The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by mkhabdullah209, 2022-11-25 11:07:27

RPH 2022 Minggu 35 Mer

RPH 2022 Minggu 35 Merged

PEMBELAJARAN DAN
PEMUDAHCARAAN

PDPc

MINGGU 35

Mohd Khairul Hafifi Bin Abdullah
SMK Sultan Ahmad Tajuddin

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Matematik Tambahan Minggu 35
Kelas Tingkatan 4UM Masa 11.30 pagi - 12.30 tengah hari
Tarikh 13 November 2022 Hari Ahad

Tema Geometri Bidang 8. Vektor
Pembelajaran
8.2.1 Membuat penambahan
Standard 8.2 Penambahan dan Penolakan Standard dan penolakan yang melibatkan
Kandungan dua atau lebih vektor bagi
Vektor Pembelajaran menghasilkan vektor paduan.
8.2.2 Menyelesaikan masalah
yang melibatkan vektor.

Standard Prestasi TP2 Mempamerkan kefahaman tentang vektor.
TP3 Mengaplikasikan kefahaman tentang vektor untuk melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

membuat penambahan dan penolakan vektor bagi melakukan penambahan dan penolakan vektor
menghasilkan vektor paduan dengan betul dan i. dalam vektor selari dan vektor tidak selari dalam
menyelesaikan masalah yang melibatkan dengan
vektor dengan betul. amketnivyitaitPakAaKn2t1iga hukum penambahan dan
ii. penolakan vektor dalam lembaran kerja yang

dmiendyaerkleasna.ikan masalah yang melibatkan vektor
iii. dalam aktiviti pengukuhan

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni dan

membincangkan soalan-soalan lazim dengan murid-murid.

Aktiviti Utama ii. Guru meminta murid untuk melakukan penambahan dan penolakan vektor yang
melibatkan vektor paduan dalam aktiviti PAK21.

iii. Guru meminta murid untuk membentangkan hasil perbincangan dalam aktiviti
PAK21.

iv. Guru menyatakan terdapat tiga hukum penambahan dan penolakan yang boleh
digunakan untuk menghasilkan vektor paduan dan memberi penerangan

v. rGinugrukamsemmebnegrei ntuaginaysaa.n kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Aktiviti Penutup vi. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Galus.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Idea Rush

Bahan Bantu Belajar (BBB) Standard Proses Matematik
Buku Teks / Buku Rujukan Berkomunikasi Secara Matematik

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Lembaran Kerja
Refleksi Pemulihan
Pengayaan Tapak RPH V2
□ PdPc tidak dapat MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

dijalankan kerana ... SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

Kerja Susulan
untuk Murid

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 2UM Masa 3.30 petang - 4.30 petang
Tarikh 13 November 2022 Hari Ahad

Tema Tenaga dan Kelestarian Hidup Bidang 9. Haba
Pembelajaran
9.1 Membanding beza antara
haba dengan suhu.

Standard 9.1 Hubungkait suhu dengan Standard
Kandungan haba Pembelajaran

Standard Prestasi TP2 Memahami haba dan dapat menjelaskan kefahaman tersebut.
TP3 Mengaplikasi pengetahuan mengenai haba dan dapat melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

Membanding beza antara haba dengan suhu melaksanakan modul HEBAT Sains (haba) dalam
dengan baik. i. aktiviti PAK21.

menyatakan definisi haba dan suhu dan
ii. perbezaan antara haba dan suhu dalam peta

iThink.

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru memulakan kelas dengan menunjukkan sebatang lilin terbakar dan

meminta murid untuk menyatakan konsep sains yang berkaitan dengannya.

Aktiviti Utama ii. Guru meminta murid untuk menghayati dan melakukan aktiviti dalam modul
HEBAT Sains (Haba) dalam kumpulan menerusi aktiviti PAK21.

iii. Guru meminta murid untuk membentangkan hasil perbincangan dalam aktiviti
PAK21.

iv. Guru meminta murid untuk menyatakan definisi haba dan melengkapkan
perbezaan antara suhu dan haba dalam lembaran peta iThink yang diedarkan.

v. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Aktiviti Penutup vi. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Conquer.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja
Refleksi Pemulihan
Pengayaan Tapak RPH V2
□ PdPc tidak dapat MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

dijalankan kerana ... SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

Kerja Susulan
untuk Murid

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 2USM Masa 5.30 petang - 6.30 petang
Tarikh 13 November 2022 Hari Ahad

Tema Tenaga dan Kelestarian Hidup Bidang 9. Haba
Pembelajaran
9.1 Membanding beza antara
haba dengan suhu.

