The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022/23

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by mahiranman, 2022-02-23 22:39:29

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022/23

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022/23

PENJUALAN RPT DAN RPH LENGKAP TAHUN 2022/23

Kini tawaran untuk pembelian harga berbaloi telah buka. Anda
boleh mendapatkan bahan Pengajaran yang telah kami
sediakan dengan harga yang dipaparkan.

TAHUN 1: RM20
TAHUN 2: RM20
TAHUN 3: RM20
TAHUN 4: RM20
TAHUN 5: RM20
TAHUN 6: RM20

Setiap aliran akan dibekalkan:
1. RPT
2. RPH
3. BORANG PENILAIAN KENDIRI MURID
4. BORANG PENILAIAN RAKAN KUMPULAN LAIN
5. BORANG ANALISA TAHAP PENGUASAAN MURID
6. BORANG TRANSIT PBD
7. REKOD PERLAKSANAAN PBD
8. BORANG PERKEMBANGAN INDIVIDU

Kami telah menyediakan contoh bahan yang bernilai RM20 bagi
setiap aliran. Sila lihat contoh dahulu sebelum pembelian
dilakukan.

Sila hubungi NOMBOR TELEFON mengikut SUBJEK untuk
pembelian

SEMOGA ANDA BERPUAS HATI DENGAN HARGA YANG TELAH
DIBAYAR.

TERIMA KASIH
CIKGU MAHIRAN

PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1 HINGGA 6

HUBUNGI:
CIKGU MAHIRAN

0192775870
atau

CIK ANIS SHAMIMI
0178586833

Bank detail:
Maybank: 164155627355

(ANIS SHAMIMI LOO)

Bank Islam: 14041020775225
(ANIS SHAMIMI LOO)

AMBank: 0230024012083
(MAHIRAN BINTI MAN)

BSN: 1410341100033418
(MAHIRAN BINTI MAN)

Bank Rakyat: 2208150817
(MAHIRAN BINTI MAN)

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 1 Tarikh:
Pendidikan muzik Topik: Elemen Muzik
(Unit 1) Bil murid: Hari:
Nilai Murni: kerjasama Minggu: 1 Masa:
Kod Standard dan disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
1.1.1(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Menyanyikan lagu Salam Sejahtera.
1. Menyanyikan lagu Salam Sejahtera pada pic 2. Menukarkan perkataan ‘salam sejahtera’ dengan
yang betul secara individu perkataan lain Contoh: Selamat petang, Selamat
2. Membezakan bunyi sekeliling sama ada pic pagi, Terima kasih.
tinggi atau rendah secara individu 3. Meneroka bunyi disekeliling
4. Membezakan bunyi pic yang diterokai
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Pic Sumber:
Buku Teks Kesenian Muzik tahun 1

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang bunyi di sekitar

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan Membezakan bunyi pic
3. Menyanyikan lagu Salam Sejahtera. yang diterokai
4. Menukarkan perkataan ‘Salam Sejahtera’ Pembezaan
dengan perkataan lain Contoh: selamat petang, Hasil penerokaan bunyi
selamat pagi, terima kasih.
5. Murid meneroka bunyi di sekeliling.
6. Murid membezakan bunyi pic yang diterokai

Penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula membezakan bunyi pic Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti yang diterokai tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 1 Tarikh:
Pendidikan muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian Minggu: 2 Masa:
Kod Standard Nilai Murni: kerjasama
Pembelajaran: dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.1.3 (KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan.
1. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan pada pic dan 2. Menepuk detik lagu Ca Ca Capan.
tempo yang betul secara individu 3. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan mengikut
tempo.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Tempo Buku Teks Kesenian Muzik tahun 1

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang tempo cepat dan lambat

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2.Murid dibahagi dalam kumpulan Membezakan detik dan
3. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan. tempo
4. Menepuk detik lagu Ca Ca Capan.
5. Menyanyikan lagu Ca Ca Capan mengikut Pembezaan
tempo. detik dan tempo

Penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula Membezakan detik dan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti tempo tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 2

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 2

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 2 Tarikh:
Pendididkan Muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian Minggu: 1 Masa:
Kod Standard Nilai Moral: disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ
2.1.3(KA) 2.1.4(KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid mendengar lagu Kami Suka Sayur.
1. Menyanyikan lagu Kami Suka Sayur mengikut 2. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur
tempo yang betul secara individu dengan tempo yang betul.
2. Menyanyikan lagu Kami Suka Sayur mengikut 3. Murid diperkenalkan tempo cepat dan lambat.
dengan perubahan tempo yang betul secara 4. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur
individu dengan perubahan tempo

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
tempo cepat dan lambat. Buku Teks Kesenian Muzik tahun 2

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama One two group Pengetahuan sedia ada
Murid membuat pergerakan seperti kura-kura dan
arnab KBAT
menyanyikan lagu Kami
1. Menerangkan OP dan KK Suka Sayur dengan
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan perubahan tempo
3. Murid mendengar lagu Kami Suka Sayur. Pembezaan
4. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur tempo cepat dan
dengan tempo yang betul. lambat
5. Murid diperkenalkan tempo cepat dan lambat.
6. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur
dengan perubahan tempo

Penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula Menyanyi mengikut Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti tempo cepat dan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan lambat telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 2 Tarikh:
Pendididkan Muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Nilai Moral: disiplin
Minggu: 2 Masa:
Kod Standard
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ
1.1.1(KT) 1.1.3(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid diberikan kad imbasan arnab (cepat) &
1. Mengenal dan membezakan tempo cepat dan kura-kura (lambat).
lambat secara individu. 2. Murid mengenal pasti dan membezakan tempo
2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan tempo cepat & lambat dengan menunjukkan kad
cepat dan lambat menerusi aktiviti muzik. bergambar dengan tepat dalam permainan tempo.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
tempo cepat dan lambat. Buku Teks Kesenian Muzik tahun 2

Set Induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop corn Pengetahuan sedia ada
berbincang tentang tempo

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid mendengar lagu Kami Suka Sayur. membezakan tempo
3. Murid menyanyikan lagu Kami Suka Sayur cepat & lambat dengan
dengan tempo cepat dan tempo lambat dengan menunjukkan kad
iringan muzik. bergambar
4. Murid diberikan kad imbasan arnab (cepat) &
kura-kura (lambat). Pembezaan
5. Murid mengenal pasti dan membezakan tempo tempo cepat dan
cepat & lambat dengan menunjukkan kad lambat
bergambar dengan tepat dalam permainan tempo.

