The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Search
Published by mahanrinis, 2021-03-01 10:57:17

ERPH MINGGU 6 & 7

ERPH MINGGU 6 & 7

ERPH MINGGU 6 & 7

ERPH MINGGU 6 & 7

ERPH MINGGU 6 & 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

6 Isnin 22/2/2021 4 Usaha 7.30-8.30 SAINS

TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 2.0 MANUSIA

TAJUK: MANUSIA
STANDARD
KANDUNGAN 2.1 Pernafasan Manusia
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.1 Menyatakan maksud perkumuhan dan penyahtinjaan.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
KRITERIA 1. Menyatakan maksud perkumuhan dan penyahtinjaan.
KEJAYAAN
Murid berjaya melabel organ pernafasan manusia.
AKTIVITI PDPC 1. Murid bercerita tentang gambar dan situasi dalam buku teks halaman 23. (PAK21)
2. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
3. Murid diterangkan tentang organ pernafasan manusia.
4. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Melabel Organ Pernafasan Manusia’ secara berkumpulan. (PBD)
5. Murid menjawab soalan halaman 25 dalam kumpulan. (KBAT)
6. Murid menyalin semula soalan tersebut dalam buku latihan sains.
7. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Free Discussion (Perbincangan Bebas)

KEMAHIRAN Memerhati / Mengelas
PROSES SAINS Mengukur dan menggunakan nombor Membuat inferens
Meramal Berkomunikasi /
KEMAHIRAN Menggunakan perhubungan ruang dan masa Mentafsir data /
MANIPULATIF Mendefinisi secara operasi Mengawal pemboleh ubah
Membuat hipotesis Mengeksperimen
BAHAN BANTU Membersihkan peralatan sains dengan cara
BELAJAR Menggunakan peralatan dan bahan sains yang betul
KBAT/EMK/NILAI dengan betul Mengendalikan spesimen dengan betul dan
TP Menyimpan peralatan dan bahan sains cermat
dengan betul dan selamat
Melakar spesimen, peralatan dan bahan Tidak berkenaan
sains dengan betul

Buku teks halaman 23-25, alat dan bahan untuk aktiviti ria seperti halaman 25.

Menganalisis Kelestarian alam sekitar Berdisiplin

4 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Bercerita

REFLEKSI Pdpr di tunda kerana penjadualan baru 2.0 bermula pada hari selasa 23/2/2021

ERPH MINGGU 6 & 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
6 Isnin
Jujur - 11.20-12.20 Reka
Bentuk dan
22/2/2021 4 Teknologi

60 minit

MODUL 2.0 Pengenalan Kepada Reka Bentuk
UNIT
2. PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK

STANDARD KANDUNGAN 2.1 Reka Bentuk
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2.1.3 Membincangkan laluan kerjaya dan pekerjaan dalam reka bentuk.
2.1.4 Menghuraikan apresiasi reka bentuk di persekitaran.
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
AKTIVITI Membincangkan laluan kerjaya dan pekerjaan dalam reka bentuk.
PDPC Menghuraikan apresiasi reka bentuk di persekitaran.

Murid berjaya memilih satu satu produk, kemudian menerangkan fungsi reka bentuknya
kepada rakan sekelas

Aktiviti:-

1. Guru membimbing murd bercerita tentang kemahiran reka bentuk bagi laluan
kerjaya pilihan mereka.

2. Murid secara dalam kumpulan, berbincang tentang kerjaya yang memerlukan
pengetahuan reka bentuk dari segi tugas, tanggungjawab, kelulusan dan gaji.
(PAK21)

3. Murid diterangkan maksud apresiasi dan berbincang dengan murid tentang
perbezaan fungsi semua reka bentuk produk.

4. Murid secara berpasangan, memilih satu satu produk, kemudian menerangkan
fungsi reka bentuknya kepada rakan sekelas. (PBD)

Penutup:-

Murid diminta untuk membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
BBB BT halaman 18-20
KBAT
NILAI Menganalis
EMK Kerjasama
Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 4 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Bercerita
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK Pdpr di tunda kerana penjadualan baru 2.0 bermula pada hari selasa 23/2/2021

