The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

RPH PDPR
20-21-23 APR2021
26-27-28 APR2021
SKRT

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by Ell Sarah's Flips, 2021-09-16 12:45:56

RPH PDPR HELDAH APRIL 2021

RPH PDPR
20-21-23 APR2021
26-27-28 APR2021
SKRT

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Thanks for filling out PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN 1/8
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH

Here's what we got from you:

Edit response

PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SEKOLAH RENDAH

1) Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT.

2) Sila isi borang BERASINGAN untuk SETIAP PdPR pada hari yang SAMA.


BPSH/KPM memerlukan maklumat TEPAT bilangan sessi PdPR yang dijalankan guru pada
setiap hari


Oleh itu BOLEH gabung (dalam 1 pengisian)

-- kelas

-- pendekatan sekiranya lebih 1

Untuk tahun/tingkatan DAN matapelajaran yang SAMA

* kerana objektif pembelajaran adalah sama


Dan TIDAK boleh gabung (dalam 1 pengisian)

-- tingkatan/tahun berlainan

-- matapelajaran berlainan

* kerana objektif pembelajaran adalah BERLAINAN

* kecuali kes khas seperti kelas bercantum (yang rasmi), atau apa-apa aktiviti yang dirancang
khas merentasi tahun/tingkatan/mp


3) Pastikan memilih pendekatan yang TEPAT berdasarkan Manual PdPR KPM.


- PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan
peranti yang membolehkan murid belajar secara REAL TIME


- PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti
komputer, komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain
TANPA capaian Internet real time.


- Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi seperti di
pusat komuniti, dan sebagainya


- Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan
pelajar dikelaskan sebagai LUAR TALIAN


- Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan
BUKAN offsite


4) Salinan respon akan dihantar ke EMEL DELIMa (@moe-dl.edu.my)

- Pastikan semak di gmail ID tersebut dan BUKAN gmail peribadi
Your email address ([email protected]) was recorded when you submitted this
form.

BAHAGIAN A : MAKLUMAT GURU

TARIKH PdPR *

Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT

19-Apr-21

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]
20-Apr-21

NAMA GURU *

HELDAH BINTI PILANG

NO KAD PENGENALAN *

Pastikan dimasukkan dengan TEPAT (sistem analisis akan anggap TIADA pengisian sekiranya tidak dapat
padan dengan senarai guru di sekolah), 12 digit sahaja dan tiada blank/ruang kosong dibelakang
terutamanya kalau guna autocomplete smartphone.

800510125088

PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH *

Tuaran

TUARAN

NAMA SEKOLAH DAERAH TUARAN *

SK RUGADING

BAHAGIAN B : MATA PELAJARAN

Tahun/Tingkatan yang diajar *

Bagi Guru Pendidikan Khas di SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS (SKPK) dan PROGRAM
PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI (PPKI), pada TAHUN/TINGKATAN, sila klik PENDIDIKAN KHAS

Tahun 6

Nama Kelas

Boleh lebih dari 1 kelas. Atau tahun/tingkatan yang tidak ada dalam senarai pilihan di atas dan telah
memilih "Lain-lain".

6 TEKUN

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang
dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF 2/8

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]
Tajuk yang diajar *
SOCIAL EXPRESSION

Objektif pengajaran *

Able to: 1) participate in conversations to (b) express concern, and /2. listen to and
demonstrate understanding of oral text by (a) asking and answering questions.

Aktiviti Pengajaran *

1. Pupils are asked to list out three celebrations celebrated every year by Malaysians. //2.
Pupils listen to teacher's voicenotes on each of the expressions (happiness, concern, support,
sorrow) for different situations and reasons. //3. Pupils are asked to make sentences on how to
say to someone who i. has passed an exam with flying colours, ii. has just undergone a
surgery, iii. has lost hs or her beloved pet. //4. Pupils are asked to record their answers for
activity number 3 via voicenotes.

Refleksi Pengajaran *

Only 3 out of 39 pupils submitted today's work.

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL 3/8
PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME

PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.

Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat
komuniti, dan sebagainya

PERHATIAN

1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN

2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN
offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan *

Dalam Talian

Luar Talian

Off-Site

Gabungan

BAHAGIAN C2 : Pendekatan Luar Talian

Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer
riba, tablet atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar
menggunakan buku teks atau bahan pembelajaran lain.


LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR *

Masukkan nombor sahaja.

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]
3

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR *

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

36

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan *

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan
modul/PBL perlu diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat.

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan *

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan

buku teks, perbincangan dan penghantaran bahan di aplikasi telegram.

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

Ya
Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF 4/8

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]
Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?
Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang
"Submit" DI BAWAH

Create your own Google Form

Google Forms <[email protected]> Tue, Apr 20, 11:39 AM
Turn off for: Malay
to me

Malay English    Translate message

6 Tekun 5/8

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang
dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

Tajuk yang diajar *

Reading (Information Transfer)

Objektif pengajaran *

Able to read and demonstrate understanding of texts by (b) giving main ideas and supporting
detail.