Penutup Permainan kura–kura dan arnab bergerak berdasarkan
murid membuat pergerakan seperti kura-kura dan audio
arnab

Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula membezakan tempo Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti cepat & lambat dengan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan menunjukkan kad telah dipelajari
bergambar

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 3

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 3

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 3 Tarikh:
Pendidikan Muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian
Minggu: 1 Masa:
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama
Pembelajaran: dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.1.1(KA) 2.1.2(KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan pernafasan berdasarkan
1. Menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api dengan gambar yang diberikan.
teknik pernafasan yang betul secara individu 2. Murid menyanyikan melodi dengan teknik
2. Menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api dengan pernafasan yang betul.
pic yang betul individu 3. Murid menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api
dengan teknik pernafasan dan pic yang betul.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Teknik pernafasan dan Pic Buku Teks Kesenian Muzik tahun 3

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang Teknik pernafasan yang
betul KBAT
menyanyikan lagu Tut
1. Menerangkan OP dan KK Tut Kereta Api dengan
2. Murid dibahagi dalam kumpulan teknik pernafasan dan
3. Murid membuat latihan pernafasan berdasarkan pic yang betul.
gambar yang diberikan.
4. Murid menyanyikan melodi dengan teknik Pembezaan
pernafasan yang betul. Teknik pernafasan dan
5. Murid mendengar lagu Tut Tut Kereta Api Pic
6. Murid menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api
dengan teknik pernafasan yang betul.
7. Murid menyanyikan lagu Tut Tut Kereta Api
dengan pic yang betul.

penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menyanyikan lagu Tut Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti Tut Kereta Api dengan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan teknik pernafasan dan telah dipelajari
pic yang betul.

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Kelas: 3 Tarikh:
Pendidikan Muzik Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Permainan Alat Minggu: 2 Masa:
Kod Standard Perkusi
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.2.1(KA) Nilai Moral: kerjasama
dan disiplin

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid melakukan aktiviti latihan 1 dan 2.
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo lagu 2. Murid bermain kastanet mengikut detik
Tut Tut Kereta Api secara berkumpulan mengiringi lagu Tut Tut Kereta Api

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Perkusi Buku Teks Kesenian Muzik tahun 3

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang pergerakan kereta api

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan bermain kastanet
3. Murid melakukan aktiviti latihan 1 dan 2. mengikut detik
4. Murid bermain kastanet mengikut detik
mengiringi lagu Tut Tut Kereta Api Pembezaan
latihan 1 dan 2.

penutup Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula bermain kastanet Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti mengikut detik tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 4 Tarikh:
Pendidikan muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit1) Nilai Moral: kerjasama Minggu: 1 Masa:
Kod Standard dan disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
1.1.1(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid menyanyikan lagu Not Berbunyi.
1. Membaca dan menulis not G, A dan B pada 2. Murid berbincang tentang nama dan kedudukan
baluk: not G, A, B pada baluk.
3. Murid menulis not G, A dan B pada baluk

Secara individu. Sumber:
Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
not G, A dan B

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang not B, A. G
KBAT
1. Menerangkan OP dan KK menulis not G, A dan B
2. Murid dibahagikan kepada kumpulan pada baluk
3. Guru memperdengarkan lagu Not Berbunyi.
4. Murid menyanyikan lagu Not Berbunyi. Pembezaan
5. Murid berbincang tentang nama dan kedudukan not G, A dan B
not G, A, B pada baluk.
6. Murid menulis not G, A dan B pada baluk

penutup Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menulis not G, A dan B Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti pada baluk tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Muzik Kelas: 4 Tarikh:
Pendidikan muzik Topik: Elemen Muzik Bil murid: Hari:
(Unit1) Nilai Moral: kerjasama Minggu: 2 Masa:
Kod Standard dan disiplin
Pembelajaran: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
1.1.2(KT)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid berbincang tentang simbol muzik yang
Membaca dan menulis terminologi serta simbol terdapat dalam buku teks
muzik: 2. Murid menulis simbol muzik dengan betul

Secara individu Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Teori Muzik (Klef treble)

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang not pengajaran minggu KBAT
lepas menulis simbol muzik
1. Menerangkan OP dan KK dengan betul
2. Murid dibahagikan kepada kumpulan Pembezaan
3. Murid berbincang tentang simbol muzik yang simbol muzik
terdapat dalam buku teks
4. Murid menulis simbol muzik dengan betul

penutup Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menulis simbol muzik Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti dengan betul. tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit: 1 Minggu :1 Tarikh:
Pendidikan Muzik Tajuk: Waspada Selalu Kelas: 5 Hari:
SK: 2.1 Nilai Moral: kerjasama Bil murid: Masa:
SP: 2.1.1(KA)2.1.4(KA) dan disiplin
Hubungan Rentasan Kurikulum: moral, PJ

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan vokal
1. Bernyanyi lagu Waspada Selalu dengan pic 2. Murid bermain permaian ‘Da Dum’ untuk
yang betul secara individu
2. Mengaplikasikan dinamik kuat (f) dan lembut pengecaman dinamik kuat lembut.
(p) dalam nyanyian lagu Waspada Selalu secara 3. Murid menyanyikan lagu Waspada Selalu
berkumpulan dengan pic yang tepat.
4. Murid menyanyikan lagu waspada Selalu dengan
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Pic dan dinamik yang betul.
Pic dan Dinamik
Sumber:
Buku Teks Pendidikan Muzik tahun 5

