The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by g-28168451, 2022-07-01 10:45:51

erph-minggu14

M14-270622-010722

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 1 DEDIKASI MASA 08:10 - 09:10
TARIKH 27-Jun-22 HARI ISNIN
BIDANG
PEMBELAJARAN PERKAITAN DAN ALGEBRA TAJUK BAB 4 NISBAH , KADAR DAN KADARAN
STANDARD
KANDUNGAN 4.1 Nisbah STANDARD 4.1.1 4.1.2 4.1.3
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran Selepas pembelajaran:
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA
✔ Mewakilkan hubungan antara tiga KEJAYAAN ✔ Murid berupaya mewakilkan
AKTIVITI
PERMULAAN kuantiti dalam bentuk : : . hubungan antara tiga kuantiti
✔ Mengenal pasti dan menentukan dalam bentuk : : , engenal
pasti dan menentukan nisbah
nisbah setara konteks berangka, setara konteks berangka,
geometri atau situasi harian. geometri atau situasi harian dan
✔ Mengungkapkan nisbah dua dan tiga mengungkapkan nisbah dua dan
kuantiti dalam bentuk termudah. tiga kuantiti dalam bentuk
termudah

RANGKA PENGAJARAN: BBM – Gambar jadual data
Aktiviti PdP Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
pendedahan, menyoal.
1) Murid membaca maklumat yang disediakan.
2) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan nisbah iaitu hubungan dua kuantiti yang I-think:
UTAMA Peta Buih
sama unit. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka nisbah setara dalam konteks geometri. Strategi:
3) Memudahkan nisbah melibatkan pecahan dan perpuluhan. Kaedah / Teknik: Merumus,
4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.

mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
06/26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 CENDEKIA MASA 10:10 - 11:10
TARIKH 27-Jun-22 HARI ISNIN
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.3 ---
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Mengkaji dan menghuraikan kesan KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya mengkaji dan
PERMULAAN pembayaran minimum dan
pembayaran lewat bagi penggunaan menghuraikan kesan pembayaran
kad kredit. minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
2) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kepada murid kesan pembayaran minimum dan I-think: .
UTAMA pembayaran lewat bagi penggunaan kad kredit. Peta Buih
Lembaran kerja diberikan kepada
2) Murid meneroka, membanding dan membeza serta mengkaji pelajar.
kaedah pengiraan baki tertunggak dalam penyata. Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
3) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI: 24/31 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
07/31 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 DEDIKASI MASA 12:10 -01:10
TARIKH 27-Jun-22 HARI ISNIN
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.3 ---
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Mengkaji dan menghuraikan kesan KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya mengkaji dan
PERMULAAN pembayaran minimum dan
pembayaran lewat bagi penggunaan menghuraikan kesan pembayaran
kad kredit. minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.



RANGKA PENGAJARAN:

Aktiviti PdP Catatan

1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. BBM – Gambar jadual data
1) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
pendedahan, menyoal.
kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kepada murid kesan pembayaran minimum dan I-think: .
UTAMA pembayaran lewat bagi penggunaan kad kredit. Peta Buih
Lembaran kerja diberikan kepada
2) Murid meneroka, membanding dan membeza serta mengkaji pelajar.
kaedah pengiraan baki tertunggak dalam penyata. Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
3) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI: 20/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
06/26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 DEDIKASI MASA 07:40 - 08:40
TARIKH 28-Jun-22 HARI SELASA
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.5 - - -
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Mengira jumlah bayaran balik KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya mengira
PERMULAAN pinjaman dan bayaran ansuran, jumlah bayaran balik pinjaman
dengan pelbagai kadar faedah dan dan bayaran ansuran, dengan
tempoh pinjaman yang berbeza. pelbagai kadar faedah dan
tempoh pinjaman yang berbeza

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
2) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kepada murid kardah pengiraan jumlah I-think: .
UTAMA bayaran balik pinjaman dan bayaran ansuran, dengan pelbagai Peta Buih
kadar faedah dan tempoh pinjaman yang berbeza. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka, membanding dan membeza serta mengkaji Strategi:
kaedah pengiraan baki tertunggak dalam penyata. Kaedah / Teknik: Merumus,
Menjelaskan.
3) Murid diberi situasi yang memerlukan murid membuat
keputusan yang bijak ketika membuat pembelian dan pinjaman.