Aktiviti Pengajaran *

1. Turn to your textbook on page 14.

2. Read the phrase below:

"It has been said that children today sre very demanding."

Do you agree?

Answer yes or no.

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

3. Use the dictionary (or online dictionary) to help you with these words:


daughter, surprise, approach, backfired, appreciative, branded, demand, expensive,
appreciate, healthy, practice, therapist, advise, grateful, thankful, shelter, role, encourage,
values, inspiring.


4. Read the online article that Lee Ann is reading.


5. Answer the questions 1 - 5 accordingly.


Why isHasnah worried?

Find the answer in paragraph 1, line 2.


Describe Mira's character.

Find the answer in paragraph 1, line 2 and 3.


What are the child therapist's suggestions?


List out the basic necessities mentioned in the article.


Find the word in the articke that has the same meaning as

a. gone wrong

b. a roof over your head

c. major


6. Disscussions.


a. Why must we appreciate what we have?


b. How do you say "thank you" in your language?


For example if your race is Bajau, you say thank you in Bajau language.


Additional task:

You can surf the internet for other language such as Chinese, Japanese, Korean, Russian etc
on how they say thank you in their language.


Happy learning !

Refleksi Pengajaran *

5/39 pupils responded to today's lesson (from 10.00-11.00 a.m.)

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL 6/8
PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME

PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.

Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat
komuniti, dan sebagainya

PERHATIAN

1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN

2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN
offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan *

Dalam Talian

Luar Talian

Off-Site

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]
Gabungan

BAHAGIAN C2 : Pendekatan Luar Talian

Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer
riba, tablet atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar
menggunakan buku teks atau bahan pembelajaran lain.


LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR *

Masukkan nombor sahaja.

11

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR *

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

28

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan * 7/8

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan
modul/PBL perlu diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat.

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan *

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan

Textbook, Telegram Apps

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

Ya

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF

9/16/21, 11:09 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]
Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?

Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang
"Submit" DI BAWAH

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZtSHWbdbjmjzwTbPwHnLCJF 8/8

9/16/21, 11:08 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SEKOLAH RENDAH

1) Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT.

2) Sila isi borang BERASINGAN untuk SETIAP PdPR pada hari yang SAMA.


BPSH/KPM memerlukan maklumat TEPAT bilangan sessi PdPR yang dijalankan guru pada setiap hari


Oleh itu BOLEH gabung (dalam 1 pengisian)

-- kelas

-- pendekatan sekiranya lebih 1

Untuk tahun/tingkatan DAN matapelajaran yang SAMA

* kerana objektif pembelajaran adalah sama


Dan TIDAK boleh gabung (dalam 1 pengisian)

-- tingkatan/tahun berlainan

-- matapelajaran berlainan

* kerana objektif pembelajaran adalah BERLAINAN

* kecuali kes khas seperti kelas bercantum (yang rasmi), atau apa-apa aktiviti yang dirancang khas
merentasi tahun/tingkatan/mp


3) Pastikan memilih pendekatan yang TEPAT berdasarkan Manual PdPR KPM.


- PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME


- PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.


- Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi seperti di pusat
komuniti, dan sebagainya


- Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN


- Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN offsite


4) Salinan respon akan dihantar ke EMEL DELIMa (@moe-dl.edu.my)

- Pastikan semak di gmail ID tersebut dan BUKAN gmail peribadi

Your email address ([email protected]) was recorded when you submitted this form.

BAHAGIAN A : MAKLUMAT GURU

TARIKH PdPR * 1/6

Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT

19-Apr-21

20-Apr-21

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZvcKKJNLHzcBkmqvbXzVHQX

9/16/21, 11:08 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

21-Apr-21

NAMA GURU *

HELDAH BINTI PILANG

NO KAD PENGENALAN *

Pastikan dimasukkan dengan TEPAT (sistem analisis akan anggap TIADA pengisian sekiranya tidak dapat padan
dengan senarai guru di sekolah), 12 digit sahaja dan tiada blank/ruang kosong dibelakang terutamanya kalau guna
autocomplete smartphone.

800510125088

PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH *

Tuaran

TUARAN

NAMA SEKOLAH DAERAH TUARAN *

SK RUGADING

BAHAGIAN B : MATA PELAJARAN

Tahun/Tingkatan yang diajar *

Bagi Guru Pendidikan Khas di SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS (SKPK) dan PROGRAM PENDIDIKAN
KHAS INTEGRASI (PPKI), pada TAHUN/TINGKATAN, sila klik PENDIDIKAN KHAS

Tahun 6

Nama Kelas 2/6

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZvcKKJNLHzcBkmqvbXzVHQX

9/16/21, 11:08 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Boleh lebih dari 1 kelas. Atau tahun/tingkatan yang tidak ada dalam senarai pilihan di atas dan telah memilih "Lain-
lain".

