The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by mahiranman, 2022-02-22 21:22:36

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022/23

Kini tawaran untuk pembelian harga berbaloi telah buka. Anda
boleh mendapatkan bahan Pengajaran yang telah kami
sediakan dengan harga yang dipaparkan.

TAHUN 1: RM20
TAHUN 2: RM20
TAHUN 3: RM20
TAHUN 4: RM20
TAHUN 5: RM20
TAHUN 6: RM20

Setiap aliran akan dibekalkan:
1. RPT
2. RPH
3. BORANG PENILAIAN KENDIRI MURID
4. BORANG PENILAIAN RAKAN KUMPULAN LAIN
5. BORANG ANALISA TAHAP PENGUASAAN MURID
6. BORANG TRANSIT PBD
7. REKOD PERLAKSANAAN PBD
8. BORANG PERKEMBANGAN INDIVIDU

Kami telah menyediakan contoh bahan yang bernilai RM20 bagi
setiap aliran. Sila lihat contoh dahulu sebelum pembelian
dilakukan.

Sila hubungi NOMBOR TELEFON mengikut SUBJEK untuk
pembelian

SEMOGA ANDA BERPUAS HATI DENGAN HARGA YANG TELAH
DIBAYAR.

TERIMA KASIH
CIKGU MAHIRAN

PENDIDIKAN MUZIK TAHUN
1 HINGGA 6

HUBUNGI:

CIKGU MAHIRAN
0192775870

atau

CIK ANIS SHAMIMI
0178586833

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 1 Tarikh:
Pendidikan muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Nilai Murni: kerjasama
dan disiplin Minggu: 1 Masa:
Kod Standard
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
1.1.1(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Menyanyikan lagu Salam Sejahtera.
1. Menyanyikan lagu Salam Sejahtera pada pic 2. Menukarkan perkataan ‘salam sejahtera’ dengan
yang betul secara individu perkataan lain Contoh: Selamat petang, Selamat
2. Membezakan bunyi sekeliling sama ada pic pagi, Terima kasih.
tinggi atau rendah secara individu 3. Meneroka bunyi disekeliling
4. Membezakan bunyi pic yang diterokai
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Pic Sumber:
Buku Teks Kesenian Muzik tahun 1

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang bunyi di sekitar

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan Membezakan bunyi pic
3. Menyanyikan lagu Salam Sejahtera. yang diterokai
4. Menukarkan perkataan ‘Salam Sejahtera’ Pembezaan
dengan perkataan lain Contoh: selamat petang, Hasil penerokaan bunyi
selamat pagi, terima kasih.
5. Murid meneroka bunyi di sekeliling.
6. Murid membezakan bunyi pic yang diterokai

Penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula membezakan bunyi pic Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti yang diterokai tentang aktiviti yang

untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 1 Tarikh:
Pendidikan muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian Minggu: 2 Masa:
Kod Standard Nilai Murni: kerjasama
Pembelajaran: dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.1.3 (KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan.
1. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan pada pic dan 2. Menepuk detik lagu Ca Ca Capan.
tempo yang betul secara individu 3. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan mengikut
tempo.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Tempo Buku Teks Kesenian Muzik tahun 1

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang tempo cepat dan lambat

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2.Murid dibahagi dalam kumpulan Membezakan detik dan
3. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan. tempo
4. Menepuk detik lagu Ca Ca Capan.
5. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan mengikut Pembezaan
tempo. detik dan tempo

Penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula Membezakan detik dan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti tempo tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 2

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 2

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 2 Tarikh:
Pendididkan Muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian Minggu: 1 Masa:
Kod Standard Nilai Moral: disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ
2.1.3(KA) 2.1.4(KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid mendengar lagu Kami Suka Sayur.
1. Menyanyikan lagu Kami Suka Sayur mengikut 2. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur
tempo yang betul secara individu dengan tempo yang betul.
2. Menyanyikan lagu Kami Suka Sayur mengikut 3. Murid diperkenalkan tempo cepat dan lambat.
dengan perubahan tempo yang betul secara 4. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur
individu dengan perubahan tempo