Standard 9.1 Hubungkait suhu dengan Standard
Kandungan haba Pembelajaran

Standard Prestasi TP2 Memahami haba dan dapat menjelaskan kefahaman tersebut.
TP3 Mengaplikasi pengetahuan mengenai haba dan dapat melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

Membanding beza antara haba dengan suhu melaksanakan modul HEBAT Sains (haba) dalam
dengan baik. i. aktiviti PAK21.

menyatakan definisi haba dan suhu dan
ii. perbezaan antara haba dan suhu dalam peta

iThink.

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru memulakan kelas dengan menunjukkan sebatang lilin terbakar dan

meminta murid untuk menyatakan konsep sains yang berkaitan dengannya.

Aktiviti Utama ii. Guru meminta murid untuk menghayati dan melakukan aktiviti dalam modul
HEBAT Sains (Haba) dalam kumpulan menerusi aktiviti PAK21.

iii. Guru meminta murid untuk membentangkan hasil perbincangan dalam aktiviti
PAK21.

iv. Guru meminta murid untuk menyatakan definisi haba dan melengkapkan
perbezaan antara suhu dan haba dalam lembaran peta iThink yang diedarkan.

v. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Aktiviti Penutup vi. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Conquer.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja
Refleksi Pemulihan
Pengayaan Tapak RPH V2
□ PdPc tidak dapat MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

dijalankan kerana ... SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

Kerja Susulan
untuk Murid

MINGGU 35 | 2022 - 2023

HALAMAN KOSONG

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 1KAA Masa 5.30 petang - 6.30 petang
Tarikh 16 November 2022 Hari Isnin

Tema Penerokaan Unsur Dalam Alam Bidang 7. Udara
Pembelajaran
7.2.1 Merumuskan syarat untuk
berlaku pembakaran

Standard 7.2 Pembakaran Standard 7.2.2 menghubungkait antara
Kandungan Pembelajaran

Standard Prestasi syarat pembakaran dengan

prinsip yang digunakan dalam

pembuatan alat pemadam api

TP2 Memahami udara serta dapat menjelaskan kefahaman tersebut.

TP3 Mengaplikasikan udara untuk menerangkan kejadian dan melaksana tugasan mudah

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

merumuskan syarat pembakaran dan melakukan perbincangan mengenai pembakaran
mengaitkannya dengan pembuatan alat i. dalam aktiviti PAK21.
pemadaman api dengan betul.
merumuskan syarat pembakaran dalam lembaran
ii. kerja yang diedarkan.

mengaitkan syarat pembakaran dengan
iii. pembuatan alat pemadaman api.

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru menunjukkan beberapa keping gambar kebakaran yang berlaku dalam

Aktiviti Utama kehidupan manusia.
ii. Guru meminta murid untuk memberi ulasan ringkas terhadap gambar-gambar

yang ditunjukkan.
iii. Guru meminta murid untuk melakukan perbincangan mengenai kebakaran

melalui aktiviti PAK21.
iv. Guru seterusnya mengedarkan lembaran kerja yang meminta murid mengenal

pasti definisi dan syarat pembakaran.
v. Guru meminta murid untuk berkongsi hasil perbincangan berkumpulan dengan

rakan-rakan.
vi. Guru meminta murid mengaitkan syarat pembakaran dengan pembinaan alat

pemadaman api dalam aktiviti kendiri.

Aktiviti Penutup vii. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Conquer dan membincangkan jawapan dengan murid.

viii. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Conquer.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Idea Rush

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Lembaran Kerja

Refleksi Pemulihan
Pengayaan
□ PdPc tidak dapat

dijalankan kerana ...