6 Tekun

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

Tajuk yang diajar * 3/6

Writing - Making a perdonalised Mother's Day Card

Objektif pengajaran *

Able to :

1. create texts using a variety of media (b) linear - Greeting Cards (Mother's day card)

2. write in neat cursive writing with correct spelling (a) sentence (messages in cursive writing)

Aktiviti Pengajaran *

Activities:

1. Turn to your textbook on page 16.

2. Read about Kamini's card to her father on Father's Day.

She personalised the card by decorating and writing her own message to her father on the
card.

3. We give greeting cards to show appreciation and to express love and gratitude.

4. We usually celebrate Mother's Day on the month of May.

Now, can you make one Mother's Day card for your mother to show her how much you love
and appreciate her?

(To those who don't have their mother with them right now can also make one just to show that

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZvcKKJNLHzcBkmqvbXzVHQX

9/16/21, 11:08 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

you are also celebrating it with the one who took care of you the time being - they can be your
aunt, stepmother, grandmother or just your father. We love you )


4. What you need to mke the card is:

A piece of paper

Coloured pencil

Pen or ink pen

Decorative items for your personalised card.


You may write your messages in cursive writing.


Happy learning !

Refleksi Pengajaran *

17 pupils are online but only 1 pupil submitted within the time range (7.30-8.30am.) Usually
pupils will submit work after class is dismissed.

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang membolehkan
murid belajar secara REAL TIME


PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer riba,
tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian Internet real time.


Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat komuniti, dan
sebagainya


PERHATIAN


1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar dikelaskan
sebagai LUAR TALIAN


2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan *

Dalam Talian
Luar Talian
Off-Site
Gabungan

BAHAGIAN C2 : Pendekatan Luar Talian

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZvcKKJNLHzcBkmqvbXzVHQX 4/6

9/16/21, 11:08 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer riba, tablet
atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar menggunakan buku
teks atau bahan pembelajaran lain.


LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR *

Masukkan nombor sahaja.

17

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR *

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

22

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan *

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan modul/PBL perlu
diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat.

0.5 jam

1 jam

2 jam

3 jam

4 jam

5 jam

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan *

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan 5/6

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZvcKKJNLHzcBkmqvbXzVHQX

9/16/21, 11:08 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Textbook, telegram apps

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

Ya
Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?

Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang "Submit" DI
BAWAH

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZvcKKJNLHzcBkmqvbXzVHQX 6/6

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Thanks for filling out PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH

Here's what we got from you:

Edit response

PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN 1/7
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SEKOLAH RENDAH

1) Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT.

2) Sila isi borang BERASINGAN untuk SETIAP PdPR pada hari yang SAMA.


BPSH/KPM memerlukan maklumat TEPAT bilangan sessi PdPR yang dijalankan guru pada
setiap hari


Oleh itu BOLEH gabung (dalam 1 pengisian)

-- kelas

-- pendekatan sekiranya lebih 1

Untuk tahun/tingkatan DAN matapelajaran yang SAMA

* kerana objektif pembelajaran adalah sama


Dan TIDAK boleh gabung (dalam 1 pengisian)

-- tingkatan/tahun berlainan

-- matapelajaran berlainan

* kerana objektif pembelajaran adalah BERLAINAN

* kecuali kes khas seperti kelas bercantum (yang rasmi), atau apa-apa aktiviti yang dirancang
khas merentasi tahun/tingkatan/mp


3) Pastikan memilih pendekatan yang TEPAT berdasarkan Manual PdPR KPM.


- PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan
peranti yang membolehkan murid belajar secara REAL TIME


- PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti
komputer, komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran
lain TANPA capaian Internet real time.


- Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi seperti di
pusat komuniti, dan sebagainya


- Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME
dengan pelajar dikelaskan sebagai LUAR TALIAN


https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

- Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan
BUKAN offsite


4) Salinan respon akan dihantar ke EMEL DELIMa (@moe-dl.edu.my)

- Pastikan semak di gmail ID tersebut dan BUKAN gmail peribadi

Your email address ([email protected]) was recorded when you submitted this
form.

BAHAGIAN A : MAKLUMAT GURU

TARIKH PdPR *

Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT

19-Apr-21
20-Apr-21
21-Apr-21
22-Apr-21
23-Apr-21

NAMA GURU *
HELDAH BINTI PILANG

NO KAD PENGENALAN *

Pastikan dimasukkan dengan TEPAT (sistem analisis akan anggap TIADA pengisian sekiranya tidak dapat
padan dengan senarai guru di sekolah), 12 digit sahaja dan tiada blank/ruang kosong dibelakang
terutamanya kalau guna autocomplete smartphone.