4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/27 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
07/27 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 1 ARIF MASA 12:10 -01:10
TARIKH 28-Jun-22 HARI SELASA

RANGKA PENGAJARAN:

Aktiviti PdP

REFLEKSI: 25/32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
07/32 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:
PdPc ditangguhkan kerana program sekolah: Program Minda Sihat Unit Bimbingan & Kaunseling

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 ARIF MASA 08:40 - 09:40
TARIKH 28-Jun-22 HARI RABU

RANGKA PENGAJARAN:

Aktiviti PdP

CATATAN: PdPc ditangguhkan kerana program sekolah: Ujian Segak Tingkatan 3 Unit Pendidikan Jasmani

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 DEDIKASI MASA 12:10 -01:10
TARIKH 29-Jun-22 HARI RABU
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.6 ---
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Menyelesaikan masalah yang KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya menyelesaikan
PERMULAAN melibatkan pinjaman. masalah yang melibatkan
pinjaman.

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
2) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Murid meneroka, membanding dan menyelesaikan masalah yang I-think: .
UTAMA
melibatkan pinjaman. Peta Buih

2) Murid diberi situasi yang memerlukan mereka membuat Lembaran kerja diberikan kepada
keputusan yang bijak serta memberi justifikasi ketika melakukan pelajar.
pinjaman. Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
3) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI: 25/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
04/29 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 1 DEDIKASI MASA 01:10 - 02:10
TARIKH 29-Jun-22 HARI RABU
BIDANG
PEMBELAJARAN PERKAITAN DAN ALGEBRA TAJUK BAB 4 NISBAH , KADAR DAN KADARAN
STANDARD
KANDUNGAN 4.2 Kadar 4.3 Kadaran STANDARD 4.2.1 4.3.1 4.3.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran Selepas pembelajaran:
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA
KEJAYAAN ✔ Murid berupaya menentukan
AKTIVITI ✔ Menentukan hubungan antara nisbah
PERMULAAN dan kadar. hubungan antara nisbah dan
kadar, nisbah dan kadaran dan
✔ Menentukan hubungan antara nisbah berupaya menentukan nilai yang
dan kadaran. tidak diketehaui dalam suatu
kadaran
✔ Menentukan nilai yang tidak
diketehaui dalam suatu kadaran.

RANGKA PENGAJARAN: BBM – Gambar jadual data
Aktiviti PdP Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
pendedahan, menyoal.
1) Murid membaca maklumat yang disediakan.
2) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kadar iaitu hubungan dua kuantiti yang I-think:
UTAMA Peta Buih
berbeza unit. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka pelbagai situasi seperti laju, pecutan, tekanan Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
dan ketumpatan. Menjelaskan.

3) Murid diberi pelbagai aktiviti penerokaan yang melibatkan
situasi sebenar dengan menggunakan pelbagai kaedah
termasuk pendaraban silang dan kaedah unitary.

4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk

mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
06/26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 1 DEDIKASI MASA 07:40 - 08:40
TARIKH 30-Jun-22 HARI KHAMIS
BIDANG
PEMBELAJARAN PERKAITAN DAN ALGEBRA TAJUK BAB 4 NISBAH , KADAR DAN KADARAN
STANDARD
KANDUNGAN 4.3 Kadaran STANDARD 4.3.1 4.3.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran Selepas pembelajaran:
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA
✔ Menentukan hubungan antara nisbah KEJAYAAN ✔ Murid berupaya menentukan
AKTIVITI
PERMULAAN dan kadaran. hubungan nisbah dan kadaran
✔ Menentukan nilai yang tidak dan berupaya menentukan nilai
yang tidak diketehaui dalam
diketehaui dalam suatu kadaran. suatu kadaran

RANGKA PENGAJARAN: BBM – Gambar jadual data
Aktiviti PdP Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
pendedahan, menyoal.
1) Murid membaca maklumat yang disediakan.
2) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kadar iaitu hubungan dua kuantiti yang I-think:
UTAMA Peta Buih
berbeza unit. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka pelbagai situasi seperti laju, pecutan, tekanan Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
dan ketumpatan. Menjelaskan.