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set Induksi) Pop Corn Pengetahuan sedia ada
aktiviti Utama Soal jawab tentang dinamik kuat dan lembut
KBAT
aktiviti Planari 1. Menerangkan OP dan KK - Pengecaman bunyi
(penutup) 2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. dinamik kuat dan
3. Murid membuat latihan vokal lembut dalam aktiviti
4. Murid bermain permaian ‘Da Dum’ untuk permainan Da Dum
Pembezaan
pengecaman dinamik kuat lembut. - Murid melakukan
5. Murid menyanyikan lagu Waspada Selalu aktiviti mengikut
dengan pic yang tepat. kreativiti kumpulan
6. Murid menyanyikan lagu waspada Selalu masing-masing
dengan Pic dan dinamik yang betul. membuat refleksi
kendiri
Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Dijalankan serta merta Membuat pengecaman Menerangkan semula
Membuat ulangkaji bunyi dinamik tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Unit: 1 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Muzik Tajuk: Waspada Selalu Kelas: 5 Hari:
Bil murid: Masa:
SK:2.2 Nilai Moral: kerjasama
SP:2.2.1(KA) 2.2.2(KA) dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: moral, PJ

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid bermain permainan teroka bunyi.
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo 2. Murid memainkan alat perkusi mengikut corak
berdasarkan skor lagu Waspada Selalu secara irama 1 dan 2
berkumpulan 3. Murid memainkan alat perkusi secara ensembel
2. Mengaplikasikan dinamik kuat (f) dan lembut lagu Waspada Selalu mengikut skor dengan
(p) dalam permainan alat perkusi lagu Waspada dinamik.
Selalu secara berkumpulan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Tempo, Dinamik dan Alat perkusi Buku Teks Pendidikan Muzik tahun 5

Aktiviti Permula Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
(set Induksi) Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang corak irama

aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. -aktiviti permaian
aktiviti Planari 3. Murid bermain permainan teroka bunyi. teroka bunyi
(penutup) 4. Murid memainkan alat perkusi mengikut corak Pembezaan
irama 1 dan 2 - Aktiviti permaian
5. Murid memainkan alat perkusi secara ensembel teroka bunyi
lagu Waspada Selalu mengikut skor dengan
dinamik. membuat refleksi
kendiri
Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Dijalankan serta merta membuat penerokaan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji bunyi alat perkusi tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6

CONTOH RPH PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Modul Kelas: 6 Tarikh:
Pendidkan Muzik Kemahiran Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Nyanyian
Minggu: 1 Masa:
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama
Pembelajaran: 2.1.1(KA) dan disiplin Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.1.2(KA)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan vokal 1 hingga 4
1. Bernyanyi lagu Setia Kawan dengan pic yang betul 2. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan
mengikut tempo secara individu dengan pic yang betul mengikut tempo
3. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan
2. Mengaplikasikan dinamik dalam nyanyian lagu dengan dinamik yang betul.
Setia Kawan 4. Murid membuat aktiviti pengecaman
(i) kuat (p) dan lembut (f) crescendo dan decrescendo
(ii) crescendo dan decrescendo
secara berkumpulan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
crescendo dan decrescendo Buku Teks Pendidikan Muzik Tahun 6

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Berbincang tentang dinamik

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan membuat aktiviti
penutup 1. Murid membuat latihan vokal 1 hingga 4 pengecaman crescendo
Kerja susulan untuk 2. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan dengan dan decrescendo
murid. pic yang betul mengikut tempo Pembezaan
Membuat ulangkaji 3. Murid menyanyikan lagu Setia Kawan dengan crescendo dan
untuk minggu depan dinamik yang betul. decrescendo
4. Murid membuat aktiviti pengecaman crescendo
dan decrescendo

Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Penerangan semula membuat aktiviti Menerangkan semula
dengan lebih teliti pengecaman crescendo tentang aktiviti yang
dan decrescendo telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: Modul Kelas: 6 Tarikh:
Pendidkan Muzik Kemahiran Muzik Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Permainan Alat Minggu: 2 Masa:
Kod Standard Perkusi
Pembelajaran: 2.2.1(KA) Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
2.2.2 (KA) Nilai Moral: kerjasama
dan disiplin

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid membuat latihan perkusi badan
1. Memainkan alat perkusi mengikut tempo dalam kumpulan
berdasarkan skor secara berkumpulan 2. Murid memainkan perkusi badan dengan
2. Mengaplikasikan dinamik dalam permainan alat iringan audio
perkusi. 3. Membunyikan perkusi mulut mengikut skor
(i) kuat (p) dan lembut (f) 4. Latihan corak irama 1 dan 2
(ii) crescendo dan decrescendo 5. Bermain perkusi mengikut skor lagu Setia
secara berkumpulan Kawan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Tempo, Dinamik dan Alat perkusi Buku Teks Pendidikan Muzik Tahun 6

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Berbincang tentang tempo

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dibahagi dalam kumpulan Bermain perkusi
penutup 3. Murid membuat latihan perkusi badan dalam mengikut skor lagu
Kerja susulan untuk kumpulan Setia Kawan
murid. 4. Murid memainkan perkusi badan dengan iringan
Membuat ulangkaji audio Pembezaan
untuk minggu depan 5. Membunyikan perkusi mulut mengikut skor Tempo, Dinamik dan
6. Latihan corak irama 1 dan 2 Alat perkusi
7. Bermain perkusi mengikut skor lagu Setia Kawan

Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi
kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Penerangan semula Bermain perkusi Menerangkan semula
dengan lebih teliti mengikut skor lagu tentang aktiviti yang
Setia Kawan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

PENDIDIKAN SENI VISUAL
TAHUN 1 HINGGA 6

HUBUNGI:
CIKGU MAHIRAN

0192775870
atau

CIK ANIS SHAMIMI
0178586833

Bank detail:
Maybank: 164155627355

(ANIS SHAMIMI LOO)

Bank Islam: 14041020775225
(ANIS SHAMIMI LOO)

AMBank: 0230024012083
(MAHIRAN BINTI MAN)

BSN: 1410341100033418
(MAHIRAN BINTI MAN)

Bank Rakyat: 2208150817
(MAHIRAN BINTI MAN)

CONTOH RPT PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 1

CONTOH RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 1

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 1.0 dan 2.0 Minggu: 1 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) Bil murid: Masa:
-Capan
SK/SP/Penjajaran SK: 2.1
SK: 1.1 SP & (KA): 2.1.1(i)
SP & (KA): 1.1.1(i)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pembelajaran murid dapat: 1.Murid meneroka bahan capan daripada pelbagai
1. Mengenal, memahami, dan menamakan bahasa bahan.
seni visual yang ada pada karya dalam 2.Murid menceritakan kepelbagai rupa yang
menggambar Capan secara individu dihasilkan dalam kumpulan masing-masing.

