The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by ching mei, 2022-03-26 10:18:26

RPH MINGGU 1

RPH MINGGU 1

SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT GARAM
W.D.T 13,90200

KINABATANGAN,SABAH
XBA 2210

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 4 SMART

MINGGU 1 TARIKH 21.03.2022 HARI ISNIN MASA 8.20 - 8.50

TEMA / TAJUK : KEMASYARAKATAN / JIRAN TETANGGA
STANDARD KANDUNGAN : 1.1 Mendengar dan memberikan respon semasa berkomunikasi dalam situasi
formfoarlmdaalndtaidnatkidfaokrmfoarlmal
STANDARD PEMBELAJARAN : 1.1.1 Mendengar,mengecam sebutan dan menyebut sesuatu yang diujarkan
semula dalam situasi tidak formal
KEMAHIRAN : Kemahiran Mendengar Dan Bertutur
Tandakan √ pada ruang berkenaan
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan Strategi PdPc

Pada akhir PdPc murid dapat : i) Pada akhir PdPc murid dapat : i) Inkuiri penemuan
Tutorial - perbincangan
I. Mendengaar,mengecam dan menyebut i. Melafazkan ayat dalam situasi tidak formal Penyelesaian masalah
Simulasi - main peranan
dua ayat yang diujarkan semula dalam tidak formal. Pembelajaran berasaskan masalah
Pembelajaran berasaskan projek
situasi tidak formal ii. Mengenal pasti sebutan dalam ayat. Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
ii

iii. Menguasai kemahiran bertutur dalam

iii Bimbingan berfokus individu/kumpulan

Aktiviti Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc) Kecerdasan Pelbagai
Aktiviti Murid (PAK21)

i. Murid mendengar penerangan guru tentang salam Role Play ( Main Peranan )
Aktiviti Permulaan perkenalan.

Aktiviti 1. Murid berbual-bual tentang gambar
2. Murid membaca serta meneliti teks dan gambar
3. Murid mendengar sebutan dan mengecam sebutan dengan bimbingan guru.Lihat & Dengar
4. Murid menyebut sesuatu yang diujarkan semula dalam situasi tidak formal
5. Murid melengkapkan maklumat yang diperlukan
6. Murid semak jawapan bersama guru
7.Murid yang melakukan kesilapan akan membuat pembetulan

Aktiviti Penutup Murid merumuskan isi pelajaran tentang salam Mengaplikasi Catatan KBAT
perkenalan dengan bimbingan guru.
22/26 orang murid menguasai objektif pembelajaran

4/26 orang murid tidak hadir Peta Pemikiran (I Think)

Refleksi

EMK dan Nilai EMK : Ilmu BBM / Instrumen Pentaksiran
Murni Nilai : Kerjasama Nyatakan :Buku Teks / Buku Aktiviti
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

murid( / ) Tiada Tahap
TP 6
Aktiviti Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) TP 5 Bil Murid Senarai Nama Murid Pemulihan
TP 4 1
Kuiz TP 3 5 1
TP 2 6 2
Permainan TP 1 10 3
4
Main Peranan 5
6
Bercerita

Projek Mudah

Lain-lain nyatakan :

Tandatangan Guru Tandatangan Guru Besar

SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT GARAM
W.D.T 13,90200

KINABATANGAN,SABAH
XBA 2210

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 4 SMART

MINGGU 1 TARIKH 22.03.2022 HARI SELASA MASA 8.20 - 9.20

TEMA / TAJUK : KEMASYARAKATAN / JIRAN TETANGGA
STANDARD KANDUNGAN : 2.1 Asas membaca dan memahami
STANDARD PEMBELAJARAN : 2.1.1 Membaca dan memahami petikan dengan sebutan yang betul ddan intonasi
yang sesuai
STANDARD KANDUNGAN PKJR : 1.1 Kenderaan persendirian,kenderaan awam,kenderaan berat dan jentera
STANDARD PEMBELAJARAN PKJR : 1.1.4 Berbincang maksud ketidak boleh lihatan dan impaknya terhadap
pejalan kaki dan penunggang basikal
KEMAHIRAN : Membaca
Tandakan √ pada ruang berkenaan
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan Strategi PdPc

Pada akhir PdPc murid dapat : i) Pada akhir PdPc murid dapat : i) Inkuiri penemuan
1. Membaca dan memahami lima Tutorial - perbincangan
perenggan daripada petikan dengan 1. 1. Membaca petikan teks dengan sebutan Penyelesaian masalah
sebutan yang betul dan intonasi yang Simulasi - main peranan
sesuai. sebutan yang betul dan intonasi yang Belajar cara belajar
Pembelajaran berasaskan projek
sesuai. Amali/Hands on/Ujikaji

