The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.
Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ JUNIORSKÁ
EXTRALIGA 2017/18
JEDNOTLIVCŮ

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 2/18

Mistrovství České republiky jednotlivců

Od 13. května 2018 zná český sportovní bowling mistry ČR pro tento rok. Již potřetí
v řadě zvítězil mezi muži Jaroslav Lorenc. Tím se stal prvním hráčem, který dosáhl
na zlatý hattrick. V kategorii žen si do své hráčské vizitky zapisuje první titul
mistryně ČR Andrea Sýkorová.

Mistrovství České republiky se odehrálo ve dnech 12. a 13. 5. 2018 v  pardubickém centru
Bowlingzone. Do soutěže postupovali nejlepší hráči ze série tunajů Kegel Prestige Tour a
z  mistrovství jednotlivých regionů. K  nim přibylo ještě 8 hráčů postupujících z baráže o MČR.
Celkově se v  Pardubicích představilo 18 žen a 46 mužů. Po dvoudenní kvalifikaci postoupilo do
finále prvních 8 mužů (Jaroslav Lorenc, Tomáš Plechata, Denis Kinc, Lukáš Jelínek, Ladislav
Švec, Roman Erben, Pavel Krňák a Adam Vondráček) a 4 ženy (Andrea Sýkorová, Jana Lébrová,
Kateřina Beštová a Karolína Černíková.).

Ve finálové části Play off všichni bojovali jako lvi. Mezi muži se ve velkém finále utkali Jaroslav
Lorenc s Tomášem Plechatou. Po první hře 258:195 získal důležitý bod Jaroslav Lorenc. Tomáš

.1

Plechata však zabojoval a druhou hru zvítězil poměrem 234:226. Oba tedy museli sehrát ještě
jeden vzájemný zápas, kde nebylo až do posledního framu jisté, kdo se stane vítězem celého
mistrovství. Nakonec však zvítězil poměrem 238:222 Jaroslav Lorenc a připsal si na své konto
již třetí mistrovský titul v řadě.

V kategorii žen se ve velkém finále potkaly Andrea Sýkorová a Jana Lébrová. I tady bylo nutné
sehrát 3 hry, neboť obě finalistky se praly o každou kuželku, a vítězství nakonec vybojovala a
mistryní ČR se stala Andrea Sýkorová.

Mezi kadety zaslouženě zvítězil Tomáš Plechata před Lukášem Jelínkem a Jakubem
Vlachovičem. V  kategorii žen – kadetek ovládla tuto kategorii Lucie Kubelková před druhou
Kateřinou Hejdučkovou ml. a třetí Markétou Vojtěchovou.

Gratulujeme!

Mistrovství České republiky juniorů

O titulech mezi juniory se rozhodlo ve dnech 28.4. a 29.4.2018 v Olomouci. Do dvoudenních bojů
nastoupilo 87 juniorů všech věkových kategorií. V sobotu se rozdělily medailové sady v kategorii
13-15 let a 16-18 let.

Mezi juniory v kategorii 13-15 let se mistryní ČR stala Eliška Krummerová (Tacl team Letohrad).
Mistrem ČR pak Daniel Grunda (BC Bowland Olomouc).

Ve vyšší kategorii 16-18 let zvítězili Zuzana Uhlířová (BC Tábor) a Dominik Kratochvíl
(Bowlingzone).

Zuzana Uhlířová (BC Tábor) a Dominik Kratochvíl (Bowlingzone).

Mistry ČR nedělních kategoriích do 9 let se stali Ema Iwazawa a Matyáš Mňačko.

V  kategorii starší, tedy 10-12 let, zvítězili Eliška Brychová (Bowlingzone) a

Tomáš Vacek (BC Hluboká).

Na všechny boje dohlížel kromě rozhodčích také reprezentační trenér juniorů Jan Spáčil, který
vyhlásil po návratu z úspěšného ME v Dánsku další juniorský cíl, tzv. „ROAD TO RIGA“, neboť
příští mistrovství Evropy se odehrává právě v krásném hlavním městě Lotyšska, v Rize.

Finále Juniorské Extraligy

Juniorským mistrem ČR se stává tým Bowling Academy.

V neděli 6.5.2018 se na herně Best Bowling Zličín odehrálo finále Juniorské Extraligy. Boje mezi
týmy byly do poslední sražené kuželky velmi dramatické a o vítězi se rozhodlo až v  poslední
deváté hře hracího dne.