3) Murid diberi pelbagai aktiviti penerokaan yang melibatkan
situasi sebenar dengan menggunakan pelbagai kaedah
termasuk pendaraban silang dan kaedah unitary.

4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk

mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
06/26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 ARIF MASA 08:40 - 09:40
TARIKH 27-Jun-22 HARI KHAMIS
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.3 ---
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Mengkaji dan menghuraikan kesan KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya mengkaji dan
PERMULAAN pembayaran minimum dan
pembayaran lewat bagi penggunaan menghuraikan kesan pembayaran
kad kredit. minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
2) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kepada murid kesan pembayaran minimum dan I-think: .
UTAMA pembayaran lewat bagi penggunaan kad kredit. Peta Buih
Lembaran kerja diberikan kepada
2) Murid meneroka, membanding dan membeza serta mengkaji pelajar.
kaedah pengiraan baki tertunggak dalam penyata. Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
3) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI: 24/31 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
07/31 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 1 ARIF MASA 10:40 - 11:40
TARIKH 30-Jun-22 HARI KHAMIS
BIDANG
PEMBELAJARAN PERKAITAN DAN ALGEBRA TAJUK BAB 4 NISBAH , KADAR DAN KADARAN
STANDARD
KANDUNGAN 4.1 Nisbah STANDARD 4.1.1 4.1.2 4.1.3
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran Selepas pembelajaran:
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA
✔ Mewakilkan hubungan antara tiga KEJAYAAN ✔ Murid berupaya mewakilkan
AKTIVITI
PERMULAAN kuantiti dalam bentuk : : . hubungan antara tiga kuantiti
✔ Mengenal pasti dan menentukan dalam bentuk : : , engenal
pasti dan menentukan nisbah
nisbah setara konteks berangka, setara konteks berangka,
geometri atau situasi harian. geometri atau situasi harian dan
✔ Mengungkapkan nisbah dua dan tiga mengungkapkan nisbah dua dan
kuantiti dalam bentuk termudah. tiga kuantiti dalam bentuk
termudah

RANGKA PENGAJARAN: BBM – Gambar jadual data
Aktiviti PdP Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
pendedahan, menyoal.
1) Murid membaca maklumat yang disediakan.
2) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan nisbah iaitu hubungan dua kuantiti yang sama I-think:
UTAMA Peta Buih
unit. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka nisbah setara dalam konteks geometri. Strategi:
3) Memudahkan nisbah melibatkan pecahan dan perpuluhan. Kaedah / Teknik: Merumus,
4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.

mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
06/26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 CENDEKIA MASA 12:10 -01:10
TARIKH 30-Jun-22 HARI KHAMIS
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.5 - - -
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Mengira jumlah bayaran balik KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya mengira
PERMULAAN pinjaman dan bayaran ansuran, dengan jumlah bayaran balik pinjaman
pelbagai kadar faedah dan tempoh dan bayaran ansuran, dengan
pinjaman yang berbeza. pelbagai kadar faedah dan
tempoh pinjaman yang berbeza

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
3) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kepada murid kardah pengiraan jumlah I-think: .
UTAMA bayaran balik pinjaman dan bayaran ansuran, dengan pelbagai Peta Buih
kadar faedah dan tempoh pinjaman yang berbeza. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka, membanding dan membeza serta mengkaji Strategi:
kaedah pengiraan baki tertunggak dalam penyata. Kaedah / Teknik: Merumus,
Menjelaskan.
3) Murid diberi situasi yang memerlukan murid membuat keputusan
yang bijak ketika membuat pembelian dan pinjaman.