ERPH MINGGU 6 & 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS Yakin
TARIKH/HARI 22/2/2021 MASA 10.20-11.20
TEMA SAINS BAHAN
TOPIK 10.0 Asid dan Alkali
KPS
STANDARD 10.1 Sifat kimia bahan.
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Mengitlak sifat bahan berasid, beralkali dan neutral dari aspek perubahan
PEMBELAJARAN warna kertas litmus, rasa, dan sentuhan dengan menguji beberapa contoh
bahan.
STANDARD PRESTASI
KRITERIA KEJAYAAN 1.1.2 Memberi contoh bahan berasid, beralkali dan neutral.
AKTIVITI Memahami bahan wujud dalam 3 keadaan iaitu, berasid, beralkali dan neutral.
PENGAJARAN &
PEMUDAH CARA Dapat memberikan contoh bahan berasid,beralkali dan neutral.
(PdPC) Gallery tour.
• Hasil pasukan dibentang dan berlaku pembentangan dan seterusnya kumpulan lain.
BAHAN BANTU
BELAJAR(BBB) 1. Murid menjalankan eksperimen berdasarkan buku teks(rujuk buku teks)

ELEMEN MERENTAS 2. Murid melakukan mengikut kemahiran proses sains
KURIKULUM (EMK)
KBAT / i-THINK  BUKU TEKS RADAS
 MODUL SPESIMEN
PENILAIAN  POWER POINT GAMBAR/CARTA
PENGAJARAN &  INTERNET LAIN-LAIN_____________
PEMBELAJARAN  MODEL

REFLEKSI  Sains dan Teknologi Patriotisme Nilai Murni

 Pendidikan Alam Sekitar TMK keusahawanan

 Peta Bulatan Peta Dakap Peta Buih Berganda

 Peta Buih Peta Alir Peta Pelbagai Alir

 Peta Titi Peta Pokok

 Lembaran kerja Pemerhatian Lisan

 Tugasan Hasil kerja Kuiz

 Drama Projek

Pdpr di tunda kerana penjadualan baru 2.0 bermula pada hari selasa 23/2/2021

ERPH MINGGU 6 & 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS Yakin dan ikhlas
23/2/2021 MASA 10.20-11.20
TARIKH/HARI SAINS BAHAN
10.0 Asid dan Alkali
TEMA
TOPIK 10.1 Sifat kimia bahan.

KPS 1.1.3 Mengitlak sifat bahan berasid, beralkali dan neutral dari aspek perubahan
STANDARD warna kertas litmus, rasa, dan sentuhan dengan menguji beberapa contoh
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN

STANDARD PRESTASI bahan.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI 1.1.4 Memberi contoh bahan berasid, beralkali dan neutral.
PENGAJARAN & Memahami bahan wujud dalam 3 keadaan iaitu, berasid, beralkali dan neutral.
PEMUDAH CARA
(PdPC) Dapat memberikan contoh bahan berasid,beralkali dan neutral.
Gallery tour.
BAHAN BANTU • Hasil pasukan dibentang dan berlaku pembentangan dan seterusnya kumpulan lain.
BELAJAR(BBB)
1. Murid menjalankan eksperimen berdasarkan buku teks(rujuk buku teks)
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK) 2. Murid melakukan mengikut kemahiran proses sains
KBAT / i-THINK
 BUKU TEKS RADAS
PENILAIAN  MODUL SPESIMEN
PENGAJARAN &  POWER POINT GAMBAR/CARTA
PEMBELAJARAN  INTERNET LAIN-LAIN_____________
 MODEL
REFLEKSI
 Sains dan Teknologi Patriotisme Nilai Murni

 Pendidikan Alam Sekitar TMK keusahawanan

 Peta Bulatan Peta Dakap Peta Buih Berganda

 Peta Buih Peta Alir Peta Pelbagai Alir

 Peta Titi Peta Pokok

 Lembaran kerja Pemerhatian Lisan

 Tugasan Hasil kerja Kuiz

 Drama Projek

ERPH MINGGU 6 & 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
6 Rabu
Rajin- - 10.30-11.30 Reka
ikhlas Bentuk dan
24/2/2021 4 Teknologi

60 minit

MODUL 2.0 Pengenalan Kepada Reka Bentuk
UNIT
2. PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK

STANDARD KANDUNGAN 2.1 Reka Bentuk
STANDARD PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2.1.3 Membincangkan laluan kerjaya dan pekerjaan dalam reka bentuk.
2.1.4 Menghuraikan apresiasi reka bentuk di persekitaran.
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
AKTIVITI Membincangkan laluan kerjaya dan pekerjaan dalam reka bentuk.
PDPC Menghuraikan apresiasi reka bentuk di persekitaran.

