The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

RPH BAHASA ARAB TAHUN 2
MINGGU KE 32

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by wan asnilawati wan ahmad, 2021-10-06 07:24:11

RPH BAHASA ARAB TAHUN 2

RPH BAHASA ARAB TAHUN 2
MINGGU KE 32

10/6/21, 7:19 PM Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0




Nama: WAN ASNILAWATI BT WAN AHMAD
SEKOLAH KEBANGSAAN JALAN PEGOH, PPD KINTA UTARA,
Aras Kelas: Tahun 2 PERAK, Malaysia
Subjek: Bahasa Arab

Tarikh: 03-10-2021 Hingga 08-10-2021
LEMBARAN KERJA INTEGRASI PELBAGAI

Minggu : 39 Hingga 40
(Multiple Integration Worksheet (MIW))

Minggu Pengajaran : 32
(Rancangan Mingguan / Topikal)

ANALISIS
MENYUSUN STRATEGI

(ANALYZE) (STRATEGIZE)

Dimensi 1: Integrasi - Pengetahuan Profil



Pelajar Dimensi 2:
Dimensi Dimensi 4:

Profil Pembelajaran Membangun - Menerap -
Kemahiran 3:
Pembelajaran-
Bidang Pembelajaran Membina
2 ‫مهارة القراءة‬ - Watak Meta

Standard Kandungan Adegan
2.2 ‫ق) بحركاتها‬/ ‫ ط‬/‫ ف‬/‫ر‬/ ‫ه‬/ ‫ س‬/‫ و‬/‫ ي‬/‫قراءة المقطع في الكلمات للحروف الهجائية المركزة (ل‬ Pengajaran

‫ والمشددة) قراءة صحيحة‬،‫ والساكنة‬،‫المختلفة (الحركات القصيرة والطويلة‬. Adegan
2.1 ‫ ق) في‬/‫ ط‬/‫ ف‬/‫ر‬/ ‫ه‬/ ‫ س‬/‫ و‬/‫ ي‬/‫ ي) والتركيز على الحروف الآتية (ل‬-1( ‫قراءة الحروف الهجائية‬ Pengajaran

‫آخر الكلمة) قراءة صحيحة‬/‫وسط‬/‫الكلمات بحركاتها المختلفة (في أو ل‬. Set Induksi
Standard Pembelajaran Langkah 1
2.1.1 ‫القدرة على محاكاة قراءة الحروف المركزة المسموعة وترديدها‬. Langkah 2
2.1.2 ‫القدرة على تحديد الحروف المركزة المقروءة‬. Langkah 3
2.1.3 ‫القدرة على تمييز الحروف المركزة المقروءة‬. Penutup
2.2.1 ‫القدرة على محاكاة ق راءة المقطع المسموع‬.
2.2.2 ‫القدرة على تحديد المقطع المقروء‬.
Standard Prestasi
4 ‫تعّر ف التلميذ وقدرته على التطبيق بالمهارات اللغوية الأساسية مع كونه ثابتا ومناسبا بالمواقف‬
Objektif Pembelajaran

. ‫قدرة التلاميذ قراءة الحروف المدروسة نطقا صحيحا‬.
. ‫قدرة التلاميذ قراءة الكلمات المدروسة نطقا صحيحا‬.
Kriteria Kejayaan
‫ من الحروف المدروسة‬6 ‫يستطيع التلاميذ قراءة‬
‫ من الكلمات المدروسة‬6 ‫يستطيع التلاميذ كتابة‬

https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a 1/9

‫‪10/6/21, 7:19 PM‬‬ ‫‪Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0‬‬





‪Nama: WAN ASNILAWATI BT WAN AHMAD‬‬ ‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN JALAN PEGOH, PPD KINTA UTARA,‬‬
‫ ‪Aras Kelas: Tahun 2‬‬ ‫‪PERAK, Malaysia‬‬

‪Kelas: 2 PINTAR‬‬
‫ ‪Jumlah Pelajar: 30‬‬ ‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬

