )
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
i. KBAT (menganalisis, menilai, mencipta)
ii. Kemahiran Berfikir Kreatif (menjana idea pelbagai, menghubungkait)
iii. Kemahiran Berfikir Kritis (membuat ramalan, mengusul periksa andaian, meneliti bahagian kecil, merumus)
iv. Kemahiran Menaakul (penilaian secara logik dan rasional)
v. Strategi Berfikir (soalan berstruktur, soalan berfokus, menyelesaikan masalah, membuat keputusan)
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
i. Berpusatkan Murid
ii. Kepelbagaian Sumber dan Bahan (digital, internet)
iii. Penyelesaian Masalah
iv. Pembelajaran Koperatif
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
i. Bahasa (kosa kata, struktur ayat)
ii. Nilai murni (integriti, bertanggungjawab, kerajinan, kejujuran, kerjasama, kasih-sayang, keberanian)
iii. Kreativiti dan Inovasi (ubah suaian)
iv. Sains dan Teknologi (e-pembelajaran, pengetahuan teknologi, penggunaan teknologi)
PENGETAHUAN SEDIA ADA
i. Murid mempunyai pengetahuan asas bagaimana menganalisis jenis gaya bahasa dalam sesebuah puisi
Langkah / Isi Pengajaran 4 Minggu 5
Masa Aktiviti Kelas 2
Set Induksi Catatan
3 minit
9.00-.9.03 pagi 1. Murid mengakses pautan ruangan Kemahiran Abad Ke-21
Padlet ‘Kesusasteraan Melayu’ yang Profil Murid (pemikir, bersifat
ingin tahu, bermaklumat)
diberikan oleh guru.
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(menganalisis, menilai)
2. Murid mengakses dan menonton video
‘Seloka Pak Kaduk’ melalui pautan Kemahiran Berfikir Kreatif
(menjana idea pelbagai)
Laman sesawang Padlet Youtube yang terdapat dalam ruangan
‘Kesusasteraan Melayu’
Padlet. Kemahiran Berfikir Kritis
https://padlet.com/muhamadkhusairy98/ (membuat ramalan)
bsq2vfm0px6affs7#
3. Murid mengakses pautan soalan Kemahiran Menaakul
(penilaian secara logik dan
‘Pendapat Saya…’ melalui pautan rasional)
Google Form yang disediakan dalam Strategi Berfikir
ruangan Padlet. (soalan berstruktur)
Strategi Pengajaran dan
4. Murid menjawab soalan yang Pembelajaran
Video ‘Seloka Pak Kaduk’ melalui disediakan berdasarkan kefahaman Pembelajaran Berpusatkan
pautan Youtube. Murid
https://youtu.be/J699DKudh-s mereka. Kepelbagaian Sumber dan
Bahan (digital, internet)
Pentaksiran Elemen Merentas Kurikulum
Pentaksiran secara bertulis melalui soalan Bahasa (kosa kata, struktur
‘Pendapat Saya…’ dalam pautan Google ayat)
5 Minggu 5
Kelas 2
Form yang disediakan.
Nilai Murni (integriti,
Soalan ‘Pendapat Saya’ melalui pautan bertanggungjawab)
Google Form
Sains dan Teknologi (e-
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAI pembelajaran)
pQLSdMhMTANioLcvXdcAvYO6Gaz
2E9yMujwPP21OwVdJ9loRMbOg/vie Bahan Bantu Mengajar
Padlet
wform Youtube
(Rujuk lampiran 1) Google Form
Soalan Teknik
1. Nyatakan pendapat anda tentang Penyoalan
video tersebut.
2. Huraikan kaitan antara video
tersebut dengan tajuk yang terdapat
dalam silibus anda.
Jawapan jangkaan
1. Pada pendapat saya video tersebut
memaparkan puisi tradisional iaitu
seloka.
2. Kaitan antara video tersebut dengan
tajuk yang terdapat dalam silibus
ialah kedua-duanya merupakan
seloka.