800510125088

PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH *

Tuaran

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS 2/7

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

TUARAN

NAMA SEKOLAH DAERAH TUARAN *

SK RUGADING

BAHAGIAN B : MATA PELAJARAN

Tahun/Tingkatan yang diajar *

Bagi Guru Pendidikan Khas di SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS (SKPK) dan PROGRAM
PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI (PPKI), pada TAHUN/TINGKATAN, sila klik PENDIDIKAN KHAS

Tahun 6

Nama Kelas

Boleh lebih dari 1 kelas. Atau tahun/tingkatan yang tidak ada dalam senarai pilihan di atas dan telah
memilih "Lain-lain".

6 TEKUN

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang
dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

Tajuk yang diajar * 3/7

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Language Arts (Poem Recital)

Objektif pengajaran *

Able to :

1. sing songs and recite jazz chants and poems with correct stress, pronunciation, rhythm
and intonation.


2. plan, produce and display creative works based on literary texts using a variety of media
with guidance.

Aktiviti Pengajaran * 4/7




Activities:


1. Turn to your textbook on page 20.


2. Look at the pictures given and then answer this question.


Do you enjoy going to the playground? Yes or no.

______.

Why?

I enjoyed/ don't enjoyed going to the playground because _____________________.


3. Read the poem and recite them. Do some action while reading.


Record your recital via voicenotes or video.


4. Write two rhyming words for the words in bold.


Example: swing - string - bring


i. low

ii. sky

iii. down

iv. can

v. reach

vi. high

vii. sun


5. Create a model of a futuristic playground.


Present your model to the class.





Happy learning !

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Refleksi Pengajaran *

Pupils are a bit quiet today. Usually they will submit work during the class (2-3 pupils) and
after the class has finished. This is because most of them don't have their own mobile
phones or laptop/computer at hone. They rely on their parents phone. So the can't go online
on real time.

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL
PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME

PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.

Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat
komuniti, dan sebagainya

PERHATIAN

1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN

2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN
offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan *

Dalam Talian

Luar Talian

Off-Site

Gabungan

BAHAGIAN C2 : Pendekatan Luar Talian

Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer
riba, tablet atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar
menggunakan buku teks atau bahan pembelajaran lain.


LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR * 5/7

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Masukkan nombor sahaja.

23

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR *

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

16

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan * 6/7

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan
modul/PBL perlu diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat.

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan *

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan
Textbook and telegram application.

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS

9/16/21, 11:07 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

Ya
Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?

Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang
"Submit" DI BAWAH

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtZwnDZCqjCBwlVWSSHXHpgrS 7/7

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SEKOLAH RENDAH

1) Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT.

2) Sila isi borang BERASINGAN untuk SETIAP PdPR pada hari yang SAMA.


BPSH/KPM memerlukan maklumat TEPAT bilangan sessi PdPR yang dijalankan guru pada setiap hari


Oleh itu BOLEH gabung (dalam 1 pengisian)

-- kelas

-- pendekatan sekiranya lebih 1

Untuk tahun/tingkatan DAN matapelajaran yang SAMA

* kerana objektif pembelajaran adalah sama


Dan TIDAK boleh gabung (dalam 1 pengisian)

-- tingkatan/tahun berlainan

-- matapelajaran berlainan

* kerana objektif pembelajaran adalah BERLAINAN

* kecuali kes khas seperti kelas bercantum (yang rasmi), atau apa-apa aktiviti yang dirancang khas
merentasi tahun/tingkatan/mp


3) Pastikan memilih pendekatan yang TEPAT berdasarkan Manual PdPR KPM.


- PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME


- PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.


- Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi seperti di pusat
komuniti, dan sebagainya


- Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN


- Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN offsite


4) Salinan respon akan dihantar ke EMEL DELIMa (@moe-dl.edu.my)

- Pastikan semak di gmail ID tersebut dan BUKAN gmail peribadi

Your email address ([email protected]) was recorded when you submitted this form.

BAHAGIAN A : MAKLUMAT GURU

TARIKH PdPR *

Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT

26-Apr-21

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkPlLCkkRXGKdFvBfXQjjLbg 1/6

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

NAMA GURU *

HELDAH BINTI PILANG

NO KAD PENGENALAN *

Pastikan dimasukkan dengan TEPAT (sistem analisis akan anggap TIADA pengisian sekiranya tidak dapat padan
dengan senarai guru di sekolah), 12 digit sahaja dan tiada blank/ruang kosong dibelakang terutamanya kalau guna
autocomplete smartphone.

800510125088

PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH *

Tuaran

TUARAN

NAMA SEKOLAH DAERAH TUARAN *

SK RUGADING

BAHAGIAN B : MATA PELAJARAN

Tahun/Tingkatan yang diajar *

Bagi Guru Pendidikan Khas di SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS (SKPK) dan PROGRAM PENDIDIKAN
KHAS INTEGRASI (PPKI), pada TAHUN/TINGKATAN, sila klik PENDIDIKAN KHAS

Tahun 6

Nama Kelas

Boleh lebih dari 1 kelas. Atau tahun/tingkatan yang tidak ada dalam senarai pilihan di atas dan telah memilih "Lain-
lain".