‪Subjek: Bahasa Arab‬‬

‪Minggu: 40‬‬ ‫
‪MENYUSUN STRATEGI‬‬

‪Minggu Pengajaran: 32‬‬ ‫)‪(STRATEGIZE‬‬

‪Tarikh: Isnin, 04-10-2021‬‬
‫‪Masa: 7:30 AM Hingga 8:30 AM‬‬


‪ANALISIS‬‬
‫)‪(ANALYZE‬‬

‫‪Dimensi 1: Integrasi - Pengetahuan‬‬ ‫

‫‪Profil Pembelajaran‬‬ ‫
‪Dimensi 4:‬‬
‫‪Menerap - Pembelajaran-‬‬

‫‪Meta‬‬

‫‪Bidang Pembelajaran‬‬
‫مهارة القراءة ‪2‬‬

‫‪Standard Kandungan‬‬
‫قراءة المقطع في الكلمات للحروف الهجائية المركزة (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط ‪/‬ق) بحركاتها المختلفة (الحركات القصيرة والطويلة‪ ،‬والساكنة‪2.2 ،‬‬

‫‪.‬والمشددة) قراءة صحيحة‬
‫قراءة الحروف الهجائية (‪ -1‬ي) والتركيز على الحروف الآتية (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط‪ /‬ق) في الكلمات بحركاتها المختلفة (في أو ل‪/‬وسط‪/‬آخر ‪2.1‬‬

‫‪.‬الكلمة) قراءة صحيحة‬
‫‪Standard Pembelajaran‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة قراءة الحروف المركزة المسموعة وترديدها ‪2.1.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.2‬‬
‫‪.‬القدرة على تمييز الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.3‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة ق راءة المقطع المسموع ‪2.2.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد المقطع المقروء ‪2.2.2‬‬
‫‪Standard Prestasi‬‬
‫تعّر ف التلميذ وقدرته على التطبيق بالمهارات اللغوية الأساسية مع كونه ثابتا ومناسبا بالمواقف ‪4‬‬
‫‪Objektif Pembelajaran‬‬

‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الحروف المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬
‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الكلمات المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬
‫‪Kriteria Kejayaan‬‬
‫يستطيع التلاميذ قراءة ‪ 6‬من الحروف المدروسة‬
‫يستطيع التلاميذ كتابة ‪ 6‬من الكلمات المدروسة‬

‫‪https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a‬‬ ‫‪2/9‬‬

10/6/21, 7:19 PM Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0

Adegan Pengajaran MELAKSANA
Item Perancangan Catatan
Set Induksi (IMPLEMENT)
0 Minit
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pemudahcaraan & Pelibatan Pelajar

. ‫ بلفظ المعلم مرات مع مراعاة النبر الصحيح‬ ‫التلاميذ الكلمات‬  ‫يقراء‬

Langkah 1 .  ‫يقراء التلاميذ الكلمات جماعيا‬
0 Minit

Langkah 2 ‫يقوم التلاميذ بقراءة الكلمات فرديا‬
0 Minit

Langkah 3 4‫يصحه المعلم من الأخطاء في القراءة‬
0 Minit

Penutup ‫إعادة التلاميذ قراءة صحيحة في كتاب المدرسي‬
0 Minit

Jumlah masa:

0 Minit

MENILAI

(EVALUATE)

Impak Pembelajaran /Refleksi kendiri

  24/30‫يفهمون الدرس المدروس والباقيون يستمرون بالتدريبات والتكرار‬

 

 
Tarikh Catatan : 06-10-2021 18:58:43

Nama Jawatan Penyeliaan Tarikh Pengesahan

Pengesahan Pentadbir
Catatan

https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a 3/9

‫‪10/6/21, 7:19 PM‬‬ ‫‪Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0‬‬





‪Nama: WAN ASNILAWATI BT WAN AHMAD‬‬ ‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN JALAN PEGOH, PPD KINTA UTARA,‬‬
‫ ‪Aras Kelas: Tahun 2‬‬ ‫‪PERAK, Malaysia‬‬

