The words you are searching are inside this book. To get more targeted content, please make full-text search by clicking here.

Discover the best professional documents and content resources in AnyFlip Document Base.
Published by Bowlingový zpravodaj, 2019-06-07 08:54:40

BZ 4/19

BOWLINGOVÝ ZPRAVODAJ 4/19

Mistrovství České republiky jednotlivců 2019

Mistrovství ČR jednotlivců hostil pražský Best Bowling Zličín ve dnech 11. – 12. května
2019. Postupovali sem nejlepší hráči turnajové série KegelPrestige Tour a nejlepší hráči
regionů. Dohromady 59 hráčů, 20 žen a 39 mužů.
Kvalifikace se hrála oba víkendové dny a po 12 hrách bylo jasné, kdo zabojuje o titul.
Mezi muži postupovali Roman Erben, Lukáš Jelínek, Dominik Kratochvíl, Jakub Vlachovič,
Denis Kinc, Václav Rác, Aleš Synek a Radovan Uher. Finálová část rozhodla o vítězi a
Mistru České republiky. Tím se stal po dramatické bitvě Václav Rác, kterému se podařilo
zvrátit výsledek a porazit Denise Kince. Třetí místo získali ještě stále junioři Dominik
Kratochvíl a Lukáš Jelínek.

V kategorii žen postupovaly čtyři nejlepší do finálového Play – off. Z prvního místa výborně
hrající Kateřina Hejdučková, dále Anna Petáková, Blanka Hanusíková a Pavlína Maléřová.
Kateřině se dařilo i ve finále, porazila Annu Petákovou a stala se Mistryní České republiky
pro rok 2019. Stříbrnou medaili získala Anna Petáková a bronzové umístění Blanka
Hanusíková s Pavlínou Maléřovou.

V rámci MČR jednotlivců proběhla i mistrovská soutěž kadetů do 21 let. Mezi kadety zvítězil
Dominik Kratochvíl před medailistou z ME juniorů do 18 let Lukášem Jelínkem a třetím
Jakubem Vlachovičem.

Mezi kadetkami se na prvním místě umístila Kateřina Hejdučková před Annou Petákovou a
Markétou Vojtěchovou.

.

Mistrovství České republiky juniorů 2019

Juniorské Mistrovství České republiky se uskutečnilo v pardubickém bowlingovém centru
Bowlingzone, ve dnech 4. – 5. května 2019. První den o prvenství a mistrovské tituly zápolili
ti nejmladší, v kategorii do 9 let a v kategorii 10 – 12 let.
Mistryní České republiky v kategorii do 9 let se stala Nela Honzíková před stříbrnou Klárou
Robošovou a třetí Henrikou Sekowskou.
Mistrem České republiky ve stejné kategorii se stal Jan Cihelka před Oskarem Škrabánkem a
Martinem Štěpánkem.
Ve vyšších věkových kategoriích – děti ve věku 10 – 12 let si zlato a titul Mistryně ČR odváží
Eliška Bulová před druhou Eliškou Brychovou a třetí Annabel Brokešovou.
Mezi chlapci zvítězil Alex Čoupek, druhý skončil Tomáš Vacek a třetí Ondřej Prekop.

Druhý hrací den patřil hráčkám a hráčům kategorie 13 – 15 let a nejstarší 16 – 18 let. V té
mladší si titul Mistra ČR z Pardubic odvezl Martin Bula, stříbrnou medaili Matěj Vacík a
bronz Tomáš Štrbák a Václav Kordulík.
Mladší kategorii dívek ovládla juniorská reprezentantka Eliška Krummerová před druhou
Ivou Novákovou a třetími Bárou Márovou a Michaelou Křepinskou.
Drama však nastalo v nejstarší kategorii juniorů 16 – 18 let.
V kategorii dívek si titul a zlatou medaili vybojovala Markéta Vojtěchová. Stříbrná skončila
Martina Honomichlová a bronz získaly Agáta Valíčková s Michaelou Černíkovou.
Mezi juniory však do posledního hodu nebylo nic jasné. Ve finále se spolu utkali Daniel Seidl
s evropským juniorským medailistou Lukášem Jelínkem. Také výsledky her tomu napovídaly.
V první hře dokonce porazil Daniel Seidl Lukáše Jelínka 287:256. Druhou hru naopak vyhrál
Lukáš Jelínek a rozhodovala vyrovnaná třetí hra, kde rozhodl devátý frame. Lukáš Jelínek
dokázal dát druhý strike a Dana porazil o pouhé 3 kuželky. Třetí místo a bronzové medaile si
z Pardubic odvezli další reprezentant Jan Tříska a Libor Rejč.