Kerja Susulan
untuk Murid

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

HALAMAN KOSONG

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Matematik Tambahan Minggu 35
Kelas Tingkatan 4UM Masa 12.00 tengah hari - 1.00 petang
Tarikh 14 November 2022 Hari Selasa

Tema Geometri Bidang 8. Vektor
Pembelajaran
8.3.1 Mewakilkan vektor dan
Standard 8.3 Vektor dalam Satah Cartes Standard menentukan magnitud vektor
Kandungan Pembelajaran dalam satah cartes.

8.3.2 Memerihalkan dan
menentukan vektor unit dalam
arah suatu vektor.

Standard Prestasi TP2 Mempamerkan kefahaman tentang vektor.
TP3 Mengaplikasikan kefahaman tentang vektor untuk melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

mewakilkan vektor dan menentukan magnitud mewakilkan vektor dan magnitud vektor dalam
vektor dalam satah cartes dan memerihalkan i. satah cartes dalam aktiviti kendiri.
vektor unit dalam arah suatu vektor dengan betul.
mengenal pasti vektor unit dalam aktiviti PAK21.
ii.

Aktiviti Permulaan mewakilkan vektor unit dengan tatatanda vektor
(Set Induksi) iii. dalam peta iThink

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
i. Guru memperkenalkan tajuk Vektor dalam Satah Cartes dan mengaitkan dengan

tajuk Geometri Koordinat yang terdapat Satah Cartes.

ii. Guru meminta murid untuk mewakilkan yang diberikan dalam lembaran kerja.

Aktiviti Utama iii. Guru seterusnya mengedarkan lembaran kerja tambahan kepada murid untuk
Aktiviti Penutup murid kenal pasti magnitud vektor dalam Satah Cartes.

iv. Guru meminta murid untuk melakukan perbincangan tugasan di atas dan juga
vektor unit secara berkumpulan dalam aktiviti PAK21.

v. Guru meminta murid untuk berkongsi hasil perbincangan berkumpulan dengan
rakan-rakan.

vi. Guru meminta murid untuk melengkapkan tatanda vektor unit dalam peta iThink
yang disediakan.

vii. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

viii. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Galus.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Standard Proses Matematik
Buku Teks / Buku Rujukan Berkomunikasi Secara Matematik

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Lembaran Kerja

Refleksi Pemulihan
Pengayaan
□ PdPc tidak dapat

dijalankan kerana ...

Kerja Susulan
untuk Murid

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 1KAA Masa 3.30 petang - 4.30 petang
Tarikh 14 November 2022 Hari Selasa

Tema Penerokaan Unsur Dalam Alam Bidang 7. Udara
Pembelajaran
7.2.3 mengamalkan sikap
Standard 7.2 Pembakaran Standard berjaga-jaga bagi mengelakkan
Kandungan Pembelajaran berlakunya kebakaran yang
boleh mengakibatkan
kemusnahan nyawa dan harta
benda
PBL - Project Based Learning

Standard Prestasi TP3 Mengaplikasikan udara untuk menerangkan kejadian dan melaksana tugasan mudah
TP6 Mereka bentuk persembahan secara kreatif dan inovatif dalam menyelesaikan masalah

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

mengamalkan sikap berjaga-jaga bagi berkomunikasi mengenai sikap berjaga-jaga
mengelakkan berlakunya kebakaran dan i. dalam mengelakkan kebaran berlaku aktiviti
menghasilkan satu inovasi bagi mencipta alat
yang ringkas dan mudah digunakan dalam mPAeKng21h.asilkan satu inovasi yang ringkas dan
pemadaman api dengan betul. ii. kreatif dalam penyelesaian masalah berkaitan

pemadaman api dalam situasi tertentu dalam
aktiviti PBL.

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni dan

membincangkan soalan-soalan lazim dengan murid-murid.