‪Kelas: 2 PINTAR‬‬
‫ ‪Jumlah Pelajar: 30‬‬ ‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬

‪Subjek: Bahasa Arab‬‬

‪Minggu: 40‬‬ ‫
‪MENYUSUN STRATEGI‬‬

‪Minggu Pengajaran: 32‬‬ ‫)‪(STRATEGIZE‬‬

‪Tarikh: Selasa, 05-10-2021‬‬
‫‪Masa: 11:30 AM Hingga 12:00 PM‬‬


‪ANALISIS‬‬
‫)‪(ANALYZE‬‬

‫‪Dimensi 1: Integrasi - Pengetahuan‬‬ ‫

‫‪Profil Pembelajaran‬‬ ‫
‪Dimensi 4:‬‬
‫‪Menerap - Pembelajaran-‬‬

‫‪Meta‬‬

‫‪Bidang Pembelajaran‬‬
‫مهارة القراءة ‪2‬‬

‫‪Standard Kandungan‬‬
‫قراءة المقطع في الكلمات للحروف الهجائية المركزة (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط ‪/‬ق) بحركاتها المختلفة (الحركات القصيرة والطويلة‪ ،‬والساكنة‪2.2 ،‬‬

‫‪.‬والمشددة) قراءة صحيحة‬
‫قراءة الحروف الهجائية (‪ -1‬ي) والتركيز على الحروف الآتية (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط‪ /‬ق) في الكلمات بحركاتها المختلفة (في أو ل‪/‬وسط‪/‬آخر ‪2.1‬‬

‫‪.‬الكلمة) قراءة صحيحة‬
‫‪Standard Pembelajaran‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة قراءة الحروف المركزة المسموعة وترديدها ‪2.1.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.2‬‬
‫‪.‬القدرة على تمييز الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.3‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة ق راءة المقطع المسموع ‪2.2.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد المقطع المقروء ‪2.2.2‬‬
‫‪Standard Prestasi‬‬
‫تعّر ف التلميذ وقدرته على التطبيق بالمهارات اللغوية الأساسية مع كونه ثابتا ومناسبا بالمواقف ‪4‬‬
‫‪Objektif Pembelajaran‬‬

‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الحروف المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬
‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الكلمات المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬
‫‪Kriteria Kejayaan‬‬
‫‪D%0A‬يستطيع التلاميذ قراءة ‪ 6‬من الحروف المدروسة ‪0%‬‬
‫‪D%0A‬يستطيع التلاميذ كتابة ‪ 6‬من الكلمات المدروسة ‪0%‬‬

‫‪https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a‬‬ ‫‪4/9‬‬

10/6/21, 7:19 PM Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0

Adegan Pengajaran MELAKSANA
Item Perancangan Catatan
Set Induksi (IMPLEMENT)
0 Minit
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pemudahcaraan & Pelibatan Pelajar

. ‫ بلفظ المعلم مرات مع مراعاة النبر الصحيح‬ ‫التلاميذ الكلمات‬  ‫يقراء‬

Langkah 1 .  ‫يقراء التلاميذ الكلمات جماعيا‬
0 Minit

Langkah 2 ‫يقوم التلاميذ بقراءة الكلمات فرديا‬
0 Minit

Langkah 3 4‫يصحه المعلم من الأخطاء في القراءة‬
0 Minit

Penutup ‫إعادة التلاميذ قراءة صحيحة في كتاب المدرسي‬
0 Minit

Jumlah masa:

0 Minit

MENILAI

(EVALUATE)

Impak Pembelajaran /Refleksi kendiri

  25/30‫يفهمون الدرس المدروس والباقيون يستمرون بالتدريبات والتكرار‬

 

 

Nama Jawatan Penyeliaan Tarikh Pengesahan

Pengesahan Pentadbir
Catatan

https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a 5/9

‫‪10/6/21, 7:19 PM‬‬ ‫‪Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0‬‬





‪Nama: WAN ASNILAWATI BT WAN AHMAD‬‬ ‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN JALAN PEGOH, PPD KINTA UTARA,‬‬
‫ ‪Aras Kelas: Tahun 2‬‬ ‫‪PERAK, Malaysia‬‬