2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni Sumber:
visual, penggunaan media serta teknik dan proses Buku Teks Kesenian tahun 1
dalam penghasilan karya bidang menggambar
Capan secara individu

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Capan

Aktiviti Permula/ Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Set induksi Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang kepelbagaian rupa.

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. menceritakan
3.Murid dijelaskan tentang teknik capan dan bahan kepelbagai rupa
yang boleh dijadikan sebagai bahan capan.
4.Murid meneroka bahan capan daripada pelbagai Pembezaan:
bahan. meneroka bahan capan
5.Murid menceritakan kepelbagai rupa yang daripada pelbagai
dihasilkan dalam kumpulan masing-masing. bahan

Aktiviti 6.Guru memilih karya terbaik dan membuat rakan kumpulan lain
Planari/Penutup kesimpulan topik hari ini. memberi refleksi

7.Murid membuat persembahan hasil karya di kepada kumpulan yang
hadapan kelas secara berkumpulan. membuat persembahan
hasil karya

Pentaksiran kendiri
8. Murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan menceritakan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti kepelbagai rupa tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 3.0 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) Bil murid: Masa:
-Capan
SK/SP/Penjajaran SK:
SK: 3.1 SP:
SP & (KT): 3.1.1 (i)(ii)(iii)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pembelajaran murid dapat: 1.Murid menghasilkan gambar gajah atau haiwan
1. Menzahirkan idea melalui pelbagai sumber dan lain dengan kaedah capan.
teknologi dengan mengaplikasikan pengetahuan, 2. Murid membuat kemasan karya masing-masing.
kefahaman, dan kemahiran bahasa seni visual
dalam menghasilkan karya. Sumber:
i. Memilih dan memanipulasi media secara kreatif Buku Teks Kesenian tahun 1
ii. Menggunakan bahasa seni visual dalam
penghasilan karya
iii. Membuat kemasan pada hasil karya
secara individu

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Capan

Aktiviti Permula/ Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Set induksi Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Aktiviti Utama Bersoal jawab tentang alat dan bahan yang akan
digunakan dalam penghasilan karya. KBAT
penghasilan karya
1. Menerangkan OP dan KK capan
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan.
3.Guru memimpin langkah-langkah penghasilan karya Pembezaan:
‘Gajah Menari’. menghasilkan gambar
4.Murid memulakan penghasilan karya capan dengan gajah atau haiwan lain
menggunakan tapak tangan. dengan kaedah capan
6.Murid menghasilkan gambar gajah atau haiwan lain
dengan kaedah capan.
5. Murid membuat kemasan karya masing-masing.

Aktiviti 7.Guru membuat kesimpulan topik hari ini. rakan kumpulan lain
Planari/Penutup 8.Murid membuat persembahan hasil karya di memberi refleksi
hadapan kelas secara berkumpulan. kepada kumpulan yang
membuat persembahan
Pentaksiran kendiri hasil karya

murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan penghasilan karya Menerangkan semula

Membuat ulangkaji lebih teliti capan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 2

CONTOH RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 2

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 1.0 dan 2.0 Minggu: 1 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -lukisan Bil murid: Masa:
SK/SP/Penjajaran SK: 1.1 SK: 2.1
SP & (KA): 1.1.1 (ii) SP & (KA): 2.1.1 (ii)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid menerokai teknik garisan selari.
1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual 2.Murid menerokai garisan zig- zag dan bersilang.
dalam bidang menggambar berdasarkan: 3.Murid secara berpasangan, menerokai garisan
(i) garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian zig- zag dan bersilang dengan pelbagai media
yang ada pada lukisan. kering.
secara individu 4.Murid melukis objek menggunakan pelbagai
media untuk menghasilkan teknik garisan selari
2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni dan bercerita kepelbagaian rupa yang dihasilkan
visual melalui media dan proses untuk dalam kumpulan.
menghasilkan karya dalam bidang menggambar
menggunakan: Sumber:
(i) teknik garisan selari Buku Teks Kesenian tahun 2
secara individu
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
lukisan

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang bahasa seni visual (garisan,
rupa, imbangan dan kepelbagaian) dan kaitkan
dengan objek dalam karya.

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. menerokai garisan zig-

3.Murid dibimbing menerokai teknik garisan selari. zag dan bersilang

4.Murid menerokai garisan zig- zag dan bersilang. Pembezaan:
5.Murid secara berpasangan, menerokai garisan zig- menerokai garisan zig-
zag dan bersilang dengan pelbagai media kering. zag dan bersilang
6.Murid melukis objek menggunakan pelbagai media dengan pelbagai media
untuk menghasilkan teknik garisan selari dan bercerita kering
kepelbagaian rupa yang dihasilkan dalam kumpulan

Aktiviti 7.Guru memilih karya terbaik dan membuat rakan kumpulan lain
Planari/Penutup kesimpulan topik hari ini. memberi refleksi
8. Murid membuat persembahan hasil karya di kepada kumpulan yang

hadapan kelas secara berkumpulan. membuat persembahan
Pentaksiran kendiri hasil karya
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan menerokai garisan zig- Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti zag dan bersilang tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 3.0 dan 4.0 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -lukisan Bil murid: Masa:
SK/SP/Penjajaran SK: 3.1 SK: 4.1
SP & (KT): 3.1.1 (i)(ii)(iii)(iv) SP & (KT): 4.1.1