Murid berjaya memilih satu satu produk, kemudian menerangkan fungsi reka bentuknya kepada
rakan sekelas

Aktiviti:-

1. Guru membimbing murd bercerita tentang kemahiran reka bentuk bagi laluan kerjaya
pilihan mereka.

2. Murid secara dalam kumpulan, berbincang tentang kerjaya yang memerlukan pengetahuan
reka bentuk dari segi tugas, tanggungjawab, kelulusan dan gaji. (PAK21)

3. Murid diterangkan maksud apresiasi dan berbincang dengan murid tentang perbezaan
fungsi semua reka bentuk produk.

4. Murid secara berpasangan, memilih satu satu produk, kemudian menerangkan fungsi reka
bentuknya kepada rakan sekelas. (PBD)

Penutup:-

Murid diminta untuk membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
BBB BT halaman 18-20
KBAT
NILAI Menganalis
EMK Kerjasama
Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 4 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Bercerita
KEHADIRAN : laporan PDPR pada 24/2 : 28/131
REFLEKSI / IMPAK Laporan pada hari jumaat : 49 / 131

ERPH MINGGU 6 & 7

Murid ramai yang tidak masuk pdpr kerana perkongsian peranti dengan ibu bapa. Masalah
kelengkapan peranti ini menyebabkan pdpr kurang memuaskan.Masalah data jua menyukarkan
keterlibatan anak dalam pdpr ini.

ERPH MINGGU 6 & 7

ERPH MINGGU 6 & 7

ERPH MINGGU 6 & 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

7 Isnin 1/3/2021 4 Usaha,Setia , Rajin SAINS
10.30-12.30

TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 2.0 MANUSIA

TAJUK: MANUSIA
STANDARD
KANDUNGAN 2.1 Pernafasan Manusia
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.1 Menyatakan maksud perkumuhan dan penyahtinjaan.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
KRITERIA 1. Menyatakan maksud perkumuhan dan penyahtinjaan.
KEJAYAAN
Murid berjaya melabel organ pernafasan manusia.
AKTIVITI PDPC 1. Murid bercerita tentang gambar dan situasi dalam buku teks halaman 23. (PAK21)
2. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
3. Murid diterangkan tentang organ pernafasan manusia.
4. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Melabel Organ Pernafasan Manusia’ secara berkumpulan. (PBD)
5. Murid menjawab soalan halaman 25 dalam kumpulan. (KBAT)
6. Murid menyalin semula soalan tersebut dalam buku latihan sains.
7. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Free Discussion (Perbincangan Bebas)

KEMAHIRAN Memerhati / Mengelas
PROSES SAINS Mengukur dan menggunakan nombor Membuat inferens
Meramal Berkomunikasi /
KEMAHIRAN Menggunakan perhubungan ruang dan masa Mentafsir data /
MANIPULATIF Mendefinisi secara operasi Mengawal pemboleh ubah
Membuat hipotesis Mengeksperimen
BAHAN BANTU Membersihkan peralatan sains dengan cara
BELAJAR Menggunakan peralatan dan bahan sains yang betul
KBAT/EMK/NILAI dengan betul Mengendalikan spesimen dengan betul dan
TP Menyimpan peralatan dan bahan sains cermat
dengan betul dan selamat
Melakar spesimen, peralatan dan bahan Tidak berkenaan
sains dengan betul

Buku teks halaman 23-25, alat dan bahan untuk aktiviti ria seperti halaman 25.

Menganalisis Kelestarian alam sekitar Berdisiplin

4 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Bercerita

REFLEKSI


Click to View FlipBook Version