6 Minggu 5
Kelas 2
Langkah 1 Definisi Gaya Bahasa 1. Murid mengakses dan menjawab Kemahiran Abad Ke-21
5 minit
9.03-9.08 pagi soalan ‘Definisi Gaya Bahasa’ Profil Murid (berdaya tahan,
pemikir, bersifat ingin tahu,
melalui pautan Quizizz yang berprinsip, bermaklumat)
terdapat dalam ruangan Padlet. Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(menganalisis, menilai)
Soalan ‘Definisi Gaya Bahasa’ melalui 2. Murid akan dinilai oleh guru Kemahiran Berfikir Kreatif
pautan Quizizz. melalui jawapan soalan tersebut. (menjana idea pelbagai)
https://quizizz.com/join/quiz/6005ac3dd Kemahiran Berfikir Kritis
f68c6001e55f653/start 3. Murid mengakses penerangan guru (mengusul periksa andaian)
(Rujuk lampiran 2)
tentang definisi gaya bahasa melalui Kemahiran Menaakul
pautan Youtube (penilaian secara logik dan
rasional)
Pentaksiran Strategi Berfikir
(soalan berfokus)
Pentaksiran secara bertulis melalui soalan
‘Definisi Gaya Bahasa’ dalam pautan Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
Quizizz yang disediakan. Pembelajaran Berpusatkan
Video penerangan definisi gaya bahasa Murid
melalui pautan Youtube. Kepelbagaian Sumber dan
https://youtu.be/rJLX9gIT8zQ Bahan (digital, internet)
(Rujuk lampiran 3)
Elemen Merentas Kurikulum
Bahasa (kosa kata, struktur
ayat)
Nilai Murni (integriti,
7 Minggu 5
Kelas 2
bertanggungjawab)
Sains dan Teknologi (e-
pembelajaran)
Bahan Bantu Mengajar
Quizizz
Youtube
Padlet
Teknik
PAK-21(Penyoalan)
Langkah 2 Jenis-jenis Gaya Bahasa 1. Murid diagihkan kepada empat Kemahiran Abad Ke-21
10 minit
9.08-9.18 pagi kumpulan. Setiap kumpulan terdiri Profil Murid (berdaya tahan, mahir
berkomunikasi, pemikir, kerja
daripada 5 orang ahli. sepasukan, bersifat ingin tahu,
berprinsip,bermaklumat,
penyayang)
2. Murid mengakses senarai kumpulan
dalam dokumen format PDF yang Kemahiran berfikir aras tinggi
(menganalisis, menilai, mencipta)
Senarai kumpulan. dilampirkan melalui ruangan Padlet.
https://padlet-
Kemahiran berfikir kreatif
uploads.storage.googleapis.com/959566
537/cdc89e50b8efc0fced6bf928014375 (menjana idea pelbagai)
7b/SENARAI_KUMPULAN_TUGAS
3. Setiap kumpulan diminta oleh guru
AN.pdf
(Rujuk lampiran 4) untuk berbincang gaya bahasa Kemahiran berfikir kritis
(meneliti bahagian kecil)
dalam Seloka Boros dan Jimat
melalui platform group Whatsapp. Kemahiran Menaakul
(penilaian secara logik dan
rasional)
4. Wakil setiap kumpulan diminta oleh
8 Minggu 5
Kelas 2
guru untuk menangkap layar atau Strategi Berfikir
screen shoot perbincangan (menyelesaikan masalah)
kumpulan dalam group Whatsapp Strategi Pengajaran dan
kepada guru melalui personal chat pembelajaran
Penyelesaian Masalah
Whatsapp. Pembelajaran Koperatif
Laman sesawang aplikasi Coggle. Pembelajaran Berpusatkan
https://coggle.it/
Murid
5. Berdasarkan hasil perbincangan, Kepelbagaian Sumber dan
setiap kumpulan diminta oleh guru Bahan (digital, internet)
untuk menghasilkan peta buih Elemen merentas kurikulum