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid mengingat kembali bahasa seni visual
1. Menghasilkan karya yang kreatif. (garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian) dan
(i) Memilih dan memanipulasi media secara kaitkan dengan objek dalam karya.
kreatif. 2.Murid melihat contoh karya yang ditunjukkan
(ii) Menggunakan bahasa seni visual dalam oleh guru.
penghasilan karya secara kreatif 3.Murid memberi pendapat tentang karya seni
(iii) Mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman, yang ditunjukkan oleh guru.
dan kemahiran bahasa seni visual dalam 4.Murid membuat lakaran rupa sayur-sayuran.
menghasilkan karya secara kreatif (iv) Membuat 5.Murid menggunakan pelbagai media kering
kemasan pada hasil karya. dalam aktiviti melukis.
secara individu 6.Murid dibimbing menghasilkan teknik garisan
selari dengan betul.
2. Mempamerkan karya yang dihasilkan secara
individu

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
lukisan Buku Teks Kesenian tahun 2

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang bahasa seni visual dan contoh
karya yang ditunjukkan oleh guru

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. membuat lakaran rupa

3.Murid memberi pendapat tentang karya seni yang sayur-sayuran
ditunjukkan oleh guru. Pembezaan:
4.Murid membuat lakaran rupa sayur-sayuran. menggunakan pelbagai
5.Murid menggunakan pelbagai media kering dalam media kering dalam
aktiviti melukis. aktiviti melukis.
6.Murid dibimbing menghasilkan teknik garisan selari
dengan betul.

Aktiviti 7.Guru membuat kesimpulan topik hari ini rakan kumpulan lain

Planari/Penutup 8. Murid membuat persembahan hasil karya di memberi refleksi
hadapan kelas secara berkumpulan. kepada kumpulan yang

Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan membuat lakaran rupa Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti sayur-sayuran tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 3

CONTOH RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 3

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 1.0 dan 2.0 Minggu: 1 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -lukisan Bil murid: Masa:
SK/SP/Penjajaran SK: 1.1 SK: 2.1
SP & (KA): 1.1.1(i) SP & (KA): 2.1.1(i)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid menerokai teknik silang pangkah.
1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni 2.Murid menerokai penggunaan bahan yang
visual dalam bidang menggambar berdasarkan: pelbagai dalam menghasilkan lukisan silang
(i) garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian pangkah.
yang ada pada lukisan secara individu 3.Murid secara berpasangan, menerokai pelbagai
jenis media kering semasa menghasilkan lukisan
2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni silang pangkah.
visual melalui media dan proses untuk 4.Murid bersoal jawab dengan guru tentang nilai
menghasilkan karya dalam bidang menggambar garisan silang pangkah dalam menghasilkan karya.
menggunakan:
(i) teknik garisan silang pangkah dalam Sumber:
penghasilan karya lukisan secara individu Buku Teks Kesenian tahun 3
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
lukisan

Aktiviti Permula/ Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Set induksi Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Aktiviti Utama Bersoal jawab tentang bahasa seni visual (garisan,
rupa, imbangan dan kepelbagaian) dan kaitkan KBAT
dengan objek dalam karya menerokai teknik silang
pangkah
1. Menerangkan OP dan KK Pembezaan:
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. penggunaan bahan
3.Murid dibimbing menerokai teknik silang pangkah. yang pelbagai dalam
4.Murid menerokai penggunaan bahan yang pelbagai menghasilkan lukisan
dalam menghasilkan lukisan silang pangkah. silang pangkah
5.Murid secara berpasangan, menerokai pelbagai jenis
media kering semasa menghasilkan lukisan silang
pangkah.

Aktiviti 6. Murid membuat persembahan hasil karya di rakan kumpulan lain
Planari/Penutup hadapan kelas secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang

murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan

hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan menerokai teknik silang Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti pangkah tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 3.0 dan 4.0 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -lukisan Bil murid: Masa:
SK/SP/Penjajaran SK: 3.1 SK: 4.1
SP & (KA): 3.1.1 (i)(ii)(iii)(iv) SP & (KA): 4.1.1

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid memberi pendapat tentang karya seni
1. Menghasilkan karya yang kreatif. yang ditunjukkan oleh guru.
(i) Memilih dan memanipulasi media secara 2.Murid disediakan lakaran kereta api seperti
kreatif. dalam buku teks.
(ii) Menggunakan bahasa seni visual dalam 3.Murid menggunakan pelbagai bahan untuk
penghasilan karya secara kreatif melakar bagi menghasilkan kesan silang pangkah
(iii) Mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman, yang berbeza.
dan kemahiran bahasa seni visual dalam 4.Murid dibimbing menghasilkan teknik silang
menghasilkan karya secara kreatif pangkah dengan betul.
(iv) Membuat kemasan pada hasil karya secara
individu Sumber:
2. Mempamerkan karya yang dihasilkan secara Buku Teks Kesenian tahun 3
individu

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
lukisan

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang bahasa seni visual (garisan,
rupa, imbangan dan kepelbagaian) dan kaitkan
dengan objek dalam karya dan contoh karya yang
ditunjukkan oleh guru.

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. menggunakan pelbagai

3.Murid disediakan lakaran kereta api seperti dalam bahan untuk melakar
buku teks. bagi menghasilkan
4.Murid menggunakan pelbagai bahan untuk melakar kesan silang pangkah
bagi menghasilkan kesan silang pangkah yang
berbeza. Pembezaan:
5.Murid dibimbing menghasilkan teknik silang Hasil lukisan yang
pangkah dengan betul. berbeza

Aktiviti 6.Guru membuat kesimpulan topik hari ini. rakan kumpulan lain
Planari/Penutup 7.Murid membuat persembahan hasil karya di memberi refleksi

hadapan kelas secara berkumpulan. kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan menggunakan pelbagai Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti bahan untuk melakar tentang aktiviti yang
untuk minggu depan bagi menghasilkan telah dipelajari
kesan silang pangkah