Aktiviti Utama ii. Guru meminta murid untuk melakukan perbincangan berkumpulan mengenai
Aktiviti Penutup sikap berjaga-jaga yang perlu diterapkan dalam mengelakkan kejadian kebaran

iii. mGuerlaulumieamktiinvtiati mPAuKrid21u.ntuk melakukan perbentangan ringkas mengenai hasil
perbincangan yang telah dibuat.

iv. Guru mengedarkan lembaran tugasan PBL yang mengandungi tugasan
berkumpulan dan tugasan individu yang perlu disiapkan oleh murid berkaitan
mereka bentuk satu alat pemadam api yang berinovatif dan kreatif berdasarkan
situasi masalah yang diberikan.

v. Guru meminta murid untuk melengkapkan lembaran kerja tersebut dan
melengkapkan latihan pengukuhan dalam Buku Modul Conquer.

vi. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Conquer.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Projek
Refleksi Pemulihan
Pengayaan Tapak RPH V2
□ PdPc tidak dapat MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

dijalankan kerana ... SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

Kerja Susulan
untuk Murid

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 1KAA Masa 1.00 petang - 2.00 petang
Tarikh 16 November 2022 Hari Rabu

Tema Penerokaan Unsur Dalam Alam Bidang 7. Udara
Pembelajaran
7.2.3 mengamalkan sikap
Standard 7.2 Pembakaran Standard berjaga-jaga bagi mengelakkan
Kandungan Pembelajaran berlakunya kebakaran yang
boleh mengakibatkan
kemusnahan nyawa dan harta
benda
PBL - Project Based Learning

Standard Prestasi TP3 Mengaplikasikan udara untuk menerangkan kejadian dan melaksana tugasan mudah
TP6 Mereka bentuk persembahan secara kreatif dan inovatif dalam menyelesaikan masalah

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

mengamalkan sikap berjaga-jaga bagi berkomunikasi mengenai sikap berjaga-jaga
mengelakkan berlakunya kebakaran dan i. dalam mengelakkan kebaran berlaku aktiviti
menghasilkan satu inovasi bagi mencipta alat
yang ringkas dan mudah digunakan dalam mPAeKng21h.asilkan satu inovasi yang ringkas dan
pemadaman api dengan betul. ii. kreatif dalam penyelesaian masalah berkaitan

pemadaman api dalam situasi tertentu dalam
aktiviti PBL.

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni dan

membincangkan soalan-soalan lazim dengan murid-murid.

Aktiviti Utama ii. Guru meminta murid untuk melakukan perbincangan berkumpulan mengenai
Aktiviti Penutup sikap berjaga-jaga yang perlu diterapkan dalam mengelakkan kejadian kebaran

iii. mGuerlaulumieamktiinvtiati mPAuKrid21u.ntuk melakukan perbentangan ringkas mengenai hasil
perbincangan yang telah dibuat.

iv. Guru mengedarkan lembaran tugasan PBL yang mengandungi tugasan
berkumpulan dan tugasan individu yang perlu disiapkan oleh murid berkaitan
mereka bentuk satu alat pemadam api yang berinovatif dan kreatif berdasarkan
situasi masalah yang diberikan.

v. Guru meminta murid untuk melengkapkan lembaran kerja tersebut dan
melengkapkan latihan pengukuhan dalam Buku Modul Conquer.

vi. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Conquer.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Projek
Refleksi Pemulihan
Pengayaan Tapak RPH V2
□ PdPc tidak dapat MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

dijalankan kerana ... SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

Kerja Susulan
untuk Murid

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 2UM Masa 2.00 petang - 3.00 petang
Tarikh 16 November 2022 Hari Rabu
Tema
Tenaga dan Kelestarian Hidup Bidang 9. Haba
Standard Pembelajaran
Kandungan
9.2.1 Menerangkan haba
Standard Prestasi
mengalir dari kawasan paas ke

Standard kawasan sejuk.

9.2 Pengaliran haba dan

keseimbangan haba Pembelajaran 9.2.2 Menerangkan dan

berkomunikasi mengenai

pengaliran haba dalam

fenomena alam.

TP2 Memahami haba dan dapat menjelaskan kefahaman tersebut.