4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/27 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
07/27 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 1 ARIF MASA 07:40 - 08:40
TARIKH 01-Jul-22 HARI JUMAAT
BIDANG
PEMBELAJARAN PERKAITAN DAN ALGEBRA TAJUK BAB 4 NISBAH , KADAR DAN KADARAN
STANDARD
KANDUNGAN 4.2 Kadar STANDARD 4.2.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran Selepas pembelajaran:
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA ✔ Murid berupaya menentukan
✔ Menentukan hubungan antara nisbah KEJAYAAN
AKTIVITI hubungan antara nisbah.
PERMULAAN dan kadar.

RANGKA PENGAJARAN: BBM – Gambar jadual data
Aktiviti PdP Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
pendedahan, menyoal.
1) Murid membaca maklumat yang disediakan.
2) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Guru menerangkan kadar iaitu hubungan dua kuantiti yang I-think:
UTAMA Peta Buih
berbeza unit. Lembaran kerja diberikan kepada
pelajar.
2) Murid meneroka pelbagai situasi seperti laju, pecutan, tekanan Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
dan ketumpatan. Menjelaskan.

3) Murid diberi pelbagai aktiviti penerokaan yang melibatkan
situasi sebenar dengan menggunakan pelbagai kaedah
termasuk pendaraban silang dan kaedah unitary.

4) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk

mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI:

20/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
06/26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 ARIF MASA 08:40 - 09:40
TARIKH 01-Jul-22 HARI JUMAAT
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.6 ---
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Menyelesaikan masalah yang KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya menyelesaikan
PERMULAAN melibatkan pinjaman. masalah yang melibatkan
pinjaman.

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
2) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Murid meneroka, membanding dan menyelesaikan masalah yang I-think: .
UTAMA
melibatkan pinjaman. Peta Buih

2) Murid diberi situasi yang memerlukan mereka membuat Lembaran kerja diberikan kepada
keputusan yang bijak serta memberi justifikasi ketika melakukan pelajar.
pinjaman. Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
3) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI: 25/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
04/29 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14
KELAS 3 CENDEKIA MASA 11:10 - 12:10
TARIKH 01-Jul-22 HARI JUMAAT
BIDANG
PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 3 MATEMATIK PENGGUNA: SIMPANAN
STANDARD DAN PELABURAN, KREADIT DAN HUTANG
KANDUNGAN 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang STANDARD
PEMBELAJARAN 3.2.6 ---
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran
PEMBELAJARAN murid dapat: KRITERIA Selepas pembelajaran:
✔ Menyelesaikan masalah yang KEJAYAAN
AKTIVITI ✔ Murid berupaya menyelesaikan
PERMULAAN melibatkan pinjaman. masalah yang melibatkan
pinjaman.

RANGKA PENGAJARAN: Catatan

Aktiviti PdP BBM – Gambar jadual data
Kaedah/Teknik: Kuliah, kaedah
1) Pelajar membaca maklumat yang disediakan. pendedahan, menyoal.
2) Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan

kaitannya dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI 1) Murid meneroka, membanding dan menyelesaikan masalah yang I-think: .
UTAMA
melibatkan pinjaman. Peta Buih

2) Murid diberi situasi yang memerlukan mereka membuat Lembaran kerja diberikan kepada
keputusan yang bijak serta memberi justifikasi ketika melakukan pelajar.
pinjaman. Strategi:
Kaedah / Teknik: Merumus,
3) Guru memberikan beberapa soalan kepada pelajar untuk Menjelaskan.
mengetahui tahap kefahaman pelajar terhadap topik.

AKTIVITI 1) Guru meminta pelajar untuk membuat refleksi tentang Kaedah: Pembelajaran koperatif
PENUTUP pembelajaran pada hari ini menggunakan kedah pembelajaran –Roundtable
koperatif ‘Roundtable’ KBKK: Membuat refleksi dan
kesimpulan.
2) Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari Nilai murni: Bekerjasama,
berkeyakinan

REFLEKSI: 25/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
04/29 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
CATATAN:


Click to View FlipBook Version