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4

CONTOH RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 1.0 dan 2.0 Minggu: 1 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -Catan Bil murid: Masa:
SK/SP/Penjajaran SK: 1.1
SP & (KA): 1.1.1(i) SK: 2.1
SP & (KA): 2.1.1 (i)(ii)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid dibimbing banding beza warna dan ruang
1. Mengenal, memahami, dan menamakan bahasa yang dihasilkan dalam karya.
seni visual yang ada pada warna, ruang, kesatuan, 2.Murid secara berpasangan, menerokai pelbagai
harmoni pada jenis berus dengan kuantiti air yang berbeza-beza
i. Catan secara individu dalam penghasilan catan teknik basah atas basah.
3.Murid bercerita dan membuat kesimpulan topik
2. Mengaplikasikan bahasa seni visual pada karya hari ini.
catan dalam Bidang Menggambar melalui
penerokaan: Sumber:
(i) media dan teknik basah atas basah. Buku Teks Kesenian tahun 4
(ii) proses pengkaryaan secara individu
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Catan

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang bahasa seni visual (warna,
ruang, kesatuan, harmoni) dan kaitkan dengan objek
dalam karya dan warna dan ruang yang dihasilkan
dalam karya

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. menerokai pelbagai
3.Murid secara berpasangan, menerokai pelbagai jenis jenis berus dengan
berus dengan kuantiti air yang berbeza-beza dalam kuantiti air yang

penghasilan catan teknik basah atas basah. berbeza-beza dalam
4.Murid bersoal jawab dengan guru tentang teknik penghasilan catan
basah atas basah dalam menghasilkan karya. Pembezaan:

hasil karya catan

Aktiviti 5. Murid membuat persembahan hasil karya di rakan kumpulan lain
Planari/Penutup hadapan kelas secara berkumpulan. memberi refleksi

Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan
hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan menerokai pelbagai Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti jenis berus dengan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan kuantiti air yang telah dipelajari
berbeza-beza dalam
penghasilan catan

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan

bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 3.0 dan 4.0 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -Catan Bil murid: Masa:

SK/SP/Penjajaran SK: 3.1 SK: 4.1
SP & (KT): 3.1.1 (i)(ii)(iii)(iv)(v) SP & (KT): 4.1.1

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid meneroka media dan berbincang proses,
1. Menghasilkan karya kreatif dalam Bidang teknik dan langkah-langkah untuk menghasilkan
Menggambar berdasarkan: corak teknik catan seperti dalam buku teks.
(i) penentuan tema dan tajuk melalui sumber idea. 2.Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
(ii) perkembangan idea melalui pengolahan
komposisi, kadar banding, perspektif dan reka
letak melalui kajian lakaran.
(iii) penetapan jenis media dan teknik yang sesuai
berdasarkan perkembangan idea.
(iv) disiplin pengkaryaan dan nilai murni.
(v) kemasan akhir. secara individu

2. Mempamerkan karya yang dihasilkan secara Sumber:
individu Buku Teks Kesenian tahun 4
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Catan

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang beberapa karya yang telah
dihasilkan dan bersoal jawab mengenai bahasa seni
yang ada pada contoh karya

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. Murid meneroka media
3.Murid meneroka media dan berbincang proses, dan berbincang proses,
teknik dan langkah-langkah untuk menghasilkan corak teknik dan langkah-

teknik catan seperti dalam buku teks. langkah untuk

4.Guru bersoal jawab dengan murid tentang ruang menghasilkan corak
hadapan, ruang tengah dan ruang belakang dalam Pembezaan:
menghasilkan karya catan basah atas basah. Hasil karya catan
5.Murid membuat proses awal menghasilkan karya

Aktiviti 6.Guru membuat rumusan pelajaran hari ini. rakan kumpulan lain
Planari/Penutup 7. Murid membuat persembahan hasil karya di memberi refleksi

hadapan kelas secara berkumpulan. kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan Murid meneroka media Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti dan berbincang proses, tentang aktiviti yang
untuk minggu depan teknik dan langkah- telah dipelajari
langkah untuk
menghasilkan corak

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 5

CONTOH RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 5

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 1.0 dan 2.0 Minggu: 1 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -capan Bil murid: Masa:
SK/SP/Penjajaran SK: 1.1
SP & (KA): 1.1.1 (iv) SK: 2.1
SP & (KA): 2.1.4 (i)(ii)(iii)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid membincangkan Bahasa seni visual yang
1. Menginterpretasi bahasa seni visual yang ada terdapat dalam karya dengan guru.
pada karya dalam bidang menggambar: 2.Murid meneroka bahan capan daripada pelbagai
(iv) lukisan dan capan bahan.
secara individu 3.Murid menceritakan kepelbagai rupa yang
dihasilkan dalam kumpulan masing-masing.
2. Meneroka penghasilan karya gabungan lukisan
dan capan dalam bidang menggambar dari aspek: Sumber:
(i) bahasa seni visual Buku Teks PSV tahun 5
(ii) pelbagai media
(iii) teknik dan proses
secara individu
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
capan

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang kepelbagaian rupa dan Bahasa
seni visual yang terdapat dalam karya

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. meneroka bahan capan
3.Murid dijelaskan tentang teknik capan dan bahan daripada pelbagai
yang boleh dijadikan sebagai bahan capan. bahan
4.Murid meneroka bahan capan daripada pelbagai Pembezaan:

bahan. Hasil karya capan

Aktiviti 5. Murid membuat persembahan hasil karya di rakan kumpulan lain
Planari/Penutup hadapan kelas secara berkumpulan. memberi refleksi
Pentaksiran kendiri kepada kumpulan yang
murid mengisi kad pentaksiran kendiri membuat persembahan
hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan meneroka bahan capan Menerangkan semula

Membuat ulangkaji lebih teliti daripada pelbagai tentang aktiviti yang

untuk minggu depan bahan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: 3.0 dan 4.0 Minggu: 2 Tarikh:
Pendidikan Seni Visual Bidang: Menggambar Kelas: Hari:
(Unit 1) -Capan Bil murid: Masa:

SK/SP/Penjajaran SK: 3.1 SK: 4.1
SP & (KT): 3.1.1 (i)(ii)(iii)(iv)(v) SP & (KT): 4.1.1 (i)(ii)