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
tempo cepat dan lambat. Buku Teks Kesenian Muzik tahun 2

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama One two group Pengetahuan sedia ada
Murid membuat pergerakan seperti kura-kura dan
arnab KBAT
menyanyikan lagu Kami
1. Menerangkan OP dan KK Suka Sayur dengan
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan perubahan tempo
3. Murid mendengar lagu Kami Suka Sayur. Pembezaan
4. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur tempo cepat dan
dengan tempo yang betul. lambat
5. Murid diperkenalkan tempo cepat dan lambat.
6. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur
dengan perubahan tempo

Penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula Menyanyi mengikut Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti tempo cepat dan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan lambat telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 2 Tarikh:
Pendididkan Muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Nilai Moral: disiplin
Minggu: 2 Masa:
Kod Standard
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ
1.1.1(KT) 1.1.3(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid diberikan kad imbasan arnab (cepat) &
1. Mengenal dan membezakan tempo cepat dan kura-kura (lambat).
lambat secara individu. 2. Murid mengenal pasti dan membezakan tempo
2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan tempo cepat & lambat dengan menunjukkan kad
cepat dan lambat menerusi aktiviti muzik. bergambar dengan tepat dalam permainan tempo.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
tempo cepat dan lambat. Buku Teks Kesenian Muzik tahun 2

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop corn Pengetahuan sedia ada
berbincang tentang tempo

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid mendengar lagu Kami Suka Sayur. membezakan tempo
3. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur cepat & lambat dengan
dengan tempo cepat dan tempo lambat dengan menunjukkan kad
iringan muzik. bergambar
4. Murid diberikan kad imbasan arnab (cepat) &
kura-kura (lambat). Pembezaan
5. Murid mengenal pasti dan membezakan tempo tempo cepat dan
cepat & lambat dengan menunjukkan kad lambat
bergambar dengan tepat dalam permainan tempo.

Penutup Permainan kura–kura dan arnab bergerak berdasarkan
murid membuat pergerakan seperti kura-kura dan audio
arnab

Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula membezakan tempo Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti cepat & lambat dengan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan menunjukkan kad telah dipelajari
bergambar

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 3

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 3

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 3 Tarikh:
Pendidikan Muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian
Minggu: 1 Masa:
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama
Pembelajaran: dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.1.1(KA) 2.1.2(KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan pernafasan berdasarkan
1. Menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api dengan gambar yang diberikan.
teknik pernafasan yang betul secara individu 2. Murid menyanyikan melodi dengan teknik
2. Menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api dengan pernafasan yang betul.
pic yang betul individu 3. Murid menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api
dengan teknik pernafasan dan pic yang betul.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Teknik pernafasan dan Pic Buku Teks Kesenian Muzik tahun 3

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang Teknik pernafasan yang
betul KBAT
menyanyikan lagu Tut
1. Menerangkan OP dan KK Tut Kereta Api dengan
2. Murid dibahagi dalam kumpulan teknik pernafasan dan
3. Murid membuat latihan pernafasan berdasarkan pic yang betul.
gambar yang diberikan.
4. Murid menyanyikan melodi dengan teknik Pembezaan
pernafasan yang betul. Teknik pernafasan dan
5. Murid mendengar lagu Tut Tut Kereta Api Pic
6. Murid menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api
dengan teknik pernafasan yang betul.
7. Murid menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api
dengan pic yang betul.

penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menyanyikan lagu Tut Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti Tut Kereta Api dengan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan teknik pernafasan dan telah dipelajari
pic yang betul.