menggunakan aplikasi Coggle. Bahasa (kosa kata, struktur
ayat)
Nilai Murni (integriti,
Ruangan komen dalam laman sesawang 6. Wakil setiap kumpulan diminta oleh bertanggungjawab, kerajinan,
Padlet ‘Kesusasteraan Melayu’. guru untuk menghantar pautan peta kejujuran, kerjasama, kasih-
sayang)
https://padlet.com/muhamadkhusairy98/
buih yang telah siap dihasilkan ke Sains dan Teknologi
bsq2vfm0px6affs7#
dalam ruangan komen Padlet. (pengetahuan teknologi,
penggunaan teknologi)
Kreativiti dan Inovasi (ubah
7. Murid akan dinilai oleh guru suaian)
melalui peta buih tersebut. Bahan Bantu Mengajar
Dokumen format PDF
Pentaksiran Coogle
Pentaksiran secara pemerhatian melalui Padlet
perbincangan dalam group Whatsapp dan Whatsapp
secara bertulis melalui hasil peta buih
9 Minggu 5
Kelas 2
dalam pautan Coogle. Teknik
PAK-21 (Peta Buih)
Langkah 3 Pengukuhan 1. Murid masih kekal dalam kumpulan Kemahiran abad ke-21
10 minit
9.18-9.28 pagi yang sama. Profil Murid (berdaya tahan, mahir
berkomunikasi, pemikir, kerja
sepasukan, bersifat ingin tahu,
2. Setiap kumpulan diminta oleh guru berprinsip,bermaklumat,
penyayang)
untuk berbincang gaya bahasa
dalam seloka yang dilampikan Kemahiran berfikir aras tinggi
(menganalisis, menilai, mencipta)
dalam ruangan Padlet melalui
platform group Whatsapp. Kemahiran berfikir kreatif
(menjana idea pelbagai)
3. Wakil setiap kumpulan diminta oleh Kemahiran berfikir kritis
(meneliti bahagian kecil)
guru untuk menangkap layar atau
screen shoot perbincangan Kemahiran Menaakul
(penilaian secara logik dan
kumpulan dalam group Whatsapp rasional)
Lampiran Seloka Kehilangan Adat kepada guru melalui personal chat Strategi Berfikir
Melayu dalam format PDF.
https://padlet- Whatsapp. (menyelesaikan masalah)
uploads.storage.googleapis.com/959566 Strategi Pengajaran dan
537/652305a04aa7cb3553793547a7e85
055/SELOKA_KEHILANGAN_ADAT 4. Berdasarkan hasil perbincangan, pembelajaran
_MELAYU.pdf setiap kumpulan diminta oleh guru Penyelesaian Masalah
Pembelajaran Koperatif
untuk menghasilkan buku digital Pembelajaran Berpusatkan
menggunakan aplikasi Anyflip. Murid
Kepelbagaian Sumber dan
10 Minggu 5
Kelas 2
Bahan (digital, internet)
Laman sesawang aplikasi Anyflip. 5. Wakil setiap kumpulan diminta oleh Elemen merentas kurikulum
https://anyflip.com/ guru untuk menghantar pautan buku Bahasa (kosa kata, struktur
digital yang telah siap dihasilkan ke
dalam ruangan komen Padlet. ayat)
Nilai Murni (integriti,
6. Murid akan dinilai oleh guru
melalui buku digital tersebut. bertanggungjawab, kerajinan,
kejujuran, kerjasama, kasih-
Pentaksiran sayang)
Pentaksiran secara bertulis melalui Sains dan Teknologi
(pengetahuan teknologi,
perbincangan dalam group Whatsapp dan penggunaan teknologi)
hasil buku digital dalam pautan Anyflip. Kreativiti dan Inovasi (ubah
suaian)
Bahan Bantu Mengajar
Dokumen format PDF
Anyflip
Padlet
Whatsapp
Teknik
PAK-21 (Buku Digital)
Penutup Rumusan 1. Murid mengakses soalan ‘Refleksi Kemahiran abad ke-21