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkPlLCkkRXGKdFvBfXQjjLbg 2/6

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

6 TEKUN

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

Tajuk yang diajar * 3/6

Listening & Speaking (How to appreciate others)

Objektif pengajaran *

Success criteria:

Able to :

1. participate in conversation with peers (group discussions)

2. speak confidently on related topics (discussions on ways of appreciating others)

Aktiviti Pengajaran *

1. Turn to your textbook on page 13.

Read the instructions carefully then answer accordingly.

2. How can you show your appreciation to people?

Answer: ________.

3. Look at the brace map.

Lets talk about the ways to appreciate others.

4. Tell us how did you show your appreciation to your


father

friend

mother

grandparents


https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkPlLCkkRXGKdFvBfXQjjLbg

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

neighbour who has helped you move into your new house


5. Additional activities:


Listen to teacher's voicenotes on each of the situation given (situation 1-5) then choose the
suitable card to be given.


Situation 1 - Your friend has won the badminton. Championship (Congrats card)

Situation 2 - Thank you card

Situation 3 - Deepest Sympathy card
Situation 4 - Sorry card

Situation 5 - Happy Teacher's Day


Happy learning !

Refleksi Pengajaran *

22 pupils were online and so far at least one pupils responded to today's lesson. Usually they
will submit work after class.

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang membolehkan
murid belajar secara REAL TIME


PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer riba,
tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian Internet real time.


Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat komuniti, dan
sebagainya


PERHATIAN


1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar dikelaskan
sebagai LUAR TALIAN


2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan * 4/6

Dalam Talian
Luar Talian
Off-Site
Gabungan

BAHAGIAN C2 : Pendekatan Luar Talian

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkPlLCkkRXGKdFvBfXQjjLbg

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer riba, tablet
atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar menggunakan buku
teks atau bahan pembelajaran lain.


LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR *

Masukkan nombor sahaja.

22

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR *

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

17

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan *

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan modul/PBL perlu
diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat.

0.5 jam

1 jam

2 jam

3 jam

4 jam

5 jam

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan *

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan 5/6

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkPlLCkkRXGKdFvBfXQjjLbg

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Textbook & module prepared by PPDT, Telegram Group for online/offlinediscussion

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

Ya
Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?

Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang "Submit" DI
BAWAH

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkPlLCkkRXGKdFvBfXQjjLbg 6/6

9/16/21, 10:58 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SEKOLAH RENDAH

1) Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT.

2) Sila isi borang BERASINGAN untuk SETIAP PdPR pada hari yang SAMA.


BPSH/KPM memerlukan maklumat TEPAT bilangan sessi PdPR yang dijalankan guru pada
setiap hari


Oleh itu BOLEH gabung (dalam 1 pengisian)

-- kelas

-- pendekatan sekiranya lebih 1

Untuk tahun/tingkatan DAN matapelajaran yang SAMA

* kerana objektif pembelajaran adalah sama


Dan TIDAK boleh gabung (dalam 1 pengisian)

-- tingkatan/tahun berlainan

-- matapelajaran berlainan

* kerana objektif pembelajaran adalah BERLAINAN

* kecuali kes khas seperti kelas bercantum (yang rasmi), atau apa-apa aktiviti yang dirancang
khas merentasi tahun/tingkatan/mp


3) Pastikan memilih pendekatan yang TEPAT berdasarkan Manual PdPR KPM.


- PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan
peranti yang membolehkan murid belajar secara REAL TIME


- PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti
komputer, komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain
TANPA capaian Internet real time.


- Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi seperti di
pusat komuniti, dan sebagainya


- Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan
pelajar dikelaskan sebagai LUAR TALIAN


- Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan
BUKAN offsite


4) Salinan respon akan dihantar ke EMEL DELIMa (@moe-dl.edu.my)

- Pastikan semak di gmail ID tersebut dan BUKAN gmail peribadi

Your email address ([email protected]) was recorded when you submitted this
form.

BAHAGIAN A : MAKLUMAT GURU

TARIKH PdPR * 1/9

Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT

26-Apr-21

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

27-Apr-21

NAMA GURU *

HELDAH BINTI PILANG

NO KAD PENGENALAN *

Pastikan dimasukkan dengan TEPAT (sistem analisis akan anggap TIADA pengisian sekiranya tidak dapat
padan dengan senarai guru di sekolah), 12 digit sahaja dan tiada blank/ruang kosong dibelakang
terutamanya kalau guna autocomplete smartphone.

800510125088

PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH *

Tuaran

TUARAN

NAMA SEKOLAH DAERAH TUARAN *

SK RUGADING

BAHAGIAN B : MATA PELAJARAN

Tahun/Tingkatan yang diajar *

Bagi Guru Pendidikan Khas di SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS (SKPK) dan PROGRAM
PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI (PPKI), pada TAHUN/TINGKATAN, sila klik PENDIDIKAN KHAS

Tahun 6

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs 2/9

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Nama Kelas

Boleh lebih dari 1 kelas. Atau tahun/tingkatan yang tidak ada dalam senarai pilihan di atas dan telah
memilih "Lain-lain".