TP3 Mengaplikasi pengetahuan mengenai haba dan dapat melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

menerangkan haba mengalir dari kawasan panas melakukan perbincangan mengenai pengaliran
ke kawasan sejuk dan menerangkan mengenai i. haba konduks, perolakan dan sinaran dalam

pengaliran haba dalam fenomena alam. amketlievintigPkaApKk2a1n. definisi dan konsep pengaliran
ii. haba dalam peta iThink.

menyatakan contoh pengaliran haba dalam
iii. fenomena alam semula jadi dalam aktiviti

Aktiviti Pengajaran dapnenPgeumkbuhealanj.aran

i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni dan

Aktiviti Permulaan membincangkan soalan-soalan berkaitan tekanan udara dengan murid-murid.

(Set Induksi) ii. Guru memperkenalkan tajuk pembelajaran pada hari ini iaitu Pengaliran Haba

dan Keseimbangan Haba dan meminta untuk murid berkongsi pengetahuan

iii. Gmuernugmeneaningyead.arkan lembaran tugasan mengenai penyiasatan saintifik ringkas

haba untuk mengenal pasti arah pengaliran haba.

iv. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian

yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

Aktiviti Utama v. Guru seterusnya meminta murid dalam kumpulan masing-masing untuk
membincangkan definisi dan konsep pengaliran haba.

vi. Guru memberi tugasan kepada murid untuk membuat kajian mengenai

pengaliran haba iaitu konduksi, perolakan dan sinaran seterusnya menyatakan

contoh pengaliran haba dalam fenomena alam.

Aktiviti Penutup vii. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

viii. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja

Refleksi Pemulihan
Pengayaan
□ PdPc tidak dapat

dijalankan kerana ...

Kerja Susulan
untuk Murid

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 2USM Masa 5.30 petang - 4.30 petang
Tarikh 16 November 2022 Hari Rabu
Tema
Bidang 9. Haba
Standard Tenaga dan Kelestarian Hidup Pembelajaran
Kandungan
9.2.1 Menerangkan haba
Standard Prestasi
mengalir dari kawasan paas ke

Standard kawasan sejuk.

9.2 Pengaliran haba dan

keseimbangan haba Pembelajaran 9.2.2 Menerangkan dan

berkomunikasi mengenai

pengaliran haba dalam

fenomena alam.

TP2 Memahami haba dan dapat menjelaskan kefahaman tersebut.

TP3 Mengaplikasi pengetahuan mengenai haba dan dapat melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

menerangkan haba mengalir dari kawasan panas melakukan perbincangan mengenai pengaliran
ke kawasan sejuk dan menerangkan mengenai i. haba konduks, perolakan dan sinaran dalam
pengaliran haba dalam fenomena alam.
maketlievintigPkaApKk2a1n. definisi dan konsep pengaliran
ii. haba dalam peta iThink.

menyatakan contoh pengaliran haba dalam
iii. fenomena alam semula jadi dalam aktiviti
Aktiviti Pengajaran dapnePngeumkbuehlaanj.aran

Aktiviti Permulaan i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni
(Set Induksi) dan membincangkan soalan-soalan berkaitan tekanan udara dengan murid-

ii. Gmuurruidm. emperkenalkan tajuk pembelajaran pada hari ini iaitu Pengaliran Haba
dan Keseimbangan Haba dan meminta untuk murid berkongsi pengetahuan

iii. mGuernugmeneaningyead.arkan lembaran tugasan mengenai penyiasatan saintifik ringkas
haba untuk mengenal pasti arah pengaliran haba.

iv. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

Aktiviti Utama v. Guru seterusnya meminta murid dalam kumpulan masing-masing untuk
membincangkan definisi dan konsep pengaliran haba.

vi. Guru memberi tugasan kepada murid untuk membuat kajian mengenai
pengaliran haba iaitu konduksi, perolakan dan sinaran seterusnya menyatakan
contoh pengaliran haba dalam fenomena alam seperti bayu darat, bayu laut
dan pemanasan Bumi oleh Matahari.

Aktiviti Penutup vii. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

viii. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Think-Pair-Share

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Tugasan Projek

Refleksi Pemulihan
Pengayaan
□ PdPc tidak dapat

dijalankan kerana ...