Nejlépe nakročeno k  titulu měli od začátku hráči z  Bowlingzone A. Před devátou hrou
favorizovaní olomoučtí hráči z Bowling Academy museli jen doufat, že Bowlingzone A nezíská víc
jak 2,5 bodu a zároveň že Xbowling Žižkov nezíská více jak 4 body. To jim však vyšlo, i když
s minimálním bodovým rozdílem 0,5 bodu, a nakonec si titul vítěze juniorské extraligy odvezli na

Titul Mistr Prahy školních týmů si premiérově připsal Zelený pruh

Závěrečný turnaj tříčlenných družstev nultého ročníku bowlingové školní ligy konané pod
záštitou ČBA v rámci projektu „Začni hrát… bowling“ se odehrál v úterý 15. května 2018 v centru
Best bowling Zličín. Po neúprosných bojích v kvalifikačních skupinách složených z 39 družstev
sedmi městských částí Prahy si účast v pražském finále vybojovalo 12 nejlepších.

Základní část finálového turnaje proběhla ve dvou šestičlenných skupinách, ve kterých se každé
družstvo střetlo s každým. Bohužel na poslední chvíli svoji účast odřekl tým Profiťáci (SOŠ
podnikatelská PROFIT).

I přesto byla účast vysoká a v turnaji proti sobě bojovalo 11 družstev (32 chlapců a 19 dívek).

.3

Vidina postupu (první dvě družstva z každé skupiny) do červnového celostátního finále byla pro
všechny hráče tím nejlepším dopingem. Každý bod získaný ve prospěch družstva byl oceněn
potleskem a uznáním soupeře. Umístění družstev v tabulkách se měnilo po každém kole a tak o
konečném pořadí rozhodovalo až to závěrečné.

Ve finálové části turnaje se pak na jedno utkání střetli první ze skupin o Mistra Prahy, druzí ze
skupin o třetí místo, třetí ze skupin o páté místo, čtvrtí ze skupin o sedmé místo, pátí ze skupin o
deváté místo a šestí ze skupin o jedenácté místo.

Vítězem finálové části a Mistrem Prahy pro rok 2018 se stal tým Zelený pruh. Druhé místo získal
FC Žlábek, třetí Sasanky a čtvrté Makovci. Všichni přímo postupují do celostátního finále o
Mistra České republiky školních týmů. Páté místo a prvním náhradníkem pro účast v celostátním
finálovém turnaji tříčlenných družstev vybojovalo družstvo Žlábci s.r.o., šestí a druhým
náhradníkem jsou Holky N.A.F.

Celostátní finálový turnaj tříčlenných družstev o titul „Mistr České republiky školních týmů“ pro
rok 2018 se bude konat v bowlingovém centru DUO dne 19. 6. 2018 od 11 hodin.

Vyhodnocení FIRO-tour žebříčku, duben
2018

Čtvrté hodnocení FIRO-tour žebříčku v roce 2018, celkově již deváté v letošní soutěžní sezóně,
přináší Česká bowlingová asociace ve spolupráci s Bowlingweb.cz. Dubnové turnaje přináší více
jak 650 jmen hráček a hráčů na třiceti čtyřech otevřených turnajích. Nejvíce bodů přinesly
hráčům tyto turnaje: OVUS Velikonoční turnaj – 100, Ebonite tour - 91, Storm open - 67.
Suveréním vítězem se tento měsíc stal Jiří Vrážel, který v měsíčním hodnocení získal 249 bodů,
druhý Michal Včeliš získal 232 bodů a třetí Pavel Krňák 213 bodů.

.4

Titul nejlepší ženy si tento měsíc připsala Miluše Nováková s  201 body před druhou Šárkou
Krňákovou s 183 body a třetí Svatavou Závladskou, která získala 182 bodů.

V  kategorii P190 zvítězil již výše zmíněný Jiří Vrážel před Václavem Rácem a Vlastimilem
Bobkem. V kategorii žen získala první příčku Šárka Krňáková před Svatavou Závladskou a Annou
Breindlovou.

Kategorii P165 se na prvním místě objevil junior František Kubík, za ním Abdul Kassas a Andrej
Paračka.

Mezi ženami pak první místo obsadila juniorka Michaela Černíková před Ivanou Smejkalovou a
Andreou Mazalovou.

20 let sportovního bowlingu v ČR

Před Mistrovstvím ČR jednotlivců jsme avizovali kulaté výročí českého sportovního bowlingu,
které letos slavíme. V rámci jeho oslav připravujeme několik akcí, plánujeme projít rok za
rokem a přinést další zajímavosti pro naše členy. První bonus obdrželi na MČR Kateřina
Beštová a Jan Jedlička, kteří byli vylosováni a získali volný start v nadcházející sérii turnajů