6 Tekun

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang
dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

Tajuk yang diajar * 3/9

Reading - Phrasal verbs/ Appreciating others/ Circlr map

Objektif pengajaran *

Able to :

1. apply word attack skills by identifying (b) phrasal verbs.

Aktiviti Pengajaran *

1. Turn to your textbook on page 15.

Read the notes on Ways To Appreciate Yourself.

Record your reading via voicenotes.

2. Find the meaning of the words in bold in the doctionary.

thoughtful, indulging, confidence, attributes, pride

3. Then match the words to their meanings.

4. Make a circle map and complete then with ways you can appreciate your parents.


https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Happy learning !

Refleksi Pengajaran *

23 pupils joined today's class. 3/38 pupils submitted work within the time given. They will
usually submit work after class.

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL 4/9
PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME

PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.

Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat
komuniti, dan sebagainya

PERHATIAN

1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN

2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN
offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan *

Dalam Talian

Luar Talian

Off-Site

Gabungan

BAHAGIAN C4 : Pendekatan Gabungan

1. PASTIKAN mengisi sekurang-kurangnya DUA pendekatan dengan LENGKAP termasuk

- bilangan murid untuk pendekatan tersebut

- tempoh masa yang digunakan

- kaedah PdPR yang digunakan

- platform (untuk dalam talian sahaja)


https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

2. KEGAGALAN berbuat demikian akan menyebabkan pengisian dianggap TIDAK LENGKAP dan tidak
diambil kira dalam analisis


3. Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara dalam talian berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara real time.

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer
riba, tablet atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar
menggunakan buku teks atau bahan pembelajaran lain.

- PdPR secara off-site ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat komuniti, atau di
mana-mana premis yang diisytiharkan sebagai pusat pemindahan sementara akibat bencana atau wabak.


C1 : PdPR - DALAM TALIAN

Abaikan bahagian ini jika tidak menjalankan PdPR dalam talian

DALAM TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR dalam talian. Abaikan jika tiada.

23

DALAM TALIAN - Tempoh masa yang digunakan untuk melaksanakan PdPR 5/9

Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat. Abaikan jika tidak menjalankan PdPR dalam talian

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

DALAM TALIAN - Kaedah yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR dalam talian. Abaikan jika tiada.

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

DALAM TALIAN - Kaedah lain yang digunakan

textbook, telegram, whatsapp

DALAM TALIAN - Platform yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR dalam talian. Abaikan jika tiada.

Rakaman/Tugasan dalam talian

DALAM TALIAN - Platform lain yang digunakan

C2 : PdPR - LUAR TALIAN

Abaikan jika tidak menjalankan PdPR luar talian

LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR luar talian. Abaikan jika tiada.

3

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan 6/9

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan
modul/PBL perlu diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat. Abaikan jika tidak
menjalankan PdPR luar talian

0.5 jam

1 jam

2 jam

3 jam

4 jam

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

5 jam

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR luar talian. Abaikan jika tiada.

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan

textbook, telegram, whatsapp

C3 : PdPR - OFF-SITE

Abaikan jika tidak menjalankan PdPR Off-Site

OFF-SITE - Bilangan murid yang mengikuti PdPR

Masukkan nombor sahaja. Letak 0 jika tidak berkenaan.

OFF-SITE - Tempoh masa yang digunakan untuk melaksanakan PdPR 7/9

Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat. Abaikan jika tidak menjalankan PdPR Off-Site

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

OFF SITE - Kaedah yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR Off Site. Abaikan jika tiada.

PdPR menggunakan modul

PdPR berasaskan projek

Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

OFF SITE - Kaedah lain yang digunakan

OFF SITE - Lokasi PdPR dijalankan

Rumah pelajar/Sekolah BUKAN lokasi offsite, pengedaran modul untuk pelajar buat di rumah merupakan
pendekatan luar talian dan BUKAN offsite.

Pusat komuniti

Pusat pemindahan sementara

Lain - lain (sila nyatakan di bawah)

OFF SITE - Lokasi lain

Rumah pelajar/Sekolah BUKAN lokasi offsite, pengedaran modul untuk pelajar buat di rumah merupakan
pendekatan luar talian dan BUKAN offsite.

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR *

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

15

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) 8/9

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs

9/16/21, 10:59 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

Ya
Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?

Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang
"Submit" DI BAWAH

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkQtVvDxzlfxtVSDchRsHljs 9/9

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR)
SEKOLAH RENDAH

1) Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT.

2) Sila isi borang BERASINGAN untuk SETIAP PdPR pada hari yang SAMA.