Kerja Susulan
untuk Murid

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

HALAMAN KOSONG

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Matematik Tambahan Minggu 35
Kelas Tingkatan 4UM Masa 1.00 petang - 2.00 petang
Tarikh 17 November 2022 Hari Khamis

Tema Geometri Bidang 8. Vektor
Pembelajaran
8.3.3 Melaksanakan operasi
Standard 8.3 Vektor dalam Satah Cartes Standard aritmetik ke atas dua atau lebih
Kandungan Pembelajaran vektor.

8.3.4 Menyelesaikan masalah
yang melibatkan vektor.

Standard Prestasi TP2 Mempamerkan kefahaman tentang vektor.
TP3 Mengaplikasikan kefahaman tentang vektor untuk melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

melaksanakan operasi aritmetik dan melakukan operasi aritmetik ke atas dua atau
menyelesaikan masalah melibatkan vektor dengan i. lebih vektor dalam aktiviti PAK21
betul.
menyatakan perkara penting dalam penyelesaian
ii. masalah Vektor dalam aktiviti PAK21.

menyelesaikan masalah yang melibatkan vektor
iii. dalam aktiviti pengukuhan

Aktiviti Permulaan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
(Set Induksi) i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni dan

membincangkan soalan-soalan lazim dengan murid-murid.

Aktiviti Utama ii. Guru meminta murid untuk melakukan operasi aritmetik melibatkan dua atau
lebih Vektor dalam aktiviti PAK21.

iii. Guru meminta murid untuk membentangkan hasil perbincangan dalam aktiviti
PAK21.

iv. Guru menyatakan perkara-perkara yang perlu diambil perhatian dalam
penyelesaian masalah berkaitan Vektor.

v. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Aktiviti Penutup vi. Guru melakukan perbincangan dengan murid mengenai latihan yang telah
diberikan dalam Buku Modul Galus.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Idea Rush

Bahan Bantu Belajar (BBB) Standard Proses Matematik
Buku Teks / Buku Rujukan Berkomunikasi Secara Matematik

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja Lembaran Kerja
Refleksi Pemulihan
Pengayaan Tapak RPH V2
□ PdPc tidak dapat MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

dijalankan kerana ... SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

Kerja Susulan
untuk Murid

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 2USM Masa 3.30 petang - 4.30 petang
Tarikh 17 November 2022 Hari Khamis
Tema
Tenaga dan Kelestarian Hidup Bidang 9. Haba
Standard Pembelajaran
Kandungan
9.2.1 Menerangkan haba
Standard Prestasi
mengalir dari kawasan paas ke

Standard kawasan sejuk.

9.2 Pengaliran haba dan

keseimbangan haba Pembelajaran 9.2.2 Menerangkan dan

berkomunikasi mengenai

pengaliran haba dalam

fenomena alam.

TP2 Memahami haba dan dapat menjelaskan kefahaman tersebut.

TP3 Mengaplikasi pengetahuan mengenai haba dan dapat melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

menerangkan haba mengalir dari kawasan panas melakukan perbincangan mengenai pengaliran
ke kawasan sejuk dan menerangkan mengenai i. haba konduks, perolakan dan sinaran dalam
pengaliran haba dalam fenomena alam.
maketlievintigPkaApKk2a1n. definisi dan konsep pengaliran
ii. haba dalam peta iThink.

menyatakan contoh pengaliran haba dalam
iii. fenomena alam semula jadi dalam aktiviti
Aktiviti Pengajaran dapnenPgeumkbuhealanj.aran

i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni dan

Aktiviti Permulaan membincangkan soalan-soalan berkaitan tekanan udara dengan murid-murid.

(Set Induksi) ii. Guru memperkenalkan tajuk pembelajaran pada hari ini iaitu Pengaliran Haba
dan Keseimbangan Haba dan meminta untuk murid berkongsi pengetahuan

iii. Gmuernugmeneaningyead.arkan lembaran tugasan mengenai penyiasatan saintifik ringkas
haba untuk mengenal pasti arah pengaliran haba.

iv. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

Aktiviti Utama v. Guru seterusnya meminta murid dalam kumpulan masing-masing untuk
membincangkan definisi dan konsep pengaliran haba.

vi. Guru memberi tugasan kepada murid untuk membuat kajian mengenai
pengaliran haba iaitu konduksi, perolakan dan sinaran seterusnya menyatakan
contoh pengaliran haba dalam fenomena alam seperti bayu darat, bayu laut dan
pemanasan Bumi oleh Matahari.