2 minit
9.28-9.30 pagi Saya Hari Ini’ melalui pautan Profil Murid (bersifat ingin tahu,
pemikir, berprinsip, bermaklumat,
Google Form yang disediakan penyayang)
dalam ruangan Padlet. Kemahiran berfikir aras tinggi
(menilai)
11 Minggu 5
Kelas 2
2. Murid menjawab soalan yang Kemahiran berfikir kreatif
disediakan berdasarkan kefahaman (menghubungkait)
mereka. Kemahiran berfikir kritis
(merumus)
Soalan ‘Relfleksi Saya Hari Ini’ melalui Pentaksiran Kemahiran Menaakul
pautan Google Form (penilaian secara logik dan
Pentaksiran secara bertulis melalui soalan rasional)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAI ‘Refleksi Saya Hari Ini’ dalam pautan
pQLScPdXh9BDe8e_R2tbUqzVxMwL Strategi Berfikir
DikEgeKillUxILT5rPzGvrhQ/viewform Google Form yang disediakan. (membuat keputusan)
(Rujuk lampiran 5) Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
Soalan Pembelajaran Berpusatkan
1. Apakah yang anda faham tentang
Murid
gaya bahasa? Kepelbagaian Sumber dan
2. Apakah yang boleh anda rumuskan
Bahan (digital, internet)
tentang pembelajaran hari ini?
Jawapan jangkaan Elemen merentas kurikulum
1. Gaya bahasa merujuk kepada cara Bahasa (struktur ayat)
seseorang pengarang menerapkan atau Nilai Murni (keberanian)
mengeksploit unsur bahasa dalam Sains dan Teknologi (e-
karyanya.
2. Terdapat beberapa gaya bahasa yang pembelajaran)
dapat dipelajari pada hari ini iaitu
anafora, inversi responsi, sinkof, Bahan Bantu Mengajar
aliterasi, dan asonansi. Padlet
Google Form
Teknik
PAK-21 (Penyoalan)
12 Minggu 5
BORANG PENTAKSIRAN BILIK DARJAH BERDASARKAN STANDARD PRESTASI Kelas 2
Bil Nama Set Langkah 1 Langkah 2 Langkah 3 Rumusan
Induksi
1 MOHAMAD SHANAZRIN BIN SHUKRI Soalan Soalan Perbincangan Peta i-Think Perbincangan Buku Soalan
2 KHAIRUL EIZHAN BIN KHAIRUL ANUAR dalam dalam dalam group dalam dalam group digital dalam
3 FITRAH FATIHAH BINTI ROZLI pautan pautan pautan dalam pautan
4 PUTERI BALQIS BINTI FAUZUL Google Quizizz Whatsapp Coogle Whatsapp pautan Google
5 NUR SYUHADA BINTI SAMSUDIN (Bertulis) (Pemerhatian) (Pemerhatian) Anyflip Form
6 MUHAMAD AMIR BIN AHMAD FAUZI Form (Bertulis) (Bertulis) (Bertulis)
7 MOHAMAD AIZAT BIN RUZALI (Bertulis) 123 123 123 123
8 SITI NURSYAFIKA BINTI ABDUL GHANI 123 123
9 SYUHRAH BINTI SHAH MALEK
10 NORA SHIKIN DELAILA BINTI JAMAT
11 AHMAD FIKRI BIN YUSUF
12 MUHAMAD AIDIL BIN SAFWAN
13 MUHAMMAD ASYRAF BIN ROSNI
14 NUR LIYANA BINTI SAKRI
15 MIMIE NASYAHIRA BINTI ISHAK
16 MUHAMAD YUSUF DIEH BIN ISA DIEH
17 MUHAMMAD ZAINI BIN ZULKIFLI
18 NURUL HIDAYATI BINTI IDRIS
19 NURSYAFIQAH UMAIRAH BINTI ISMAIL
20 SITI MURNI BINTI MANSOR
13 Minggu 5
RUBRIK PENILAIAN Kelas 2
SET INDUKSI : PENILAIAN TULISAN (SOALAN DALAM PAUTAN GOOGLE FORM)
TAHAP KEBERANIAN PENGETAHUAN ISI KEGRAMATISAN AYAT
KRITERIA KANDUNGAN
Tidak mempunyai keberanian Hujah yang diberikan amat tidak
LEMAH (1) dalam menjawab soalan. Tidak memahami dalam memuaskan dari segi
menjawab soalan dan memberikan kegramatisan ayat.