BPSH/KPM memerlukan maklumat TEPAT bilangan sessi PdPR yang dijalankan guru pada setiap hari


Oleh itu BOLEH gabung (dalam 1 pengisian)

-- kelas

-- pendekatan sekiranya lebih 1

Untuk tahun/tingkatan DAN matapelajaran yang SAMA

* kerana objektif pembelajaran adalah sama


Dan TIDAK boleh gabung (dalam 1 pengisian)

-- tingkatan/tahun berlainan

-- matapelajaran berlainan

* kerana objektif pembelajaran adalah BERLAINAN

* kecuali kes khas seperti kelas bercantum (yang rasmi), atau apa-apa aktiviti yang dirancang khas
merentasi tahun/tingkatan/mp


3) Pastikan memilih pendekatan yang TEPAT berdasarkan Manual PdPR KPM.


- PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang
membolehkan murid belajar secara REAL TIME


- PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer,
komputer riba, tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian
Internet real time.


- Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi seperti di pusat
komuniti, dan sebagainya


- Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar
dikelaskan sebagai LUAR TALIAN


- Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN offsite


4) Salinan respon akan dihantar ke EMEL DELIMa (@moe-dl.edu.my)

- Pastikan semak di gmail ID tersebut dan BUKAN gmail peribadi

Your email address ([email protected]) was recorded when you submitted this form.

BAHAGIAN A : MAKLUMAT GURU

TARIKH PdPR * 1/9

Sila pastikan memilih TARIKH PdPR dengan TEPAT

26-Apr-21

27-Apr-21

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

28-Apr-21

NAMA GURU *

Heldah binti Pilang

NO KAD PENGENALAN *

Pastikan dimasukkan dengan TEPAT (sistem analisis akan anggap TIADA pengisian sekiranya tidak dapat padan
dengan senarai guru di sekolah), 12 digit sahaja dan tiada blank/ruang kosong dibelakang terutamanya kalau guna
autocomplete smartphone.

800510125088

PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH *

Tuaran

TUARAN

NAMA SEKOLAH DAERAH TUARAN *

SK RUGADING

BAHAGIAN B : MATA PELAJARAN

Tahun/Tingkatan yang diajar *

Bagi Guru Pendidikan Khas di SEKOLAH KEBANGSAAN PENDIDIKAN KHAS (SKPK) dan PROGRAM PENDIDIKAN
KHAS INTEGRASI (PPKI), pada TAHUN/TINGKATAN, sila klik PENDIDIKAN KHAS

Tahun 6

Nama Kelas 2/9

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Boleh lebih dari 1 kelas. Atau tahun/tingkatan yang tidak ada dalam senarai pilihan di atas dan telah memilih "Lain-
lain".

6 Tekun

Mata pelajaran yang diajar *

Bahasa Inggeris

SEKIRANYA telah memilih "Lain-lain" di atas, nyatakan matapelajaran yang dimaksudkan

Abaikan jika tidak berkaitan. JANGAN guna untuk mengisi matapelajaran kedua yang diajar.

Tajuk yang diajar * 3/9

Writing - Sending an e-card to show appreciation.

Objektif pengajaran *

Success criteria:

Able to :

1. create texts using a variety of media (b) linear (e-cards/e-mail)

Aktiviti Pengajaran *

Activities:

1. Turn to your textbook on page 17.

Read about the Eletronic Cards (e-cards) on how to create and send them.


Why do we need to send e-cards instead of post mail?

2. Use your email to send an e-card.


Open your e-mail.

Compose an e-card to your friend.

Make sure you know your friend's email address.

Send your card.

3. Refer to the texts sent by Year 6 Robotics as guidance on what to write to your friend and

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

show your appreciation of him or her.


Happy learning !

Refleksi Pengajaran *

Pupils still have problem opening/creating an email. Thus, made them hard to use the internet
to write the e-cards. Only 3/38 pupils managed to submit tiday's work at the given time and till
7.06pm.

PASTIKAN MEMILIH PENDEKATAN YANG TEPAT BERDASARKAN MANUAL PDPR KPM

PdPR secara DALAM TALIAN berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang membolehkan
murid belajar secara REAL TIME


PdPR secara LUAR TALIAN berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer riba,
tablet atau telefon pintar atau buku teks atau bahan pembelajaran lain TANPA capaian Internet real time.


Pembelajaran secara OFF-SITE ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat komuniti, dan
sebagainya


PERHATIAN


1. Pemberian modul/latihan melalui whatsapp/telegram TANPA interaksi REAL TIME dengan pelajar dikelaskan
sebagai LUAR TALIAN


2. Pengedaran modul untuk pelajar siapkan di rumah dikelaskan sebagai LUAR TALIAN dan BUKAN offsite

Pendekatan PdPR yang digunakan *

Dalam Talian
Luar Talian
Off-Site
Gabungan

BAHAGIAN C4 : Pendekatan Gabungan

1. PASTIKAN mengisi sekurang-kurangnya DUA pendekatan dengan LENGKAP termasuk
4/9

- bilangan murid untuk pendekatan tersebut

- tempoh masa yang digunakan

- kaedah PdPR yang digunakan

- platform (untuk dalam talian sahaja)


2. KEGAGALAN berbuat demikian akan menyebabkan pengisian dianggap TIDAK LENGKAP dan tidak diambil kira
dalam analisis


https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

3. Dari manual PdPR KPM

- PdPR secara dalam talian berlaku apabila terdapat capaian Internet dan penggunaan peranti yang membolehkan
murid belajar secara real time.