Aktiviti Penutup vii. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

viii. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Gallery Walk

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja

Refleksi Pemulihan
Pengayaan
□ PdPc tidak dapat

dijalankan kerana ...

Kerja Susulan
untuk Murid

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

Rancangan Pembelajaran Harian

SMK Sultan Ahmad Tajuddin, Bandar Baharu, Kedah

Mata Pelajaran Sains Minggu 35
Kelas Tingkatan 2UM Masa 4.30 petang - 5.30 petang
Tarikh 17 November 2022 Hari Khamis
Tema
Bidang 9. Haba
Standard Tenaga dan Kelestarian Hidup Pembelajaran
Kandungan
9.2.1 Menerangkan haba
Standard Prestasi
mengalir dari kawasan paas ke

Standard kawasan sejuk.

9.2 Pengaliran haba dan

keseimbangan haba Pembelajaran 9.2.2 Menerangkan dan

berkomunikasi mengenai

pengaliran haba dalam

fenomena alam.

TP2 Memahami haba dan dapat menjelaskan kefahaman tersebut.

TP3 Mengaplikasi pengetahuan mengenai haba dan dapat melaksanakan tugasan mudah.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Di akhir pembelajaran, murid dapat … Murid dapat mencapai objektif melalui …

menerangkan haba mengalir dari kawasan panas melakukan perbincangan mengenai pengaliran
ke kawasan sejuk dan menerangkan mengenai i. haba konduks, perolakan dan sinaran dalam
pengaliran haba dalam fenomena alam.
maketlievintigPkaApKk2a1n. definisi dan konsep pengaliran
ii. haba dalam peta iThink.

menyatakan contoh pengaliran haba dalam
iii. fenomena alam semula jadi dalam aktiviti
Aktiviti Pengajaran dapnePngeumkbuehlaanj.aran

Aktiviti Permulaan i. Guru mengulang kaji pembelajaran yang telah dibuat pada kelas sebelum ni
(Set Induksi) dan membincangkan soalan-soalan berkaitan tekanan udara dengan murid-

ii. Gmuurruidm. emperkenalkan tajuk pembelajaran pada hari ini iaitu Pengaliran Haba
dan Keseimbangan Haba dan meminta untuk murid berkongsi pengetahuan

iii. mGuernugmeneaningyead.arkan lembaran tugasan mengenai penyiasatan saintifik ringkas
haba untuk mengenal pasti arah pengaliran haba.

iv. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

Aktiviti Utama v. Guru seterusnya meminta murid dalam kumpulan masing-masing untuk
membincangkan definisi dan konsep pengaliran haba.

vi. Guru memberi tugasan kepada murid untuk membuat kajian mengenai
pengaliran haba iaitu konduksi, perolakan dan sinaran seterusnya menyatakan
contoh pengaliran haba dalam fenomena alam seperti bayu darat, bayu laut
dan pemanasan Bumi oleh Matahari.

Aktiviti Penutup vii. Guru meminta murid-murid untuk menyatakan inferens terhadap pemerhatian
yang dibuat dalam penyiasatan saintifik ringkas.

viii. Guru memberi tugasan kepada murid untuk melengkapkan latihan Buku Modul
Galus dan membincangkan jawapan dengan murid.

Elemen Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21) Aktiviti Pembelajaran Abad Ke-21 (PAK21)
Kretiviti Gallery Walk

Bahan Bantu Belajar (BBB) Kecerdasan Pelbagai
Buku Teks / Buku Rujukan Naturalis

Kemahiran Berfikir Kaedah Pentaksiran
Latihan Buku Kerja

Refleksi Pemulihan
Pengayaan
□ PdPc tidak dapat

dijalankan kerana ...

Kerja Susulan
untuk Murid

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MINGGU 35 | 2022 - 2023

HALAMAN KOSONG

Tapak RPH V2
MOHD KHAIRUL HAFIFI BIN ABDULLAH

SMK SULTAN AHMAD TAJUDDIN


Click to View FlipBook Version