SEDERHANA (2) Mempunyai sebahagian hujah berkaitan dengan isi
pengajaran dan pembelajaran. Sebahagian hujah yang diberikan
CEMERLANG (3) keberanian dalam menjawab Memahami hampir sebahagian isi memuaskan dari segi
pengajaran dan pembelajaran kegramatisan ayat.
soalan. untuk menjawab soalan dan
memberikan hujah. Keseluruhan hujah yang diberikan
Mempunyai keberanian yang Memahami keseluruhan isi sangat memuaskan dari segi
tinggi dalam menjawab soalan. pengajaran dan pembelajaran kegramatisan ayat.
untuk menjawab soalan dan
memberikan hujah.
LANGKAH 1 : PENILAIAN TULISAN (SOALAN DALAM PAUTAN QUIZIZZ)
TAHAP KEBERANIAN PENGETAHUAN ISI KETEPATAN
KRITERIA KANDUNGAN
Tidak mempunyai keberanian Tidak melengkapkan soalan
LEMAH (1) dalam menjawab soalan. Pemahaman yang tidak dengan tepat.
menyeluruh dan tidak mendalam
SEDERHANA (2) Mempunyai sebahagian tentang gaya bahasa. Melengkapkan sebahagian soalan
Pemahaman yang menyeluruh dengan tepat.
keberanian dalam menjawab tetapi tidak mendalam tentang
gaya bahasa.
soalan.
CEMERLANG (3) Mempunyai keberanian yang Pemahaman yang menyeluruh dan Melengkapkan keseluruhan soalan
tinggi dalam menjawab soalan. mendalam tentang gaya bahasa. dengan tepat.
14 Minggu 5
Kelas 2
LANGKAH 2 : PENILAIAN PEMERHATIAN (PERBINCANGAN DALAM GROUP WHATSAPP)
TAHAP KOMITMEN PENGETAHUAN ISI KERJASAMA
KRITERIA KANDUNGAN
Mempunyai komitmen yang rendah Tidak dapat menyumbang idea
LEMAH (1) dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang tidak dalam kumpulan semasa sesi
menyeluruh dan tidak mendalam perbincangan dijalankan.
SEDERHANA (2) Mempunyai komitmen yang tentang gaya bahasa. Mampu menyumbang sedikit
sederhana dalam melakukan Pemahaman yang menyeluruh idea dalam kumpulan semasa
CEMERLANG (3) tugasan. tetapi tidak mendalam tentang sesi perbincangan dijalankan.
Mempunyai komitmen yang gaya bahasa. Sangat menyumbang idea yang
tinggi dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang menyeluruh dan banyak dalam kumpulan semasa
mendalam tentang gaya bahasa. sesi perbincangan dijalankan.
LANGKAH 2 : PENILAIAN TULISAN (PETA I-THINK DALAM PAUTAN COOGLE)
TAHAP KREATIVITI PENGETAHUAN ISI KERJASAMA
KRITERIA KANDUNGAN
Mempunyai kreativiti yang rendah Tidak dapat menyumbang idea
LEMAH (1) dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang tidak dalam kumpulan semasa sesi
menyeluruh dan tidak mendalam perbincangan dijalankan.
SEDERHANA (2) Mempunyai sebahagian kreativiti tentang gaya bahasa. Mampu menyumbang sedikit
dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang menyeluruh idea dalam kumpulan semasa
CEMERLANG (3) tetapi tidak mendalam tentang sesi perbincangan dijalankan.