2. Memahami isi yang terkandung dalam

petikan teks dengan baik

Kajian Lapangan

Bimbingan berfokus individu/kumpulan

Aktiviti Pembelajaran Kecerdasan Pelbagai
Aktiviti Murid (PAK21)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang jiran tetangga Hot Seating ( Kerusi Panas )
Aktiviti Permulaan Mind Map ( Peta Minda )

1. Murid meneliti teks dan gambar
2. Murid memahami isi kandungan perenggan
3. Murid mengetahui intonasi dan sebutan yang betul
4. Lima murid dipilih untuk membaca satu perenggan secara bergilir-gilir ( kerusi panas )
Aktiviti 5. Murid membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai
Aktiviti Penutup 6. Murid berbincang melengkapkan peta alir berdasarkan aktiviti yang dilakukan Hadif dan
dan keluarganya.Peta Minda
7. Perbincangan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman
Murid merumuskan isi pelajaran tentang salam Menganalisis Catatan KBAT

perkenalan dengan bimbingan guru.
22/26 orang murid menguasai objektif pembelajaran

Refleksi 4/26 orang murid tidak hadir Peta Pemikiran (I Think)
Peta Alir

Peta Minda

EMK dan Nilai EMK : Kreatif dan inovasi BBM / Instrumen Pentaksiran
Murni Nilai : Kerjasama Nyatakan :Buku Teks / Buku Aktiviti
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

murid( / ) Tiada Tahap
TP 6
Aktiviti Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) TP 5 Bil Murid Senarai Nama Murid Pemulihan
TP 4 1
Kuiz TP 3 5 1
TP 2 6 2
Permainan TP 1 10 3
4
Main Peranan 5
6
Bercerita

Projek Mudah

Lain-lain nyatakan :

Tandatangan Guru Tandatangan Guru Besar

SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT GARAM
W.D.T 13,90200

KINABATANGAN,SABAH
XBA 2210

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU TAHUN 4 SMART

MINGGU 1 TARIKH 25.03.2022 HARI JUMAAT MASA 10.10 - 11.10

TEMA / TAJUK : KEMASYARAKATAN / JIRAN TETANGGA
STANDARD KANDUNGAN : 3.1 Asas menulis
STANDARD PEMBELAJARAN : 3.1.1 Menulis secara mekanis menggunakan tulisan berangkai dalam bentuk

ayat
STANDARD KANDUNGAN PKJR :
STANDARD PEMBELAJARAN PKJR :

KEMAHIRAN : Menulis Tandakan √ pada ruang berkenaan
Strategi PdPc
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan

Pada akhir PdPc murid dapat : i) Pada akhir PdPc murid dapat : i) Pembelajaran Kontekstual
Tutorial - perbincangan
1. Menulis secara mekanis menggunakan 1. Menulis ayat menggunakan tulisan
Penyelesaian masalah
tulisan berangkai dalam bentuk tiga ayat berangkai
Simulasi - main peranan

2. Memahami cara menulis ayat dengan betul Belajar cara belajar
betul Pembelajaran berasaskan projek
Amali/Hands on/Ujikaji

Kajian Lapangan

Bimbingan berfokus individu/kumpulan

Aktiviti Pembelajaran Aktiviti Murid (PAK21)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang tahniah,Hadif Hot Seating ( Kerusi Panas )
Aktiviti Permulaan Mind Map ( Peta Minda )

collaboration ( kolaborasi )

Aktiviti 1. Murid meneliti teks dan gambar
2. Murid membaca perenggan bersama-sama ( kolaborasi )
3. Murid membaca tulisan dalam kad
4. Murid memahami perenggan dan tulisan dalam kad
5. Murid menulis ayat dalam bentuk tulisan berangkai di dalam buku tulis dan kad
6. Murid menghias kad dengan kreatifnya
7. Perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman

Aktiviti Penutup Murid merumuskan isi pelajaran tentang salam Menganalisis Catatan KBAT
perkenalan dengan bimbingan guru. Mengaplikasi

22/26 orang murid menguasai objektif pembelajaran

4/26 orang murid tidak hadir Peta Pemikiran (I Think)

Refleksi

EMK dan Nilai EMK : Kreatif dan inovasi BBM / Instrumen Pentaksiran
Murni Nilai : Kerjasama Nyatakan :Buku Teks / Buku Aktiviti
Tindakan susulan
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Tiada
murid( / ) Tahap
TP 6
Aktiviti Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) TP 5 Bil Murid Senarai Nama Murid Pemulihan
TP 4 1
Kuiz TP 3 5 1
TP 2 6 2
Permainan TP 1 10 3
4
Main Peranan 5
6
Bercerita

Projek Mudah

Penulisan

Tandatangan Guru Tandatangan Guru Besar


Click to View FlipBook Version