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1.Murid secara berkumpulan meneroka media dan
1. karya gabungan dalam bidang menggambar berbincang proses, teknik dan langkah-langkah
melalui: untuk menghasilkan corak teknik catan seperti
(i) penentuan Menghasilkan tema dan tajuk dalam buku teks.
melalui sumber idea. 2. Murid membuat proses awal menghasilkan
(ii) perkembangan idea gabungan karya. karya.
(iii) penetapan jenis media dan teknik.
(iv) disiplin pengkaryaan dan nilai murni.
(v) kemasan akhir secara individu

2. Memerihal secara kritis berpandukan bahasa Sumber:
seni visual, teknik dan proses bagi: Buku Teks PSV tahun 5
(i) karya sendiri
(ii) karya rakan secara individu

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Capan

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula/ Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Set induksi Bersoal jawab tentang beberapa karya yang telah
dihasilkan dan bahasa seni yang ada pada contoh
karya

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. meneroka media dan
3.Murid meneroka media dan berbincang proses, proses
teknik dan langkah-langkah untuk menghasilkan corak

teknik catan seperti dalam buku teks. Pembezaan:
4.Guru bersoal jawab dengan murid tentang ruang menghasilkan karya
hadapan, ruang tengah dan ruang belakang dalam catan basah atas basah
menghasilkan karya catan basah atas basah.
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya

Aktiviti 6. Guru membuat rumusan pelajaran hari ini rakan kumpulan lain
Planari/Penutup 7. Murid membuat persembahan hasil karya di memberi refleksi

hadapan kelas secara berkumpulan. kepada kumpulan yang
Pentaksiran kendiri membuat persembahan

murid mengisi kad pentaksiran kendiri hasil karya

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula dengan meneroka media dan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji lebih teliti proses tentang aktiviti yang
untuk minggu depan telah dipelajari

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

RPT DAN RPH TAHUN 6

DALAM PROSES
PENYEDIAAN

PENDIDIKAN SEJARAH TAHUN 4 HINGGA 6

HUBUNGI:
CIKGU MAHIRAN

0192775870
atau

CIK ANIS SHAMIMI
0178586833

Bank detail:
Maybank: 164155627355

(ANIS SHAMIMI LOO)

Bank Islam: 14041020775225
(ANIS SHAMIMI LOO)

AMBank: 0230024012083
(MAHIRAN BINTI MAN)

BSN: 1410341100033418
(MAHIRAN BINTI MAN)

Bank Rakyat: 2208150817
(MAHIRAN BINTI MAN)

CONTOH RPT SEJARAH TAHUN 4

CONTOH RPH SEJARAH TAHUN 4

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: MARI BELAJAR Kelas: Tarikh:
Sejarah SEJARAH Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Pengertian dan Minggu: 1 Masa:
Kemahiran Ilmu Sejarah
Kod Standard Hubungan Rentasan Kurikulum: Bahasa
Pembelajaran: 1.1.1, K.1.1.6 Nilai Moral: Cinta akan
negara

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid menyatakan pengertian sejarah.
1.Menyatakan tiga pengertian sejarah secara individu 2. Murid menyatakan kepentingan
mempelajari sejarah
2.Menyatakan tiga kepentingan mempelajari sejarah
secara berkumpulan

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Pengertian sejarah Buku Teks sejarah tahun 4 halaman 4-5

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang Pengertian sejarah

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
penutup 2. Murid membaca dan berbincang tentang Murid membentangkan
pengertian sejarah hasil dapatan
3. Bahagikan murid kepada tiga kumpulan Pembezaan
4. Setiap kumpulan menyediakan peta minda Hasil aktiviti mengikut
tentang pengertian sejarah. kumpulan
5. Setiap kumpulan menyediakan peta minda kumpulan lain memberi
tentang kepentingan mempelajari sejarah refleksi kepada
Setiap kumpulan membentangkan hasil dapatan di pembentangan rakan
hadapan kelas

Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menyatakan Murid membentangkan
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti kepentingan hasil dapatan

untuk minggu depan mempelajari sejarah

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: MARI BELAJAR Kelas: Tarikh:
Sejarah SEJARAH Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Pengertian dan Minggu: 2 Masa:
Kemahiran Ilmu Sejarah
Kod Standard Hubungan Rentasan Kurikulum: Bahasa
Pembelajaran: 1.1.2, K.1.1.9 Nilai Moral: Cinta akan
negara

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Murid mengenal pasti sumber dalam
1.Mengenal pasti tiga sumber dalam sejarah secara sejarah.
individu 2. Murid menghurai kepentingan memelihara
2.Menghuraikan tiga kepentingan memelihara sumber sumber sejarah untuk generasi akan datang.
sejarah untuk generasi akan datang secara individu

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Sumber sejarah Buku Teks sejarah tahun 4 halaman 6-7

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pengetahuan sedia ada
Pop Corn
Bersoal jawab tentang Sumber sejarah

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid membaca dan berbincang tentang sumber Murid membentangkan
sejarah hasil dapatan
3. Bahagikan murid kepada tiga kumpulan Pembezaan
4. Setiap kumpulan mengenal pasti sumber dalam Hasil aktiviti mengikut
sejarah berdasarkan aktiviti dalam buku teks kumpulan
5. Setiap kumpulan menghurai kepentingan
memelihara sumber sejarah untuk generasi akan
datang berdasarkan aktiviti dalam buku teks

penutup Setiap kumpulan membentangkan hasil dapatan di kumpulan lain memberi
hadapan kelas refleksi kepada
Kerja susulan untuk pembentangan rakan
murid. Pentaksiran kendiri
Membuat ulangkaji murid mengisi kad pentaksiran kendiri Pengayaan
untuk minggu depan Murid membentangkan
Pemulihan Penguatkuasaan hasil dapatan
Penerangan semula menghurai kepentingan

dengan lebih teliti memelihara sumber

sejarah

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

CONTOH RPT SEJARAH TAHUN 5

CONTOH RPH SEJARAH TAHUN 5

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: WARISAN Kelas: Tarikh:
Sejarah NEGARA KITA Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Institusi Raja Minggu:1 Masa:
Kod Standard Payung Negara
Pembelajaran: 6.1.1, K6.1.6 Hubungan Rentasan Kurikulum: Bahasa
Nilai Moral: Cinta akan
negara