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 3 Tarikh:
Pendidikan Muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Permainan Alat Minggu: 2 Masa:
Kod Standard Perkusi
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.2.1(KA) Nilai Moral: kerjasama
dan disiplin

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid melakukan aktiviti latihan 1 dan 2.
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo lagu 2. Murid bermain kastanet mengikut detik
Tut Tut Kereta Api secara berkumpulan mengiringi lagu Tut Tut Kereta Api

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Perkusi Buku Teks Kesenian Muzik tahun 3

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang pergerakan kereta api

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan bermain kastanet
3. Murid melakukan aktiviti latihan 1 dan 2. mengikut detik
4. Murid bermain kastanet mengikut detik
mengiringi lagu Tut Tut Kereta Api Pembezaan
latihan 1 dan 2.

penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula bermain kastanet Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti mengikut detik tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 4 Tarikh:
Pendidikan muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit1) Nilai Moral: kerjasama Minggu: 1 Masa:
Kod Standard dan disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
1.1.1(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid menyanyikan lagu Not Berbunyi.
1. Membaca dan menulis not G, A dan B pada 2. Murid berbincang tentang nama dan kedudukan
baluk: not G, A, B pada baluk.
3. Murid menulis not G, A dan B pada baluk

Secara individu. Sumber:
Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
not G, A dan B

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang not B, A. G
KBAT
1. Menerangkan OP dan KK menulis not G, A dan B
2. Murid dibahagikan kepada kumpulan pada baluk
3. Guru memperdengarkan lagu Not Berbunyi.
4. Murid menyanyikan lagu Not Berbunyi. Pembezaan
5. Murid berbincang tentang nama dan kedudukan not G, A dan B
not G, A, B pada baluk.
6. Murid menulis not G, A dan B pada baluk

penutup Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menulis not G, A dan B Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti pada baluk tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 4 Tarikh:
Pendidikan muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit1) Nilai Moral: kerjasama Minggu: 2 Masa:
Kod Standard dan disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
1.1.2(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid berbincang tentang simbol muzik yang
Membaca dan menulis terminologi serta simbol terdapat dalam buku teks
muzik: 2. Murid menulis simbol muzik dengan betul

Secara individu Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Teori Muzik (Klef treble)

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang not pengajaran minggu KBAT
lepas menulis simbol muzik
1. Menerangkan OP dan KK dengan betul
2. Murid dibahagikan kepada kumpulan Pembezaan
3. Murid berbincang tentang simbol muzik yang simbol muzik
terdapat dalam buku teks
4. Murid menulis simbol muzik dengan betul

penutup Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menulis simbol muzik Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti dengan betul. tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit: 1 Minggu :1 Tarikh:
Pendidikan Muzik Tajuk: Waspada Selalu Kelas: 5 Hari:
SK: 2.1 Nilai Moral: kerjasama Bil murid: Masa:
SP: 2.1.1(KA)2.1.4(KA) dan disiplin
Hubungan Rentasan Kurikulum: moral, PJ

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan vokal
1. Bernyanyi lagu Waspada Selalu dengan pic 2. Murid bermain permaian ‘Da Dum’ untuk
yang betul secara individu
2. Mengaplikasikan dinamik kuat (f) dan lembut pengecaman dinamik kuat lembut.
(p) dalam nyanyian lagu Waspada Selalu secara 3. Murid menyanyikan lagu Waspada Selalu
berkumpulan dengan pic yang tepat.
4. Murid menyanyikan lagu waspada Selalu dengan
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Pic dan dinamik yang betul.
Pic dan Dinamik
Sumber:
Buku Teks Pendidikan Muzik tahun 5