Celostátní finále České bowlingové ligy – Mistrovství
České republiky družstev 2019

Posledním mistrovským turnajem sezóny bylo bezesporu celostátní finále České bowlingové
ligy, kde změřily své síly tříčlenná družstva z Extraligy i ABL. Bojovalo se o víkendu 1. a 2.
června 2019 v bowlingovém centru Brno.
Jako každý rok se začalo hned v sobotu ráno baráží o 6 postupových míst do vlastního finále.
Po kvalitních výkonech postoupily družstva BBO Black Riders, Xbowling club, Strike,
Bowlingzone B, Jadran Frýdek – Místek a SKBC Račice.

Finále začalo hned po poledni a do vzájemných zápasů nastoupilo 16 týmů. Po prvním hracím
dni obsadil první místo tým expert King Pins před druhým Car Citon Olomouc a třetím
Bowlingzone C.
Druhý den zamíchal dokonale pořadím. Tým expert King Pins ztratil vedoucí pozici, když i
přes skvělé náhozy nezískával body. Naopak „živé vody“ se napil tým RigorMortis a i přes
celkově prohraný poslední zápas získal potřebné 2 body pro celkové vítězství.
Pohárem a titulem Mistrů České republiky v kategorii tříčlenných družstev se tak o pouhých
půl bodu stal RigorMortis před expert King Pins a Bowlingzone A.
Hráčem s nejvyšším zahraným průměrem se stal Jaroslav Lorenc (235,87) před Janem
Mackem (216, 93) a Ondřejem Mlynářem (215).

Kegel PRESTIGE Tour – 10.turnaj PředstavujemeVám…

Finále Prestige – výkonnostních kategorií P190 a P165

Na finále kategorií P190 a P165 turnaje KegelPrestige Tour se sjeli hráčky a hráči 26. května
2019 na pražský Zličín.
V kvalifikaci museli odehrát šest her na součet bodů a poté postupovali do čtvrtfinále 4 ženy a
8 mužů. Čtvrtfinále a semifinále se hrálo na 2 vítězné hry, poražení se umístili na děleném
třetím místě.
V mužské kategorii P190 bojovali o první místo Radovan Uher a Libor Mach. Liboru
Machovi se dařilo a hrami 217 a 200 bodů zaslouženě zvítězil. Na děleném třetím místě
skončiliPetr Horáček a Roman Dvořák.
V ženské kategorii bojovaly o titul jako již v předešlém roce Jitka Nosková s Andreou
Sýkorovou. Tentokrát zvítězila Andrea Sýkorová výkonem 181 a 215 kuželek. O třetí místo
se podělily Pavlína Maléřová a Kateřina Janošcová.
V kategorii P165 se o mužský titul utkali dva junioři, Tomáš Valošek a Jan Jeníček. Lépe se
s nervozitou vypořádal Tomáš Valošek a hrami 245 a 230 zvítězil. Na bronzové příčce
skončili Daniel Seidl a Ondřej Kováč.
V ženské kategorii P165 na poslední chvíli zabojovala Pavla Černá a porazila Terezu
Strejcovou hrami 238 a 213. Bronzové medaile patří Martině Palečkové a Lence Zvěřinové.

Ankety Hráči roku a Objevy roku 2019

Jako každý rok jste na konci hrací sezóny mohli hlasovat v anketách o hráčku, hráče,
juniorku, juniora, seniorku a seniora roku a stejně tak VV vyhlásil jako každoročně
bowlingové Objevy roku.

Vyhlášení proběhlo v brněnské bowlingové herně při příležitosti celostátního finále České
bowlingové ligy. V rámci tohoto večera proběhlo zároveň i předání cen nejlepším
v celoročním pořadí turnajové série Kegel PRESTIGE Tour.