‪Kelas: 2 DINAMIK‬‬
‫ ‪Jumlah Pelajar: 32‬‬ ‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬

‪Subjek: Bahasa Arab‬‬

‪Minggu: 40‬‬ ‫
‪MENYUSUN STRATEGI‬‬

‪Minggu Pengajaran: 32‬‬ ‫)‪(STRATEGIZE‬‬

‪Tarikh: Isnin, 04-10-2021‬‬
‫‪Masa: 11:30 AM Hingga 12:00 PM‬‬


‪ANALISIS‬‬
‫)‪(ANALYZE‬‬

‫‪Dimensi 1: Integrasi - Pengetahuan‬‬ ‫

‫‪Profil Pembelajaran‬‬ ‫
‪Dimensi 4:‬‬
‫‪Menerap - Pembelajaran-‬‬

‫‪Meta‬‬

‫‪Bidang Pembelajaran‬‬
‫مهارة القراءة ‪2‬‬

‫‪Standard Kandungan‬‬
‫قراءة المقطع في الكلمات للحروف الهجائية المركزة (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط ‪/‬ق) بحركاتها المختلفة (الحركات القصيرة والطويلة‪ ،‬والساكنة‪2.2 ،‬‬

‫‪.‬والمشددة) قراءة صحيحة‬
‫قراءة الحروف الهجائية (‪ -1‬ي) والتركيز على الحروف الآتية (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط‪ /‬ق) في الكلمات بحركاتها المختلفة (في أو ل‪/‬وسط‪/‬آخر ‪2.1‬‬

‫‪.‬الكلمة) قراءة صحيحة‬
‫‪Standard Pembelajaran‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة قراءة الحروف المركزة المسموعة وترديدها ‪2.1.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.2‬‬
‫‪.‬القدرة على تمييز الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.3‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة ق راءة المقطع المسموع ‪2.2.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد المقطع المقروء ‪2.2.2‬‬
‫‪Standard Prestasi‬‬
‫تعّر ف التلميذ وقدرته على التطبيق بالمهارات اللغوية الأساسية مع كونه ثابتا ومناسبا بالمواقف ‪4‬‬
‫‪Objektif Pembelajaran‬‬

‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الحروف المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬
‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الكلمات المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬

‫‪https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a‬‬ ‫‪6/9‬‬

10/6/21, 7:19 PM Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0

Adegan Pengajaran MELAKSANA
Item Perancangan Catatan
Set Induksi (IMPLEMENT)
0 Minit
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pemudahcaraan & Pelibatan Pelajar

. ‫ بلفظ المعلم مرات مع مراعاة النبر الصحيح‬ ‫التلاميذ الكلمات‬  ‫يقراء‬

Langkah 1 .  ‫يقراء التلاميذ الكلمات جماعيا‬
0 Minit

Langkah 2 ‫يقوم التلاميذ بقراءة الكلمات فرديا‬
0 Minit

Langkah 3 4‫يصحه المعلم من الأخطاء في القراءة‬
0 Minit

Penutup ‫إعادة التلاميذ قراءة صحيحة في كتاب المدرسي‬
0 Minit

Jumlah masa:

0 Minit

MENILAI

(EVALUATE)

Impak Pembelajaran /Refleksi kendiri

  25/32‫يفهمون الدرس المدروس والباقيون يستمرون بالتدريبات والتكرار‬

 

 

Nama Jawatan Penyeliaan Tarikh Pengesahan

Pengesahan Pentadbir
Catatan

https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a 7/9

‫‪10/6/21, 7:19 PM‬‬ ‫‪Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0‬‬





‪Nama: WAN ASNILAWATI BT WAN AHMAD‬‬ ‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN JALAN PEGOH, PPD KINTA UTARA,‬‬
‫ ‪Aras Kelas: Tahun 2‬‬ ‫‪PERAK, Malaysia‬‬

