The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by g-59382533, 2021-10-16 21:28:44

RPH lengkap Pdp KBAT MUALLIM

RPH lengkap Pdp KBAT MUALLIM

SEKOLAH KEBANGSAAN PULAU SERAI

23000 DUNGUN , TERENGGANU
TEL/FAX : 098481672
e-mail : [email protected]

TARIKH : 23 OGOS 2021 HARI : ISNIN
MASA :
TEMA : 12.30 – 01.30 PETANG
TAJUK :
Bil Murid : JOM MENYERTAI AKTIVITI KO-KURIKULUM

AYAT BERKESINAMBUNGAN

34 ORANG LELAKI :12 PEREMPUAN :22

KEMAHIRAN 1 KEMAHIRAN 2

STANDART KANDUNGAN 3.4 Menulis untuk menghasilkan 5.1 Memahami dan
(SK) sesuatu penulisan secara menggunakan bentuk kata
terancang yang sesuai dalam pelbagai
bidang

STANDART PEMBELAJARAN 3.4.1 Menulis kerangka karangan 5.1.3 Mengaplikasi bentuk
(SP) dengan menyusun dan kata ganda dan akronim dalam
menganalisis isi penting secara pelbagai laras bahasa dengan
terancang betul mengikut konteks

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat :

1. Membina 1 peta i-think yang bersesuaian berdasarkan
maklumat

2. Menyusun dan menganalisis isi penting dalam bahan secara
terancang

3. Mengaplikasi kata ganda dan akronim yang terdapat dalam
bahan

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid menjelaskan peta pokok yang dipilih.

2. Murid menulis kerangka karangan berdasarkan maklumat yang
diperoleh

3. Murid membina ayat menggunakan kata ganda dan akronim
yang terdapat dalam bahan.

EMK Nilai-nilai murni

SET INDUKSI 1. Bertanggungjawab
( 5 MINIT ) 2. berhemah tinggi
3. Menghargai masa

BBM / ABM
1. Buku teks
2. Slide power Point
3. Video kerjaya

KBAT
1. Menyusun atur
2. Mengenal pasti dan menyatakan pelbagai sebab

PAK 21
1. Peta i-think

1. Guru menayangkan video tentang kerjaya seorang doktor
2. Murid dan guru bersoal jawab tentang video yang ditayangkan

Contoh :

1. Apakah pekerjaaan yang dilakukan oleh watak yang
terdapat dalam video sebentar tadi

2. Nyatakan tugas-tugas yang dilakukan oleh doctor /
jrurawaat sebentar tadi

AKTIVITI 1 1. Murid merujuk buku teks m/s 34 dan 35
( 15 MINIT )
2. Murid menganalisis isi penting yang terdapat dalam bahan.

3. Murid mencatat maklumat yang diperoleh dalam peta pokok.

4. Murid dipilih secara rawak untuk membentangkan peta
pemikiran yang telah dihasilkan. Sebelum itu, murid diminta
menjelaskan mengapakah dia memilih peta pemikiran tersebut.

AKTIVITI 2 1. Setiap murid menyusun isi-isi penting berdasarkan kesesuaian
(20 MINIT) untuk menghasilkan kerangka karangan

2. Murid dipilih secara rawak untuk membentangkan tugasan yang
telah dibuat.

3. Semasa pembentangan guru dan murid boleh mengemukakan
pelbagai soalan

Contoh :
- Sekiranya murid memilih PTD sebagai kerjaya impian…
berikan sebab-sebab kamu memilih kerjaya sebagai PTD

- Huraikan sebab-sebab terdapat graduan gagal dalam
tapisan pemilihan PTD?

AKTIVITI 3 1. Setiap murid menyebut 2 kata ganda dan 2 akronim yang
(15 MINIT) terdapat dalam bahan.

2. Murid membina 1 ayat bagi 1 kata ganda dan akronim yang
telah disebut tadi.

PENUTUP/REFLEKSI

PENGAYAAN 1. Murid membina ayat tunggal dengan menggunakan kata ganda
dan akronim yang telah disebutkan oleh rakan-rakan semasa
aktiviti 3 dijalankan

PEMULIHAN 1. Murid menjawab kuiz kata ganda dan akronim

SOALAN KBAT SOALAN KANDUNGAN
Set induksi
TAHAP
PEMIKIRAN AKTIVITI 3
1. Mengingat

2. Memahami

3. Mengaplikasi
4. Menganalisis
5. Menilai
6. Mencipta

DI SEDIAKAN OLEH :


Click to View FlipBook Version