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Di akhir pengajaran murid dapat: 1. Murid menyatakan pengertian raja dan
1. Menyatakan dua pengertian raja dan kerajaan secara kerajaan.
individu. 2. Murid menyatakan kepentingan menghargai
2. Menyatakan dua kepentingan menghargai institusi institusi raja
raja secara individu. Sumber:
Buku Teks sejarah tahun 5 halaman 4-5
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama:
Raja Berdaulat Tonggak Kerajaan

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Utama Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang Raja Berdaulat Tonggak
penutup Kerajaan KBAT
Kerja susulan untuk mencari maklumat
murid. 1. Menerangkan OP dan KK tentang negeri yang
Membuat ulangkaji mengamalkan institusi
untuk minggu depan 2. Murid membaca dan berbincang tentang Raja raja
Berdaulat Tonggak Kerajaan Pembezaan
3. Bahagikan murid kepada dua kumpulan Hasil aktiviti mengikut
4. Setiap kumpulan mencari maklumat tentang kumpulan
kerajaan berdaulat berdasarkan aktiviti dalam
buku teks kumpulan lain memberi
5. Setiap kumpulan mengenal pasti negeri-negeri refleksi kepada
yang mengamalkan institusi raja berdasarkan pembentangan rakan
aktiviti dalam buku teks Pengayaan
Murid membentangkan
6. Setiap kumpulan mencari maklumat tentang hasil dapatan
negeri yang mengamalkan institusi raja
berdasarkan aktiviti dalam buku teks

Murid membentangkan hasil dapatan di hadapan

kelas
Pentaksiran kendiri
murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Pemulihan Penguatkuasaan
Penerangan semula mencari maklumat
dengan lebih teliti tentang negeri yang

mengamalkan institusi
raja

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul: WARISAN Kelas: Tarikh:
Sejarah NEGARA KITA Bil murid: Hari:
(Unit 1) Topik: Institusi Raja Minggu: 2 Masa:
Payung Negara
Kod Standard Hubungan Rentasan Kurikulum: Bahasa
Pembelajaran: 6.1.2 Nilai Moral: Cinta akan
negara

Objektif Pembelajaran (OP): Kriteria Kejayaan (KK):
Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Murid menerangkan konsep waadat antara
1. Menerangkan dua konsep waadat antara raja raja dengan rakyat.
dengan rakyat secara berkumpulan Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Buku Teks sejarah tahun 5 halaman 6
Raja Ditaati dan Dihormati

Set induksi Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang Raja Ditaati dan Dihormati

Aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid membaca dan berbincang tentang Raja menerangkan
penutup Ditaati dan Dihormati kepentingan sikap taat
Kerja susulan untuk 3. Bahagikan murid kepada tiga kumpulan setia terhadap institusi
murid. 4. Setiap kumpulan berlakon berdasarkan dialog raja
Membuat ulangkaji
untuk minggu depan yang terdapat dalam halaman 6 berdasarkan Pembezaan
aktiviti dalam buku teks Hasil aktiviti mengikut
5. Setiap kumpulan menerangkan kepentingan kumpulan
sikap taat setia terhadap institusi raja berdasarkan
aktiviti dalam buku teks kumpulan lain memberi
refleksi kepada
Murid membentangkan hasil dapatan di hadapan pembentangan rakan
kelas
Pentaksiran kendiri Pengayaan
murid mengisi kad pentaksiran kendiri Murid membentangkan
hasil dapatan
Pemulihan Penguatkuasaan

Penerangan semula menerangkan
dengan lebih teliti kepentingan sikap taat
setia terhadap institusi
raja

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.

RPT DAN RPH TAHUN 6
DALAM PROSES

PENYEDIAAN

CONTOH BORANG PENILAIAN KENDIRI

MINGGU 1

NAMA: __________________________________________ TARIKH: ______________

KELAS: _________________ HARI: _______________

Pentaksiran (PBD) Kendiri Murid
Kaedah: Pemerhatian dan tulisan.
Sila tandakan (/) dalam kotak dibawah.

Bil Saya dapat: 345
Bintang Bintang Bintang
1 Menyanyikan lagu Salam Sejahtera.
2 Menukarkan perkataan ‘salam sejahtera’

dengan perkataan lain
3 Meneroka bunyi di sekeliling.

4 Membezakan bunyi pic yang diterokai.

MINGGU 2

NAMA: __________________________________________ TARIKH: ______________

KELAS: _________________ HARI: _______________

Pentaksiran (PBD) Kendiri Murid
Kaedah: Pemerhatian dan tulisan.
Sila tandakan (/) dalam kotak dibawah.

Bil Saya dapat: 345
1 Menyanyikan lagu Ca Ca Capan. Bintang Bintang Bintang

2 Menepuk detik lagu Ca Ca Capan

3 Menyanyikan lagu Ca Ca Capan mengikut
tempo.

CONTOH BORANG PENILAIAN RAKAN KUMPULAN LAIN

Borang Penilaian Rakan Kumpulan Lain
NAMA: __________________________________________________________________
TAHUN: _________________________________________________________________
TARIKH: ____________________ HARI: ______________________________

Tulis nama kumpulan rakan dan tandakan (/) dalam kotak penilaian persembahan.
Berikan ulasan secara lisan tentang persembahan rakan kumpulan lain

Bil Nama Kumpulan Rakan Penilaian Persembahan Keseluruhan

Memuaskan Baik Cemerlang

CONTOH REKOD PERLAKSANAAN PBD MURID

CONTOH ANALISA PBD MURID

ANALISA TAHAP PENGUASAAN MURID MENGIKUT MINGGU
Tuliskan bilangan murid yang mencapai TP mengikut mingguan
MINGGU 1:
KELAS _________________________________ JUMLAH MURID: _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID
TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

MINGGU 2:
KELAS _________________________________ JUMLAH MURID: _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID
TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

MINGGU 3:
KELAS _________________________________ JUMLAH MURID: _________________

TAHAP PENGUASAAN MURID
TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6

BORANG TRANSIT PBD PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 1


Click to View FlipBook Version