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set Induksi) Pop Corn Pengetahuan sedia ada
aktiviti Utama Soal jawab tentang dinamik kuat dan lembut
KBAT
aktiviti Planari 1. Menerangkan OP dan KK - Pengecaman bunyi
(penutup) 2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. dinamik kuat dan
3. Murid membuat latihan vokal lembut dalam aktiviti
4. Murid bermain permaian ‘Da Dum’ untuk permainan Da Dum
Pembezaan
pengecaman dinamik kuat lembut. - Murid melakukan
5. Murid menyanyikan lagu Waspada Selalu aktiviti mengikut
dengan pic yang tepat. kreativiti kumpulan
6. Murid menyanyikan lagu waspada Selalu masing-masing
dengan Pic dan dinamik yang betul. membuat refleksi
kendiri
Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Dijalankan serta merta Membuat pengecaman Menerangkan semula
Membuat ulangkaji bunyi dinamik tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit: 1 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Muzik Tajuk: Waspada Selalu Kelas: 5 Hari:
Bil murid: Masa:
SK:2.2 Nilai Moral: kerjasama
SP:2.2.1(KA) 2.2.2(KA) dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: moral, PJ

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid bermain permainan teroka bunyi.
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo 2. Murid memainkan alat perkusi mengikut corak
berdasarkan skor lagu Waspada Selalu secara irama 1 dan 2
berkumpulan 3. Murid memainkan alat perkusi secara ensembel
2. Mengaplikasikan dinamik kuat (f) dan lembut lagu Waspada Selalu mengikut skor dengan
(p) dalam permainan alat perkusi lagu Waspada dinamik.
Selalu secara berkumpulan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Tempo, Dinamik dan Alat perkusi Buku Teks Pendidikan Muzik tahun 5

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set Induksi) Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang corak irama

aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. -aktiviti permaian
aktiviti Planari 3. Murid bermain permainan teroka bunyi. teroka bunyi
(penutup) 4. Murid memainkan alat perkusi mengikut corak Pembezaan
irama 1 dan 2 - Aktiviti permaian
5. Murid memainkan alat perkusi secara ensembel teroka bunyi
lagu Waspada Selalu mengikut skor dengan
dinamik. membuat refleksi
kendiri
Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Dijalankan serta merta membuat penerokaan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji bunyi alat perkusi tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Modul Kelas: 6 Tarikh:
Pendidkan Muzik Kemahiran Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian
Minggu: 1 Masa:
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama
Pembelajaran: 2.1.1(KA) dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.1.2(KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan vokal 1 hingga 4
1. Bernyanyi lagu Setia Kawan dengan pic yang betul 2. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan
mengikut tempo secara individu dengan pic yang betul mengikut tempo
3. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan
2. Mengaplikasikan dinamik dalam nyanyian lagu dengan dinamik yang betul.
Setia Kawan 4. Murid membuat aktiviti pengecaman
(i) kuat (p) dan lembut (f) crescendo dan decrescendo
(ii) crescendo dan decrescendo
secara berkumpulan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
crescendo dan decrescendo Buku Teks Pendidikan Muzik Tahun 6

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Berbincang tentang dinamik

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan membuat aktiviti
penutup 1. Murid membuat latihan vokal 1 hingga 4 pengecaman crescendo
Kerja susulan untuk 2. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan dengan dan decrescendo
murid. pic yang betul mengikut tempo Pembezaan
Membuat ulangkaji 3. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan dengan crescendo dan
untuk minggu depan dinamik yang betul. decrescendo
4. Murid membuat aktiviti pengecaman crescendo
dan decrescendo

Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Penerangan semula membuat aktiviti Menerangkan semula
dengan lebih teliti pengecaman crescendo tentang aktiviti yang
dan decrescendo telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Modul Kelas: 6 Tarikh:
Pendidkan Muzik Kemahiran Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Permainan Alat Minggu: 2 Masa:
Kod Standard Perkusi
Pembelajaran: 2.2.1(KA) Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.2.2 (KA) Nilai Moral: kerjasama
dan disiplin

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan perkusi badan
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo dalam kumpulan
berdasarkan skor secara berkumpulan 2. Murid memainkan perkusi badan dengan
2. Mengaplikasikan dinamik dalam permainan alat iringan audio
perkusi. 3. Membunyikan perkusi mulut mengikut skor
(i) kuat (p) dan lembut (f) 4. Latihan corak irama 1 dan 2
(ii) crescendo dan decrescendo 5. Bermain perkusi mengikut skor lagu Setia
secara berkumpulan Kawan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Tempo, Dinamik dan Alat perkusi Buku Teks Pendidikan Muzik Tahun 6