Mempunyai kreativiti yang tinggi gaya bahasa. Sangat menyumbang idea yang
dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang menyeluruh dan banyak dalam kumpulan semasa
mendalam tentang gaya bahasa. sesi perbincangan dijalankan.
15 Minggu 5
LANGKAH 3 : PENILAIAN TULISAN (PERBINCANGAN PERBINCANGAN DALAM GROUP WHATSAPP ) Kelas 2
TAHAP KOMITMEN PENGETAHUAN ISI KERJASAMA
KRITERIA KANDUNGAN
Mempunyai komitmen yang rendah Tidak dapat menyumbang idea
LEMAH (1) dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang tidak dalam kumpulan semasa sesi
menyeluruh dan tidak mendalam perbincangan dijalankan.
SEDERHANA (2) Mempunyai komitmen yang tentang gaya bahasa. Mampu menyumbang sedikit
sederhana dalam melakukan Pemahaman yang menyeluruh idea dalam kumpulan semasa
CEMERLANG (3) tugasan. tetapi tidak mendalam tentang sesi perbincangan dijalankan.
Mempunyai komitmen yang gaya bahasa. Sangat menyumbang idea yang
tinggi dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang menyeluruh dan banyak dalam kumpulan semasa
mendalam tentang gaya bahasa. sesi perbincangan dijalankan.
LANGKAH 2 : PENILAIAN TULISAN (BUKU DIGITAL DALAM PAUTAN ANYFLIP)
TAHAP KREATIVITI PENGETAHUAN ISI KERJASAMA
KRITERIA KANDUNGAN
Mempunyai kreativiti yang rendah Tidak dapat menyumbang idea
LEMAH (1) dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang tidak dalam kumpulan semasa sesi
menyeluruh dan tidak mendalam perbincangan dijalankan.
SEDERHANA (2) Mempunyai sebahagian kreativiti tentang gaya bahasa. Mampu menyumbang sedikit
dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang menyeluruh idea dalam kumpulan semasa
CEMERLANG (3) tetapi tidak mendalam tentang sesi perbincangan dijalankan.
Mempunyai kreativiti yang tinggi gaya bahasa. Sangat menyumbang idea yang
dalam melakukan tugasan. Pemahaman yang menyeluruh dan banyak dalam kumpulan semasa
mendalam tentang gaya bahasa. sesi perbincangan dijalankan.
16 Minggu 5
RUMUSAN : PENILAIAN TULISAN (SOALAN DALAM PAUTAN GOOGLE FORM) Kelas 2
TAHAP KEBERANIAN PENGETAHUAN ISI KEGRAMATISAN AYAT
KANDUNGAN
KRITERIA Tidak mempunyai keberanian Pandangan yang diberikan amat
dalam menjawab soalan. Tidak memahami dalam tidak memuaskan dari segi
LEMAH (1) menjawab soalan dan memberi kegramatisan ayat.
pandangan berkaitan dengan isi
Mempunyai sebahagian pengajaran dan pembelajaran. Sebahagian pandangan yang
diberikan memuaskan dari segi
SEDERHANA (2) keberanian dalam menjawab Memahami hampir sebahagian isi kegramatisan ayat.
pengajaran dan pembelajaran
soalan. untuk menjawab soalan dan Keseluruhan pandangan yang
memberi pandangan. diberikan sangat memuaskan
CEMERLANG (3) Mempunyai keberanian yang dari segi kegramatisan ayat.
tinggi dalam menjawab soalan. Memahami keseluruhan isi
pengajaran dan pembelajaran
untuk menjawab soalan dan
memberi pandangan.
17 Minggu 5
Kelas 2
Lampiran 1
18 Minggu 5
Kelas 2
Lampiran 2
19 Minggu 5
Kelas 2
Lampiran 3
20 Minggu 5
Kelas 2
Lampiran 4
21 Minggu 5
Kelas 2
Lampiran 5