‪Kelas: 2 DINAMIK‬‬
‫ ‪Jumlah Pelajar: 32‬‬ ‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬

‪Subjek: Bahasa Arab‬‬

‪Minggu: 40‬‬ ‫
‪MENYUSUN STRATEGI‬‬

‪Minggu Pengajaran: 32‬‬ ‫)‪(STRATEGIZE‬‬

‪Tarikh: Jumaat, 08-10-2021‬‬
‫‪Masa: 9:30 AM Hingga 10:30 AM‬‬


‪ANALISIS‬‬
‫)‪(ANALYZE‬‬

‫‪Dimensi 1: Integrasi - Pengetahuan‬‬ ‫

‫‪Profil Pembelajaran‬‬ ‫
‪Dimensi 4:‬‬
‫‪Menerap - Pembelajaran-‬‬

‫‪Meta‬‬

‫‪Bidang Pembelajaran‬‬
‫مهارة القراءة ‪2‬‬

‫‪Standard Kandungan‬‬
‫قراءة المقطع في الكلمات للحروف الهجائية المركزة (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط ‪/‬ق) بحركاتها المختلفة (الحركات القصيرة والطويلة‪ ،‬والساكنة‪2.2 ،‬‬

‫‪.‬والمشددة) قراءة صحيحة‬
‫قراءة الحروف الهجائية (‪ -1‬ي) والتركيز على الحروف الآتية (ل‪ /‬ي‪ /‬و‪ /‬س ‪/‬ه ‪/‬ر‪ /‬ف‪ /‬ط‪ /‬ق) في الكلمات بحركاتها المختلفة (في أو ل‪/‬وسط‪/‬آخر ‪2.1‬‬

‫‪.‬الكلمة) قراءة صحيحة‬
‫‪Standard Pembelajaran‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة قراءة الحروف المركزة المسموعة وترديدها ‪2.1.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.2‬‬
‫‪.‬القدرة على تمييز الحروف المركزة المقروءة ‪2.1.3‬‬
‫‪.‬القدرة على محاكاة ق راءة المقطع المسموع ‪2.2.1‬‬
‫‪.‬القدرة على تحديد المقطع المقروء ‪2.2.2‬‬
‫‪Standard Prestasi‬‬
‫تعّر ف التلميذ وقدرته على التطبيق بالمهارات اللغوية الأساسية مع كونه ثابتا ومناسبا بالمواقف ‪4‬‬
‫‪Objektif Pembelajaran‬‬

‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الحروف المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬
‫‪.‬قدرة التلاميذ قراءة الكلمات المدروسة نطقا صحيحا ‪.‬‬

‫‪https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a‬‬ ‫‪8/9‬‬

10/6/21, 7:19 PM Model Reka Bentuk Instruksional Integral ASIE Versi 9.0

Adegan Pengajaran MELAKSANA
Item Perancangan Catatan
Set Induksi (IMPLEMENT)
0 Minit
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pemudahcaraan & Pelibatan Pelajar

. ‫ بلفظ المعلم مرات مع مراعاة النبر الصحيح‬ ‫التلاميذ الكلمات‬  ‫يقراء‬

Langkah 1 .  ‫يقراء التلاميذ الكلمات جماعيا‬
0 Minit

Langkah 2 ‫يقوم التلاميذ بقراءة الكلمات فرديا‬
0 Minit

Langkah 3 4‫يصحه المعلم من الأخطاء في القراءة‬
0 Minit

Penutup ‫إعادة التلاميذ قراءة صحيحة في كتاب المدرسي‬
0 Minit

Jumlah masa:

0 Minit

MENILAI

(EVALUATE)

Impak Pembelajaran /Refleksi kendiri

  26/32‫يفهمون الدرس المدروس والباقيون يستمرون بالتدريبات والتكرار‬

 

 

Nama Jawatan Penyeliaan Tarikh Pengesahan

Pengesahan Pentadbir
Catatan

https://asiemodel.net/model/print.php?rphFormat=a 9/9


Click to View FlipBook Version