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Berbincang tentang tempo

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan Bermain perkusi
penutup 3. Murid membuat latihan perkusi badan dalam mengikut skor lagu
Kerja susulan untuk kumpulan Setia Kawan
murid. 4. Murid memainkan perkusi badan dengan iringan
Membuat ulangkaji audio Pembezaan
untuk minggu depan 5. Membunyikan perkusi mulut mengikut skor Tempo, Dinamik dan
6. Latihan corak irama 1 dan 2 Alat perkusi
7. Bermain perkusi mengikut skor lagu Setia Kawan

Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Penerangan semula Bermain perkusi Menerangkan semula
dengan lebih teliti mengikut skor lagu tentang aktiviti yang
Setia Kawan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH BORANG PENILAIAN KENDIRI

MINGGU 1

NAMA: __________________________________________ TARIKH: ______________

KELAS: _________________ HARI: _______________

Pentaksiran (PBD) Kendiri Murid
Kaedah: Pemerhatian dan tulisan.
Sila tandakan (/) dalam kotak dibawah.

Bil Saya dapat: 345
Bintang Bintang Bintang
1 Menyanyikan lagu Salam Sejahtera.
2 Menukarkan perkataan ‘salam sejahtera’

dengan perkataan lain
3 Meneroka bunyi di sekeliling.

4 Membezakan bunyi pic yang diterokai.

MINGGU 2

NAMA: __________________________________________ TARIKH: ______________

KELAS: _________________ HARI: _______________

Pentaksiran (PBD) Kendiri Murid
Kaedah: Pemerhatian dan tulisan.
Sila tandakan (/) dalam kotak dibawah.

Bil Saya dapat: 345
1 Menyanyikan lagu Ca Ca Capan. Bintang Bintang Bintang

2 Menepuk detik lagu Ca Ca Capan

3 Menyanyikan lagu Ca Ca Capan mengikut
tempo.

CONTOH BORANG PENILAIAN RAKAN KUMPULAN LAIN

Borang Penilaian Rakan Kumpulan Lain
NAMA: __________________________________________________________________
TAHUN: _________________________________________________________________
TARIKH: ____________________ HARI: ______________________________

Tulis nama kumpulan rakan dan tandakan (/) dalam kotak penilaian persembahan.
Berikan ulasan secara lisan tentang persembahan rakan kumpulan lain

Bil Nama Kumpulan Rakan Penilaian Persembahan Keseluruhan

Memuaskan Baik Cemerlang

CONTOH REKOD PERLAKSANAAN PBD MURID

CONTOH ANALISA PBD MURID

ANALISA TAHAP PENGUASAAN MURID MENGIKUT MINGGU
Tuliskan bilangan murid yang mencapai TP mengikut mingguan
MINGGU 1:
KELAS _________________________________ JUMLAH MURID: _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID
TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

MINGGU 2:
KELAS _________________________________ JUMLAH MURID: _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID
TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

MINGGU 3:
KELAS _________________________________ JUMLAH MURID: _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID
TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

BORANG TRANSIT PBD PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1

REKOD PERKEMBANGAN INDIVIDU MURID

REKOD PERKEMBANGAN MURID INDIVIDU
NAMA MURID: _______________________________________ KELAS: _______________

TAPAK PENTAKSIRAN BILIK DARJAH MENGIKUT UNIT

UNIT TP1 TAHAP PENGUASAAN TP6
1 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
2 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
3 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
4 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
5 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
6 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
7 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
8 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
9 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
10 TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
11 TP2 TP3 TP4 TP5

PROJEK Memuaskan TAHAP PENGUASAAN Cemerlang
1 Memuaskan Baik Cemerlang

2 Baik


Click to View FlipBook Version