- PdPR secara luar talian berlaku apabila murid belajar menggunakan peranti seperti komputer, komputer riba, tablet
atau telefon pintar tanpacapaian Internet. Pembelajaran juga boleh berlaku apabila murid belajar menggunakan buku
teks atau bahan pembelajaran lain.

- PdPR secara off-site ialah kaedah pembelajaran yang berlaku di lokasi sepertidi pusat komuniti, atau di mana-mana
premis yang diisytiharkan sebagai pusat pemindahan sementara akibat bencana atau wabak.


C1 : PdPR - DALAM TALIAN

Abaikan bahagian ini jika tidak menjalankan PdPR dalam talian

DALAM TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR dalam talian. Abaikan jika tiada.

25

DALAM TALIAN - Tempoh masa yang digunakan untuk melaksanakan PdPR 5/9

Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat. Abaikan jika tidak menjalankan PdPR dalam talian

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

DALAM TALIAN - Kaedah yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR dalam talian. Abaikan jika tiada.

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

DALAM TALIAN - Kaedah lain yang digunakan

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Email, youtube, telegram, whatsapp

DALAM TALIAN - Platform yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR dalam talian. Abaikan jika tiada.

Lain-Lain (sila nyatakan di bawah)

DALAM TALIAN - Platform lain yang digunakan

E-mail

C2 : PdPR - LUAR TALIAN

Abaikan jika tidak menjalankan PdPR luar talian

LUAR TALIAN - Bilangan murid yang mengikuti PdPR

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR luar talian. Abaikan jika tiada.

25

LUAR TALIAN - Tempoh masa yang digunakan

Tempoh yang dimaksudkan adalah masa yang digunakan hari ini dan bukan masa keseluruhan modul/PBL perlu
diselesaikan pelajar. Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat. Abaikan jika tidak menjalankan PdPR luar
talian

0.5 jam

1 jam

2 jam

3 jam

4 jam

5 jam

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM 6/9

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

LUAR TALIAN - Kaedah yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR luar talian. Abaikan jika tiada.

PdPR menggunakan modul
PdPR berasaskan projek
Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

LUAR TALIAN - Kaedah lain yang digunakan

Youtube, e-mail, telegram, whatsapp

C3 : PdPR - OFF-SITE

Abaikan jika tidak menjalankan PdPR Off-Site

OFF-SITE - Bilangan murid yang mengikuti PdPR

Masukkan nombor sahaja. Letak 0 jika tidak berkenaan.

OFF-SITE - Tempoh masa yang digunakan untuk melaksanakan PdPR 7/9

Pilih yang paling hampir jika tiada jawapan tepat. Abaikan jika tidak menjalankan PdPR Off-Site

0.5 jam
1 jam
2 jam
3 jam
4 jam
5 jam

OFF SITE - Kaedah yang digunakan

PASTIKAN diisi jika ada menjalankan PdPR Off Site. Abaikan jika tiada.

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

PdPR menggunakan modul

PdPR berasaskan projek

Kaedah lain (sila nyatakan di bawah)

OFF SITE - Kaedah lain yang digunakan

OFF SITE - Lokasi PdPR dijalankan

Rumah pelajar/Sekolah BUKAN lokasi offsite, pengedaran modul untuk pelajar buat di rumah merupakan pendekatan
luar talian dan BUKAN offsite.

Pusat komuniti

Pusat pemindahan sementara

Lain - lain (sila nyatakan di bawah)

OFF SITE - Lokasi lain

Rumah pelajar/Sekolah BUKAN lokasi offsite, pengedaran modul untuk pelajar buat di rumah merupakan pendekatan
luar talian dan BUKAN offsite.

Bilangan murid yang TIDAK mengikuti PdPR * 8/9

Sila berikan angka/anggaran yang tepat untuk mengambarkan situasi sebenar. Masukkan nombor sahaja.

13

BAHAGIAN D : Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

Bahagian PBD tidak wajib diisi selain soalan pertama

Adakah anda melaksanakan Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)? *

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM

9/16/21, 10:57 PM PELAKSANAAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DI RUMAH (PdPR) SEKOLAH RENDAH - [email protected]

Ya

Tidak

Kaedah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) yang dijalankan semasa sesi PdPR

Pemerhatian
Penulisan
Lisan
Gabungan

Adakah Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) direkodkan setelah selesai PdPR?

Ya
Tidak

Pastikan anda telah menyemak maklumat yang diisi, kemudian tekan butang "Submit" DI
BAWAH

https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgxwLtkSFBfDlKTLnZRJZbxHXdFMM 9/9


Click to View FlipBook Version